Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch ma, 09:52
Előzmény: #82241  bigyula
#82242
Moldovánál voltak olyan trükkök, hogy a több százezres orosz kisebbségre volt ha jól emlékszem két helyiség egész Oroszországban, a nyugati országokban élő munkavállalókra meg légiónyi. Meg a Dnyeszteren éppen biztonsági kockázatok miatti lezárások voltak a hidaknál, de ez mind a véletlen műve. 
Egyébként meg vegyenek fel nyugati irányt (is), nincs azzal semmi gond, India is így tett. Nyilván ha beígéred mondjuk Zimbabwénak, hogy az usa 51. tagállama lehet, akkor menni fog a lepke a lángba történet. 
Az, hogy egy Ázsiához tartozó ország viszont belépjen az EU-ba, az a vicc kategória, még Budapest - Jereván is 2100 km. 
Egyébként meg kristálytiszta a dolog, a nyugat le akarja választani a Kaukázust az oroszokról, mint Ukrajnát. Szemlátomást érdektelen, hogy mekkora balhé lesz belőle. Kuba, Venezuela, Irán stb. is szabadon dönthet, hogy mit csinál és nem mennek rögtön a repülőgéphordozók segíteni a döntésben ugyebár...
bigyula ma, 08:11
#82241
"Eldőlt a sorsdöntő választás: a Nyugatot választotta Oroszországgal szemben a kaukázusi ország"
.
https://www.portfolio.hu/global/20260608/eldolt-a-sorsdonto-valasztas-a-nyugatot-valasztotta-oroszorszaggal-szemben-a-kaukazusi-orszag-841796
.
Felkészül az orosz beavatkozásra Örményország. Gondlom itt sem döntheti el szabadon a nép, hogy hova akar tartozni.
Istvan78 vasárnap, 15:25
Előzmény: #82235  FeherTibi
#82240
"viszonylag kis létszámú ország sakkban tud tartani egy talán több száz milliós arab és muszlim közösséget"
.
Ha nem lenne mögötte az USA, nem lenne a "régió ura".
Ha Ukrajnát nem támogatná az EU ill. az USA, összeomlana, nem tudná finanszírozni a háborút és nem lenne elég fegyvere. Ne beszélj olyan szamárságot, hogy Ukrajna sakkban akarja tartani Európát ill. csak a fegyverek nyelvén fog érteni. Ukrajna nem lett Európa "legerősebb állama", legfeljebb katonailag, de úgyis csak a Nyugat támogatásával. Képzelgés ez, semmi alapja nincs.
Szerinted "Ukrajnára egyszerűen nincs szükség". Képzeld, az ukránoknak más a véleménye erről. Lengyelországra is mondták már, hhogy nincs szükség, Magyarországra is, neked nincs szükséged rá, mert oroszbarát vagy (bár magadnak se tiszta, miért vagy az), de az ukránoknak van igénye rá, ezért védik, ezért tudják megvédeni az országukat már négy és fél éve. És le se szarják, mi neked erről a véleményed.
Murdoch vasárnap, 14:07
Előzmény: #82237  Dehogynincs
#82239
Pont ilyen mellébeszélésre számítottam.
Gondolom tisztában vagy a politikai üzenetével is, amikor egy potentát ilyet kimond, megsúgom, ilyenkor nem a tükörfordításra van szükség. De akkor legyen washingtoni forrás is:
https://www.cato.org/commentary/us-nato-helped-trigger-ukraine-war-its-not-siding-putin-admit-it
"Vladimir Putin’s decision to launch a full-scale invasion of Ukraine is a monstrous act of aggression that has plunged the world into a perilous situation. By any reasonable standard, his move was an over-the-top response to any Ukrainian or NATO provocations. However, that conclusion is different from saying that there were no provocations, as far too many policymakers and pundits in the West are doing now."
Itt is kiangolkodhatod magadat. A ti esetetekben meg nincs -HAT, -HET és társai, kategórikusan tagadtok mindent, különben az a narratíva, amivel keltek-fekszetek, megbukik. 
gazmber vasárnap, 14:02
Előzmény: #82236  Murdoch
#82238

az 5.számú pedofülkés párttag mondotta ~2016-ban:
„A pápa vagy egy demens vénember, aki teljességgel alkalmatlan a pápai poszt betöltésére, vagy egy gazember.”
2022.májusára bizonyára megvilágosulhatott és kitisztult a Pápa elméje is ...és immár egy lakájpatrióta lap - lehet csak hamisitott - egykor volt irományával már mindent is lehet igazolni így 2026 derekán... 'mert alá van írva !! ' ☺?? szvsz
Dehogynincs
Dehogynincs vasárnap, 13:49
Előzmény: #82236  Murdoch
#82237
A "may have led" azt jelenti, hogy vezetHETett és nem azt, hogy vezetett.
A Szentatya, sokakhoz hasonlóan, azt gondolja, hogy létezik isten.
Én meg azt gondolom, hogy isten létezésére nincs bizonyíték, de cáfolat sem.
Ide lehet hozni Kirill moszkvai pátriárkát is.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kirill_moszkvai_p%C3%A1tri%C3%A1rka
...
Kirill helyesli az orosz inváziót, és megáldotta az ukrajnai területen harcoló orosz katonákat.
...
Ferenc pápával is összekülönbözött, miután a pápa hiába kérte tőle a háború elítélését, ehelyett nagyrészt az orosz kormány közleményét mondta vissza, amit a szent atya azzal bírált, hogy „a feladatuk nem az, hogy a politikusok nyelvén szóljanak, hanem az, hogy közvetítsék Jézus igéjét"
...
Murdoch vasárnap, 12:53
Előzmény: #82234  the_outsider
#82236
Nézd mekkorát buktál megint:
https://www.politico.eu/article/pope-francis-nato-cause-ukraine-invasion-russia/
"Pope Francis said that NATO “barking” at Russia’s door may have led to Vladimir Putin’s invasion of Ukraine"
Rendkívül örülök, hogy a Szentatya is hasonlóan gondolta a dolgot. Hiszti indul 3-2-1, ilyenkor felettébb jól mulatok, mert az izzadságszagú propagandistázásod már vegytiszta agónia.
FeherTibi vasárnap, 12:23
#82235
Az orosz - ukrán háború kapcsán, függetlenül attól, hogy ki kezdte, ott van az ukrán hamis legenda, ami azért például a mostani lengyel - ukrán UPA vita során is kezd lelepleződni. Ha visszatekintünk a történelemben, Ukrajna küzdelme hasónlónak tűnhet Izrael küzdelméhez, mielőtt 1948-ban megalakult. Ott jórészt Izraelt támogatták a nagyhatalmak (elsősorban az Egyesült Államok) és a közhangulat, most Ukrajnát. Akkor (és 1948-at követően) egy csekély létszámú szegény közösség harcolt a nagy létszámú arabok ellen, most a kisebb létszámú Ukrajna küzd a nagyobb létszámú Oroszországgal szemben. Az eredmény az lett, hogy egy hadászatilag nagyon felfegyverzett, viszonylag kis létszámú ország sakkban tud tartani egy talán több száz milliós arab és muszlim közösséget Mert Izrael a régió ura, ez nem kérdés. Hogy ez jó vagy rossz, az más kérdés. De most nem ez a lényeg. Hanem az, hogy az európai támogatással Ukrajna területén létrejön egy Izraelhez hasonló, fegyverekre, a fegyverek nyelvén beszélő, csak az erőből értő ország. Azt akarja Európa, hogy ha véget ér ez a háború, akkor majd Ukrajna Európát tartsa sakkban, mint most Izrael a szomszédait ?Ukraja az atomfegyvereket nem tekintve, Európa legerőssebbb állama lett. Ez borzasztó. Amit Európa és Amerika is csinál, az az, hogy egy másáodik, virágzó és tényleg gazdag (mert Izrael gazdag) Izraelt hozzanak létre. De ez teljesen rossz ötlet, mert Ukrajna hős mitosza hamis képekre épül. A zsidóságnak megvolt a multja, több ezer évre visszamenőleg. De az ukrán mult más Nincs több ezer éves, és nem olyan hősies. Ezt a fenti UPA vita is bizonyitja. Ha végigviszi Európa és Amerika ezt a háborút, ukrán győzelemmel, akkor pár év múlva a lengyeleket, vagy másokat fognak az ukránok megtámadni. Ukrajna egy torzszülött ország. Egyszerűen nincs is rá szükség.  
the_outsider vasárnap, 12:23
Előzmény: #82229  Shortelek
#82234

"Azt érted, hogy a muszka kezdte a háborút?"          
Nyugi! Persze, hogy tudja. De hazudnia kell, mert propagandista, és lehetőleg folyamatosan. Valaki is azt gondolja, hogy mást fog majd mondani valamikor is? Hazudnia kell éjjel, nappal, és lehetőleg minden kommentre valahogyan reagálva, Mert propagandista. Ráadásul csak egyedül van ebben, mert a valódi(!) háborút támogatók csak jóval ritkábban írnak ide a putyinista beütésükkel, de ő neki folyamatosan fel kell venni a "harcot". Az már más kérdés, hogy igencsak átlátszó és primitív amit művel, de láthatóan ez évek alatt sem változott nála.
Murdoch vasárnap, 11:40
Előzmény: #82229  Shortelek
#82233
Jó, hát ezt a loopot ne kezdjük újra, hogy ki adta az első pofont, volt róla pár értekezés. Időközben meg az usa ledózerolja Venezuelát, Kubát, Iránt, hol érdekli a nemzetközi kofalárma. Ez ment az elmúlt 30 évben is, érthetően elmondták amúgy az éterbe, dollár hegemónia, olaj, geopolitikai érdekek. Pont. Ez a háború is ki lett provokálva, szépen kapcsolható az eu/nato keleti terjeszkedési irányába. 
Istvan78 vasárnap, 10:47
Előzmény: #82229  Shortelek
#82232
Hát persze, az neki teljesen okés, hogy egy sokkal nagyobb ortszág megtámadja a szomszédját, az meg felháborítja, hogy segítik a megtámadottat. Mert szerinte a világ rendje az, így kell működnie, hogy az erősebb lenyomja a gyengébbet.
Istvan78 vasárnap, 10:45
Előzmény: #82227  Murdoch
#82231
Hisztizni csak te szoktál amiatt, hogy a nyugat fegyvert ad Ukrajnának,. meg proxy...Az nem zavar, hogy Oo. is kap fegyvert és élőerőt is, ha úgy veszed, az is proxy. Kína azért támogatja Oo.-ot, hogy ellenttartson a nyugatnak, te úgy mondanád: "gyengítse a nyugatot".
Istvan78 vasárnap, 10:40
Előzmény: #82219  Murdoch
#82230
" hogy miért nem volt nagy lendület a fronton főleg lombozat hiányában"
.
Ja, 3 éve nincs lombozat...
.
"ömlenek a drónok az ukránokhoz, meg is írták, csak utána kellett volna nézni:"
.
A Valóság: 
"Az ukránok által bevetett katonai drónoknak mindössze körülbelül 4-5 százaléka származik külföldről."
Már az ukránok a legjobbak drón ügyben, az amcsik és másokhozzájuk mennek tanulni a drón hadviselést.
.
"nincs is annál jobb, mikor drónokkal lehet szétrobbantani embereket."
.
Az oroszok ugyanúgy használnak drónokat... ők vajon mezei bokrokat robbantgatnak?
.
Hazudozz csak szabadon, beszélj hülyeségeket, az internet sajnos mindent elbír.
Shortelek vasárnap, 10:18
Előzmény: #82227  Murdoch
#82229
Azt érted, hogy a muszka kezdte a háborút? Na azért van a nemzetközi segítség, egy felkészületlenül ért országot segíteni kell az agresszor ellenében.
andras-80 vasárnap, 09:13
Előzmény: #82227  Murdoch
#82228
Vuff! Még több segítséget nekik! Csak egy számít, hogy ti ruszkik visszamenjetek szibériába! 
Murdoch vasárnap, 09:11
Előzmény: #82224  Shortelek
#82227
Értem, de leírtam, proxy. Rogyásig kapja Ukrajna a fegyvereket, hírszerzést, felderítést, belinkeltem múltkor, hogy az orosz ellenei támadások központja is Wiesbadenben van.
https://kyivindependent.com/zaluzhnyi-reveals-role-of-wiesbaden-hq-in-war-effort-calls-it-secret-weapon/
Pont te hisztiztél itt a fórumon, hogy miazhogy az oroszok keletről kapnak segítséget. Hát nyilván.
Murdoch vasárnap, 09:06
Előzmény: #82223  Shortelek
#82226
Ez a szokásos trükközés, van egy hatalmas méretű szürkezóna is, amiről bármit lehet mondani, nyilván az oroszoknak is. Olyan számot írhatsz be, amit akarsz. És persze nyilván vannak/lesznek ukrán sikerek, de nem ez a nagy kép. + azért ne egy elfogult forrást rakjál már be. Inkább az a valószínűbb, hogy nyáron megint elesik pár város és megy tovább előre a front, szvsz. 
andras-80 vasárnap, 09:00
Előzmény: #82223  Shortelek
#82225
Mindjárt érkezik a válasz: brit city, ursula, zöld szörnyecskék. Imádnivaló a ruszkiimádók vergődése, élvezet olvasni a szebbnél szebb összeesküvés elméleteket 🤣
Shortelek vasárnap, 08:59
Előzmény: #82219  Murdoch
#82224
andras-80 vasárnap, 08:51
Előzmény: #82216  Angelo
#82222
A legnagyobb ruszkiimádót sikerült eltakarítanunk! Persze, hogy visítanak a ruszkinyaloncok. És ezt mi imádjuk! 😋
andras-80 vasárnap, 08:49
Előzmény: #82219  Murdoch
#82221
Látom nagy a hőzöngés. Hát igen, az április 12-i bukta és a ruszkik helyzete miatt én is aggódnék a ruszkiimádók helyében. 😂😂

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek