Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotyó 2015. 11. 09. 09:28
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#900
"Közgazdasági Nobel-díjra jelölték a a Bitcoin feltalálóját

...Érdekes, példa nélküli fejleménnyel gazdagodott a napokban a Nobel-díjak története, miután a neves elismerésre felterjesztették az egyik legismertebb - illetve gyakorlatilag az első - kriptovaluta, a Bitcoin feltalálóját. A történet azért különleges a maga nemében, mert most történt meg először, hogy egy olyan embert jelöltek a híres díjra, akinek személyazonosságát valójában senki sem ismeri.
A feltaláló ugyanis mindeddig nem leplezte le valódi személyazonosságát, hanem csak a Satoshi Nakamoto álnevet használta a kriptovaluták elméleti hátterét megalapozó dolgozatán, és a Bitcoin kezelését máig is végző forráskódok kiadásakor is. Bár arra vonatkozóan, hogy ki is állhat a szóban forgó pszeudónév mögött már több elmélet is született, valójában még senki sem tudta kétséget kizáróan bizonyítani a Bitcoin atyjának identitását.
..."
(pcforum.hu)
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2015. 11. 09. 09:26
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#899
The (Unknown) Inventor of Bitcoin Nominated For the Nobel Prize in Economics :D

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 22:24
Előzmény: #897  pitcairn2
#898
Bocs de az elso reakciod arra vallott, es a beszelgetes tovabbi reszeben sem gyoztel meg az ellenkezojerol.

Amugy ha ilyenen fennakadsz, akkor nem tanacsolom hogy sokat koborolj "az internetes szupersztradan" foleg ne sotetedes utan. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jo lenne ha nem offolnank a topicot.
pitcairn2 2015. 11. 06. 22:11
Előzmény: #896  Törölt felhasználó
#897
talán ha nem minősítettél volna élből "degradált, sötét, infantilis hülye gyereknek" akkor komolyabban vettelek volna...

lásd 733. komment...

Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 22:05
Előzmény: #895  pitcairn2
#896
Egyertelmu volt hogy eddig semmit sem olvastal amit linkeltem, ennek hangot is adtam, legalabb bevallottad magadtol is. :)

Fenntartom hogy nincs ertelme ennek a beszelgetesnek.

Ha ponzinak, hulyesegnek gondolok, okes, nekem mindegy, eddig sem meggyozni akartalak.

Tovabbi szep eletet.
pitcairn2 2015. 11. 06. 21:32
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#895
nos végignéztem a videót és nem találtam választ arra, hogy a blokklánc technológia miért eredményezne vmi új "pénznemet"

persze érdekes és bizonyosan nagyon hasznos a nyilvános főkönyvre épülő decentralizált hálózat, de ez sajnos egy technológia nem pedig vmi "új pénznem"...

visszatérve korábbi diskurzusunkra, akkor is igen szépen elküldtél a sunyiba, amikor pl. a Cosa Nostra "no-computer" policy-jét ecseteltem lentebb

és erre ezt hallom a JP. Morgan-es hölgytől (32. perc):

link

szerinted mennyire örülne a Cosa Nostra ha __transzparens__ lenne a tevékenysége a szabályozó hatóság számára? :)

PS.: különben megértem a bizalmatlanságukat amennyire látom a __laikusok__ számára olyan szinten "transzparens" ez a rendszer, hogy még a "feltaláló" neve is a __mondák__ ködébe vész:)

Uncertainty of identity of Satoshi Nakamo
link

pitcairn2 2015. 11. 06. 21:06
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#894
az is felettébb érdekes, hogy a "pénzügyi rendszer" elsöprése kapcsán egy Ex-JP Morgan-es és egy Morgan Stanley-s beszélget egymással:)

link

pitcairn2 2015. 11. 06. 20:52
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#893
nos, akkor is vmi válogatott gorombaságot vágtál a fejemhez, amikor felvetettem azt, hogy ez az egész tán bankár barátainktól indult el

és erre mit hallok az ex-JP Morgan-es hölgytől...

link

a "proactively" szót külön kiemelném...
pitcairn2 2015. 11. 06. 20:23
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#892
különben most már megnézem, hogy mit linkeltél be, hiszen az előadószemélye is érdekes...

"Blythe Sally Jess Masters (born 22 March 1969) is an economist and former executive at ___JPMorgan Chase___"

pitcairn2 2015. 11. 06. 20:18
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#891
szóval "degradált, sötét, infantilis hülye gyereknek" tituláltál "kedves ismerkedés" gyanánt...

azért az remélem feltűnt, hogy én effélékkel sohasem operáltam...
pitcairn2 2015. 11. 06. 20:15
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#890
ihol lenne az első "kedves okításod" (733. komment)

"Mivel szarra inflaltak a dollart is meg a forintot is, nem meglepo hogy az arany tarotta magat, meg a nagy mennyisegben fabrikalt IOU-k ellenere is.

Mindegy, latom itt is nagy a sotetseg.

Az olyan gyerekes megjegyzesekkel, hogy a "bitcoin hulyeseg" (masik user), nem is kivanok foglalkozni.

Valahogy Blythe masters, meg rengeteg tech/fintech tekintely velemenye jobban erdekel mint par infantilis hulyegyereke a portfolio forumon.

Azoknak akiknek az agya nincs meg teljesen degradalva, ezt erdemes megnezni:
"
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 20:06
Előzmény: #888  pitcairn2
#889
Egy darab linkelt resource-t sem voltal kepes elolvasni vagy felfogni.

Vettem a faradtsagot hogy debunkoljam minden egyes hulyeseget amit irtal.

Innentol kezdve, nem szemelyeskedes hanem a teny: te azert jarsz ide hogy trollkodj.

Ezen nincs mit szepiteni.

Ha nincs semmi hozzafuzni valod a temahoz, kerlek tavozz a topikbol.
pitcairn2 2015. 11. 06. 20:04
Előzmény: #887  Törölt felhasználó
#888
inkább az a gáz, hogy folyton személyeskedsz...

Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 19:59
Előzmény: #886  Törölt felhasználó
#887
Amugy nem gaz ha bevallod hogy nem erted mi ez a rendszer.

Egyreszt, en sem ertek rengeteg dologhoz, de nem is probalom osztani az eszt.

Masreszt, honapokba telt mire megertettem, pedig en fejlesztes/tech szektorban vagyok aktiv.

Trollkodassal viszont csak magadat jaratod le.
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 19:57
Előzmény: #884  pitcairn2
#886
Dehogy eltero velemeny. Ez puszta ostobasag es szuklatokoruseg.

Barki akinek van agya lathatja a reakcioidbol, kerdesek kikerulesebol, es a rengeteg suletlenseg ismetlesebol.
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 19:56
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#885
korr (valamiert a komment kuldese utan szetesnek a numerikus adatok ezen a forumon):

nagyobb farmok 130 - 150/BTC dollaron banyasznak most
pitcairn2 2015. 11. 06. 19:55
Előzmény: #883  Törölt felhasználó
#884
inkább eltérő vélemény:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 19:52
Előzmény: #881  pitcairn2
#883
Vicces hogy te tartod magad intelligensnek.

Ez mar trollkodas, jelentettem is a modnak.

Ha nem megy megerteni a beszelgetes targyat, akkor inkabb ne bofogj hulyesegeket ide.

Semmit nem tudtal hozza adni temahoz, ostoba "ponzi, piramisjatek, vicc" megjegyzeseken kivul, ami mar 2011-ben is lejart lemez volt.

Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 19:49
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#882
Kieg:

"Amikor elkezdodott az egesz 2009-2011 kozott CPU-kon ment a banyaszat, 2010-ig meg csak erteke sem vol"

2011-tol GPUkra allt at a halozat, kesobb megjelentek az FPGA-k vegul Bitcoin ASIC-ok (celhardverek). Ez tobbmillioszoros novekedes hatekonysagban, amit az elobb linkelt difficulty graph szepen reprezental.

Tovabba, az elso ASIC 110nm-en keszult (kb 15 eves technologia) a mostani pedig 14nm-en.

Ez 15 ev technologiai fejlodese 3 evbe suritve.

Ahhoz hogy ma banyassz, be kell fektetni celhardverekbe, (merettol fugguen szerver parkba, szemelyzettel), es aramkoltsegbe.

Nagy farmok kb $100-150-os aron banyasznak ma, kozepesek $150-250 kozott, a kicsiknek meg valoszinuleg dragabb banyaszni mint amennyi most az exchange rate. Ezert is volt megfigyelheto a halozat konszolidacioja, par szaz tech/crypto/programozo orientaltsagu hobby banyaszrol tobb nagyobb szereplore es rengeteg kozepesre. (economies of scale miatt).
pitcairn2 2015. 11. 06. 19:47
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#881
piramisjáték ez:)

némi kreatív körítéssel...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek