Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 05. 10:42
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#860
pusztán a __lehetőséget__ vetettem fel és lám te már mindjárt sértegetsz...

mondjuk különösebben nem érdekel, hisz csak magadat minősíted:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 09:45
Előzmény: #854  zotyó
#859
Szia Zotyo,

Tovabbra is szeretnem megkoszonni azt a rengeteg munkat es idot amelyet ara szentelsz, hogy informacioval lasd el a magyar nyelvu lakossagot...(a bitcoin temakorben)....
Nem olvastam az eredeti cikket,de valoszinuleg ranezek a hetvegen....

Velemenyem szerint fontos lenne kiemelni, hogy:

EGYIK OKA LEHET AZ EMELKEDESNEK (es itt a szazalekok lenennek erdekesek), hogy mennyivel tobb penz aramlott a bitcoinba a kinai helyzet miatt....

Az teny, hogy a kinai kormany mar jo ideje probalja nyomon kovetni ill. megadoztatni a nagyobb kinai vagyonokat...,de ez nem most kezdodott evekkel ezelott es erre szinte iparagak fejlodtek Macau-on ill. a Del-Azsia es oceaniai regioban....
(es eppen a Macau-on tapsztalt hatalmas visszaeses arulkodott a Kinai gazdasagi problemakrol....), raadasul az arany arfolyama nem emelkedett az elmult par honapban jelentosen, bar az igaz hogy a kereslet a fizikai arany ill. ezustben hatalmasra nott....

En az emelkedes mogott sokkal tobb pszichologiai okot talalok....
(nem tudom te kereskeded-e a bitcoin-t, esetleg mast???)

Ha megnezzuk a XBT arfolyamat erre az evre azt lathatjuk, hogy kozel 25-30%-os savban mozgott es eppen a volatilitas kezdett lecsokkeni egeszen szemptember elejeig....
Nekem nincsenek egeszen pontos adataim, hogy az elmult 6-12honapban mennyivel nott a bitcoin forgalom,de az informaciokkal amivel rendelkezek eves szinten akar 30%-os novekedest is elovetitenek ebben a technolohiaban....
Persze ez nem ugy fog megtorteni hogy a XBT arfolyama minden honapban egysegesen 2,5%-ot fog erosodni ill. heti szinten 0,5-0,6%-ot....

a legnagyobb, legjobb kereskedok nagyon gyakran szoktak eves csucson beleugrani 1 kereskedesbe "kitoresi kereskedes"...(ez 1 matematikailg tesztelt strategia)...
az emelkedes pedig ujabb embereket kereskedoket vonz a piacra....

Azzal egyetertek, hogyha csak 1 egeszen elenyeszo resze a Kinai beteteknek (22000Milliar$-bol) bekerulne a BTC az komoly emelkedest okozna,de a kinai betetek, megtakaritasok nagy resze mar jo ideje mindenfele eszkozbe aramlik es nem csak a kinai,de az indiai es egyebb del-azsiai orszagok megtakaritasai benne vannak a nyugati vilag ingatlanpiacain lasd Ausztralia,Kanada,London, New York ill. tozsdeken...
Ha korulnez valaki a vilagban a legnagyobb markak uzleteiben az angol mellett nem a spanyol, hanem a mandarin ill. cantoneese nyelv ismerete alapveto feltetel....

Velemenyem szerint ha a BTC ill. blockchain technologia tenyleg akkora lehetoseget hordoz mint azt jo paran feltetelezuk meg ha csak homalyos viziokkal is....
akkor az arfolyamnak jot tenne ha visszatesztelne a 300-350$-os arat majd elidozni nehany honapig, esetleg 1-2 evig a 350-500$-os savban....
Ezzel meg tobb penz es erdeklodest vonzana magara es jo nehany konzervativ befekteto akik eddig tavol maradtak ettol a technologiatol talan elkezdenenek kicsit mas szemmel nezni az XBT arfolyamara....

Ne erts felre nekem van papirpenztarcaban jo nehany BTC-om, es mint kereskedo felugrottam a 300$-os kitoresre....
ha pedig elszallna az arfolyam 600-1000$-ra azzal eleg jelentos osszeget keresnek, viszont nagy valoszinuseggel nem vasarolnek ill. nem novelnem a jovoben a BTC-be fektetett tokemet ill. nem is probalnam az aranyat 0,5% korul tartani eppen a tul vad es kiszamithatatlan tulajdonsagai miatt....
(szoval en jelentoesen tobb penzt vennek ki a rendszerbol mint amit bele tettem,de elgondolkodtatna, hogy erdemes-e a jovoben ebbe a technologiaba ujabb penzt fektetni)
Ha viszont az arfolyam kepes lenne a kovetkezo 6-12honapban egy ujabb savozasra (350-500$), korul akkor viszont szamomra 1 sokkal kiszamithatobb es megbizhatobb kategoriaba kerulne es valoszinuleg at kellene ertekelnem a BTC-be fektett tokem reszaranyat (0,5%-rol akar 0,8%-ra) ...
Velemenyem szerint jo par befekteto ill. Hedge Fund hasonlo modon szemleli az esemenyeket ahogy en.
Szoval a kicsit lassabb es kevesbe vad emelkedes sokkal tobb penzt es embert vonzana ebbe a technologiaba.

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 09:33
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#858
A TOR-t pl a US NAVY laborban lett fejlesztve, ettol fuggetlenul nem az o celjaikat szolgalja, hanem mindenkinek jo aki privacy-t akar.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 09:32
Előzmény: #851  pitcairn2
#857
"és persze azt sem lehet kizárni, hogy az egész sztori tőlük indul "

En is utalom a bankarokat, de ez mar tin foil hat kategoria.

Amugy meg barkitol indulhat, amig transparens a rendszer es nyilt a forraskod.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 09:30
Előzmény: #851  pitcairn2
#856
Ha semmibol krealsz penzt, akkor veszt az ertekebol hosszu tavon(debasing), a vegen meg szarra inflalodik.

Jelenleg ez azert nem tortent meg, mert nem kozvetlenul a piacra megy, hanem crony-knak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 09:25
Előzmény: #852  pitcairn2
#855
Senki nem iger bitcoinnal kapcsolatban semmit, foleg nem profitot.
zotyó 2015. 11. 04. 23:21
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#854
Azok számára, akik nem olvasták a Portfolio mai cikkét, (vagy csak hónapok múlva olvasnak vissza a topikban, amikor már csak fizetősen lesz elérhető) bemásolom a lényeget:
"A nagy emelkedés egyik oka a Zero Hedge fejtegetése szerint egyrészt az, hogy, Kínában a tőzsdék nyári zuhanása óta rengeteget szigorítottak a tőkepiaci szabályozásokon, például leállították a tőzsdei kibocsátásokat, megtiltották a kínai vállalatok nagytulajdonosainak a részvényeik eladását, változtattak a margin-követelményeken.

Másrészt megy a bűnbakkeresés, a pénzügyi világ korábbi sikeres vezetői közül többeket letartóztatnak, nagy a bizonytalanság, nem véletlenül nem érzik biztonságban a megtakarításaikat a bankokban a kínaiak. Sokan gondolhatják úgy, hogy a megtakarításukat pénzügyi helyett alternatív eszközbe helyezik át: például aranyba vagy Bitcoinba.

Eközben a legnagyobb kínai Bitcoin-tőzsde, a BTCC bejelentette, hogy mostantól közvetlen betételhelyezés is lehetséges a számláikon. Kínában nagyjából 22 ezermilliárd dollárnyi betét van a bankoknál, miközben most a Bitcoin teljes piaci kapitalizációja 5,7 milliárd dollár.

Ha pedig a kínai betétek egy akár csak kis része is megindul, annak nagyon könnyen durva emelkedés lehet a vége."
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 16:27
Előzmény: #834  pitcairn2
#853
meglatjuk igazad lesz-e....
bar az altalad leirt tipp a bitcoin nelkul is ugyanugy ill. vele is ugyanugy megtortenhet...
az hogy a piacon megprobalnak mindent manipulalni ez igaz....
es az is hogy a semmibol krealt penzbol barmit megvehetnek...
persze ez nem csak a bitcoinra igaz hanem szinte mindenre...

es abban is egyetertek, hogy barmiben rv-ekben indexekben es barhol johet az osszeomlas ingatlanpiac stb.stb... ..de ez a bankrendszere es papir penzre ill. keszpenzre is igaz....

idovel pedig kulonbozo dolgok megszunnek letezni, es ez a bankrendszerrel is elofordulhat...
pitcairn2 2015. 11. 04. 16:10
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#852
ez inkább piramisjáték azzal az ígérettel, hogy majd valamikor pénz lesz...

a valódi pénz azonban nem piramisjátékként indult...
pitcairn2 2015. 11. 04. 16:09
Előzmény: #850  Törölt felhasználó
#851
szerintem nem vitatkozzunk azon, hogy ki mit nem "értelmez"

inkább arra válaszolj, hogy mi akadálya van annak, hogy bankár barátaink a semmiből teremtett pénzükkel jobbra balra manipulálják ezt a piacot?

mert szerintem semmi...

és bizony érdekeltek abban, hogy __felmanipulálják__ (egy ideig), mivel ezzel versenytársat kreálnak (legalább látszólag) a valódi konkurensnek a nemesfémeknek

és persze azt sem lehet kizárni, hogy az egész sztori tőlük indul

évszázadok óta játsszák már a kedves kis "semmiért valamit" játékaikat

és ez tipikusan ilyen
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 15:58
Előzmény: #842  pitcairn2
#850
Amugy az MTGox-ot en emlitettem lejjeb, latszik mennyire olvasod el/ertelmezed a kommenteket.

Persze minel kisebb annal konyebb manipulalni, de a bitcoin eseteben a supply/demand a meghatarozo kozep es hosszu tavon, mivel nem kerul semmibe kikerni az assetet (ellentetben a nemesfemekkel).

Hamisitani meg ha lehetne, akkor vege is lenne az egesznek, megint ignoralod hogy transzparens a rendszer, es az alapveto mukodeset.

Probald tanulmanyizni a blokklanc felepiteset mukodeset, ime par link kevesbe tech szemszogbol:

link

link

link

link

link

Tobbek kozott, az altalad is emlitett teveszmek osszesitett debunk-ja:

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 15:16
Előzmény: #846  pitcairn2
#849
Neked lehet hogy nem penz, nekem is rengeteg mas embernek igen.

Persze spekulativ jelenlet van, de oszinten , miben nincs?
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 15:15
Előzmény: #847  pitcairn2
#848
Ha exchangeben tartod a btc-t az olyan mintha bank accountod lenne.

Az exchange birtokaban vannak a privat kulcsok (foleg abban az idoben, lasd multisig), nincs folotte kontrolod (szemben azzal ha krealsz egy sajat bitcoin tarcat, backupolod es azon tarolod).

MTgox bukasa elott egy evvel az amerikai hatosagok tobb millio dollart lefoglaltak a cegtol, onnantol kezdve problemas volt mind a fiat mint a bitcoin withdraw.

A legfrissebb infok szerint, Mark Karpeles az exchange tulaja, manipulalta az order bookot, es nemletezo BTC-t adott el, majd a hianyt a bejovo befizetesekbol probalta fedezni, mikozben kilopta a cegbol a penzt.

Az a 850K btc nem is letezett (nem is talaltak bizonyitekot a blokklancon), vegul is egy ponziva valt az exchange, ami ertelemszeruen a teljes bukashoz vezetett.

Itt jon kepbe hogy a bitcoin abszolut, nem fenntarthato semmilyen hasonlo csalas.

Erdekes megnezni hogy hogy reagalt az ecosystem, azota megjelent a multisig, ami arrol szol hogy adott bitcoin-t n-m alairassal lehet mozgatni, igy biztonsagossabba teve a valtokat, lopas, vagy belso manipulacio ellen. Sot sok exchange bevezetett cryptographic proof of reserve jelenteseket (pl coinfloor, kraken, coinbase).

A viragzo versenyrol nem is beszelve, az mtgox bukasa utat adott a versenynek, azota amint emlitettem joval minosegibb, professzionalisabb valtok jelentek meg.

Parhuzam egyebkent a Silkroad bukasa is, azota ezen a teren is hatalmas verseny alakult ki.

Eddig a bitcoin 4 hatalmas buborekot eredmenyezett, es az akadalyok ellenere mindig erosebben allt talpra, es a fejlodese nem torpant meg.
pitcairn2 2015. 11. 04. 14:53
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#847
akkor miért áll itt az, hogy a 850 ezer bitcoin-ból csak 200 ezer került elő?!

link

pitcairn2 2015. 11. 04. 14:50
Előzmény: #844  Törölt felhasználó
#846
attól tartok, hogy nem olvastál figyelmesen...

én kb. az alábbit nyomom itt már a kezdetektől:

a Bitcoin egy spekulatív eszköz és nem pénz

ennek kapcsán pl. egy Gary North cikket linkeltem be még anno, ami az osztrák iskola pénzelméletére hivatkozott

annak alapján pedig a bitcoin nem tekinthető pénznek

Money - Mises Wiki
link

ennyi

ezt szerintem érdemes észben tartani...
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 14:39
Előzmény: #844  Törölt felhasználó
#845
Amugy aki nem mtgoxon tarolta a bitcoinjait annak nem volt semmi kara.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 14:38
Előzmény: #843  pitcairn2
#844
Azota lett tobbszaz exchange, sok teljesen szabalyozott, sot nemelyik biztositott szamlakkal.

Mtgox volt az elso exchange, amator garazs probalkozas, osszeomlasakor a bitcoin trade 80%-at bonyolitotta.

Amugy amint lejebb irtam, a te risk toleranciadon mulik. Ettol fuggetlenul fikazni nincs ertelme, sot egyenesen ostobasag.

Ez en velemenyem az hogy fiatal rendszer, ha nem lenne voltalilis az lenne termeszet ellenes, es ezek mind a "growing pains" reszei.
pitcairn2 2015. 11. 04. 14:21
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#843
Mt. Gox
link

ha efféle izgalmakra vágyok akkor egy turbo certifikát vagy egy warrant is megteszi

ott is lehet sokat nyerni

+ mindent elbukni is:)

pitcairn2 2015. 11. 04. 14:19
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#842
pl. licitálnak rá a semmiből teremtett pénzükkel:)

jobbra balra rángatják a piacot...

de arra sem vennék mérget, hogy nem lehet ezt hamisítani...

és vmi mt gox affér is dereng...
pitcairn2 2015. 11. 04. 14:01
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#841
"Az kulon poen, hogy pusztan a tudatlansagod es szuklatokoruseged miatt lecsusztal kb +50% rovid tavu profitrol (a tobb 1000% hosszu tavurol nem is beszelve). :D "

most akkor pénz vagy spekulatív mánia lenne é ez? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek