A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Erőteljes kitörés, trendforduló a láthatáronCikkünk írásakor a bitcoin 110 015 USD (-0,2%) (BTC) árfolyama átlépte a 116 ezer dolláros szintet, miután az elmúlt 24 órában jelentős erősödés jeleit mutatja. Ebben jelentős szereppel bír az október 29-i FOMC ülés, ahol a Federal Reserve várhatóan további 25 bázisponttal csökkenti a jelenleg 4 – 4,25%-os alapkamatot. Szintén pozitívum az, hogy a hétvégén fejlemények álltak be az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi tárgyalásokba. https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-bikapiac-oktober-technikai-elemzes/
YoungHoon Kim, a 276-os IQ-val rendelkező világrekorder a teljes vagyonát bitcoinba fektette, és azt jósolja, hogy a BTC árfolyama tíz éven belül újabb százszoros növekedésen mehet keresztül.YoungHoon Kim a közösségi oldalán számolt be a döntéséről:“Mint a világ IQ-rekordere és a memóriabajnok nagymestere, hiszem, hogy a bitcoin az egyetlen remény a jövő gazdasága számára. Ezért minden vagyonomat bitcoinra váltottam. De minden, amim van, csak az Úr Jézusé, és az Ő dicsőségére fogom felhasználni.” https://kriptoakademia.com/2025/10/01/a-vilag-legmagasabb-iq-javal-rendelkezo-embere-minden-vagyonat-bitcoinba-fektette
Az idei július utolsó hete igencsak mozgalmasnak ígérkezik a globális piacokon. Számos, nagy hatású amerikai makrogazdasági esemény és vállalati jelentés érkezik, amelyek együttesen jelentős volatilitást idézhetnek elő a tőkepiacokon – beleértve a kriptopiacot is. A hagyományos részvény- és kötvénypiaci befektetők mellett a kriptovaluták kereskedői is feszült figyelemmel várják, milyen irányba mozdítják majd el a hangulatot ezek a fejlemények.Kulcsfontosságú események a héten (időrendi sorrendben):Július 30., szerda – Fed kamatdöntés: Az USA jegybankja, a Federal Reserve Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC) ekkor jelenti be legújabb kamatdöntését, majd Jerome Powell Fed-elnök sajtótájékoztatót tart.Július 30., szerda – Microsoft és Meta gyorsjelentés: A technológiai óriások közül szerdán teszi közzé negyedéves eredményeit a Microsoft (a 2025-ös pénzügyi év 4. negyedévét) és a Meta Platforms (2025. Q2).Július 31., csütörtök – USA GDP (Q2, előzetes): Nyilvánosságra hozzák az Egyesült Államok második negyedéves GDP-növekedésének első becslését, amely átfogó képet ad a gazdaság tavaszi teljesítményéről.Július 31., csütörtök – Apple és Amazon gyorsjelentés: Csütörtökön jelent az Apple (2025. pénzügyi év Q3) és az Amazon (2025. Q2), melyek szintén a legnagyobb piaci értékű vállalatok közé tartoznak.Augusztus 1., péntek – USA munkaerőpiaci jelentés (NFP): A hónap első péntekén érkezik a júliusi Nonfarm Payrolls adatsor, vagyis a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak számának változása és a munkanélküliségi ráta, illetve bérnövekedési adatok.Fed-kamatdöntés és makroadatok: iránytű a piacoknakA hét kulcseseménye szerdán a Fed kamatdöntése, ahol várhatóan nem változik az irányadó kamat. A befektetők azonban Jerome Powell sajtótájékoztatójára figyelnek, ahol utalásokat kaphatnak a jövőbeli monetáris irányra. Egy váratlanul szigorú vagy enyhítő hangnem komoly piaci reakciókat válthat ki.Csütörtökön jön a Q2-es GDP-adat, amely megmutatja, sikerült-e elkerülni a recessziót. Erős szám erősítheti a gazdaságba vetett bizalmat, míg gyenge adat recessziós félelmeket táplálhat.Pénteken a Nonfarm Payrolls (NFP) jelentés érkezik, amely a munkaerőpiac állapotáról ad képet. A Fed eddig az erős munkaerőpiacra hivatkozva tartotta fenn a magas kamatokat – egy gyengébb adat viszont felerősítheti a kamatcsökkentésre vonatkozó várakozásokat.E három adat együtt meghatározhatja a kamatpályát és a befektetői hangulatot a következő hónapokra, így közvetetten a kriptopiacra is erős hatást gyakorolhat, különösen a Bitcoin és Ethereum árfolyamára. https://www.bitcoinbazis.hu/fed-gdp-techoriasok-jelentesei-kriptopiac/
Újabb fejlemény a Revolut kripto-szolgáltatásánál, visszatérnek fontos funkciók. A kriptostakelés és ‑kivétel most már Magyarországon is elérhető - tájékoztatta ügyfeleit a Revolut. Örömmel értesítünk, hogy a stakelési szolgáltatásaink újra elérhetők- írta az ügyfeleinek küldött levélben a Revolut.A cég tájékoztatása szerint az alábbi szolgáltatások mostantól elérhetők az appban:
stakelés;
stakelés megszüntetése;
stakelési jutalmak
A Revolut emlékeztet: közvetlenül a blokkláncra is indítható kifizetés, ilyenkor a megszokott kivételi limitek és díjak érvényesek, és ez a funkció több mint 30 támogatott token esetében érhető el. A támogatott tokenek listáját az app Kripto felületén a Küldés gombra koppintva lehet megtekinteni.A Revolut felhívja a figyelmet, hogy a többi kripto-szolgáltatása továbbra is szünetel, azaz jelenleg nem lehet kriptót vásárolni, eladni vagy fogadni, illetve a tanfolyamokért járó jutalmakat sem lehet megszerezni, továbbá a Revolutra történő befizetéseket sem lehet lebonyolítani. Bár új kripto-befizetéseket jelenleg nem fogad a cég, a korábban befizetett pénzek most már átutalhatók egy másik pénztárcába, feltéve, hogy az appban támogatott tokenekről van szó. https://www.portfolio.hu/befektetes/20250724/ujabb-fejlemeny-a-revolut-kripto-szolgaltatasanal-visszaternek-fontos-funkciok-776249
A JP Morgan olyan terveken dolgozik, hogy már jövő évtől hiteleket nyújtson ügyfeleinek azok kriptovaluta-állományának (például Bitcoin és Ethereum eszközeik) fedezetével – tudta meg a Financial Times. Az óriásbank nem kívánta kommentálni a sajtóértesülést.Eközben más nagy amerikai bankok, köztük a Bank of America és a Citibank is stablecoinok fejlesztésén dolgoznak. Washingtonban pedig egyre erősebb a nyomás a kriptobarát szabályozás irányába: Donald Trump amerikai elnök ígéretet tett arra, hogy "kriptoelnök" lesz, és népszerűsíti a kriptovaluták szélesebb körű használatát az országban.Jamie Dimon vezérigazgató, aki régóta szkeptikus a bitcoinnal kapcsolatban, nemrég kijelentette, hogy a bank belép a stablecoinok piacára.Dimon májusban még azt mondta a befektetőknek, hogy "nem rajongója" a Bitcoin-világnak,és aggályokat fogalmazott meg a tőkeáttétellel, visszaélésekkel és pénzmosási problémákkal kapcsolatban. Azt pedig kifejezetten kizárta, hogy a bank kripto-letétkezelésbe kezdene vagy jelentősen bővítené tevékenységét ezen a területen, még ha a szabályozás enyhülne is. https://www.portfolio.hu/bank/20250722/mit-ki-nem-talalnak-a-bankok-jonnek-az-uj-bitcoin-es-ethereum-fedezetu-hitelek-775727
Világszerte komoly verseny zajlik az utolsó kétmillió BTC megszerzéséért, amelyet egészen 2140-ig fognak kibányászni. Ezzel ellentétben az Egyesült Királyság gazdasága egy olyan korszakos döntés előtt áll, mely alapjaiban határozhatja meg a modern pénzügyi jövőt.A brit kormány ugyanis fontolóra vette, hogy értékesítse több mint hétmilliárd dolláros bitcoin-készletét annak érdekében, hogy enyhítsék a költségvetési hiányt. A világ harmadik legnagyobb állami bitcoin-készletének a sorsa heves vitákat váltott ki, a lépés pedig rávilágít a digitális eszközök szerepére az állami vagyonkezelésben.A brit bitcoin-kincstár történeteA brit állam mintegy 61 000 bitcoint birtokol, amelyet főként egy, 2018-ban lebonyolított kínai Ponzi-csalás elleni nyomozás során foglaltak le. Ezek a digitális érmék jelen értéken meghaladják a 7 milliárd dollárt, és ezzel az Egyesült Királyság a harmadik legnagyobb állami bitcoin-tartalékos a világon, közvetlenül az Egyesült Államok és Kína mögött.A brit kormány jelenleg új kriptopénz-kezelési rendszert kidolgozásával foglalkozik, melynek célja, hogy jogszerűen és átláthatóan értékesítse ezeket az eszközöket. Az elképzelés háttere a költségvetési hiány csökkentése, amely mára elérte a 20 milliárd fontot, jelentős terhet róva a kormányzatra. A belügyminisztérium és a rendőrség szorosan együttműködve készíti elő a digitális eszközök piacra dobását, miközben igyekeznek megfelelni a jogi és nemzetközi követelményeknek.A stratégiai dilemma következményeiA bitcoinok értékesítésének híre felforgatta a piacot: a bejelentés után a bitcoin 118 450 USD (-0,24%) (BTC) árfolyama rövid idő alatt éles zuhanással 17 400 dollár környékére esett vissza, ám azóta visszakapaszkodott 118 000 dollár közelébe. https://www.bitcoinbazis.hu/brit-bitcoin-keszlet-tartalek-koltsegvetes/
Ahogy a BTC 122 304 USD (+3,7%) árfolyama új történelmi csúcsra, 118 000 dollárra emelkedett, azok az országok, ahol tartalékot képeztek vagy a hatóságok ellenőrzése alatt áll, több millió dolláros, ha nem milliárdos nyereséget könyvelhettek el. Mindez a Bitcoin boom jelenség következményének tudható be.A rendelkezésre álló információk szerint az Amerikai Egyesült Államok kormánya 198 000 BTC-t birtokol, ami most körülbelül 24 milliárd dollárt ér. Az érmék rövidesen a Donald Trump elnök által az év elején bejelentett stratégiai BTC-tartalékba fognak kerülni.Továbbá, az Egyesült Királyság államigazgatása 61 245 BTC felett rendelkezik, amelyet egy nagyszabású pénzmosási ügylet lefülelése során foglaltak le. Az állomány 2021 óta rendőrségi ellenőrzés alatt áll és az azóta eltelt 4 év alatt 4,86 milliárd dollárral 7,26 milliárd dollárra emelkedett az értéke. Az Egyesült Királyság kormánya jelenleg azonban nem tervez kriptotartalékot létrehozni.Bhután, a festői himalájai ország, szintén mintegy 11 600 BTC-t birtokol a Druk Holdings cégen keresztül. A számottevő mennyiségű bitcoinra kriptobányászat révén tettek szert, amelyet a Bitdeer BTC bányászati cég és annak társalapítója, Jihan Wu lendített fel a térségben. Az ország kriptokészletének értéke meghaladja az 1,37 milliárd dollárt.Salvadornak, a BTC hívő diktátor, Nayib Bukele országának, 6 234 BTC áll a birtokában, amely jelenleg nagyjából 740 millió dollárt ér. Az IMF korábban felszólította Bukelét, hogy hagyjon fel bizonyos bitcoinnal kapcsolatos politikákkal, de ez nem akadályozta meg abban, hogy még többet vásároljon az eszközből.A híresztelések alapján az ukrán tisztviselők több mint 46 000 BTC-vel rendelkeznek, ami hozzávetőlegesen 5,7 milliárd dollárt érhet. Ezek a számok azonban közel sem egyeznek meg az állam által közzétett adatokkal.Kínában ugyanez a helyzet áll fenn. A Bitbo azt állítja, hogy az ország 194 000 BTC-t birtokol, amelyet lefoglalás útján szereztek. A kriptoelemzők ellenben megjegyezték, hogy nincs bizonyíték arra, hogy még mindig az állam tulajdonában lennének az eszközök, amit lehet, hogy azóta már likvidáltak.Németország, amely közel 50 000 bitcoint kobzott el, 2024 júliusában 2,88 milliárd dollárért adta el azt. Ez a bevett szokás az olyan kormányoknál, amelyek kriptót foglalnak le, de nem rendelkeznek BTC tartalékokkal. https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-boom-kriptopiac-kormanyzati-holderek/
Megint új csúcsot döntött a bitcoin, miután 3 hónap alatt 64 százalékkal erősödöttA befektetők annyira veszik a kriptovalutát, hogy rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel. A világ vezető kriptovalutája 117 706 dollárra drágult a reggeli kereskedésben, 24 órán belül több mint 6 százalékkal nőtt az árfolyama.Mindezt azok után, hogy áprilisban még fél éves mélyponton volt az árfolyam, akkor 76 ezer dollárt ért egy egység, miután Trump meghirdette a vámháborúját.A bitcoin erősödését támogatja Donald Trump amerikai elnök kormányának kriptobarát politikája is. Márciusban Donald Trump elnöki rendeletet írt alá egy stratégiai kriptovaluta-tartalék létrehozásáról. Emellett több „kriptobarát” személyt is magas pozíciókba nevezett ki, köztük Paul Atkinst, az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (Securities and Exchange Commission, SEC) élére. 🧙♂️ https://hvg.hu/gazdasag/20250711_Megint-uj-csucsot-dontott-a-bitcoin 🐂+🐮+🐃
Soha nem ért még ilyen sokat a bitcoin - több ez, mint egy újabb csúcsdöntés 🐃+🐮+🐂 A legnagyobb kriptodeviza a vámháború második felvonásának elején ért el újabb rekordot, sokat elárul ez a befektetői pszichéről. A bitcoin új csúcsa száztizenkétezer dollár felett található. https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2025/07/bitcoin-112k
Üdv a fedélzeten! Nincs se BTC-m, se más kripto, de minden érdekel, ami speka. Szerintem a kriptokban nem jó a hozam/kockázat, ráadásul csak mutyitőzsdéken lehet trédelni, ahol vagy visszakapod a betett pénzed, vagy nem. Viszont vannak már tőzsdén kereskedhető ETF-ek, vannak ezek opciói, de szerintem még ez sem az igazi. Nekem a kedvenceim kriptofronton a MARA, RIOT, MSTR és ezek opciói. Az elmúlt 9 évben (mióta egyedi részvényekkel foglalkozok) kb. 150 cég fordult meg a számlámon. A legtöbb (realizált) profitott termelő cégek között a második helyen van MARA, de ha most realizálnám a lebegő nyereséget rajta, az élre állna, pedig csak két éve szerepel a listában. Szuperül trédelhetők ezek a cégek, alacsonyan tartható kockázattal, magas profit érhető el. Szeretem hamar nullára tenni a kockázatot és csak mozizni utána és ezekkel ez jól működik. Mindenki más, de én nem aludnék jól, ha a pénzem egy Binance, vagy egy Coinbase féle cégnél lenne. Most is az a véleményem a kriptokról, hogy csak egy szintetikus spekulációs termék (mint pl. VIX), nem valószínű, hogy ezekből valaha is pénz lesz, de vannak akik ezt másképp gondolják, én pedig kihasználom ezeket a lehetőségeket.
A legnagyobb alapok jól tudják, hogy a Bitcoin az egyetlen kriptovaluta, amely rendelkezik azon tulajdonságokkal, melyekkel a jó pénz jellemezhető. Ezek közül a szűkösség és a cenzúraállóság kiemelkedők.
Amúgy, hogy ontopic legyek, az 1 millió USD stb jóslatok számomra továbbra is viccesek, de persze nincs ellenemre semmi ilyesmi, ami tovább emeli az árat. Érdekes viszont, hogy az ETH , ADA stb mennyire alulteljesit nem csak a BTC, de XRP tekintetében is. Mi lehet erre a magyarázat(?), már azon kívül, hogy a legnagyobb alapok kevésbé ismerik előbbieket...
Hello Tazsu, hogy s mint? Még mindig nincs bitcoinod vagy bármi hasonló spekulatív eszközöd a kripto témában? Nagy hiba, láthatod. Vagy van? Pénznyelő írta anno, hogy nagy hibának tartja spekikent azt, hogy 2015 előtt nem vette komolyan a lehetőséget. Belátta a tévedést, mert vérbeli spekuláns. Ergo rá is mozdult utána. Ebben a műfajban ez így működik. Amúgy nem kötözködtem most, és ezzel sem fogok itt... szóval mit csinál most az az ismerősöd , aki 2019 során a Teslat shortolta? Mi van vele, hol zárta? Tényleg érdekel.
A Bitcoin hashráta, amely a hálózat teljes számítási teljesítményét méri, a CoinWarz által szolgáltatott adatok szerint most először lépte át az 1000 exahashes per másodperc (vagy egy zetahash per másodperc) értéket. A mérföldkövet először január 3-án éjszaka 1 óra körül érte el.
Tehát te a haveroddal fel tudod verni bármelyik coin árát fillerekből anélkül hogy a nyakatokba ne zúdítsam az egészet? 🤣 Ritka nagy hülyeséget mondtál kivételesen! 🙂
Csakhogy ezeket a koinokat nem bányásszák, hanem fingják és kevés ilyen szagú fingtokent fognak szellenteni, ezért nagyon értékesek. Gondolj csak bele, egy fincsi borsos tokány után ráfingasz a búzaszemeidre... Mindjárt más a helyzet. ... Ellenben beigazolódni látszik az a véleményem, hogy a koinokból sosem lesz pénz. Ugyanis a pénznek nincsen szaga. De, ha a fingkoin mégis elsöpörné a pénzügyi rendszert, egy vadiúj szólás kerülhetne be a köztudatba. Veszik, mint a fingot! ... Össze kellene dobni egy izzadságkoint, vagy fülzsírkoint, esetleg fikakoint, arról tuti elhinnék, hogy bányászni kell. Valahogy úgy kellene megírni az algoritmust, hogy a fikakoin bányászata közben termelődjön az izzadságkoin. Még agyalok rajta. 🤑
A coinoknál ez úgy működik, hogy a számítógépek egy egy coint egymás között dobálgatnak, fillérekből felverve az árat. Ha van egy zsák búzád és egy szemet sikerül arany áron eladnod, még nem azt jelenti, hogy van 1 zsák aranyad.
A Bitcoin (BTC) potenciális útja a 100 000 dolláros árfolyam eléréséhez nagyban függ a rövid távú tartók (STH) keresletének és a hosszú távú tartók (LTH) profitrealizálásának egyensúlyától – derült ki a legfrissebb „Bitfinex Alpha” jelentésből. Novemberi rekordzárás és erős teljesítményA Bitcoin ára annak ellenére zárt rekord havi csúcsot 96 506 dolláron november végén, hogy a hét során 8,64%-os esést tapasztalt. November 26-án a BTC 90 911 dollárig süllyedt, ami az októberi előválasztási eladási hullám óta a legnagyobb visszaesés volt.Ennek ellenére a Bitcoin árfolyama 37,3%-kal nőtt novemberben, ami az év második legjobb havi teljesítménye. A hónap végi erős lendület pozitív előjelként szolgál a decemberi időszakra, különösen a Bitcoin történelmi, felezési évekre jellemző növekedési mintázatait figyelembe véve.Korábbi felezési években a Bitcoin ára átlagosan 38,86%-os növekedést mutatott. Ugyanakkor a jelentés arra figyelmeztet, hogy decemberben fokozott volatilitásra lehet számítani, különösen az év legnagyobb opciós lejáratának hatásai miatt.
MSTR: 10-szerezés pipa, de még tartom tovább. A certi meg 100x fölött van, a 0.29-es vételem 31 eurón áll éppen. Korábban azt gondoltam, hogy a 90-100e-es btc csak 2025-ben jön és vele együtt a fenti MSTR haszon. De most elég nagy lendületben van mindegyik. Karácsony körül lehet, hogy egy részüktől búcsút veszek.
A kriptopiac képes az Ön 1000 dollárját 100 000 dollárrá alakítani, és a Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) valamint az ETFSwap (ETFS) lehetnek azok, amelyek eljuttathatják Önt ide. A Dogecoin (DOGE) mutatja a 2021-es fellendülést előrejelző mintázatotA Dogecoin (DOGE) jelenleg 0,1241 dolláron kereskedik a CoinMarketCap szerint. Azonban a mém coin elérte a 0,7376 dolláros csúcsot 2021. május 8-án, egy rendkívüli, több mint 28 000%-os futás után. Számos éleslátó kriptoelemző úgy véli, hogy egy hasonlóan lenyűgöző rally ismét a láthatáron van a DOGE számára.A kriptoelemző Trader Tardigrade azt sugallja, hogy a Dogecoin ugyanazt a chart mintát ismétli, mint 2021-ben. Javon Marks, egy másik kriptoelemző, azt jósolta, hogy a Dogecoin meghaladhatja korábbi rekordját a következő bikapiac során, és akár 17 dollárt is elérhet. Ezek a pozitív előrejelzések a bálnák aktivitásának növekedése közepette jönnek, és az IntoTheBlock adatai szerint a Dogecoin-t tartó címek mintegy 77%-a „pénzben van”. https://profitline.hu/hogyan-csinaljunk-1000-dollarbol-100-000-dollart-a-dogecoin-doge-a-shiba-inu-shib-es-az-etfswap-etfs-segitsegevel
Én azért még várok egy 48-51K-ig lemozgást a BTC-ben a következő 2 hónapban, akkor vennék még egy kis ETH + Microstrategy certit, aztán majd 80-100K BTC mellett passzolnám egy részüket.
Ethereumot hova várod? 3700-nál belevettem egy kevés játszós pénzzel, ha esik tovább lehet csipegetem folyamatosan. Elkezdtem olvasgatni, Makeitcount oktatási anyagokat hallgatom a napokban, ismerkedek a fogalmakkal, projektekkel, altcoinokkal egyelőre.
Törölt felhasználó2024. 03. 15. 11:58
#16759
Interactive Brokersnél lehet Black Rock féle Bitcoin ETF et venni aminek a költsége csak 0,25 % / év ? MI a ticket kódja? Valamaint ezt tudom TBSZ en is tartani amivel 5 év után az elért árfolyam nyereség adója 0 % lesz? VAgy az árfolyam nyereség adót az amcsi fél ugyanúgy levonja hiába tartom magyar TBSZ számlán több mint 5 évig a Bitcoint? KÖszi
Órás és a 4-órás charton is megjelentek a korrekcióra utaló jelek.... Fontos szintek: 1. 55549 2. 50890. Ezek valamelyikére vissza nézhet a további emelkedése előtt.
1kg arany ára jelenleg 25 700 000/ft 1 Bitcoin ára jelenleg 24 350 000/ft Az arany innen már nem lesz képes látványos emelkedésre sőt, én inkább korrekciót várok benne.... A Bitcoin első nagyobb megállója 111600/usd környékén lehet és ha ezt is átüti, akkor a 180 000 lép be a képbe.... Pár éven belül is eljöhet az, amikor egyetlen Bitcoinért is 10/kg aranyat is kell adni.... (vagy még többet) Úgyhogy a kérdésedre a helyes válasz az, hogy nem csak megelőzi, de többszörösét is fogja érni idővel....
Nem sokat tudok foglalkozni a BTC-vel mostanában.... Az, hogy még a korrekciók is kicsik, arra enged következtetni, hogy bődületes erő van mögötte... Minden lefelé tartó mozgásba belevesznek, csak alig tud vissza adni egy kicsit azt is azonnal megveszik... Év végére 110-ezer környékére vártam, de ilyen erővel inkább a 200-ezerhez lehet ez közelebb....
Ezeket a hardveres tárcákat sose értettem, olyan noob hatása van (nekem, IT-snak). Bőven elég, ha az adott coin hivatalos kliensprogramjával (pl. ilyen a Bitcoin Core) csinálsz egy "wallet címet", ennek a privát kulcsát elmented ízlés szerinti példányban ("egy backup nem backup", legalább 2-3 pendrive-ra, akár optikai lemezre is, plusz ki is nyomtathatod). A címre pedig kiutalod a tőzsdéről a coinodat. Ha biztosra akarsz menni, akkor nem egy darabban, nehogy a cím elírása miatt az egész félremenjen.
Hát ezt a Microstrategy-t nagyon eltaláltam. Ezt továbbra sem tervezem adni, a certi felét viszont 70K-ás btc körül elpasszolom, mert az új csúcsnál korrigálhat a btc és vele együtt a Microstrategy. Az 25-szörös certi pénz, persze csak mini játékpénzzel szálltam be. A másik felét megtartom, mert pl 200K-ás btc-nél jövőre az 100x-os certi nyerő lenne, ha a Microstrategy felkúszna 3K-ra. A másik véglet, ha btc zuhanás, armageddon, stb, akkor nullázás.
Jajj, mindjárt athra buki ez a btc..Pont úgy viselkedik ahogy a sok felkészült btc anti megjósolta azt itt évek óta. Ja,nem. Sziesztával az élen. :) Remélem mindenki megköszöni neki, milyen jó lehetett hallgatni rá. :) Alig várom, hogy megmagyarázza amit nem lehet.
Please note that the mainnet has not yet been launched, and the prices shown on certain exchanges are for IOUs that may not be transferable across exchanges. Please DYOR and proceed with caution. Egy cryptotozsdén( BITMART ) lehet vele kereskedni ha minden igaz, ahol óránként talán 100 db-ot el lehet adni úgy hogy ne omoljon össze az árfolyam... Forumokon aztmondják scam project.
Sziasztok, egy baratom ma megkeresett , hogy tudome mi aza pi kritpo, telefonra letoltott egy allalmazast ami telefonon banyassza elvileg a kriptot. Orankent 0.1 et, raneztem kivancsisagbol h mennyit er a pi es jelenleg 32 dollart er 1. Kerdesem valaki hallott mar errol mennnyire atveres ez? Akitol o kapta az infot neki mar 2000 van, nem akarom elhinni higy egyszeruen telefonnal lehet tobb ezer dollart banyaszni. Lehet mar vele kereskedni egyaltalan valaki felvilagositana? Koszonom
Korábban is írtam arról, hpgy a kryptóknak akkor lenne vége, ha nem betíltanák, hanem a tranzakciókat követően nem lehetne fiat pénzre váltani őket. Egy tollvonás lenne az egész.
p2p (két ember között közvetlenül) továbbra is lehetne jegybankpénzért, munkáért, áruért bitcoint kapni. De ez gondolom más területeket is érinte, amiket manapság főleg kpval intéznek a felek, szóval az emberek fejében egy ilyen jegybankpénz már nem nagyon lenne igazi pénz, inkább olyan szépkártyaszerű valami. Emiatt nem is nagyon tudna megvalósulni egy ilyen átállás.
Mi a véleményetek? Tegyük fel, a G20-ak megállapodnak, hogy országaik átállnak a digitális jegybankpénzre, aminek az algoritmusaiban kódolva lenne, hogy csak egymás fizetőeszközeire lehet átváltani, vagy az adott országban azzal fizetni, de pl. BTC-t, vagy ETH-t nem tudsz vásárolni, sem ezzekkel megvenni a jegybankpénzt. Ez kivitelezhető lenne és milyen mértékben tudna ezek után működni a kriptopiac?
Microstrategy valaki? 330 és 500-on vettem hosszútávra, amennyiben btc felfelé megy, ez is pont úgy mozog csak nagyobb volatilitással. Mini pakkal certim is van belőle, de azt 40e-es btc-nél vettem, nem messze kiütés fölött, abban a hitben, hogy btc az 50e->40e zuhanás után fordulni fog. Eddig jó vétel volt, mert btc pattant, így a Microstrategy is és a certi meg főleg (0,29->3.0, 10x-es), egyelőre tartom őket a továbbiakban is.
Na, most, hogy már mindenki meg lett etetve magas árfolyamú ETF-fel és BTC-vel, épp itt az ideje, hogy feleződjön az árfolyam (52k -> 26k).... :D XRP és MATIC is már a hattyúdalt énekli. 0.2 alá is mehet idén az XRP.
Te is tudod mi következik a B hullám után...C le öt hullámban...ha arányos lesz az A-val, akkor a C (és az egész zigzag szerkezet) mélypontja 11-12.000 körül lehet.
Én megkockáztatom, hogy Jeffrey Kennedy sem mondott ilyet soha, mert szerintem bődületes baromság amit leírtál. Ha igaz lenne, akkor Cimballi sem vázolta volna fel egy 2022 őszi videojában azt a (akkor jövőbeli) lehetőséget ami szerintem most zajlik (hogy egy zigzag B hullámának vége felé járunk). Ő is a legtöbbet Kennedy-től tanulta saját bevallása szerint, mégsem alkalmazta soha ezt az általad említett "szabályt".
Könyvekben sem találod.... Ezért írtam azt. hogy Jeffri Kenedy-től tanultam meg sokat... Javaslom nézd végig ha érdekel a téma és néhány év múlva meg is tanulhatod olyan szinten, hogy használható legyen...
Ne legyen elég ha bárki alátámasztja.... Az elmélet pontjainak leírását csak nagy vonalakban találod meg a neten... ezért nem egyszerű elsajátítani úgy, hogy használható legyen....
"Amikor egy fő hullám elkészül, akkor a korrekció B-hulláma nem mehet bele, nem kezdődhet a fő hullám ötödik hullámának hullámteréből...." Csakhogy nincs ilyen szabály.
Binance. Számlát pár perc alatt meg tudod nyitni a neten, devizaszámládról beutalsz és már kereskedhetsz is. Kereskedésre a Binance tökéletes, alacsony díjak és minden korrekt náluk. Kifizetéseknél is korrektek, ismerőseim között többen is utaltak ki onnan 100-ezer fölötti devizákat, semmi gond nem volt velük a pénzek kiutalásánál. (Arra a számlára utalnak vissza ahonnan beutaltál, ezért jobb ha nagyobb banknál van devizaszámla.) Én 0.5-1.5 BTC vel játszadozom náluk, pénz soha nem utaltam ki tőlük mert arra nincs szükségem, jön az egyéb forrásaimból. Amikor keresek a tradeknek köszönhetően, akkor azokat mindig kiutalom a saját trezoromba. Bemásolom a címet és max. 1-2 perc és megjelenik a trezorban az oda utalt mennyiség. Úgyhogy sem a pénzek kiutalásával sem a coinok kiutalásával nem volt gond.
Ami lemaradt, hogy az amit 5 hullámnak gondoltunk, abból ezért lett A-B-C korrekció ami befejezte a fő hullámot... Azt meg még a nagyon kevés ismeretekkel rendelkezőknek is illene tudni, (ha már vitatkozni szeretnének) hogy egy-egy hullámot tovább lehet bontani, amiben szintén megtalálhatók az 5 hullámok és A-B-C korrekciók is.... Ezért van az, hogy akik csak nagy vonalakban ismerik az elméletet, azok ezt úgy látják, hogy ez össze vissza mehet....
Valóban hasznos volt azoknak akik egy kicsit jobban belelátnak... Amikor egy fő hullám elkészül, akkor a korrekció B-hulláma nem mehet bele, nem kezdődhet a fő hullám ötödik hullámának hullámteréből.... Tehát meg is adtam a választ arra, hogy miért volt fontos szint a 28800.... Úgyhogy itt vált világossá, hogy ez nem korrekció lesz, hanem egy új emelkedő hullám indult meg.... Itt már a lehetséges harmadik hullám tetőkkel is lehet kalkulálni..... de ezek már megmaradnak magamnak... Befejeztem ezt a témát.....
Uraim, elrow, BKKT! Ne egymást nyírjuk. Értékesek mindkettőtök szakmai hozzászólásai. Nem kell a másikat sem piszkálni, sem megsértődni szerintem. A fórum olvasó többsége szívesen lát mindenféle meglátást, hadd jöjjön minél több. Ha valamivel nem értünk egyet azt javasolnám adjunk rá szakmai cáfolatot, nem a gondolatait megosztót piszkáljuk. Abból tud izgalmas eszme csere kialakulni.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046