Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 20:02
Előzmény: #5599  Törölt felhasználó
#5600
Az 1. fejezet 32. versével kapcsolatban még egy görög ismerősömnek is üzentem viber-en, hogy lécci nézzük már meg a görög szövegeket, mert nekem kicsit "sutának" tűnik itt a Károli-szöveg, amely így hangzik:
 
"Mert az együgyűeknek pártossága megöli őket, és a balgatagoknak szerencséje elveszti őket."
 
Hosszas egyeztetések (görög, német, angol helyek összevetése után) végül erre jutottunk:
 
"Mert az esztelenek elfordulása (elpártolása) halált hoz rájuk, és a balgák önteltsége (önhittsége) megöli őket."
 
Azért így már talán láttatóbb picit... (vö. Jelenések).
 
na meg ez is ide vág... (25-27)...28.-29-vers:
 
(25-27!)...
 
28 Akkor segítségül hívnak engem, de nem hallgatom meg: keresnek engem, de nem találnak.
 
29 Azért, hogy gyűlölték a bölcseséget, és az Úrnak félelmét nem választották. ..."
 
Tök jó időtöltés ilyen kis adagokban elmélkedni az Írásokról...)
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 19:16
Előzmény: #5594  kukker
#5599
Ma Példabeszédek 1. és 2. fejezetével foglalkoztam. Elképesztő, hogy mennyire aktuális és milyen "áthallásos". Igen jól látta Luther: "Vedd ki Krisztust az Írásból; mit akarsz ezután benne megtalálni?"
 
Ha úgy tudnák olvasni az emberek az Ószövetséget, hogy ott lépten-nyomon minden Krisztusra mutat előre (ld. emmauszi tanítványok), akkor azonnal roppant izgalmas olvasmánnyá vál(hat)na...
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 18:58
Előzmény: #5594  kukker
#5598
"Majd figyeld a jövőt."
 
Engem ezekről (sztem) nem kell meggyőznöd... az "idők és alkalmak" pedig végképp nem a mi dolgunk, ezért hát ezeknek a firtatása szerintem nem igazán bölcs dolog. Ami bölcs dolog (és egyben a mi dolgunk), hogy mindig legyen elegendő olaj a mécsesünkben... (nem egyszerű feladat, de nem is lehetetlen).
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 17:16
Előzmény: #5592  offshort
#5597
köszi a linket... igazi éjsötét történet sötétlelkű (fő)szereplőkkel, no meg statisztákkal.
kukker 2021. 04. 10. 17:03
Előzmény: #5589  Törölt felhasználó
#5596
Úgy gondolom, nem véletlen mentek/mennek a különböző szuperhősös, főleg X-menes filmek annyira.....
kukker 2021. 04. 10. 17:00
Előzmény: #5594  kukker
#5595

Istenné válhatsz.
Itt ez így helyes, idézőjelesen:
"Istenné"
Elnézést a fogalmazási hibáért.
kukker 2021. 04. 10. 16:59
Előzmény: #5589  Törölt felhasználó
#5594

Amit majd a hamis "megváltó" felajánl nem is olyan kevés idő múlva:
- szuper erő
- szuper gyorsaság
- szuper regenerálódás
- szuper szexuális teljesítmény
- szuper tudás
- halhatatlanság(!)
Istenné válhatsz.
Csak valamit majd ezzel elvesztesz...
Majd figyeld a jövőt.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 16:48
#5593
offshort
offshort 2021. 04. 10. 15:18
#5591
múlt pénteken kaptam "pfizert"
néha éjjelenként csipog a bal vállam,
olyankor villog is neonzöld fénnyel, 
de nem aggódom, 
aszonygyák' a pösti pletykák,
hogy ha "reagál a szervezet" akkor lehet tudni hogy hatásos az oltás!
:D 
offshort
offshort 2021. 04. 10. 15:11
Előzmény: #5576  flyati
#5590
"halleluja" 
:D 
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 14:06
#5589
Az imént olvastam a Moderna honlapján a céges "hitvallást":   
 
"Welcome to Moderna. We believe mRNA is the “software of life." " 
  
Nos, ide is elérkeztünk... rohamosan szűkül a hátralévő "időablak". Amúgy egész ötletes (diabolikus) poén volt a cég (legfelsőbb döntéshozói) részéről, hogy a társulás nevét a genetikában használatos modRNA kifejezésből "modernizálta"... (nyilván tisztában vannak vele (hiszen nem gyagyásak), hogy a mai emberek úgy rajonganak minden "modern" dolog iránt, mint a legyek a finom illatú légypapír iránt).
  
https://de.wikipedia.org/wiki/Nukleosid-modifizierte_mRNA
kukker 2021. 04. 10. 13:40
Előzmény: #5587  kukker
#5588
Hozzátenném a kekeckedőknek, hogy csak filózom a technológia mibenlétén, általánosságban, mint technológiai módszer.... :)
kukker 2021. 04. 10. 13:37
#5587

Szóval van előttünk egy fizikai dolog, mint mondjuk egy autó motorja.
Oda-vissza több évtizede már tudjuk a működését, azt, hogy miből épül fel anyagösszetételben, milyen fizikai hatások lépnek fel a működésében, ezerrel tervezzük jobbra-balra, szóval azt lehet mondani, hogy 100%-os pontossággal tudunk róla mindent és tudjuk elkészíteni.
És mégis tud hibásan működni, hibát produkálni egy autó motorja már 0-km-esen is, aztán a többiről ne is beszéljünk.
De mindennel így vagyunk.
Ember készítette világi dologból, amiben ott a hiba lehetősége minden igyekezet ellenére.
És semmilyen szegmensben nincs olyan, hogy ne lenne hiba bármennyi tapasztalat és bármennyi tudás és minden szükséges dolog meglétére az elkészítéséhez: hiba és hibás működés lehet mindenben, amit elkészítünk.
És most ezt vetítsük le arra, hogy egy apró valami gikszer beléphet abba, hogy beleturkálunk a DNS működésébe.
Az nem egy autó motorja, ami csak pénz és fém alkatrészek összessége csupán és veszek másikat vagy járok biciklivel vagy gyalog....
Szóval nem árt elfilózni szerintem a világ dolgairól azért...
kukker 2021. 04. 10. 13:29
Előzmény: #5585  Törölt felhasználó
#5586

Nem baj.
Szabad vallásgyakorlás van, tudod... :)
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 13:27
Előzmény: #5583  kukker
#5585
Korábban azt tudakozták az itteni atei-materialistáink, hogy ki tekinthető vallásos -nak... íme:
  
"...Karikó meggyőződéssel vallotta és vallja, hogy az mRNS-vakcinának megfelelő gyógyhatású szer előállítására késztetheti az emberi sejteket."
kukker 2021. 04. 10. 13:19
Előzmény: #5579  Törölt felhasználó
#5584

"Azt álmodtam, hogy Isten vagyok"  – idézi fel a kutatást Dr. Karikó."
Csak szerényen. :D
kukker 2021. 04. 10. 13:16
Előzmény: #5579  Törölt felhasználó
#5583

"Egész életét az RNS hírvivőjének, az ún. mRNS kutatásának szentelte – írja terjedelmes Karikó-portréjában a tekintélyes The New York Times. Ez az a genetikai kód, amelyik utasításokkal látja el a DNS fehérjegyártó gépezetét. Karikó meggyőződéssel vallotta és vallja, hogy az mRNS-vakcinának megfelelő gyógyhatású szer előállítására késztetheti az emberi sejteket."
"Ez az a genetikai kód, amelyik utasításokkal látja el a DNS fehérjegyártó gépezetét."
A DNS-em az enyém, egyedi örökítőanyag és genetikai információ ami az én egyediségem, ami által vagyok, ami által kialakultam, ami által működök, ami által ÉN vagyok.
Ebbe bármiféle külső erőszakkal beavatkozni - lásd egy esetlegesen és bármiféle kötelezővé tett mRNS-vakcina - senkinek semmi joga.
Úgy hiszem és úgy vélem és én személy szerint ehhez tartom magam.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 12:29
Előzmény: #5579  Törölt felhasználó
#5582
"... A kínai kutatók 2020 januárjában elküldték a Vuhanban azonosított vírus génszekvenciáját, a kutatók pedig munkához láttak. A Biontech órák, a Moderna pedig két nap alatt kifejlesztette a covid-védőoltást. ..."
 
***********************
Itt a vége fuss el véle, boldogan éltek amíg el nem kapták őket, aki nem hiszi járjon utána...
 
)
sanka 2021. 04. 10. 11:29
Előzmény: #5580  Törölt felhasználó
#5581
Nem az ősi idegenek:))

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek