Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HuTi 2023. 03. 14. 19:01
Előzmény: #87639  kukker
#87640
Továbbra is azt gondolom, hogy bármire cseréled le a pénzt, a lényeg nem fog változni. Nem a pénz, nem a javak, de még csak nem is a kapitalizmus okozza a társadalmi egyenlőtlenségeket, hanem az emberi természet. Természetünknél fogva ilyenek vagyunk, még a legprimitívebb, legegyszerűbb törzsi közösségekben is kialakul valamiféle hierarchia aminek a tetején lévők igyekeznek a pozíciójukat megtartani, az alján lévők pedig szarnak tartják az egészet. Ez mindig valamilyen vagyonfelhalmozással és koncentrációval jár, teljesen mindegy, hogy az pénz, drágakő, kagylóhéj vagy valami bogyó.
kukker 2023. 03. 14. 18:50
Előzmény: #87637  HuTi
#87639

De ez csak rá van mondva a BTC-re, hogy ez olyan, amit én felvázoltam.
És azért, mert ez mégsem olyan, az azt mutatja, hogy a BTC nem az, amiről beszélek.
Ennyi a történet.
JackOne
JackOne 2023. 03. 14. 18:49
Előzmény: #87624  stolz
#87638
Gold 3000 = MadMAx világával. Akkora infla lenne mögötte, hogy a megtakarítások a bérek csökkenése miatt globális polgárháborúk robbannának ki...nem gondolom, hogy ezt bevállalják, miközben a FED total hiteltelenné válna és elvesztené minden irányító-kormányzó szerepét .... ha az USD meg söprik az utcán a Capitolium égni fog...az ott nem Ejrópa, pillanatok alatt előkerülnek a gépfegyverek a háztartások padlásáról ... 
HuTi 2023. 03. 14. 18:43
Előzmény: #87636  kukker
#87637
Ott van a BTC, arra tökéletesen illik az "izé" kifejezés. Globális, bárki használhatja, decentralizált, stb. Mégis az történik vele, hogy bizonyos köröknél koncentrálódik a vagyon, ezáltal az értékét is befolyásolni tudják. Mióta világ a világ, ez így volt és az emberi természetből fakadóan valószínűleg így is marad. 
kukker 2023. 03. 14. 18:38
Előzmény: #87634  kajli_man
#87636

Valami, ami globális. Jöhet bárhonnan, bárhogyan, egyszerűen lesz valami "izé".
:D
Közös megegyezésen alapuló mennyiség és érték. Vagy elfogadáson, mert alapból ennyi és ennyi lesz abból az "izéből" - ami bárhonnan és bárhogyan is jön/lesz - és meg lesz szinte azonnal az értéke, amit köthet az ember ehhez meg ahhoz. 
Ez ami van, szerintem nem jó.
Mert van pár maroknyi ember, aki azt hiszem nagyban felelős azért, hogy tönkre teszi azzal, hogy rendelkezik felette így meg úgy.
És mindig is így lesz valószínűleg, hogy ha egy kis csoport kezébe lesz a jövőben.
De hát ez csak az én agyszüleményem, egy hangos irányvonalon gondolkodás...
:)
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 14. 18:29
Előzmény: #87631  kukker
#87634
Globális és a közösség megegyezésén alapul? 8 milliárd embernél neccesnek érzem a megvalósíthatóságot.
zoltanov
zoltanov 2023. 03. 14. 18:17
#87633
Kis játékpénzel beszálltam a Cs- be meg a Soundhoundba meglássuk :D  
Az Frc- nél miért állt le a kereskedés ?
kukker 2023. 03. 14. 18:16
Előzmény: #87631  kukker
#87632
Amit mindenki használ egyformán és ami az egész közösség megegyezésén alapul - mint mennyiség és érték - és nem pár ember döntésén.
kukker 2023. 03. 14. 18:15
Előzmény: #87628  TurpUrfi
#87631

"Ezt sokan mondják. De mi lehet helyette? Ez a nagy kérdés..."
Valami olyan, ami olyan szinten globális, hogy abba harmadik személy nem nyúlhat bele.
Amit mindenki használ egyformán és ami az egész közösség megegyezésén alapul, nem pár ember döntésén.
Szerintem.
bankos
bankos 2023. 03. 14. 18:04
Előzmény: #87605  TurpUrfi
#87630
WU is nagyot esett mostanában.... Követi valaki?
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 14. 17:59
Előzmény: #87627  stolz
#87629
Nem fogom tudni elmagyarázni, mert én is néztem a témában több videót is, de a 4 nagynál nincs az a probléma, mint ami az SVB-nél volt. A kamatemelést lehet és kell is a bankoknak hedgelni, de ezt az SVB-nél gyakorlatilag 2021 végén elbaszták, mert nem hitték, hogy emelés lesz. És mivel az államkötvények árfolyama és a különféle tech cégek beszakadó részvényei voltak a fedezet, ezért szívták meg. Ráadásul mivel 250B alatt volt az eszközállományuk, ezért nem a legszigorúbb ellenőrzést kapták, mint a nagyok. Náluk nem volt olyan stressz teszt, amivel pont ezt lehetett volna kiszűrni. A nagyoknál nincsenek ilyen gondok, egyelőre nincs rendszerszintű bank összeomlás.
TurpUrfi 2023. 03. 14. 17:58
Előzmény: #87626  kukker
#87628
Ezt sokan mondják. De mi lehet helyette? Ez a nagy kérdés...
stolz
stolz 2023. 03. 14. 17:52
Előzmény: #87625  kajli_man
#87627
A nagy bankoknál ugyanezek a gondok vannak, csak nekik vastagabb a pénztárcájuk és ezért jobban bírják a margin call-t. Meglepne, ha a FED elmerne menni addig, hogy egy nagyobb bank is bebukjon...
kukker 2023. 03. 14. 17:49
#87626

Én továbbra is azt mondom, amit írtam tegnap(?).
A pénz elvesztette azt az "erejét" és értékét, ami alapján meg tudna maradni ebben a formában.
És azért nem lehet - szerintem - már visszafordítani a folyamatát annak, hogy ebben a formájában megszűnjön létezni, mert már annyira szét van spekulálva és annyi olyan személy kapott és birtokol belőle többet, mint az, aki megérdemelné - aki érti, érti, aki nem, az meg nem - hogy a megsemmisülésének a folyamatát már nem lehet visszafordítani, mert ugyan azok az irányvonalak vannak még mindig legfőképpen, ami - szerintem szintén - az egyik legfőbb ok talán: helikopterpénzek ide-oda, "haveri" meg politikai okokból.
Én azt gondolom, amit régebben is tartottam: ezek az utolsó időszakai ennek a pénzformátumú rendszernek.
Mert amíg ilyenek szerint van, hogy mert az enyém azért több, mert ha nem ismered el többnek, akkor valamilyen formában ártok neked, addig ide fogunk kilyukadni.
Szóval szerintem a hattyúdala megy a rendszernek.
A kérdés, hogy ez milyen formában fog megvalósulni, mi lesz előbb, ami eltörli.Egyszerűen a gazdasági folyamat, vagy gombafelhő nyugaton és keleten....
:)
De legyük pozitívak!
:D
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 14. 17:49
Előzmény: #87614  stolz
#87625
Szó nincs róla. Szerintem alábecsülöd Jeremiás papát. Azt mondta, hogy végig tolja "until the job is done". Márpedig a meló még nincs elvégezve. Mi történt eddig? Beborult pár kis regionális bank, de az ügyfelek pénze biztosítva van, szóval pár részvényes, befektető meg banki vezető bukott csak, az átlag ember nem. Ez van, így működik a kapitalizmus (Biden után szabadon). Az, hogy pár befektető pénzt bukik teljesen eltörpül ahhoz képest, hogy a teljes amerikai lakosság szenved a magas inflációtól. Hívhatjuk őket járulékos veszteségnek is. Jeremiás nyáron mondta, hogy fájni fog az infláció elleni harc, el is jött az ideje. Sőt, nyáron elég sokszor idézte fel Volckert is. Mivel Jeremiásnak ez a 2. (és valószínűleg utolsó) ciklusa nem hiszem, hogy egy balfaszként akar bevonulni a történelem könyvekbe, aki egy kis bank pánik miatt magára hagyott 300 millió amerikait. Szerintem el fog menni a falig, aztán majd utólag lesz kármentés. Jövő héten jön a menetrendszerinti 25 bázispont és nem fogja kimondani, hogy nem lesz több emelés, azt fogja továbbra is mondani, hogy az adatoktól függ mi lesz.
stolz
stolz 2023. 03. 14. 17:47
Előzmény: #87623  TurpUrfi
#87624
így van! Arany nem lepne meg, ha 3000-re emelkedne 1 éven belül...
TurpUrfi 2023. 03. 14. 17:46
Előzmény: #87621  stolz
#87623
Akkor viszont arany /crypto / rv. -- vásárolni kell...
tom6210 2023. 03. 14. 17:46
Előzmény: #87621  stolz
#87622
Erre is lesz egy új megközelítés egy nesze semmi fogd meg jól megoldás. 
Szerintem azt nem fogják tolni mint régen ennek semmi értelme. Sokáig nyomatták , hogy több mennyiségi lazítás már nem lesz nincs rá keret , lehetőség stb... Aztán mégis volt sok QE. 
Majd ez lesz a kamat emeléssel is.
Lesz valami új kategória. Szelektív kamatemelés vagy valami hasonló.
stolz
stolz 2023. 03. 14. 17:40
Előzmény: #87620  tom6210
#87621
Az emelkedő kamatok miatt rendszerszintű kockázat alakult ki a bankrendszerben...ezt nem nézhetik tétlenül...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek