Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 10. 22. 19:43
Előzmény: #5578  pomperj
#5580
Egyértelműen az Én álláspontom, hogy semmi kockázatot nem vállalnék egy kétes kimenetelű kalandért, ha annak az lehet a tétje, hogy medvecsemege lehetek. Nehéz megmondani, hogy a medve kerülgeti-e a RIG-et vagy agyoncsapja.
Boole 2018. 10. 22. 19:36
Előzmény: #5576  Boole
#5579
RIG-ben 11,69 USD-nél 38,2%-os fibo szint van.
pomperj
pomperj 2018. 10. 22. 19:35
#5578

A reszveny tulajdonosnak a fo kerdes az: kiszaszallok vagy kivarom ? 
Es ha kivarok, akkor  kiulom ha rafazok?
.
Jatszunk el egy kiserletet.Az alaszkai Denali toveben satorozunk, nyar vegen. Megtudjuk hirtelen,  hogy az alatt a honap alatt amig ott akartunk maradni,  nagyjabol 50-50% esely van, hogy arra jar egy ehes grizzly medve. Es tudjuk ha jon, arra nagyon rafazunk, mondjuk jellemzoen utana 3-4 evig korhazban fogunk fekudni es elveszitjuk kozben a kezeleseken  a vagyonunkat.
.
Mit csinaljunk? Ha felpakolunk es biztonsagos helyre megyunk, akkor nem lesz jo kis kaland ugyan, de biztos hogy nem is fekszunk megmart testtel evekig. Ha maradunk ott , akkor lesz egy erdekes kalandunk, talan aranyat is talalunk a kozeli vizmosasban, es meggazdagszunk … na nem nagyon, de utana 1-2 evig nem kell dolgozni.
Melyiket valasztod? 
.
a)Annyit tudunk, hogy mar regota hallunk a bozotosbol  medve morgast, ugy ev eleje  ota errefele jarkalnak a  medvek. Es a magunk szemevel lattuk, hogy medvetalp nyomokkal van tele a kornyek. De hallottunk arrol igaz tortenetet, hogy tavaly itt egy aranybanyasz szep rogoket talalt, es a befektetett penzet 3 het alatt megduplazta.
.
b)A tuleles titka az, hogy gyakran dontunk ugy , hogy pusztan a "baj lehetosege" eseten is kihatralunk. Sot, sokan biztositast is kotnek olyan esemenyekre, amiknek a bekovetkezese (mint arviz, foldrenges) kevesse valoszinu, es megis eveken at fizeti a dijakat.
.
Melyik eset bekovetkezese esetere  van jobb toleranciad? Jol fogod birni a baj eseten a kovetkezmenyeket? Vagy tenyleg nagyon irigyled a tavalyi aranybanyaszt, annyira, hogy hajlando vagy a lehetosegert az egeszseged 3 evig megroggyanni, es nagyot kockaaztatni?
pomperj 2018. 10. 22. 19:33
Törölt hozzászólás
#5577
Boole 2018. 10. 22. 19:10
Előzmény: #5571  kozi723
#5576
A RIG legújabb flotta állapotjelentés szerint a jelenleg üres fúrómunkára vonatkozóan további szerződéseseket kapott a tengeri offshore Kínát. A RIG jelentése szerint a Dhirubhai Deepwater KG2 drillje három jól megkötött szerződést nyert a kínai CNOOC-val, amely várhatóan 2019 februárjában kezdődik és 2019 júniusában ér véget; a szerződés tartalmaz plusz két one-well opciót. A RIG azt is mondja, hogy a Henry Goodrich félig merülő fúróberendezésnek egy éves szerződéses kiterjesztése van a Husky energia part menti keleti Kanadával, 275 000 dolláros napi árával, amely 2019 novemberében ér véget. A Transocean Leader félig merülő berendezést az Egyesült Királyság északi-tengeri hármas szerződésével ítélték oda a Hurricane Energy, és a Paul B. Loyd, Jr. félig merülő berendezést a BP kétszeres szerződéssel ítélte oda; dayrates nem került nyilvánosságra.
McDee 2018. 10. 22. 18:56
Előzmény: #5571  kozi723
#5575
 Szerintem nem az aktuális earnings -0.09 konszenzushoz való viszonya lesz meghatározó a gyorsjelentést követő reakció tekintetében.  Az előző 4 negyedévi konszenzustól való átlagos eltérés +0.07 volt. Legyünk méltányosak és engedjük meg ezt most is némi felfelé kerekítéssel és modellünkbe helyettesítsünk be a II. névre 0 eredményt (ami -0.09 konszenzus figyelembevételével adódik).
 A jelenleg érvényes -0.6 EPS TTM-ből kiesik a 2017. III. névi 0.16 érték és helyette bekerül 0. Eredményül -0.76 EPS TTM értéket kapunk. És ez a lényeg, nevezetesen EPS TTM trendje, valamint viszonya a hosszabb gördített átlaghoz.
 Az EPS TTM immáron 3. éve csökkenő trendje minden bizonnyal további megerősítést fog nyerni. Az EPS TTM már alatta van a hosszabb mozgó átlagnak és most tovább fog nyílni az olló. Emiatt vagyok inkább pesszimista az árfolyam-reakciót illetően. 
Boole 2018. 10. 22. 18:54
Előzmény: #5571  kozi723
#5574
Ha ez az esés valóban olyan jelentős lesz, amilyent itt egyesek várnak, akkor szerintem az összes események egy deflációs hatást fognak eredményezni, amely kihatással lesz minden eszközre. Arany és olaj is csorogni fog. Kérdés, hogy az infláció visszaszorulása utáni deflációs hatás gyors lesz vagy lassú. A fejlett piacokon ez a deflációs hatás szerintem nem lesz jelentős. A fejlődők egy csoportját viszont majd rendesen megérinti. Ha lesz pánik és félelem, akkor az arany azért kaphat egy-két közepes rallyt.
Boole 2018. 10. 22. 18:47
Előzmény: #5571  kozi723
#5573
A forgalom nekem egyelőre azt mutatja, hogy a korábbi vételeket követően kivárás van és az intézményiek egy kicsit eladnak. A kitárazás még nem jelentős.
Boole 2018. 10. 22. 18:42
Előzmény: #5567  kozi723
#5572
A RIG Q3-ban még szerintem veszteséges lesz, mert a költségek sem csökkentek, a bevételek pedig csak mérsékelten nőttek. Az viszont látszik, hogy elég nagyot esik vissza. Ez önmagában ugyan semmitmondó, mert még mindig az emelkedő trendcsatornában vagyunk és alsó szára, mint támasz 11,12 USD-nél van. A RIG is szeret általában együtt menni a részvénypiaci emelkedéssel, igaz az elmúlt 8 évben erre is volt ellenpélda. Remélem, hogy nem együtt fog esni a piacokkal. Érdekes a TA képe is, mert akár ezt lehet egy 1-2-3-4-5 teljes emelkedésnek is tekinteni, mert a 2017.08.18-2018.10.09 közötti időszak ennek pont megfelelne. Én azonban abban hiszek, hogy ez egy első emelkedő szakasznak tekinthető és még lesz kettő fel kör. A kérdés a mikor és a honnan. Az olaj árától is függ. Ha az olajban nem lesz nagy emelkedés és nem tudja megtartani ezeket a magasságokat, akkor a RIG is tengődni fog. Viszont az látszik, hogy jelentős esésen ment keresztül. Csak a korrekciós szintjei is 49,54 USD, majd 75,94 USD. Korábbi leszúrások is 26,91 USD, majd 38,58 USD, amelyek később ellenállások lehetnek. Szóval nem hiszem, hogy az emelkedés csak ennyi lett volna.
kozi723
kozi723 2018. 10. 22. 18:08
Előzmény: #5570  chart-trader
#5571
Ha az iran elleni szankciok nem valtjak be a hozzajuk fuzott remenyeket, akkor minden megy a pincebe. A piaci hangulat latva a mai reakciokat nincs miert javuljon. Miert is javulna? Mindenki arra vart hogy bekoszontson a medve szepen lassan, es cseppet sem ugy nez ki a helyzet, hogy az olajos cegeket ez kevesbe fogja erinteni. Sot. Aztan persze nem kizart hogy nyertese lehet a kovekezo idoszaknak, de az elmult 2 het alapjan az egyik legserulekenyebbnek tunik. A szervizesek naprol napra esnek csak tovabb mintha kotelezo volna. Ha a piac esik akkor azert, ha az olaj gyengelkedik akkor azert. Ha pedig napon beluli korrekcio tunik fel az olajban vagy az indexekben, akkor mit sem torodve vele ezek allnak mint lof@sz a hideg vizben vaskos minuszban. Emlekszem az egy honappal ezelotti napi forgalmakra, aminek a toredeke lesz nap vegere immaron ket hete. Az eszesek elszortak 14 felett, most pedig varjak a 9-10 koruli korabbi aljakat, mikozben a balekok vegignezik ahogy 20-25% profitjuk elolvad(t). Ez utobbitol kimondottan szarul erzem magam. :/ Ha egy het mulva a jelentes kicsit is gyengebb lesz a varakozasnal, akkor egy ujabb saller fog kovetkezni, tekintettel arra hogy a ma publikalt elozetes is jol indult, aztan megint napi minimumon van az arfolyam. 
chart-trader
chart-trader 2018. 10. 22. 16:29
Előzmény: #5568  chart-trader
#5570
Ráadásul töri a 2016 eleje óta lévő enyhe emelkedő támaszt is.
chart-trader
chart-trader 2018. 10. 22. 16:29
Előzmény: #5568  chart-trader
#5569
Ráadásul töri a 2016 eleje óta lévő enyhe emelkedő támaszt is.
chart-trader
chart-trader 2018. 10. 22. 16:28
#5568
Extra óvatosnak kell lenni az olajosokkal, mert OIH épp most töri a 23 $-os támaszt, ami egy éve mindig megtartotta. Holnapra este meglátjuk, mi lesz.
kozi723
kozi723 2018. 10. 22. 16:26
Előzmény: #5564  pomperj
#5567
Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy sokkal nagyobb jelentősége lehet a piaci hangulatnak, ami egyértelműen egyre csak rosszabb. RIG-ben a visszateszt már több mint 60%, rossz nézni. Na mindegy.
lngnl 2018. 10. 22. 14:50
Előzmény: #5564  pomperj
#5566

Hamar olajszerviz a HAL ma jelentett, az SLB multheten es mindketten tul teljesitettek a forecastet. Szoval alakul ez.
aquila. 2018. 10. 22. 14:26
Törölt hozzászólás
#5565
pomperj
pomperj 2018. 10. 22. 14:22
#5564
1)Megjelent RIG oktoberi  status reportja.
https://www.deepwater.com/Documents/October%202018%20FSR.PDF
ELso ranezesre elozo negydevben 405 M uj rendeles jott, most meg 465 M, az +15% koruli javulas.  Az is latszik, hogy 1 ev mulva a Brazil vizeken furasert +10% koruli mertekben nagyobb dayrate-ek vannak. Szoval, nincs oriasi ugras, de egyertelmuen van javulas. De megvarnam a tobbiek jelenteset  is, hogy a trend-et megerositik-e? Amit ma mutat az arfolyam, az is fontos lehet. A Svajci piacon nincs elmozdulas eddig, a futures +1%.
.
2)Kina felpattanasa hatott az EU piacokra, mert DAX +0.7%, es a tobbi index is 0.3-0.9% emelkedesben van. A kinai FAANG cegekkel fogok probalkozni. ASHR, KWEB, es persze BABA, BIDU, TCEHY, IQ, ZTO, HUYA, YY.
 
lngnl 2018. 10. 22. 13:51
#5563
En BABAt elkezdtem venni, vissza pattant az 50 as fiborol,  anno februarban kikukaztam mindet, de mar akkor eldontottem hogy melyebben visszaveszem. Ha tenyleg jon egy rovidebb kinai bull akkor BABA is megindul.
pomperj
pomperj 2018. 10. 22. 09:32
Előzmény: #5561  pomperj
#5562

Ugy latszik, bele trafaltam. Megjott megerositesnek a portfolio, ilyenkor aktualis,  negativ hangvetelu vezercikke Kinaarol. Tenyleg mehetunk fel.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/nagy-bajban-van-kina-egyre-elkeseredettebb-lepeseket-tesznek-hogy-elkeruljek-a-legrosszabbat.302084.html
pomperj
pomperj 2018. 10. 22. 08:40
#5561

Azsiaban tozsdei felpattanas van. A10 honap eses utan most legalabb tobb hetes, esetleg par honapos fel-korrekciot  latunk indulni. 
Egyelore az elso napnal tartunk, 1- nap mulva is lesz ido elemezni. De longra tradelni lehet. Jo eseley van, hogy atterjed, Europara is.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181022v00okq05y.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek