Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:57
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#820
Tradelni igen ritkan szoktam, nem foglalkoztat az a resze.

En hosszu tavon tekintek erre. Tisztaban vagyok a rizikokkal, de amig elek vagy a bitcoin halozat mukodik addig kozremukodom :)

Amugy ha valaki tamogatni karja a rendszert, futtasson full node-ot:

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:55
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#819
En megtakaritasaim egy reszet tartom benne, p2p lending-re, es amikor csak lehet tranzakciokra hasznalom.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:51
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#818
Sajnalom, hogy ha bunkonak tuntem.

Pitcarinnak prezentaltam eleg sok resource-t amit el sem olvasott vagy keptelen felfogni (barki lathatja lejebb).

Ilyen emberekkel igen nehez civilizalt beszelgetest folytatni.

Amikor en eloszor talakkoztam vele, en is szkeptikus voltam, de nem tamadtam alaptalanul, hanem probaltam minel tobbet megtudni rola, velemeny formalas elott.

Probalom majd az erdekessegeket amibe belefutok majd en is posztolni ide.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:46
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#817
Szia,

pitcarn2 1 intelligens forumozo, bar bitcoinrol mas a velemenye mint neked vagy nekem....
valoszinuleg nem volt meg meg nala az aha moment....

kivancsi lennek, te kereskeded is vagy csak birtoklod???

en rendelkezek marcius ota nehannyal amit papirpenztarcaban szefekben tarolom es kereskedem is nehany hete honapja....

Jovo nyarra egyebkent en is vartam, hogy a 220-300$ kozotti zona utan meglatogatjuk a 450-600-as zonat...(mar csak a felezes miatt),de ahogy elnezem valoszinuleg nem kell addig varnunk, mert lehet hogy mar ebben a honapban elerjuk a 600$-os szintet...
(bar en a szep trend szeru emelkedeseket jobban kedvelem mert a parabolikusnal sokan serulnek...)

szerintem inkabb informaciokat tegyel fel a forumra azzal tobb emberhez juthat el az informacio....

egyebkent tetszett a video amit feltettel korabban es Zotyonak is rengeteg koszonet jar mert meg az ev elejen tole talaltam sok ertekes informaciot a topikban...
(bar en foleg az angol nyelvu oldalakro szoktam tajekozodni....)

Tovabbi sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:51
Előzmény: #812  pitcairn2
#816
Digitalis penz es digitalis penz kozott oriasi lehet a kulonbseg.

Ha megerted a bitcoin es a fiat rendszer fundamentumait, es mukodeset akkor talan raeszmelnel erre.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:49
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
Az kulon poen, hogy pusztan a tudatlansagod es szuklatokoruseged miatt lecsusztal kb +50% rovid tavu profitrol (a tobb 1000% hosszu tavurol nem is beszelve). :D

Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:47
Előzmény: #813  pitcairn2
#814
Ha barmennyi bitcoin-t tudnal teremteni barmikor, akkor hajra, meg tudnal gazdagoni hipp-hopp. Probald meg s gyere vissza beszamolni az elmenyeidrol. :D
pitcairn2 2015. 11. 04. 11:40
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#813
egy szóban összefoglalva:

lazán

egy dolgot nem tudnak ezek a "bűvészek":

valódi értéket teremteni

pl. csiribú csiribá trükkökkel sohasem fogsz a semmiből 1 uncia aranyat vagy ezüstöt teremteni...

bitcoin-t azonban bármennyit...

bármikor...

pitcairn2 2015. 11. 04. 11:38
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
mindkettő virtuális "pénz"

ennyi épp elég nekem...
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:31
Előzmény: #809  pitcairn2
#811
Ajanlom hogy olvass utana hogy hogy jon letre a penz a fiat rendszerben.

Ossze sem hasonlithato a 2 rendszer.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:29
Előzmény: #808  pitcairn2
#810
"soha nem tennék pénzt abba amit efféle emberek promotálnak..."

Sorry for your loss.

Amugy vicces hogy nem vagy kepes idot raszanni hogy megertsd a lenyeget.

Hogy tudna Matt Malon vagy akarki befolyasolni egy transparens, nyilt forraskodu, decentralizalt rendszert, ami nem trust-on alapszik hanem matekon meg cryptografian?

:D
pitcairn2 2015. 11. 04. 11:27
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#809
ilyen alapon a fiat pénz sem a semmiből jön

kb. ugyanott vagyunk:)
pitcairn2 2015. 11. 04. 11:26
Előzmény: #806  Törölt felhasználó
#808
és Matt Mellon?

soha nem tennék pénzt abba amit efféle emberek promotálnak...

"Amugy nem bantani akarlak, de kivancsi lennek hogy milyen iskola termelt ki ilyen intellektualis szingularitast mint Te? :) "

ez én is kérdezhetném tőled:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:15
Előzmény: #804  pitcairn2
#807
Nem a semmibol jon, mert energia aran lehet csak letre hozni.

Ha a block subsidy veget er (2020-ig 99%-os lesz a kitermelt BTC-k szama), akkor a minimalis tx fee-k lesznek a minerek fizettsege, amit ugyancsak energia befektetesevel szerezhetnek meg.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 11:12
Előzmény: #805  pitcairn2
#806
melyik szavaknak az ertelmezese nem megy:

- transzparencia

- nyilt forraskod

Bill gates, par bitcoin cegbe rakott penzt ami az afrikai remittance-t segiti.

Nagyon mogotte van.

Amugy nem bantani akarlak, de kivancsi lennek hogy milyen iskola termelt ki ilyen intellektualis szingularitast mint Te? :)

pitcairn2 2015. 11. 04. 11:00
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#805
már megbocsáss de a bitcoin mögött is az "elit" sorakozik fel, pl. Matt Mellon és Bill Gates

ugyanolyan átbas...zásnak tűnik ez is mint a fiat money:)

PILGRIMS SOCIETY TAKEOVER OF BITCOIN!
link
pitcairn2 2015. 11. 04. 10:52
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#804
ez ugyanúgy virtuális pénz mint a fiat pénz

ugyanúgy a semmiből jön az egész...

Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 10:19
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
"Decentralizalt mivolta miatt nehez tamadni kivulrol is, sot minden talalt hiba, vagy gyengeseg kihasznalasa profittal kecsegtet a tamadoknak, de meg a "vedoknek" is. "

Korr: A hibak javitasa es a rendszer fejlesztese kecsegtet haszonnal a "vedoknek".
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 09:54
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#802
Ne erts felre, semmi sem biztos ebben az univerzumban, es semmi sem hibatlan, nem akartam ezt sugallni.

Meg egy fekete lyuk elete sem vegtelen, jelenlegi tudasunk szerint. (hawking radiation implikacioi, entropy).

A lenyege a rendszernek, hogy teljesen nyilt. A vilag minden pontjarol fejlesztok, white hat-ek tomegei keresik a hibakat es probaljak javitani, ezert nehez fogast talalni rajta belulrol.

Decentralizalt mivolta miatt nehez tamadni kivulrol is, sot minden talalt hiba, vagy gyengeseg kihasznalasa profittal kecsegtet a tamadoknak, de meg a "vedoknek" is.

Ez a rendszer mindenkit egyenlo szintre emel es egy tranparens keretrendszer biztosit.

Ezzel szemben van a fiat rendszer, ami diohejban egy hatalmas atveres (elozo kommentjeimben ami pitcarinnak volt valassz megtalaod hogy miert is szerintem) es 100%osan az elitet szolgalja, teljesen zart ajtok mogott mukodik, elemi resze az inflacio, es egy igen kis csoport hatalmat biztoasitja a populacio felett.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 22:28
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#801
Ellentmondásos az érvelésed. Egyrészt azzal példálózni, hogy valami nem egyszerű, még nem bizonyítja, hogy megoldhatatlan. Másrészt saját magad írod, hogy milyen hibák voltak már, pedig az internet összes gépét egyszer sem állították le hozzá, de még a felét sem.. Az, hogy ezeket sikerült kezelni semmi esetre sem bizonyítja, hogy megölhetetlen a rendszer. Sőt inkább aláhúzza, hogy valójában sebezhető, csak a rombolásába befektetett energia eddig nem érte el a szükséges szintet. Semmi garancia nincs arra, hogy ez ezután sem fog bekövetkezni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek