Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 12. 04. 20:10
Előzmény: #5158  Törölt felhasználó
#5160
De jure nem alkotmány, de facto az.
Törölt felhasználó 2021. 12. 04. 20:10
Előzmény: #5157  signal2
#5159
örülök,hogy beismerted,hogy jelenleg nincsen diktatúra a Fidesz kormányzása alatt
Törölt felhasználó 2021. 12. 04. 20:03
Előzmény: #5157  signal2
#5158
Magyarország Alaptörvénye a magyar jogi hierarchiában a legfelsőbb szintű jogforrás, amely 2012. január 1-jén lépett hatályba, felváltva a Magyar Köztársaság Alkotmányát. Jogi szerepe alapján az Alaptörvény összes korábbi alkotmányunkhoz hasonlóan alkotmánynak számít, elnevezésétől teljesen függetlenül. 2018. június 29-től hatályos szövege egységes szerkezetben a Magyar Közlöny 100. számában jelent meg.[1]
signal2
signal2 2021. 12. 04. 20:01
Előzmény: #5156  Törölt felhasználó
#5157
Az Alaptörvényünk de jure nem alkotmány, csak egy jogszabály, ha már jogi oldalról közelíted meg a kérdést. Ezt köszönd a fideszned. 
En egyébkémt nem tudok olyanról ,hogy az ellenzeki pártok fel szeretnék függeszteni az Alaptörvényt. Van pár ilyen hangadó, de nincs ilyen egységes álláspont. Ha lenne, akkor sem gondolnám, hogy ez diktatúra lenne, mert nem ez a diktatúra definíciója. A demokrácia felfüggesztése sem lenne, mivel semmiben nem korlározná azt, hogy a nép levalthatja az aktuális hatalmat. Sőt, még az is lehet, hogy a status quo-nál jobban lehetővé tenné azt.
Törölt felhasználó 2021. 12. 04. 19:42
Előzmény: #5155  signal2
#5156

Nem az a kérdés,hogy szerinted diktatúra van-e nálunk vagy sem,hanem,hogy jogi értelemben az van-e vagy sem.A népszavazás amire hivatkozol nem jelenti azt,hogy fellehet függeszteni az alkotmányt,és az fölé lehet helyezni magunkat.Lehet megpróbálni egy népszavazással egy új alkotmányt létrehozni de addig amíg nincs új alkotmány  a régi van érvényben az fel nem függeszthető.Aki felfüggeszti az törvényen kívül helyezi magát és diktátorrá válik.Az ellenzék,viszont törvénytelenül már az első parlamenti ülésen felfüggeszti a demokráciát és diktatúrát hirdet ha jogi felhatalmazás nélkül oszlatja fel az alkotmánybíróságot és meneszti a legfőbb ügyészt.Az alaptörvény nem függeszthető fel aki mást mond az adja vissza a jogi diplomáját,hozzá tenném,hogy nem sok jogásszal találkoztam aki ezt nem így látja,igaz mindet azért nem kérdeztem meg,de az arányokra azért tudok következtetni.
signal2
signal2 2021. 12. 04. 19:18
Előzmény: #5154  Törölt felhasználó
#5155
"Egyértelmű,hogy a jelenlegi ellenzék a diktatúra híve"
Ehhez képest épp a fidesz folytat de facto autokratikus kormányzást.
Azt kifelejted a tompa gondolatmenetedből, hogy az ellenzék az új alkotmányt nepszavazassal fogadtatná el. Szerinted ez a diktatúra. Inkabb olvass utana, hogy valoban mi az. A lehetőség a tied!
Törölt felhasználó 2021. 12. 04. 19:14
Előzmény: #5152  realmadrid
#5154
Egyértelmű,hogy a jelenlegi ellenzék a diktatúra híve és nem a demokráciáé,hiszen nem fogadja el,hogy csak az alkotmányozhat akit erre a választók felhatalmaznak.Nem azzal van gond,hogy alkotmányozni akarnak hanem azzal,hogy erre nem hatalmazták fel őket a választók,vagyis törvényt akarnak szegni.Semmi akadálya annak,hogy  a Fideszhez hasonló parlamenti többséget szerezzenek ha a választóknak ez az akarata,és utána alkotmányozhatnak,törvényesen.
signal2
signal2 2021. 12. 04. 19:11
Előzmény: #5152  realmadrid
#5153
Na várjál csak! A NER kb az állami erőforrások kisajátítását, és egymás seggének minden körúlmények között védését jelenti. Ha valaki ezt lebontja, az éppen azt jelenti, hogy újra a köz szolgálatába állítja az államot.
realmadrid 2021. 12. 04. 18:10
Előzmény: #5150  SirDMR
#5152
Régóta tudni lehet hogy az ellenzék ha nyer jövőre akármilyen kicsi többséggel is, ugyanazt fogja csinálni mint a fidesz a 2/3 birtokában. Kisajátítják az alkotmányt és az egész országot. Lebontják a ner-t és létrehozzák a saját rendszerüket. Annyiban könnyebb dolguk lesz hogy bármilyen diktatúrát kiépíthetnek mert az eu és usa mellettük lesz ha a gazdasági érdekeik nem sérülnek.
WLM 2021. 12. 04. 18:06
Előzmény: #5148  signal2
#5151
Sziasztok! Karácsonyt nem kell mosdatni, hiszen teljesen ártatlan és ártalmatlan. Szerintem semmi köze az egész Városháza ügyhöz. A hangfelvételekből pontosan az derül inkább ki, hogy tényleg csak dísznek van. A háttérben, a kulisszák mögött meghúzódó kelgyók, viszont annál ártalmasabbak, na őket már nehezebb mosdatni. 
SirDMR
SirDMR 2021. 12. 04. 17:46
#5150
Ilyenkor hol vannak az EU jogállamiság bérrettegői? Hol vannak az elítélő nyilatkozatok?  Kun Béla megnyalná a szája szélét ilyen irományok láttán:
 
https://444.hu/2021/11/29/gyors-minimalista-sebeszi-pontossagu-beavatkozas
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 16:25
Előzmény: #5147  signal2
#5149
Pontosabban azt írtad,hogy a kormány propagandája miatt az a véleményem amit leírtam,pedig semmi köze hozzá,ha a Fidesz nem létezne akkor is ez lenne a véleményem.
Ezt irtad:
.
signal2 ma, 14:13 Előzmény: #5142  sotime #51
Tehát nem tudom, hogyan jutott eszedbe a kettőt egybemosni.
Illetve de. Működött a kormányzati agymosás, ami az ún. pedofiltörvénben csúcsosodott ki, ami belekeverték a homoszexuálisokat is.
Köszönöm, hogy hoztad a példát arra, hogy milyen remekül működik a kormányzati agymosás!
signal2
signal2 2021. 12. 03. 16:19
Előzmény: #5146  zhagar
#5148
Valamit te is beéztél, mert én azt is többször írtam, hogy egyre inkább amellett vagyok, hogy a fideszre vagy a kutyákra szavazok. A dk nekem továbbra is a fidesszel azonos kategóriában kezelt párt. 
Azért tűnhet úgy, hogy Karácsonyt mosdatjuk többen, mert naponta ömlik a hazugság és lejáratás Karácsonyról, amelyhez nyíltan törvénytelen eszközöket használnak a hatalmon lévő elvtérsak, és talpnyaló prpagandamunkásaik. És még így sem sikerül eg értelmes lejáratást összehozni. Kb annyira tellik, hogy nincs nyelvvizsgája, van dugó, a sofőrje 100 métert megy a buszsávban, a BVFK vezetője meg azzal foglalkozik, ami a feladata, ingatlanok hasznosításával. És ezen csaámcsog egy egész siserehad hetekig. Ez elég szánalmas részükről.
signal2
signal2 2021. 12. 03. 16:13
Előzmény: #5145  Törölt felhasználó
#5147
Valamit benéztél, a saját ismereteimet írtam le pedofil és homoszexuális témában. A végére hozzátettem, hogy a kormány a nyári jogszabállyal és mellé rakott kommunikációval összemosta a két fogalmat, és az írásodban ez köszönt vissza.
zhagar 2021. 12. 03. 16:05
Előzmény: #5145  Törölt felhasználó
#5146

az érvelésed teljesen rendben van
signal  annak példája, hogyan kell és lehet balliberális oldalról manipulálni a közvéleményt (és ezzel nincs egyedül itt a fórumon)
érveléseiből úgy tűnhetne amire utaltál vagyis úgy, mintha ők semlegesek lennének, és csak úgy felhívnák a figyelmet "a gonosz orbáni propagandára"..
visszakeresehető az orbános és más politikai topikokban az, ahogy a manipulácót gyártották az utóbbi pár évben, lépésről lépésre, így:
"gyurcsány leszerepelt, nem kell nem szavazunk rá. a jobbik sem kell mert antiszemiták-szélsőségesek. és mert ráadásul itt vannak az új, szép tisztakezű fiatal pártok mint pl. az Lmp és főleg a Momentum, ők jók." teltek a hónapok és évek és a szép újak csak nem akartak megerősödni, helyettük a gyurcsánypárt jött fel mint a talajvíz, és ekkor már a jobbikot is bevették a buliba.
ekkor jött signalék új narratívája: "de bizony gyurcsány nélkül is van ám ellenzéki összefogás, a jobbik pedig megjavult (no persze, akit 1 évvel azelőtt még anyázniuk kellett azok most puszipajtások lettek, nesze neked erkölcsi tartás)
közben a Momentum meg szintén feladta korábbi gyurcsányellenes retorikájáét, sőt,  az elnökük nyilatkozta hogy kibékültek gyurcsánnyal és támogatják mert sok családban rájöttek otthon hogy apu az gyurcsányista, a gyerekei meg momentumosok, hát ez így is alakult, mondta Feketegyőr
majd 2020-ben meg már azt láttuk, hogy miután nem volt mit tenni, teljes erővel beálltak mentegetni a gyurcsánypárt és Párbeszéd nevű pártocska (Kerigeriék) oltásellenes halálkampányát is pl., szemrebbenés nélkül
legújabban pedig Karácsony mentegetését, mosdatását végzik..
de természetesen szó sincs arról hogy hülyék lennének és nem tudták volna, hogy az ellenzék vezetője már 3 évvel ezelőtt is gyurcsány volt, nem!
hanem arról van szó, hogy jó marketinges módjára, először másnak kellett láttatni, mondani a már 2010-ben lejárt szavatosságú terméket  (a gyurcsány vezette ellenzéket), 2. közben ügyesen  előbb átcsomagolni, majd 3. megpróbálni újra eladni az embereknek , a közvéleménynek..ezt  teszik jelenleg is, bár azóta Mzp lett kitéve a kirakatba mint stróman..
és igen, mikulásreklám ügyben is pontosan ugyanez a módszer, ahogy nagyon helyesen rámutattál: a mikulás itt ismét csak egy jól felhasznált csali, egy eszköz, olyan mint Mzp vagy ahhoz hasonló: egy jó figura, amivel el lehet adni a manipuláció segítségével az lmbtq propagandát a tömegeknek.
undorító, gusztustalan, gyomorforgató az egész!......
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 14:47
Előzmény: #5143  signal2
#5145

Az a baj az írásaid zömével,hogy rendre politizálsz bennük,mintha nem is lenne önálló véleményed és ezek után írod,hogy az orbáni propaganda miatt háborodtam fel a meleg mikulás reklámon.Akkor ezek szerint téged nem zavar,hogy a fiú gyerekek akik várják mint minden kisgyerek a mikulást azt tanulják meg,hogy jó ha férfiakkal csókolóznak mert az ö kedvenc mikulásuk is ezt teszi.Ezek szerint nem sokat értesz ahhoz,hogy hogyan alakul ki egy személyiség a gyermekkortól és,hogy milyen szinten képes egy ilyen aberrált reklám károkat okozni.Mondjuk ez utóbbi a mentségedre szolgál,mert így lehet,azt mondani,hogy a tudatlanságod miatt nem háborít fel a meleg mikulásos reklám.
És nem azt írtam,hogy a melegekkel van gondom,hanem a meleg pedofilekkel vagyis a melegek egy kis szeletével.A mikulás a gyerekeké és nem arról szól,hogy két férfi csókolgatja egymást ezzel bemocskolják az egésznek a lényegét.Az erőszakos LMBTQs mozgalmak térnyerése jól mutatja,hogy melyik irányba tart a világ,ez pont olyan mint a fasizmus az elején csak kicsiben amin lehet poénkodni azután már egyre erőszakosabban jön a propaganda amin viszont már nem lehet nevetni és nagyon is komolyan kell venni,Mert könnyen úgy járhat az emberiség az LMBTQ-s mozgalommal mint  a fasizmussal ahol az abnormalitás vált a normálissá.
sztanil 2021. 12. 03. 14:14
Előzmény: #5143  signal2
#5144
sotime, nekem te vagy a szar a palacsintában.
signal2
signal2 2021. 12. 03. 14:13
Előzmény: #5142  Törölt felhasználó
#5143
Rosszul indítasz. A pedofil és a homoszexuális két teljesen klön állapot. A homoszexuális a saját nemére izgul, a pedofil pedig a gyerekre. A pedofilok többsége ráadásul tisztában is van azzal, hogy ez rossz, és emiatt nagy részük szar emberenek tartja saját magát. Hatalmas erőfeszítésébe telik, hogy "csak" nézegessen, és ne lépjen úgymond a tettek mezejére.
A homoszexuálisok ellenben egyre kevésbé szégyenlik a szexuális orientációjukat, és nem is ártanak senkinek, még akkor sem ha tevőlegesen megélik azt. 
Tehát nem tudom, hogyan jutott eszedbe a kettőt egybemosni.
Illetve de. Működött a kormányzati agymosás, ami az ún. pedofiltörvénben csúcsosodott ki, ami belekeverték a homoszexuálisokat is.
Köszönöm, hogy hoztad a példát arra, hogy milyen remekül működik a kormányzati agymosás!
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 13:03
#5142
A pedofil homoszexuálisok újabb akciója a meleg mikulás reklám ahol  a kisgyerekeket nevelik a homoszexualitás irányába,tényleg szörnyű ahogy a baloldali liberális fertő egyre inkább bemocskolja a hagyományos értékeket és azt egyre erőszakosabban teszi,ha ez így folytatódik ,már lassan azt kell szégyellnie az embernek,hogy nem meleg és nem pedofil és kitüntetés jár majd a pedofileknek.DE bízom benne,hogy mielőtt ez bekövetkezne a normálisan gondolkozó emberek végre oda csapnak ,és megálljt parancsolnak a pedofil melegek terjeszkedésének.
signal2
signal2 2021. 11. 30. 08:59
Előzmény: #5140  Karvalytokes
#5141
MOst ezt komolyam gondolod? Nem lehet titokban eladni. Kell KGY határozat már az eladásra kiíráshoz is, majd kell még egy a beérkezett ajánlatok alapján a szerződéskötéshez.
"Sumákban eladni mindent, aztán vádoljuk az ellenfelet rendszerszintű korrupcióval." - a megéllapításod tehát kb minden valóságot nélkülöz. A kormány ténylegesen kiépítette a rendszerszintű korrupciót. A közbezserzési törvénybe épített kivélteli szbaályok bővítésével, a "kiemelt kormányzati beruházás" megteremtésével, felesleges közvetítők beépítésével (lélegeztetőgép, letelepedési kötvények), a tényleges tulajdonost elerejtő jogi formák megteremtésével (magántőkealap, bizalmi vagyonkezelés). 
Te meg jössza azzal, hogy "sumákban eladni mindent", ami NEM LEHETSÉGES. Tehát egy hazugságot állítasz, és ebből vonod le a téves következtetésedet. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 11. 30. 08:38
Előzmény: #5137  SirDMR
#5140
Titokba eladni..szép..Gerinctelen rablóbanda.Sumákban eladni mindent, aztán vádoljuk az ellenfelet rendszerszintű korrupcióval.
Ha lebuknak akkor meg jellemtelenül tagadnak mint a Lakner ügyben.Hányok ettől a bandától.
signal2
signal2 2021. 11. 30. 08:08
Előzmény: #5137  SirDMR
#5139
A vicc a törvénytelen lehallgatási módszereket használó, milliárdnyi közpénzt égető, szakmailag és etikailag nulla fideszpropagandamunkásokban, hogy az sem lenne probléma, ha tényleg ela akarnák adni az épületet. Innentől kezdve pedig egy szép nagy szánalmas vergődés, amit művelnek. Közben több tízmilliárdért kerülnek ingatlanok az államtól magánkezekbe. Arról pedig egy betűt nem írnak.
SirDMR
SirDMR 2021. 11. 30. 07:35
Előzmény: #5137  SirDMR
#5138
Korán keltek az elvtársak mínuszolni. Kommunisták jellegzetessége, hogy 7 perces videót 1 perc alatt megtekintenek és véleményeznek. :)
SirDMR
SirDMR 2021. 11. 30. 07:28
#5137
Szia Uram! Városháza érdekel?
Így akarták eladni a budapesti Városházát:
https://www.youtube.com/watch?v=umMMOr0j89g
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 14:13
Előzmény: #5133  Peterbond
#5136
Nem kifiguráztad az írásom hanem szándékosan trollkodtál,ezért töröltem az írásodat,erre csak azért is bemásoltad,újra trollkodtál,sok választást nem hagytál.ezért egy hétre kitiltottalak.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 14:04
Előzmény: #5134  gazmber
#5135
Nem másoltam semmit sehonnan,leírtam amit gondolok,ha másolok,az szótól szóra értelemszerűen meg is egyezik.
gazmber 2021. 11. 15. 13:27
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5134

ezt egy 12évvel ezelőtti posztból másoltad ide, mert szinte szóról-szóra stimmel !
1./ izé felvett egy rakat hitelt amiből a 3.ciklusára elkezdett osztogatni mert tele a gatya
2./állami szférában, hivatalokban, eü.ben, oktatásban,stb. be vannak rendesen fagyasztva a bérek olyen 2014-es szintre
3./elvette a 0%-os minimálbér adót, helyette fizethet mindenki 15%-osat 27%ÁFAt a még ~20más egyéb adónem mellett (pl.kamatadó,percadó,tranzakciós adó,közmű adó,stb.)
4./elvette a korengedményes, a 'rokkant' a 'szakmai pl bányász,stb. nyugdíjakat, az MNYP-t, stb. és lásd 1.pont
Peterbond 2021. 11. 15. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#5133
És egy klasszikust idéznék. "Elmondtam a véleményemet nem muszáj egyetérteni vele."
.
Bár az is igaz én kifiguráztam a tiédet.
Peterbond 2021. 11. 15. 12:46
Törölt hozzászólás
#5132
Peterbond 2021. 11. 15. 12:44
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5131
Tudom hogy érzékenyen érint ha kifigurázzák a képzelgésedet de ettől még amit leírtam és töröltél igaz marad.
.
ilyeneket írhatnéák hogy ha a Fideszt válasszák meg 2022-ben akkor saját kézbe szervezi ki az állami részvényvagyont 1600 milliárd értékben ( ja bocs ez már megtörtént ), IMF méretű hitelekket fog felvenni évente ( ja bocs ez is MÁR megtörtént ), illetve a gazdasá felpörgetése címén az ultra laza gazdaságpolitikájával 7%-os inflációt idézne elő ( ja bocs ez is már megtörtént ).
.
Szóval a lenti kitalációidhoz képest még ha be is következnének se állnánk szarabbul mint most. De ezek mind kitalációk. Pont mintha azt írnám hogy ha Fideszt választják meg kilépünk az EU-ból és a gyerektelenekre 20%-os extraadót vetnek ki, bevezetik az államvallást ami a kereszténység lesz és kötelező lesz a vasárnapi misére járás és 5% egyházadó fizetése.
Peterbond 2021. 11. 15. 10:28
Törölt hozzászólás
#5130
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 10:28
Előzmény: #5127  Törölt felhasználó
#5129
Leírtam a véleményem,nem kötelező vele egyet érteni.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 10:27
Előzmény: #5126  signal2
#5128
Miért , szerinted nincsen a világban jelenleg válság ?Egyértelmű,hogy még mindig válság van.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 10:25
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5127
Te vagy a tanácsadójuk?  Vagy honnan veszed ezeket a barom jóslásokat?
signal2
signal2 2021. 11. 15. 10:22
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5126
És te el is hiszed a saját beképzeléseidet?
És hogy néz majd ki a fideszes válságkezelés? Mert ugy azzal, hogy válságkezelés, azt is kimondtad, hogy válság van.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 09:56
Előzmény: #5124  Törölt felhasználó
#5125
A jelenlegi helyzetben ha nyerne az ellenzék,akkor felvenne egy jelentős összegű IMF hitelt,a gazdaság felpörgetése jogcímén levinné a minimál bért,majd csökkentené az állami szférában a fizetéseket,mondván nincsen rá keret,ezzel egyidőben adót emelne  jelentős mértékben,a 13 havi nyugdíjat megszüntetné.Így nézne ki a baloldali válságkezelés.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 08:55
#5124
Stop kenyér ár ! Stop infláció !   
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 08:48
Előzmény: #5120  gazmber
#5123
Nem értem miért tőlem kérdezed,hogy mi történt a Fidesz kongresszuson, én még egy pártnak a kongresszusán sem voltam,és baromira nem is érdekel,kérdezd attól aki párt kongresszusra jár.Ami meg a migránsválságot illeti azt egyértelmű,hogy az USA műve elsősorban,ök döntöttek meg stabil rendszereket és idéztek elő szokásuk szerint polgárháborút,országokban.Az sem véletlen,hogy az EU-t gyengíteni próbálják,hiszen nem mint partner hanem mint vetélytárs néznek rá.
signal2
signal2 2021. 11. 15. 07:15
Előzmény: #5121  Törölt felhasználó
#5122
Így működik fidesz, de ez nem újdonság. Mindenhol csak az aktuális propagandát böfögik vissza, teljes odaadással. Akkor is, ha az a tegnapelőttivel homlokegyenest ellentétes.
Törölt felhasználó 2021. 11. 15. 06:55
Előzmény: #5120  gazmber
#5121
K. Peti eme aranyköpését még sokszor kell idézni!🙂
gazmber 2021. 11. 14. 23:45
Előzmény: #5119  Törölt felhasználó
#5120

„Még várunk arra, hogy a Fidesz-központ megmondja, hogy mik a jó válaszok a kellemetlen kérdésekre”
Na, délután kiosztotta végre a központ az új válaszokat, iránymutatásokat, narratívákat a kongresszuson??
Törölt felhasználó 2021. 11. 14. 22:22
#5119

https://www.youtube.com/watch?v=zfo1bhGdZKs
A lengyel migránsválságot Fehéroroszország a magyart pedig USA idézte elő,tudatosan,ezért fontos,hogy olyan kormányunk legyen,amely fellép a migráns provokációval szemben.
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 12:47
Előzmény: #5117  Törölt felhasználó
#5118
Igazad van 
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 12:20
#5117
Na igen,a Fidesz tudta a 2/3 ot hozni és így alkotmányozni az ellenzéknek sincsen megtiltva,hogy ugyan azt megcsinálja mint a Fidesz és legyen 2/3-a,az,hogy eleve nem gondolkodnak 2/3 ban is már azt jelzi,hogy gyengének érzik magukat,pedig ugye  gyakorlatilag egy párt ellen kell győznie a többi pártnak úgy,hogy nem külön indulnak a Fidesz legyőzésére hanem együtt.Ez olyan amikor egy embert 5 ember támad meg,ami ugye nem mondható sportszerűnek de a mi kis hazai "diktatúránkba" még ez is belefér,hogy az ellenzéki pártok egy tömörülést alkotva próbálják legyőzni a szerintük diktátor  Fideszt.
SirDMR
SirDMR 2021. 11. 01. 10:57
Előzmény: #5111  Shareholder
#5116
Tehát a társadalmi konszenzus a Te értelmezésedben, ha moslék felessel alkotmányoz. De persze Fides 2/3addal tegyen úgy, mintha ellenzékben lenne. Nem érzed a kettős mércét? De tényleg ez annyira ordít, hogy ellenzékiként is látni kéne, hogy ilyen nincs. Tessék elhozni az egyéni körzeteket és megszerezni a nép felhatalmazását. Ennyi a képlet. Nem atomfizika.
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 10:45
Előzmény: #5114  Peterbond
#5115
Sehogy nem jön ide,természetesen nem ide szántam :)
Peterbond 2021. 11. 01. 10:28
Előzmény: #5113  Törölt felhasználó
#5114
Bár nem tudom hogy jön ide és miért is fontos hogy hol van és nincs nyári időszámítás de egyébként igen amerikában is volt. 50 államból azt hiszem 1-ben nincs.
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ny%C3%A1ri_id%C5%91sz%C3%A1m%C3%ADt%C3%A1s
Törölt felhasználó 2021. 11. 01. 08:34
#5113
Nálunk volt óra átállítás,amcsiknál gondolom nem lesz,németeknél szintén volt
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 22:22
Előzmény: #5111  Shareholder
#5112
Ezt hívják demokráciának,a többség dönt,aki nem szavaz annak a szavazata nem ér semmit sem.A Brexit a jó példa rá,hogy a kis többséggel megszavazott dolgok mennyire nem jók.Ha a 2/3 hoz nem is ragaszkodnék egy népszavazás esetében,az 51 % ot egyértelműen kevésnek tartanám az új alkotmány esetében.Úgy egyébként jó,amikor valaki 7 millió ember nevében beszél,mintha halvány fogalma is lenne arról,hogy mit is akar az a 7 millió akikből ismer vagy pár százat nagyon optimális esetben.
Shareholder 2021. 10. 29. 21:44
Előzmény: #5110  SirDMR
#5111
Jól néznénk ki ha nem lenne elég az 50%. Bőven! A Fideszre sem szavaznak 2,7 milliónál többen, nehogy már ne lehessen ezt felülírni 3-4 millió szavazattal. Mégis mit képzeltek magatokról? Ha a választásra jogosultak többsége új alkotmányt akar, ne egy 2-2,5 milliós birkamenetes proli kisebbséghez kelljen már mindenkinek igazodnia. Ugyanez igaz Gyurcsány haverotokra is. Kicsit el vagytok szállva magatoktól. Vagytok 2,5 millióan, aztán ti akarjátok megmondani mit csináljon 7 millió ember?
SirDMR
SirDMR 2021. 10. 29. 21:09
Előzmény: #5108  Törölt felhasználó
#5110
De az gondolom világos, hogy a társadalom 2/3-a nem fogja megszavazni. 50%-al meg ugyanúgy illegitim.
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 10:54
#5109
56 ról, és hőseiről egy szót sem ejtettek . Megint nem. Maradhatna a fizetett munkaszüneti nap, de megemlékezéseket szervezni felesleges....úgytűnik.
Törölt felhasználó 2021. 10. 24. 20:06
Előzmény: #5107  tiborunk
#5108
Konkrétan melyik az az 1949 es törvény mondjuk az 1222-es Aranybulla hatályon kívül helyezése is elég necces szerintem :)Mondjuk személy szerint azzal nincsen gondom,hogy népszavazással szülessen meg egy új alaptörvény,így annak valóban nagyobb lenne az elfogadottsága.2-4 év alatt össze lehetne így hozni egyet,persze csak a társadalom bevonásával.
tiborunk 2021. 10. 24. 10:41
#5107
üdvözlet!
T. Fideszpárthy hölgyek urak!
Meglepődve olvasom , Önök és önök között "jogászok" az 1949. Évi.XX.Tv. megváltoztatását , ( hatályon kívül helyezést) , legitimnek tartják,  de az Orbán-alkotmány népszavazással  való hatályon kívül helyezését már nem!
Pedig miért is ne ?
Lehet itt moslékozni és várni a reakciókat, tippelgetni "tippelgetni meddig mennek el nyugati "barátaink, Washington és Brüsszel" ,mert azt a főnöktől kezdve a falusi konyhaséfekig a fidesz tudja hogy szembemegy azzal a világgal ami táplálja!
A szimpatikus vadkelet számára pedig kb csak addig fontos ez a garnitura amig az ellenfél soraiban , bomlaszt - ugye ezekkel a tulajdonságokkal rendelkező szövetséges sem Peking sem Moszkva részére nem igazán vonzó?
SirDMR
SirDMR 2021. 10. 24. 00:24
Előzmény: #5105  euler
#5106
jó erre meg én azt mondom, hogy amit csinálnak az kizárólagosan a moslék érdekét szolgálja. és sztornó minden. ennek mi értelme van?
euler 2021. 10. 23. 23:54
Előzmény: #5104  SirDMR
#5105
Nem tudom honnan tájékozódsz, mert ez a fidesz rémálma (ami nem olyan nagy baj :), ezzel riogatja a híveit. Kedvenc Fülöpöd élen jár ebben.
Megnyugodtam, hogy félreértettem a diplomádat, gyanús is volt, de erre emlékeztem:: #4682  SirDMR 
Na és akkor olvasd el mit mondott legutóbb MZP és Dobrev az alkotmányozásról :
Dobrev Klára és Márki-Zay Péter egyetért az alkotmányozás kérdésében
SirDMR
SirDMR 2021. 10. 23. 23:15
Előzmény: #5103  euler
#5104
Ki állította, hogy jogi diplomám van? :) tanultam jogot a szakomon, de nem vagyok jogász. De az mindenki számára nyilvánvaló, hogy vmi istentelen nagy ketts mérce van egyeseseknél, ha 2/3addal nem lehet alkotmányozni, viszont 50%-kkal meg igen xD persze tudjuk, csak az a demokrácia, ahol a baloldali értelmiség fosztja ki az országot.
euler 2021. 10. 23. 22:51
Előzmény: #5101  Törölt felhasználó
#5103
Kérdezd SirDMR eszmetársadat, ő kezdett kommunistázni! 
Állítólag jogi diplomája is van, tudja mi az a "kommunista államcsíny". De azért peres ügyet ne bízz rá!
Én csak benéztem mert úgy láttam akciós a kitiltás, de lemaradtam róla. :)
SirDMR
SirDMR 2021. 10. 23. 22:42
Előzmény: #5090  badsector1
#5102
Mellesleg, aki Alaptörvényt akarja jogellenesen 50%+1-el megmókolni, lámpavassal fenyeget, vagyonelkopzással fenyeget bírósági ítélet nélkül, összeáll Fletóval az számomra kommunista államcsínyre készl.
Törölt felhasználó 2021. 10. 23. 22:38
Előzmény: #5099  euler
#5101
Én azt hittem,hogy már nincsen MSZMP.Úgy egyébként,hogyan lehet valaki kommunista ha nem ért egyet a kommunizmussal és nem is tagja semmilyen kommunista pártnak ?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek