Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 09. 03. 10:35
Előzmény: #4276  pomperj
#4280
2/b) A Kinai Netflix, IQIYI, YY es HOYA.
Az IQIYI (IQ) egy media szolgaltato, a HOYA (HUYA) pedig egy jatek platform, dehat a kinaiak imadnak nemcsak filmet nezni, hanem (talan meg inkabb)  jatszani. 
.
Mind a ketto dupla zigzag korrekciot csinalt, es a HOYA eppenseggel 62% meretben csinalta, szoval neki is wave(ii) supportja van. NFLX 160 Mrd most, az IQ pedig 21, szoval GDP aranyosan IQ most 1/5 aron van a Netflix-hez keepest. Ez olyan, mintha a Netflix zuhant volna 80%-ot,  es oriasi diszkonton adnak a Netflix reszvenyt.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180903v00oceot6.jpeg
.
2/c Van meg par kinai livestreaming ceg, azok is bull chartot mutatnak. A legerdekesebb YY. 
Raadasul YY birtokol egy nagy tulajdonreszt a HUYA-ban is, szoval dupla hajtoero van benne. 
Es most bagoert adjak.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180903v00oa5r76.jpeg
.
folyt kov.
   
opandup 2018. 09. 03. 10:29
#4279
Érdekes mintázat alakult ki a SPY és EWU kapcsán. Sokszor volt róla szó, hogy az Angol piac iránymutatást ad az Amerikainak...nos jelenleg egy 3 hónapos negatív divergencia figyelhető meg, ami nemrég már előfordult és legutóbb a 2015-ös dupla bottomot idézte elő a SPY esetében...nem árt óvatosnak lenni.
kozi723
kozi723 2018. 09. 03. 09:59
Előzmény: #4274  Boole
#4278
Pontosan :) Vagy vehetsz 1,5-2% vételi díj mellett befjegyet, aminek lesz még ugyanennyi folyó költsége is. De hát valamiből az alapkezelőknek is enniük kell :) :D
kozi723
kozi723 2018. 09. 03. 09:59
Előzmény: #4274  Boole
#4277
Pontosan :) Vagy vehetsz 1,5-2% vételi díj mellett befjegyet, aminek lesz még ugyanennyi folyó költsége is. De hát valamiből az alapkezelőknek is enniük kell :) :D
pomperj
pomperj 2018. 09. 03. 09:56
Előzmény: #4260  hellforceone
#4276
1)Szoval, szerintem UJ FAANG lehetosegek vannak, szerintem Kinaban vannak, es MOST eppen talan jo veteli arakon.
.
Ez persze nem meglepo. Eloszor az atfogo kepet nezzuk.  Azsiai es Kinai Index bull ciklusban volt 2 evet, egy szep 5 hullamos emelkedes ert veget 2018 januarban. Es azota megcsinalt egy klasszikus 3 hullamos, 8 honapos (abc) korrekciot. 
.
Szoval Infotech nelkul is egeszen jo kilatasok vannak hetes es havi chartokon az Azsia piacokon. De eloszor nezzuk meg Asia Infotech, es az EM Azsia Indexet. Az alakzatuk persze hasonlo, de az Infotech (amit CQQQ es KWEB eleg jol reprezental), olyan strukturaju lett az utolso heten, amit jo esellyel lehet egy bullos kezdemenynek latni. Ez volna az egyes szamu bullos jelzes.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180903v00ovozb1.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180903v00ojb44x.jpeg
.Az erzelmi mutatok is fontosak. Most Kinaban kimondottan negative  ahangulat. Raadasul tudjuk, hogy minden kormany szereti magat bemutatni ugy, hogy beavatkozik a tozsden is,  ha baj  van. A kinai kormany kulonosen ilyen, es allandoan oscillal ebben is. Iden ev eleje ota a deleverage politikat folytattak, a tuzo optimista befektetoi hangulat korlatozasra. Am juliusban megfordultak, azota konnyitik a kinai bankok stress-teszt eloirasait, elenkiteni akarnak.
.
A lenyeg eddig az, hogy Kinaban jo esely van, hogy bullos iranyba fordulnak a korulmenyek, es azok segiteni fogjak  az UJ FAANG cegeket hogy emelkedjenek. De melyek azok?
.
2)Uj FAANG : a kinai Amazon, Netflix es Tinder.
.
a)A legnagyobb internet kereskedo ceg az Alibaba, BABA. 
Tisztazzuk: AMZN oriasi, az USA 20 trill GDP-hez kepest AMZN kapitalizacioja 1 Trill.
Nade, Kinaban a  12 trill GDP-hez kepest BABA kapitalizacioja 0.45 Trill, szoval relative 50%-al lejjebb van ertekelve mint AMZN. Es jovore nezve Azsiaban BABA terjeszkedesi lehetosegei sokkal jobbak, mint AMZN expanzios terepeen.
A chart pedig most egesz baratsagos, mert benne maradt az emelkedo csatornaban, megtamaszkodott supporton,  es mehet feljebb.  Es BABA-n a vasralonak ugyanazt sokkal olcsobb megvenni, mint AMZN-en. 
Nagyon fontos, hogy BABA mellett ott  van ZTO express is, ami a hazhoz szallito Fedex szerepet tolti be...es most nem is draga.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180903v00oydgld.jpeg
.
Szoval, az elso ajanlasom megnezni ?  BABA es ZTO.
.
folyt, kov.
Boole 2018. 09. 03. 09:54
Előzmény: #4273  kozi723
#4275
Szerintem sokkal inkább ezért van, hogy az EU befektetői zsetont az EU-ban tartsák.  
Boole 2018. 09. 03. 09:53
Előzmény: #4273  kozi723
#4274
Persze, hogy ez a hivatalos kommunikációjuk. Ez azonban csak mese. A legjobb ETF-ek pont USA-ban vannak. Sokkal olcsóbb és jobb összetételű ETF-et lehet ott venni, tehát megmentenek bennünket a jobb lehetőségektől. Nagyszerű, köszönöm, 3x annyi jutalékot fizethetek egy 1:1 arányú EU ETF CFD-ért.
kozi723
kozi723 2018. 09. 03. 09:45
Előzmény: #4271  Boole
#4273
El tudom képzelni, hogy ez a nagy befektetői "védelmi háló", amit hirtelen kitaláltak pont azért jött létre, hogy valahogy életben tartsák a befektetési jegyeket. Legkevésbé sem azon van a hangsúly szerintem, hogy megvédjék a gonosz kockázattól a szegény befektetőket. Inkább védenék meg őket a sok kamu máltai, ciprusi, luxemburgi, franctudja még hova bejegyzett #duplázdmegapénzedkétnapalatt forex cégektől. Na mindegy. :)
Törölt felhasználó 2018. 09. 03. 09:37
Előzmény: #4259  hellforceone
#4272
Amazon rossz pelda volt!Ezt pedig toled most trollkodasnak veszem.Az elmult 3 honapban hanyszor irtam le hogy amazon-t longolom?Sot, hanyszor linkeltem a pozirol kepet, hogy vegleg elosszlassam a felre ertest!Ujbol megteszem; utoljara!:
https://postimg.cc/image/i76ljz63b/
(amazon-t amikor irom ezt a hsz-t long pozim van benne 1637.56$-rol); nem er ennyit a ceg; ez szimplan momentum kereskedes.Azert mert jelenleg long pozim van amazonban, nem jelenti azt hogy holnap, jovo heten vagy jovo honapban is longba leszek!!!(ha mar kereskedesekrol es lehetosegekrol beszelunk).Az hogy mi ma, tegnap 1 evvel, 2 evvel 20, 30 esetleg 35 evvel ezelott a velemenyem nem jelenti azt hogy az lesz 5 perc mulva, holnap,jovo honapban vagy evben.Kepzeld volt idoszak amikor Mikulasra vartam, talan ez meg veled is elofordult?
Te longolod az amazont?Ha nem akkor hogy a f@szba jon ide?es miert nem longolod, es ha nem longolod akkor tevedsz???es ha tevedsz akkor mi van?es ha en tevedek vagy pitcairn teved akkor mi van?Ki allitotta hogy ismerjuk a jovot?Esetleg mennyire vagy kepben a jelenben?CPI az usaban 2,9% es a FED funds rate ~2% es a jegybankarok allitasa szerint 2%-os inflacios cel van bar most mar kicsiket lazabban kezelik az altaluk es mas allami szervek altal agyon manipulalt adatot.A sort pedig folytathatnank.Folytassam???Toled:"Na kb. ilyen ez a rohanó tőzsdei vonat is! Összeomlik majd, persze, de addig?? Mikor??"Ha eljutottal odaig hogy te se en se es mas se ismeri a jovot akkor, hogy kerdezhetsz ilyet hogy mikor?Ha pedig nem tudjuk mikor, akkor addig is (alatt mit ertesz)???(Szoval mirol beszelsz ember!!!!)Proballak sokkolni, felebreszteni teged; de sajnos 99%-os valoszinuseggel csak megsertodni fogsz.Szoval azert mert az amcsi piacok az elmult 2 evben emelkedtek, az pitcairn esetleg az en hibam hogy te ebbol nem profitaltal?Ugye ezt nem gondolod komolyan?(ha igen nagyon gyorsan fejezd be a kereskedest amig van penzed!!!!)Van-e ra esely hogy ujjabb 2 evig emelkednek az amcsi tozsdek; nem lehet kizarni 100%-san, ha akarod kereskedd!!!,te penzed, te feleloseged!
Senki nem allitotta hogy csak aranyat, ezustot kellene venni, sot azt se hogy all in short, ezt csak gyengebb felfogasu szalacsi stilusu forumozok teszik ill. probaljak masokra rahuzni.
En mindig is kialltam a velemenyemert, legyen szo a piacon, forumon vagy emberekrol, es ez utan is meg teszem, viszont nincs idom 1 bizonyos szinvonal alatt kommunikalni.
Azert mert valaki jelenleg penzt keres vagy veszit a piacon nem jelenti; nem kovetkezik egyenesen aranyosan az hogy jol ill. rosszul kereskedik.
Sajat peldamon azert mert az amazon long poziciomon van jelenleg 23% profit; nem jelenti azt hogy ez 1 jo kereskedes, azt se hogy rossz!!!Majd ha zarom akkor kiderul hogy penzt tett a zsebembe vagy sem, jo vagy rossz egy eleg erdekes megfogalmazasa a dolgoknak, picit tul egyszerusiti a kereskedest.Egy abbol a ~200 kereskedesbol amit egy evben teszek; ennyi.
Honnan lehet tudni hogy valaki hol all a kereskedesben ill. befektetesek menedzseleseben?
Kereskedes es befektetes nem arrol szol hogy igazunk van vagy tevedunk, hanem hogy azokat hogyan menedzseljuk!
Ebben a topikban, mint a topikok 99%-ban megint arrol szol hogy kinek van, volt igaza ill. tevedett majd ebbol szemelyeskedes lett, az ugyet csak rontja hogy a kozosseg nagy resze raveti magat valakire mint 1 koncra, mert eppen nem volt igaza ill. tevedett, na en ilyen topikba nem kivanok reszt venni, mert nem eri el azt a minimalis szinvonalat amire hajlando lennek az idombol aldozni.
Ettol fuggetlenul mindenkinek sok sikert kivanok!
"Bunosok kozt bunos aki nema"!
Boole 2018. 09. 03. 09:32
Előzmény: #4266  kozi723
#4271
Nem lesz átállás, tehát ezt követően ezek nem lesznek elérhetőek. Ennek az a magyarázata, hogy az EU piacok és emberek védelme érdekében ezeket a termékeket túl kockázatosnak találják.
pitcairn2 2018. 09. 03. 09:27
Előzmény: #4269  pitcairn2
#4270
ez tibit, hellforceone-t, ingnl-t és tornagh atyát érinti...
pitcairn2 2018. 09. 03. 09:23
Előzmény: #4258  Törölt felhasználó
#4269
Öröm nézni, ahogy a kedves kommertársak elegánsan átugrották a kérdéseidet és boldogan visszatértek a szalmabábjátékuhoz:)
mondjuk én most ráuntam a csúsztatásaikra/hazugságaikra és 1 hónapig hanyagolom őket
eurocent 2018. 09. 03. 09:22
Előzmény: #4263  Tibi0002
#4268
"illetve amerikai ETF-et  az EU új szabályozása miatt nem is tudok már venni."
és EU-n kívüli brókertől?
Tibi0002 2018. 09. 03. 09:02
Előzmény: #4266  kozi723
#4267
Én arra számítok, hogy ez nem fog megtörténni.. :/ Azaz, ami eddig nem rendelkezik KIID-el, ezután sem fog. Hosszúkötvény alapnak találtam IDTL-t a londoni piacon, egyelőre eddig jutottam. 
kozi723
kozi723 2018. 09. 03. 08:51
Előzmény: #4264  Boole
#4266
Olvastatok esetleg bármi információt arról, hogy az etf-eket mikor látják el az EU szabályozásnak megfelelő befektetői tájékoztatóval? Van ebben bármi előrelépés? Elég sok etf kiesik jelen felállás szeirnt sajnos.
Tibi0002 2018. 09. 03. 08:48
Előzmény: #4264  Boole
#4265
Ha később sem tudok etf-et venni ehhez, akkor maradok a klasszikus tech cégeknél, melyeket recesszióban vennék meg: Apple, Microsoft, Alphabet, stb. 
Boole 2018. 09. 03. 08:45
Előzmény: #4263  Tibi0002
#4264
Én is gondolkozom, hogy egy széles portfóliót inkább 1:1 arányú ETF-el fedjek le. Nincs tőkeáttétel, nincs görgetés, csak napi swap. Longra egy kicsit drága évekig tartani (a várható profithoz nem olyan vészes), de a short iránynál a long kb. tizede a swap költség.  
Tibi0002 2018. 09. 03. 08:36
Előzmény: #4260  hellforceone
#4263
Remélem a FAANG alternatívák témáját "zavar" nélkül tudjuk tárgyalni. :) Pár hete, hónapja fogalmazódott meg bennem, hogy fintech, robottechnológia, és minden előremutató törekvésbe etf formájában fektessek be. De a bull jelenlegi fázisában ezt már nem merem, illetve amerikai ETF-et  az EU új szabályozása miatt nem is tudok már venni.
lngnl 2018. 09. 03. 08:16
Előzmény: #4259  hellforceone
#4262
Erre adok egy nagy +1 et mert pontosan leirja mi a gond itt. O nem velemenyt fogalmaz meg hanem tenyt kozol es ha esetleg leirod hogy nem igy gondolod akkor habzoszajjal vag vissza es el sem gondolkodik azon hogy esetleg lehet rosszul gondolja.  Az hogy az amcsi reszveny piac buborekban van szerintem nem ujdonsag, de itt az lenne a feladat hogy hogyan lehetne ezt jol lekereskedni, nem az hogy akkor itt a vilagvege es mindenki vasaroljon fizikai aranyat, meg vegyen torok papirokat mert Erdogan nem diktator es marpedig o mindent jol csinal. Konyorgom ez egy befektetoi forum.
A tobbiek legalabb leirjak hogy milyen agazatok szerintuk ami esetleg longolhato, milyen szinteken erdemes belepni stb. .
Utolso kommentem volt ebben a temaban...
kozi723
kozi723 2018. 09. 03. 07:02
Előzmény: #4258  Törölt felhasználó
#4261
Egy szoval sem mondtam, hogy pitcairn2 vagy miattad vagy barmi mas miatt ment tonkre a topik. Usertol fuggetlenul irtam amit irtam. Szoval felreertettel, mert nagyon sokan - tobbek kozott en is - rendkivul halasak vagyunk a velemenyekert, amiket megfogalmaztok es azzal nincs is semmi gond, hogy elteroek ezek. Na mindegy, igazabol nem vagyok aktiv resztvevoje a topiknak, igy nem is az en dolgom, inkabb csak olvasom, aztan majd ugrom a 80%-at rossz esetben. Majd megoldjatok :). Szep hetet Neked is!

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek