Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
laikus59 2009. 07. 01. 08:49
Előzmény: #3119  Törölt felhasználó
#3120
Jó reggelt, szép napot mindenkinek :-)
Ha már tudtok róla, akkor bocs:
link
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#3119
Mivel a hónapra elfogyott a szabad keret, a megtakarítást meg nem akarom belekeverni, nem vettem. Az eddigi utolsó adag 18-án érkezett.

A további vételi szándék ellenére persze, hogy felfelé várom. Ez lenne a természetes. De nagyon nem tetszik a ma reggeli hír, ami részben borítja is az általam korábban leírtakat (miszerint fogyatkoznak a mutyik).

Mert elhiszem, hogy van még pénz a műanyagipari szegmensben, és hogy a jelenlegi árszinten jó befektetés a már amúgy is szinte teljes tulajdoni hányadot tovább emelni, de erről most nem tudom, miért jó nekünk. Elviekben most, a nyári szezonban kellene 100-al nyomni a fúrásokat, csepegtetni a híreket, erősíteni a bizalmat. Nincs az a pénz, amit a kezdeti szakaszban fel ne lehetne használni (gondolom a támogatással sem véletlen számolnak), erre megint egy cégen kívüli "befektetés"...

Arra ne térjünk ki, hogy egy cég eredményességét milyen eszközökkel lehet manipulálni egy másik vállalat segítségével, mert az már az egész lényegét kérdőjelezné meg. Hiszek benne, ezt akkor sem díjazom. A hasonló akciók tartják távol az alapokat. Majd ha lesz likviditás, és az árfolyam forgalommal párosulva indul északnak, akkor szállnak be.
Pathfinder 2009. 06. 30. 20:22
Előzmény: #3117  Pathfinder
#3118
A politikai bizonytalansággal meg nem is számoltam, de 70%-ot mernék adni Bajnai bukására: már az MSZP-ból is jönnek olyan hangok, hogy minél előbb választás annál kisebb párt-erózió.

Mos akkor kinek az érdeke -a pár megélhetési polit-bűnözőn kívül- hogy fennmaradjon a jelenlegi rendszer?

Gyanítom ,hogy ez is majd szeptemberben kulminál!
Pathfinder 2009. 06. 30. 19:54
Előzmény: #3116  Törölt felhasználó
#3117
Ha egy általános részvénypiaci optimizmusra vár a PE, akkor várhat októberig: a nyár általában a lecsorgás időszaka, akinek pénze van, az áztatja a :::::::. Egyébként is rájöttek a Nagy Vízen Túl, hogy az eddigi szárnyalásnak Obama dumáján kívül nem volt fundamentális alapja.
Szeptemberben mindenki realizálja a veszteségeit, és amikor indul a fűtési szezon, no majd akkor döbben rá mindenki, hogy hoppá! Itt a Pannergy! És van benne fantázia!
Más vélemény?
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 17:52
Előzmény: #3114  Pathfinder
#3116
Már én is unom, hogy 2 hónapja semmi hír, csak ez a 850 szinten görcsölés.
Kicsit lassú ez a fúrási tempó.
Én szeretnék bízni ezekben a fiúkban, de sumákolást sejtek. Többektől hallom, hogy meglehet a bejelentést egy jó hangulatú időre szándékoznak időzíteni, talán úgy még nagyobbat szól.
Ha pozitív, akkor nagyobbat mehet, ha meg negatív akkor kevesebbet zuhanhat. :)

Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 17:42
Törölt hozzászólás
#3115
Pathfinder 2009. 06. 30. 17:36
Előzmény: #3112  Törölt felhasználó
#3114
Nem akartam megzavarni a kereskedést, ezért 16,30 után jelentkeztem be, de rendkívül díjaznám, ha a Pannergy kiadna egy közleményt a tényleges helyzetről. Elvégre holnap már második félév van!

Az sem hülye aki hallgat, de csak egy bizonyos határig!
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 17:33
Előzmény: #3112  Törölt felhasználó
#3113
Holnapra felhúzzuk 900-ra?
Valaki adjon be két darabot, én megveszem. Csütörtökön meg cserélünk a szerepeken (én adom)...

Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 17:24
Előzmény: #3108  Pathfinder
#3112
egyetértek veled, mindazonáltal sajnos nem te vagy az aki a fúrást vezeti(Köcski A. a fúrómester tudtommal). A fiúk jól leírták hol a hely, egyébként bárki bemehet meg lehet nézni hogyan haladnak vagy mit csinálnak, Gyimóthy is ajánlotta rendesen... Az Aquaplust meg azért szedték fel mert neki van állítólagosan a legnagyobb tapasztalata a geotermikus fúrásokkal kapcsolatban(egyébként tényleg szép referenciái vannak). A doverdrill nem tudom mit csinál, semmi honlapot nem látok... Viszont a Vikuv Zrt. meg nagyon adja pécsváradon (link
Pathfinder 2009. 06. 30. 17:19
Előzmény: #3110  Törölt felhasználó
#3111
Megnyugtató, hogy legalább torony van, ha én nem is láttam. Már arra gondoltam, hogy valaki tud valamit, hogy eladta 830-on.

Magamat is azzal nyugtatom, hogy Texasban sem volt semmi biztos amíg fel nem tört az olaj.

De már felmerült bennem, hogy a Győzike biztosabb befektetés lett volna mint ez az Aquaplus!
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 17:05
Előzmény: #3109  BenSam
#3110
Igen ahogy írod, ott van a torony, de a fák koronájából alig látszik ki. Legalább is én vonatról nézem minden nap.
BenSam 2009. 06. 30. 17:00
Előzmény: #3106  Pathfinder
#3109
Mintha valaki azt írta volna,hogy a pécsi út mellett fúrnak. A pécsi út az nem az az út,amin te mentél pécs felől be a városba,mert az az új 6-os út. A pécsi út (vagy utca) a régi 6-os, szentlőrincről pécs irányába (kelet felé) kivezető szakasza,és az már délre megy kicsit és keresztezi a vasutat is,az új 6-osról nem látni rá. Legközelebb utazz vonattal,szerintem onnan sanszosabb,hogy látszik valami!
Pathfinder 2009. 06. 30. 16:51
Előzmény: #3105  Törölt felhasználó
#3108
Egyébként totálisan tele van a púpom a Pannergy fúró cégével. Benne vagyok az iparban pár éve, de ekkora sumákolást amit a Panny előad, még sehol sem láttam. Szénhidrogén kutatásban vagyok járatosabb, de azoknak a cégeknek 4-5-ször nagyobb a teljesítménye mint ennek az Aquaplus-nak -vagy hogy hívják-. Ha optimista vagyok, akkor azt mondom, ez így van megkoreografálva. De ha pesszimista vagyok akkor ezek igencsak nagy b-fékek. Szóval: Ha valahova odacipelem ezt a berendezést -amit Hubi is élményszerűen leírt- akkor fúrok. Ha fúrok akkor kínai berendezéssel is fúrok napi 100m-t. 2x12 órában 6-6fővel fúrok. És nem mentek két hétig hanem fúrok. És ha nincs meg a produkció akkor frissítem a csapatot. És akkor is fúrok. Valami itt nem kerek -valószínűleg pár hét múlva mi is megtudjuk- de valami nem OK. Szkeptikus vagyok az idei eredményekkel kapcsolatban.
Nekem -ezek után- pozitív hír lenne, hogy másik alvállalkozó folytatja a fúrásokat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 16:47
Törölt hozzászólás
#3107
Pathfinder 2009. 06. 30. 16:35
Előzmény: #3105  Törölt felhasználó
#3106
Tegnap áthajtottam autóval Szentlőrincen. Marhára figyeltem a fúrótornyot, de nem láttam. Végül is merre van?
Pécs felől jöttem be, és Dombóvár felé -északra- mentem ki. Kummogtam nagyokat nehogy az asszonyom rákérdezzen, hogy akkor most hol is van az a két milla, de nem ugrott be neki!
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:35
Előzmény: #3104  Törölt felhasználó
#3105
Azért álljon már meg a menet. Itt a fórumon mindenki elmondja a véleményét, te is én is aztán jó napot. A befektetéseit mindenki maga intézi. Elmondtam már egy párszor hogy miért érdemes ebbe a papírba fektetni ahogy elmondtam azt is nem egyszer hogy mik a hátulütői.

Pattogni meg minek? Aki gyors eredményt vár menjen blue chipezni, aki nagy speki mehet phylaxiázni, ahol már 1 forintos elmozdulás után zárni akarja a pozit... vagy az örök sláger Otp...
link

(mellesleg nem egy ember mondta hogy nem azért fekteti be ebbe a papírba a pénzét mert tudja mindenki hogy nem holnap lesz eredmény. - úgy beszélsz mintha csődbe lenne a vállalat és minden pillanatban amiben nem adnak ki hírt azzal egyre jobban esne az árfolyam és összedőlne a világ... hagyjuk már...)
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:07
Előzmény: #3102  Törölt felhasználó
#3104
te beszéled rá a papírra az embereket most meg idegesít hogy pattognak
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:05
Előzmény: #3102  Törölt felhasználó
#3103
na valaki megunta az életét és kiugrott az ablakon rip.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:25
Előzmény: #3100  Törölt felhasználó
#3102
miért nem fúrnak már tamásiban? Ezért:

A kezdeti lépések a legfontosabbak, vagyis a terület felmérése, engedélyezési eljárások, megállapodás az önkormányzatokkal. A méréseknek nagyon pontosan alá kell támasztaniuk a kiaknázható lehetőségeket, mert ezen áll vagy bukik az, hogy a befektetés meg fog-e térülni, vagy sem. Addig tehát egy fúrást sem indítanak be, amíg az Egyesült Államokból meg nem érkeznek a pozitív elemzési eredmények.

Mellesleg pl. a fúrót odavinni sem egyszerű hisz mégiscsak egy 50 tonnás monstrumról van szó. A fúrószárak, béléscsövek legyártása majd szállítása, akkor kell egy 10.000 l-es gázolajtartály. a csörlőmotor szállítása, iszapmedencék kialakítása, a munkásoknak is megfelelő körülményeket kell biztosítani, tehát konténereket is oda kell vinni... ezeket nem lehet 1-2 héten belül elvégezni... nem tudom miért pattogtok ennyit. halad a munka, ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:17
Előzmény: #3100  Törölt felhasználó
#3101
ez jó

a tutitutiralyhoz már csak a hírt várjuk

:DD

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek