Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 08:59
Előzmény: #57538  kjanek
#57540
Van egy rossz hírem, ezt előre felírhatod, mert ez lesz. Matolcsy meg akarta magát rakni örkös vezérnek, kapta is a pofont visszakézből, hogy tudja hol a helye, és utána volt kis büffentése, és akkor kezdett el a kormány ellen "megvilágosodottan" beszélni. 
Az hogy ő nem marad a helyén az 100% . Ez 2025 ben lesz, vagy akár korábban. 
Én azt tartom lehetőségnek, hogy rájuk kenik az eégsz inflát, hogy ők csinálták szarul, a kormány nem tudott ellene tenni, és lehet idő előtt menesztik és utána jön zsírkocatokamarcika. Abban igazad van, ha őt oda beendegik az elefánt lesz a porcelán boltban... Úgy felpumpálja a gazdaságot, hogyha az pukkan az a vénuszról is látszani fog nemhogy a holdról.... Aki tudjon azért készítsen egy Z tervet, ha ezek maradnak, és ez bekövetkezik, mert akkor gazdaságilag kő kövön nem marad. (reálbér csökkenés, infla, árfolyam, röghözkötések...)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221206/vilaggazdasag-elete-vegeig-jegybankelnok-maradt-volna-matolcsy-gyorgy-583524
TheSnake2020 2023. 11. 16. 08:56
Előzmény: #57533  RangerHU
#57539
Teljesen egyetértek veled. Csak azért írtam ide, mert a másikban, komoly paritás párti vagyok, de azért nem elvakult. Írtam, hogy 1,055 alá a további short feltétele. Most a senki földje szerintem. Kár, hogy nem írsz gyakrabban az EUR/USD topikba. Az nem ilyen zajos.
kjanek
kjanek 2023. 11. 16. 08:53
Előzmény: #57509  bronz
#57538
Marcika a leendő MNB vezér. :) Isten irgalmazzon a forintnak ha ez a s*ggnyaló balf*sz lesz ott a főnök. :)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 08:48
Előzmény: #57532  Madeinhungary
#57537
Én vettem a fáradtságot, és érveltem, korrupicó, Bíróságok függetlensége, közbeszerzések 1 szerplősről több szereplőssé tétele stb... Te is tudsz ilyet vagy vagy a fröcsögés megy ? Én szívesen vitázok, ha érvekkel állok szemben, de ez amit te írsz mindennemű információt,hírt, pletykát mellőz, tudsz te ennél jobbat is ;)
Madeinhungary 2023. 11. 16. 08:44
Előzmény: #57535  BKKT
#57536
Ilyen társadalommal csodálkozol, hogy kudarcos a történelmünk? Amilyen a nép, olyan a jövője...
BKKT 2023. 11. 16. 08:37
Előzmény: #57528  Gaguse
#57535

Az nem beidegződés, hanem valaminek az előkészítése folyik itt....
A történelem többször bebizonyította, hogy a magyar vezetőink többször helyrehozhatatlanul nagyot tévedtek és rossz irányt választottak az országnak.....
A nép nem tanult ebből és most is vissza fog köszönni a szomorú történelem....
Az EU.-ban és a NATO-ban is kiverte a biztosítékot, hogy Orbán egyre szorosabb kapcsolatot épít az oroszokkal és Kínával... Nagy biztonsági kockázatot jelent ez a NATO-nak és az EU.nak is, sokan árulónak tartják a magyar miniszterelnököt és egyre erősebbek azok a hangok, akik azt akarják, hogy a magyarokat ki kell zárni az EU-ból és a NATO-ból is... Többen felvetik, hogy ennek a módját meg kell találni....
A magyar nép most is későn ébered és helyrehozhatatlan történelmi kudarc felé sodródik megint .....
Vali 2023. 11. 16. 08:31
Előzmény: #57522  Gaguse
#57534
Fagyipénz a titkosított magántőkealapokhoz képest.
RangerHU 2023. 11. 16. 08:26
Előzmény: #57526  TheSnake2020
#57533
Nem tudom, h megfordul el.
Csak azt mondom nőtt a valószínűsége, h más lesz/lehet a folytatás mint amit két hónapja valószínűnek tűnt. 
Nem nagyon fórumozók, de itt nagyon bearish a szemlélet ezért próbálom felhívni a figyelmet, h más lehetőség/valószínűség is lehet, pláne, h fundás megítélés változik.
S azért bátorkodom szólni, mert a megszólalók többségével szemben napi szinten tradelem(daytrade/swing trade)a keresztet.
Egyébként meg tavasszal ha vissza nézed  az a verzió volt a valószínűbb, h 1.04-1.05-re lekör és utána folytatja az emelkedést 1.12 fölé (1.16 potenciális célár).
Trade szempontjából mindegy, ha van stratégiád.
Egyébként jó long belépő(a saját stratégiam szerint)még mindig nem alakult ki a rally után — ahogy írtam kedden - ez a hét lehet kuka.
Madeinhungary 2023. 11. 16. 08:26
Előzmény: #57523  EURHUF_goes_to_haven
#57532
Most komolyan. Hogy lehet valaki ilyen naív? Kapunk lóvét és nagyon nem ropog alattuk semmi. 2030-ig betonbiztos a helyük. Ha tetszik, he nem...
TheSnake2020 2023. 11. 16. 08:22
Előzmény: #57521  BKKT
#57531
MNB nem fog érdekelni senkit. Mivel mindenhol ez a helyzet a világban, hidd el ez az adósság állomány nem úgy lesz kezelve, hogy valaki visszafizeti. Se Magyarorszagon, se máshol. Egyszerűen leirjak. A Mol jól láthatóan mesterségesen tartja magasan az árakat. Mivel a legnagyobb adó fizető és osztalék fizető. Az üzemanyag ara pont annyi, amennyit a kormány gondol. Az EUtol jönni fog pénz. Győzelmi jelentenek lesz beállítva. Az más dolog, hogy csepegni fog csak és komoly kontroll is lehet. Minimális növekedés jövőre, az alacsony bázis miatt , de hatalmas eredménynek eladva. Költségvetési hiány lehet, hogy nem fog érdekelni még mindig senkit. Az 5,2 is baromira magas, de nem kirívó. Hidd el ezeket a hiteleket senki nem fogja visszafizetni se itthon, se a világban sehol. Szerintem a világ adósságállománya már átesett. Hogy ez mit fog okozni, azt nem tudom. Elméletileg valamilyen nagyon durva további infláció növekedés, brutális tőzsdei esés,  vagy borzalmas további háborúk azok,  amelyek a pénzt el tudják égetni gyorsan. Természetesen jöhet ezek komboja is, mint ahogy látunk is már rá jeleket mindenhol. Remélem tévedek és kitalálónak a sztár közgazdászok valamilyen alternatívát, amit a világ eddig nem ismert.
geza77
geza77 2023. 11. 16. 08:17
Előzmény: #57527  BKKT
#57530
"Ha úgy harcol Brüsszel ellen, hogy közben tartja az üres markát, akkor ő nem harcos, hanem koldus."
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 08:16
Előzmény: #57524  Gaguse
#57529
https://hvg.hu/gazdasag/20231115_sinko_otto_videoton_interju_hvg
Ady-s komment alatta : (fájóan aktuális...)
„Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra, látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy üresek és könnyűk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni, zsidót ütünk, ha egy kicsit már józanodni kezdünk, rögtön sietünk felkortyantani bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsőségének édes italából, látják, hogy semmittevők és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége, szeretett úri véreim? Mert magam is ősmagyar volnék s nem handlézsidó, mint ahogy ti címeztek mindenkit, aki különb, mint ti. A vége az lesz, hogy úgy kitessékelnek bennünket innen, mintha itt sem lettünk volna.
Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl, s menjünk vissza Ázsiába. Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk, halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot, s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.
Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betű, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza Ázsiába!…"
(Ady Endre, Nagyváradi Napló 1902. január 31.)
Gaguse
Gaguse 2023. 11. 16. 08:13
Előzmény: #57527  BKKT
#57528
5 éve hergelnek már, ez szerintem csak beidegződés náluk :D
BKKT 2023. 11. 16. 08:09
Előzmény: #57522  Gaguse
#57527

A feltételek részleteibe nem látunk bele.... 
Lehetnek benne olyan részletek amelyek alapján, azonnali büntető eljárás alá lehetne vonni jó néhány magas beosztású képviselőt vagy akár a miniszterelnököt is....
Nem tudjuk, hogy mi rejlik a részletekben, de a folyamatos uszítás az EU. ellen, arra enged következtetni, hogy valami miatt nem tudják teljesíteni az EU.feltételeit és ezért inkább uszítanak, támadnak és EU. ellenességre hergelik a népet....
TheSnake2020 2023. 11. 16. 08:06
Előzmény: #57517  RangerHU
#57526
Varjuk meg a hétvégét. Naposon bull egyértelműen. Hetesen habozik de még talán short. Hónaposon short egyértelműen. Lehet, hogy igazad lesz és megfordul. Meglepődnek,  de benne van a chartban egyértelműen. 
geza77
geza77 2023. 11. 16. 08:04
#57525
A héten nem megyünk a zöldhasúval. A zlotyival sem nagyon, bár az elmúlt pár órában amikor megugrott mentünk vele, bár ő már visszakorrigálta azóta a fele esését, mi nem!  A hortobágyi csüngőhasú pengő van egyedül gyengülésben a héten, a többiek mind erősödésben. Az elmúlt 9 napban heti 1 FO$rintEgységes erősödést próbálja tartani,de már csorog a barna lé a combján lefelé... Nem tesz jót a szervezetnek ez a nagy erőlködés, mert még a végén valami betegség alakulhat ki..... vajon elér a fajanszig, ahová tartani szeretne vagy útközben bekövetkezik, aminek nem kéne? 
https://imgur.com/a/QFMCooG
Gaguse
Gaguse 2023. 11. 16. 08:03
Előzmény: #57523  EURHUF_goes_to_haven
#57524
ropogjon is az a deszka, remélem eltakarodnak hamarosan... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 16. 07:51
Előzmény: #57522  Gaguse
#57523
Jogállamiság? Bíróságok függetlensége? Korrupció elleni KOMOLY lépések ?? 
Ne vicceljünk már, ha ezeket betartanák akkor a bagázs fele menne a sittre... Nem lesz itt Lufsz se csikánó.
Valami látszat maszatolás lesz, hogy nem értik most miért, hisz ők mindent, más nem. Úf külföldi munkavállalós törvényt láttad már ?? Neked az EU- munka és áru áramlása cseng ki belőle , mert nekem nem. Kamu, hogy a magyarok munkáját nem veheti el... Ropog a deszka alattuk
Gaguse
Gaguse 2023. 11. 16. 07:48
Előzmény: #57521  BKKT
#57522
"Fenn tartják azt a látszatot, hogy egyezkedünk, de nagyon jól tudják, hogy nem fogjuk tudni teljesíteni az EU. feltételeit...." meyliket is? Az EU tisztán elmondta, hogy mit szeretnének. Én úgy gondolom, hogy akár mekkora a szája a szektavezérnek, ezért a pénzért le fog térdelni.... 
BKKT 2023. 11. 16. 07:37
Előzmény: #57520  Gaguse
#57521

Magas kamat tartja erősen a forintot, ezzel párhuzamosan az MNB-nél naponta több milliárd kiadás/hiány  keletkezik.... Inflációra is jótékony az erős forint, de ennek kárát a gazdaság szenvedi meg....
Alacsony a bázis, ez miatt a gazdaságban lesz némi kimutatható növekedés jövőre, de ez is kevés lesz....
A forintot nem tudják sokáig magas kamatokkal támogatni + a jövő évi üzemanyagár emelés is megjelenik a jövő évi inflációban...
Változatlan fogyasztás mellett is magas infláció lesz jövőre, nagyot emelkednek az előállítási költségek és szolgáltatások is...
Kisiklott a normális pályáról a magyar gazdaság és a forint is......
Eu. támogatások meg nem mostanában lesznek.... Az EU.-ra megy a sárdobálás továbbra is.... Ennek oka az lehet, hogy a kormány már tudja vannak olyan feltételek az EU. felől, amit nem tudnak teljesíteni feléjük....
Fenn tartják azt a látszatot, hogy egyezkedünk, de nagyon jól tudják, hogy nem fogjuk tudni teljesíteni az EU. feltételeit....
A költségvetési hiány és az MNB. hiánya, annyira elszállt, hogy ezekre már az eu. pénzek is kevesek...
Az infrastruktúrák további romlásában, jól szemlélhető lesz a további leszakadás a térségről.....

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek