Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
2008. július: 227,50 - 2009 március: 317,50 Ez +90 Ft volt, utána meg 4 hónap alatt lefele ment 55 Ft-ot az EUR. Na, az volt a mozgás, ez a mostani csak egy lágy fuvallat volt, mégis mindenki olyan szarul éli meg. Tisztelet a kivételnek.
Az írás másik tanulsága,ha tényleg ők álltak a háttérben, hogy lehet számítani még több ilyen nagy hullámra.Aztán, hogy mikor tolják túl a biciklit?!.. Egyszer mindenki az ellenfelére akad.
"Amennyiben a forint tartósan a 330-as szinten ragadna az euróval szemben, akkor mintegy 580 milliárd forinttal több uniós pályázati keretet lehetne szétosztani Magyarországon a 2014-2020-as ciklus terhére - derül ki kalkulációnkból. Ez a plusz pénz, az éves magyar GDP másfél százaléka, tehát tovább élénkíthetné a magyar gazdaságot a következő években, igaz az uniós fejlesztések magas importhányada azért árnyalja a képet. Közben azért az államháztartási egyenleg még kicsit javulna is, mert számításaink szerint a plusz fejlesztések adó- és járulékbevételi vonzata több lenne, mint amennyivel a kötelező magyar állami társfinanszírozás is megemelkedne. Kizárólag az elosztható EU-pénzek szemszögéből nézve tehát Magyarország jól járna a tartósan gyenge forinttal."Ha Magyarország nem is,de néhányan azért igen.Többször említettem, hogy a gyengülés mögött az MNB állhat....,ez a számítás is alátámasztani látszik az elképzelést, hogy mást ne mondjak,a gyengébb vagy kiszámíthatóan gyengülő forint, nincs az MNB ellenére.
Majd megy át a pénz az ingatlanokba! Barcza: nem emeljük a lakossági állampapírok kamatát. Azzal, hogy az
infláció és a kamatkörnyezet is folyamatosan emelkedik, releváns kérdés
lehet a lakossági állampapírok kamatának emelése is, de ez egyelőre
nincs napirenden - nyilatkozta Barcza György, az ÁKK vezérigazgatója a
Világgazdaságnak.
Nagyon is lehet még annyi. Long tegnap nap végén eladva. Kibontakozott egy csökkenő hullám, és nálam a támasz törésével ezáltal még ennek további folytatódására nyílt esély, ami a mai nap eddigi történései alapján igazolódni is látszik. Ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül utoljára láttuk 330-nál az árfolyamot, és már soha nem lesz annyi, de most a chart lefelé mutat. Első körben pont odáig ment le (323,0) ahová vártam, innen a jövő egy nagy kérdőjel. Mehet még tovább le, vagy maholnap már fordítják is vissza...
Barcza: nem emeljük a lakossági állampapírok kamatát. Azzal, hogy az infláció és a kamatkörnyezet is folyamatosan emelkedik, releváns kérdés lehet a lakossági állampapírok kamatának emelése is, de ez egyelőre nincs napirenden - nyilatkozta Barcza György, az ÁKK vezérigazgatója a Világgazdaságnak. A lap ír továbbá arról is, hogy a piacon lévő lakossági papírok közül jelenleg csak két Prémium Magyar Állampapír fizet az inflációt meghaladó kamatot, nem hiába ezek iránt van a legnagyobb kereslet, míg a Bónusz Magyar Állampapírokért vagy a rövidebb futamidejű papírokért már nincs ekkora kereslet.
A változás abban áll, hogy a jegyzőkönyv most egyértelműen úgy fogalmaz, hogy a monetáris kondíciók "a nemzetközi környezet változása miatt" nem maradhatnak fent, vagyis úgy fest, mintha a globális változások igenis kihatottak volna a monetáris politikára. Értsd: a jegybank változtatott, és hamarabb gondolja a szigorítást.
"A tanácstagok megállapították, hogy a nemzetközi környezet változása miatt a laza monetáris kondíciók a monetáris politika horizontján nem maradhatnak fent tartósan" - a mondat a monetáris tanács ma megjelent rövidített jegyzőkönyvében olvasható, ami első pillantásra erősebb állításnak tűnik, mint amit a jegybank két hete, a kamatdöntéskor mondott.
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)