Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotyó 2015. 11. 03. 22:12
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
"2030-ra a bitcoin lesz a 6. legnagyobb tartalékvaluta"
A CNBC mai cikke:link

Közben már 400 USD felett az árfolyam.
Üdv:
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:23
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
Masik szempont:

Barki aki negativan tudja affektalni a rendszert, mocskosul gazdag lehetne, csak shortolni kellene a BTC piacot. :)

Ha ez olyan egyszeru lenne mar valaki megcsinalta volna.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:20
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#798
Arrol sem szabad elfeledkezni, hogy a bitcoin nem statikus. Folyamatosan hibakat keresnek benne, es fejlesztik.

Van mas attack vector is amugy, ami sokkal ijesztobb mint szerverek direkt tamadasa.

Nem veletlenul tartjak igen nagy nevek zsenialis rendszernek, eddig elegge anti-fragile-nak bizonyult. (2 pelda: mtgox 80%-at bonyolitotta a vilagon a bitcoin tradingnek amikor osszeomlott. Plusz 2010ben talaltak egy hibat amivel egy ember 180millio BTC-t krealt maganak)

Minden egyes katasztrofa utan erosebben alt fel a rendszer a padlorol ;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:14
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
"A legtobb banyaszceg amugy altalaban mindig tamadas alatt van (DDoS, hackerek). "

Javitom, sokszor tamadas alatt vannak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 19:14
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
Ajanlom hogy nezz utana h mi a pooled mining, masreszt a dinamikus difficulty allitodasnak.

A legtobb banyaszceg amugy altalaban mindig tamadas alatt van (DDoS, hackerek).

Eleg sokba kerulne mindet egyszerre tamadni, es a minerek ujraszervezodnenek igen hamar, szoval nem sokra mennenek. (volt pelda mar par emeregency helyzetre amugy).
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 18:37
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
"Ahhoz hogy a bitcoin halozatot megallitsd, le kell allitani vilag szinten a netet. "

Ez így hülyeségnek tűnik, ha megnézed ezt az oldalt:

link

E szerint elég 8-10 cég szervereit kilőni az űrbe, és összeomlik a bányászkapacitás 80-90%-a, aki valójában a bitcoin infrastruktúrát működteti. Ez igen könnyen megoldható még véletlen balesetek formájában is.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 12:55
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#794
Ahhoz hogy a bitcoin halozatot megallitsd, le kell allitani vilag szinten a netet.

Mivel minden kritikus rendszer mar internetet hasznal, sok sikert hozza.

Persze, globalis katasztrofa eseten megtortenhet (aszteroida, szupervulkan, stb), de az mar a nitpicking legfelsobb foka. Ha ezek megtortennek akkor mindennek vege nem csak a bitcoinnak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 12:08
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
Minden hálózatot ki lehet kapcsolni. Csak az a kérdés, hogy beavatkozás költsége mekkora, és hogyan térül meg.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 12:00
Előzmény: #789  pitcairn2
#792
"épp elég nekem az, hogy nincs mögötte semmi... "

:D, jo lenne ha az hulyeseg helyett utana olvasnal. Igy nem lehet ertelmes beszelgetest folytatni.

Mogotte van egy vilag meretu halozat, amit nem lehet lekapcsolni es nincs "single point of failure".

Mogotte van egy megmasithatatlan "adatbazis", egy hamisithatatlan, es teljesen abszolut "unit of account".

Mogotte van egy szabalyrendszer amit meg senkinek sem sikerult megtorni.

"de mint alább írtam, mehet ez még sokkal magasabbra is, szóval jó szórakozást (a nullázásig...)"

:)

"PS.: a high-tech süketelést pedig már a dom-com bubble idején kinőttem..."

Lefogadom, hogy vesztettel a lufin, valoszinuleg ebbol erednek az eloiteleteid.

Tovabbi jo eletet a kavicsod alatt.
pitcairn2 2015. 11. 03. 11:38
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#791
kb. úgy, hogy ezek vérprofik és vhogy nem nagyon bíznak a "kifinomult, high-tech" rendszerekben...

különben a 22 éve körözött maffiavezér még most is szabadlábon van, szóval a jelek szerint tud vmit...
pitcairn2 2015. 11. 03. 11:36
Előzmény: #789  pitcairn2
#790
jav.:

DOT-com bubble
pitcairn2 2015. 11. 03. 11:34
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#789
épp elég nekem az, hogy nincs mögötte semmi...

de mint alább írtam, mehet ez még sokkal magasabbra is, szóval jó szórakozást (a nullázásig...)

PS.: a high-tech süketelést pedig már a dom-com bubble idején kinőttem...
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 11:12
Előzmény: #780  pitcairn2
#788
Decentralizalt halozatot hogy pusztatnak el?

Ahogy a torrentet sem sikerul legyozni, ugy a bitcoint sem lehet.

Szerintem az az alapveto problema hogy meg mindig fogalmad sincs hogy hogy mukodik, es lusta/eloiteletes vagy utana nezni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 11:03
Előzmény: #785  pitcairn2
#787
Hogy kapcsolodik ez a temahaz. Linkeltem informativ irast a bitcoin anonimitasarol.

Amugy meg azt allitani hogy nem lehet netezni anonim modon eleg hulyeseg, akkor nem mukodnenek a darknetek, nem lennenek sikeres hackerek.

Amugy gratula a kerdes kikerulesehez, nem szamitottam jobbra.
zotyó 2015. 11. 03. 09:49
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#786
Blummer Tamás tart előadást a Bitcoinban rejlő lehetőségekről november 10-én este hatkor Budapesten: link
Üdv:

pitcairn2 2015. 11. 02. 22:39
Előzmény: #782  zotyó
#785
Matteo Messina Denaro különben 22 évig teljes illegalitásban irányította a maffiát

lényegében nem is létezett a hivatalos világ számára

telefont és internetet sem használt...

egy nyomorult mobiltelefon után bármikor bemérhetik azt, hogy hol tartózkodsz... az interneten pedig "maradandót" alkotsz, szvsz megfelelő jogosítványokkal mindent vissza lehet keresni... akár évekre visszamenően...

ezért lett ennyire "szabad" az internet világa

a KGB és a Gestapo kezdő amatőr volt a mai titkosszolgálatokhoz képest:)
pitcairn2 2015. 11. 02. 22:32
Előzmény: #782  zotyó
#784
2015-ben a valódi profik itt tartanak...

"Apróra összehajtogatott papírszeleteket (olaszul pizzino) kaptak, amelyeket elolvasás után meg kellett semmisíteniük. A maffiavezér parancsait a 77 éves Vito Gongola továbbította, a Cosa Nostra jól ismert tagja, aki az átadásig egy szikla alatt őrizte a papírdarabokat. "

Tizenegy maffiózót fogtak el Olaszországban
2015. augusztus 03.
link

kötve hiszem, hogy különösebben érdeklődnének a bitcoin iránt...

pitcairn2 2015. 11. 02. 22:29
Előzmény: #782  zotyó
#783
néhány nappal ezelőtt belinkeltem egy cikket a Cosa Nostra "no-computer" gyakorlatáról, ők teljes mértékben tisztában vannak azzal, hogy mennyire lehet "anonim" módon használni az internetét

ás lényegében még most is "premodern" módon viszik az ügyeiket...
zotyó 2015. 11. 02. 22:21
Előzmény: #780  pitcairn2
#782
"ha a bitcoin bármilyen veszélyt jelentene a fiat-money rendszerre, akkor már rég elpusztították volna az egészet (semmiből nem áll... bármikor megtehetik...) "

A használatát megnehezíteni, akadályozni természetesen tudják a kormányok, de "elpusztítani"? Hogyan?
Üdv:
pitcairn2 2015. 11. 02. 21:53
Előzmény: #779  zotyó
#781
bankár barátaink egészen addig fogják srófolni az árfolyamot amíg fantáziát látnak a __bitcoin-fegyverben__ a nemesfémek elleni harcban:)

szóval minden további nélkül lehet akár új rekord is

(ettől függetlenül én "bottal se nyúlnék ehhez"...)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek