Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 08. 22. 13:06
Előzmény: #27092  pomperj
#27100
Sokkal súlyosabb lesz. A pénzbe , dollárba vetett hit, a bankrendszerbe, az államok, kormányok adósság visszafizetésebe, vetett hit, az USA gazdasági biztonságába, és fennhatóságaba vetett hit, fog megsemisülni. Ezért van ez a fene nagy kapkodás a nagy jegybankok részéről, ők már tudják azt amit mi csak sejtunk:). (Amúgy a mánia legbiztosabb jele mikor az okosak butának, a buták okosnak hiszik magukat) 
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 22. 12:47
Előzmény: #27098  pitcairn2
#27099
én tech ciklusra gondoltam, és ha jól értelmeztem, akkor hellforceone is (ha nem, akkor bocs, félreértettem valamit)
pitcairn2 2020. 08. 22. 12:39
Előzmény: #27097  mr_bob
#27098
ez a ciklus még alig érintette az államot és a közszolgáltatásokat
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 22. 12:35
Előzmény: #27093  hellforceone
#27097
"Vagyis a piacra nyomott 3-4 ezer milliárd dollár viszonylag hamar el is éghet."
-
kövezzetek meg, de nekem ez az elmélet tetszik. ha abból indulok ki, hogy tőzsdei szereplők nem a mindennapi megélhetéshez szükséges pénzt tárolják itt, és tisztában vannak a kockázatokkal, akkor talán a társadalom számára ez lenne a legelviselhetőbb megoldás hosszútávon (tudom, vannak nyugdíjalapok is). ugye a másik scenario, hogy ez a pénzmennyiség nem ég el, viszont inflációt okoz, ami a nagyobb arányban jelenlevő és szegényebb réteget érintené a legjobban. ha választanom kellene, akkor inkább az előbbire szavaznék, és mondom ezt úgy, hogy érintsen engem is részvényesként.
-
az innovációs részre: teljesen egyetértek. van már kép, hang, videó, üzenet megosztás a social media platformokon. talán a következő dobás a VR lesz (vagy van már ilyen?), de utána én is úgy érzem, hogy vége ennek ciklusnak, mert talán több nincs benne: gyakorlatilag, ha egy 4 tagú család tagjai 4 különböző helyen élnek, akkor VR segítségével át tudnának élni például egy vasárnapi családi ebédet, hogy úgy érezzék, hogy körbeülnek egy asztalt.
pitcairn2 2020. 08. 22. 12:31
Előzmény: #27083  davidmate85
#27096
no de mi a fenéből maradsz ki?
piac mindig lesz...
épp elég ha évente van egy-két jó megérzésed...
pitcairn2 2020. 08. 22. 12:28
Előzmény: #27093  hellforceone
#27095
panic buying =/= eufória
szvsz
teljesen egyértelmű mindenki számára, hogy a 2008 utáni kurzus komplett zsákutca
TitusPullo
TitusPullo 2020. 08. 22. 12:21
Előzmény: #27093  hellforceone
#27094
Két gondolat: az egyik, az idézett vagyon kanalizálódása, a sok jegybanki illetve robin hood pénz is kevesek kezében fog landolni, a vagyon egyszeri újraelosztásáig a messze jövőben. Ez normal jelenseg.
A masik: sokszor gondolkodtam ezen, ez az új normál? Hiszen mindig minden hagyomanyos tarsadalom megkerdojelezte az újat. Van egy generacio akit nem zavar a tars kotelekek felbomlasa, mert nekik a social media a tarsadalmi kotelek. Nem tudnak a szemelyisegi jogaikrol, mert sosem volt nekik, eredendoen nem eltek vele. Az a kerdes, hogy lesz-e meg olyan x v y donteshozo aki meglepi eu es vilagszinten a megregulazast, illetve ez hatekony lesz-e az alfaknal.
hellforceone 2020. 08. 22. 12:02
#27093
Én leginkább egy dologtól tartok. A piacokra rengeteg pénzt borítottak, sok kisbefektető megrohanta a tőzsdét, benyomtak amit csak lehetett, de nem igazán tudja a többség (magamat is beleértve!), hogy pontosan mikor is jött el a pont, ahol ki kellene már szállni. Ilyet, ami most megy még soha nem láttam, éltem meg, a sztár papírok függőlegesen emelkednek, tehát valóban talán most van az igazi eufórikus hangulat. Na már most az okosok azt mondják, a bull piac vége az eufórikus állapot. A lényeg, ha megnézem az Apple chartját, akkor azt látom, hogy a papír cca. 5 hónap alatt az aljáról 2,5szeres emelkedést csinált. Amikor esetleg beindulnak nagyobb eladások, az ugyanolyan meredek esést generálhat, mint amilyen meredek emelkedést generált. A félelmem pedig abban van, hogy rengeteg pénzt nyomtak a rendszerbe, ami akár néhány hét alatt - nem mondom, hogy 1-2 vagy 3 hónap múlva, lehet, hogy kell még egy év is -, de nagyon hirtelen éghet el. Vagyis a piacra nyomott 3-4 ezer milliárd dollár viszonylag hamar el is éghet. Persze pénzt így is lehet kivonni a rendszerből, a baj az, hogy rengetegen megégethetik magukat ezzel, másrészt ezzel csak az adósságot növelte meg a világ, de nem lesz semmilyen pozitív hozadéka. Nem lettek jobb utak, iskolák, jól felszerelt kórházak, nem történt igazi innováció, nem ment rengeteg pénz az oktatásba stbstbstb. Egész egyszerűen őrület, hogy rengeteg pénz arra ment el, hogy a tőzsdét felpumpálják! 
Egyébként néha már azt is betegnek tartom, hogy innovációnak olyan dolgokat tart a világ, hogy egy okostelefonba már beépítenek 5 kamerát és micsoda fantasztikus szuper képeket lehet vele csinálni. Néha olyan érzésem van, mintha egy ciklus végén lennénk, hogy valami más kellene. Ok, tudom, most nagy hype az elektromos autózás, de mégis, nem látom abban sem annyira az innovációt. Egyre jobban be lesz hálózva a világ, 5G meg minden, de sokszor felmerül bennem a kérdés, kell e mindez nekünk??? Mert az egész modern, technológiai fejlődés mögött azt látom, hogy társadalmilag a világ szétesik és nagyon gyakran ez pont erre a behálózott, szociális média és egyéb dolgokra visszavezethető. Lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat...
pomperj
pomperj 2020. 08. 22. 12:00
Előzmény: #27091  mr_bob
#27092
Nem, az nem hir. 
Es a jarvanynal is sokkal sulyosabb kell legyen.
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 22. 11:54
Előzmény: #27090  pomperj
#27091
én a TA-hoz sajnos nem értek egyátalán, de 2 hónap múlva mi is lesz amerikában? csak nem egy elnökválasztás? :)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200822/biden-hallgatna-a-tudosokra-teljesen-lezaratna-az-egyesult-allamokat-445648
https://projects.fivethirtyeight.com/trump-approval-ratings/
pomperj
pomperj 2020. 08. 22. 11:39
Előzmény: #27086  mr_bob
#27090
Abban egyetertek, hogy a kovetkezo 2 honapban fog tortenni valami.
Nem tudom, micsoda; de valami nagyon eros es fontos dolog, ami sulyos megrazkodtatast fog okozni.
Ami eleg ahhoz, hogy a piacot bedontse.
.
Lehet USA belpolitikai, vagy szokatlanul  nagy  nemzetkozi  esemeny.
Kina lep valami eroset? Egy ujabb durva merenylet? Kitor valami hir? Egy termeszeti katasztrofa?
.
2)Erdemes megnezni ket chartot, vajon mit mondanak ?
Az egyik a szokatlanul tiszta DOW Transports.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200822v00t1el7t.jpeg
.
A masik,  egy kiserlet az APPLE csucsanak behatarolasara.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200822v00tbi3u.jpeg
davidmate85
davidmate85 2020. 08. 22. 11:15
Előzmény: #27087  Tibi0002
#27089
Csak nyugdíj celu megtakarításban viszonylag kevés az exit. Professzionális befektető meg nem ugrál ki be egy alapba. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:03
Előzmény: #27086  mr_bob
#27088
Pontosan ugyanígy látom.
Az említett cégek a modern élet közműveit birtokolják. Olyan, mint az út, az ivóvíz, az áramszolgáltatás.
Csak jelenleg szabályozatlanul és abszolút önkényesen tisztán piaci alapon működnek, miközben letörhetetlen monopolszituációban vannak (a hálózati hatás miatt megtörhetetlen a piaci uralmuk).
Ennek állami beavatkozással előbb-utóbb vége lesz, mert ez társadalmilag nem hatékony, és emellett rendkívül káros.
Tibi0002 2020. 08. 22. 11:01
Előzmény: #27083  davidmate85
#27087
A Blackrock egy alapkezelő, vagyis más befektetők, sok kisbefektető pénzét kezeli. Tehát ha a kisbefektető eladja a Blackrock (v. más) alapját, akkor az alap is elad. 
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 22. 10:55
Előzmény: #27085  mr_bob
#27086
és amilyen furcsa világot élünk lehet, hogy pont a mostani social media élharcosok fogják ezt beindítani. az elmúlt években volt már példa pár ilyen mozgalom: #metoo, #blacklivesmatter, stb. mi lesz, ha elindul egy #everyopinionmatters, mert meginog a bizalom a social media integritásában? ez lenne egyébként a legirónikusabb, hogy belülről rombolják majd le a most még lojális felhasználók a különböző rendszereket :)
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 22. 10:45
Előzmény: #27082  davidmate85
#27085
szerintem a FAANG-nak az amerikai, de főleg EU-s szabályzások fognak betenni (pl.: GDPR). elég ránézni a mostani google + fitbit sztorira, ott is sok a kérdés. túl nagyra nőttek ezek a cégek, szerintem előbb-utóbb nagyon keményen megregulázzák őket, mert senkinek sem érdeke, hogy ezek a "monopóliumok" még nagyobb befolyással bírjanak (lásd utolsó amerikai elnökválasztás).
Placi82 2020. 08. 22. 10:44
Előzmény: #27082  davidmate85
#27084
De elszivjak a value, termelő, cégek elől a befektetőket, a pénzeket és a levegőt. Pedig most szükséguk lenne rá.
davidmate85
davidmate85 2020. 08. 22. 10:41
Előzmény: #27081  Törölt felhasználó
#27083
Félreértesz ami történik folyamat azt en magam is baromsagnak tartom. Ettől függetlenül nem akarok abba a hibába esni hogy dörmögök a kanaperol es kimaradok mindenből. Szerintem a penz alkimiajara gondolsz, jo könyv
davidmate85
davidmate85 2020. 08. 22. 10:39
Előzmény: #27079  Placi82
#27082
A Tesla kulon sztori. Nem gondolom hogy tíz ev múlva létezni fog. De a FAANG cégek működnek. Egy világjárvány idején sem járnak ugy mint a légitársaságok/kaszinók/szálloda. Az iroda bérbeadás mint üzlet senkinek nem fordult meg a fejeben hogy a földbe all valaha. Szóval a FAANG mögött a logikat értem. Nulla kamat idején meg minden szuper ami profitot csinal 
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 10:35
Előzmény: #27078  davidmate85
#27081
Minden lufi arra a hite épül, hogy "ez egy új világ".
Van Sorosnak egy régi könyve, talán a 90-es évekből, amiben a lufikat elemzi pár száz oldalon. A címére nem emlékszem, talán a Globális kapitalizmus válsága, vagy valami ilyesmi.
Abban pont ez a mondat szerepel, hogy a lufi erre a mondatra épül. "Most minden máshogy lesz, ez egy új világ."
De figyelj, nem akarlak meggyőzni, senki nem tiltja meg, hogy másként gondold, mint én. Lehet neked lesz igazad.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek