Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zartavszki 2015. 09. 26. 22:20
Előzmény: #2079  eurocent
#2080
4000 alá? Én is lefelé várom még az idén, de nem ennyire agresszívan :)

Lehet még hsz is a most futó korrekció, vagy egy szolíd lefelé 4700-ig. Van valami alapja a nagy esésnek? Csányi szólt?:)
eurocent 2015. 09. 26. 20:24
#2079
OTP 1D: link
Most így látom OTP-t.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 20:41
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2078
FED, FDA.

A heten megjott a Richterre az FDA engedely. Elemzok +500Ft koruli arfolyamugrast vizionaltak, ami az elmult ket hetben javareszt be is arazodott. Egyelore tartom magam a longterm bear allasponthoz Richterrel kapcsolatosan, es kapott is penteken egy jokora strategiai shortot. A shorttal (hacsak nem lo ki a Richter az urbe) egyelore varom a havi zarot. Akkor majd mar tobbet mutat a grafikon.

MOL betoltotte a tavaszi rest, negy nap intenziv, nagy forgalmu emelkedest 5 honap alatt sikerult lenullazni. A forum hangulata eleg rossz, lassan johetne a fordulat. MOL le, Richter fel volt eddig a program, talan hamarosan fordul a kocka. MOLba belehigitottam, de 13200 korul, d1 EMA(13) megerintesekor portfoliot tisztitanek, es a nyereseges poziciokat lezarnam.

OTP nem csinalt a heten semmit. Tovabbra is eldontetlen, hogy haromszoget, vagy A-B-C korrekciot rajzol. A FED-dontest kovetoen, amit 80% koruli cashben vartam - a nyugat lefele vette az iranyt, es a het elso feleben lefele folytatas valoszinu. OTP poziciom nincs, de talan itt az ideje prompt aron shortolni.

BUX nem csinalt a heten semmit (MOL le, Richter fel, OTP stagnalt). USD-ban a forex hatas miatt kis emelkedes lathato.

Aranyat lezartam, ezzel szerenyen faragtam a korabbi arupiaci vesztesegekbol.

OTPd1: link
MOLw1: link
RICHm1: link
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 20:31
Előzmény: #2073  Törölt felhasználó
#2077
Kivaras.

A heten nem tortent semmi erdemleges, BUX/OTP allt egy helyben, MOL bezuhant egy rossz fundamentalis hirre.

Jovo heten FED kamatdonto ules, valamint SP hitelminosites, szoval a het elejen kivaras a valoszinu. Erdemes a nyereseget kivenni a piacokrol, es csak a "muszaj" poziciokat tartani.

En minimalis, jelkepes kamatemelest, es uj melypontokat varok a jovo hetre.

OTP tovabbra is a 200 hetes atlag korul oszcillal, nincs irany. Egy kis shortom van, de az is inkabb spekulaciobol (es megszokasbol :-)), mint meggyozodesbol. 5000 tamasz, 5550 a resnel ellenallas. Olcson belevennek.

MOL C-hullamban esik, beleharapott a resbe. A technikai kep rossz, huzza magaval lefele BUXot. De talan mar nincs messze a felfele fordulat (sztochasztik). Tartom ami van, de nem veszek.

Richterben 4-ik honapja tart renduletlenul a 15USD szint. A heten volt egy lefele kor, de aztan meggondolta magat, es visszafordult. Tamadhatja a rest 4300 kornyeken. En 4260-on a meglevo long poziciokbol kiszallnek. Shorttal most mar megvarom az FDA dontest.

BUX allt egy helyben. A HUF charton 20.200, de akar 20.000 szint is elerhetonek latszik.

A heten vettem aranyat. Nagyon ritkan veszek, es altalaban rafaragok (commodity bear-piacon azert nem nehez...). De talan 1100USD szint mostmar kitart. Ha pedig valoban crash lesz nyugaton, akkor szuret :-).

BUXHUFw1: link
BUXUSDw1: link
OTPUSDw1: link
MOLUSDw1: link
RICUSDm1: link
Törölt felhasználó 2015. 09. 07. 09:10
Előzmény: #2075  pomperj
#2076
:) na akkor alakzat, vagy összekötés?
pomperj
pomperj 2015. 09. 07. 08:58
Előzmény: #2073  Törölt felhasználó
#2075
1)Az NG long-bol tenyleg jobb volt kiszallni. Jol latszik, hogy regota oldalaz egy complex (iv) hullamban. Azt nem tudni, mekkore lehet az utolso leszuras. Amikor ezzel utoljara foglalkoztam, meg a 2.0 target is elkepzelhetonek tunt.
De most mar a chart is, a kulso korulmenyek miatt is, csak egy joval kisebb leszurasra szamitanak.

2)Abban igazad van hogy a (c of 2) hullam nem latszik rendesen befejezettnek. De mi van, ha itt a vege?

Most az EEM piacokon jo sokan vannak, koztuk oriasok is, akik eppen egy hasonlo hullam-pozicioban vannak.
Peldaul Kina (!).
nezd meg jol azt a SSEC vagy ASHR chartot; meg mindig nem bear, csak korrekcio. Ne higgy a NAGY KINAI beomlas dumanak, akarmit ir a sajto. Higgy inkabb a szemednek.

De a lenyeg: a tenyezok most kevesbe bear jelleguek (hiaba esik SPY, EEM-ek nem akarjak kovetni, mert mast fazisban vannak)
szoval,
mi van, ha kesz (c of 2), es leindult (3)?
A proxyk toljak felfele.
Drian875
Drian875 2015. 09. 06. 23:15
Előzmény: #2073  Törölt felhasználó
#2074
link

(OTPF/usd)
Törölt felhasználó 2015. 09. 06. 19:42
Előzmény: #2070  Törölt felhasználó
#2073
Bazisepites.

Ugy tunik folytatodik a rossz hangulat nyugaton.

Ennek megfeleloen OTP-bol 5500 korul kimenekultem, es varom a NAGY longbeszallot, illetve a restol short-proba. OTP-chartot tovabbra sem ertem. Vagy A-B-C korrekcio C hullamaban megyunk lefele (de a mikrostruktura nagyon zavaros), vagy oszcillalo-oldalazo timeframe-valto haromszog epul, amibol meg egy fel-le ciklus hianyzik.

Richter nem jott fel a resig, igy nem lett uj short, egyelore kivarok. Tovabbra is bear vagyok Richterrel kapcsolatosan, es nem eszem meg az FDA-meset, ahogyan a piac sem teszi (egyelore).

MOL-ban elesett 50USD tamasz heti bazison is, igy azt gondolom tovabbi, mar C hullambeli eses jon a res iranyaba. Zold hetes gyertyaig inkabb varnek a tovabbi vasarlassal. A meglevo poziciokat tartanam.

BUX piheni a mult heti leszakadas faradalmait. A chart megintcsak oldalazo haromszog lesz, vagy MOL-hoz hasonloan C hullamban esik tovabb. Az alakzat OTP iranyatol fugg.

Gazbol kimenekultem :-). A tanulsag az, hogy aki olajrallyt var, az olajat, nem pedig foldgazt vesz...

A heten automatizaltuk sodaval az USD chartok kesziteset AmiBroker segitsegevel link . Meg egy kis erolkodes kellene, es akkor a chartok feltoltese, es portfolio.hu-ra valo publikalasa is mehetne automatikusan. A legtobb idot az elemzessel kapcsolatosan meg mindig az egerkattingatas, filekeresgeles, kivalasztas, "OK", linkmasolas stb. viszi el.

OTPUSD: link
MOLUSD: link
BUXUSD: link
RICHUSD: link
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 23:55
Előzmény: #2071  eurocent
#2072
Szerintem ezt most jol irtam, de ebbe a forex-temaba gyakran belekavarodok. USD erosodes = gyenge HUF (USD-ban) = veszteseg USD bazisvalutaju invesztoroknak = eso OTPUSD chart.

USD erosodes azt jelenti, hogy USD/X felfele megy akarmilyen devizara, tehat HUF-ra is (azaz minden mas valuta gyengul USD-hoz kepest). Vagyis USD/HUF 280-rol a 308-as paritasar iranyaba megy. Vagyis aki USD alapon OTP befekteto, es ma vesz 20USD cashert 280*20=5600HUF-ot, es azert vesz 1db OTP-reszvenyt (5600-as arfolyamon), az 1-2 honap mulva UGYANEZEN (5600-as) OTP arfolyamon eladva a reszvenyet az 5600Ft-jaert cserebe mar csak 5600/308=18.18USD-ot kap vissza. (Ugyanez maskent: 20USD cash tobbet er HUF-ban ilyenkor, azaz tobb OTP-t tud venni adott penzbol ugyanazon aron.) Vagyis a savozo, egy helyben toporgo OTP ilyenkor USD charton esonek (olcsosodonak) latszik.
eurocent 2015. 08. 30. 23:29
Előzmény: #2070  Törölt felhasználó
#2071
"Szoval, 1-2 honapos tavlatban jelentos USD erosodes johet, ami az USD chartokat lefele nyomNA."
Véletlenül nem "felfele nyomná"-t akartál írni?
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 23:06
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2070
Havi chartok

Mult heten hetfon volt egy kis panik, BUX 1000 pontot esett nyitaskor, majd meg 600 pontot napkozben, es ezzel el is erte napos EMA(200)-at (USD charton is), ahonnan jo nagyot pattant. Az esesben tradeltem, de csak aznapra. Viszont az esest koveto negy nap a korrekcio jegyeben telt, a nyugati indexek is inkabb folfele fordultak. Szoval crash egyelore nincs, nem epult tovabb az impulzus lefele. Mindenesetre en meg egy nagyobb esest gondolnek a jovo honapban, mert ezzel a havi chartok jobban neznenek ki.

OTP-ben beszorult (am azota ossze-vissza tradelt), es duplajara higitott long poziciom van. A feletol szabadulnek a felso resnel 5500 kornyeken. OTP-ben meg egy esest gondolok 5025 kornyekere. De ha nagy panik lesz (mondjuk kamatemeles miatt), akkor aznap akarmeddig eshet. Szoval nem allok be elore a konyvbe. OTP chartokat eleg zavarosnak erzem. Erdekesseg, hogy USD-ban nincs fent res, szokas szerint egy nap nagy esest masnap nagy rally kovetetett, es a rest eltuntette. A mult heti 19.7USD-os nyitoarat jol eltalaltam.

Richter short poziciokat a panikban lezartam, 4300 folott ujakat inditanek. Richterrel kapcsolatosan tovabbra is bear vagyok.

Mikro-pakk gazt vettem az olaj rally miatt. Szereny nyereseg eseten ettol is szabadulnek.

Mivel a fel vilag EUR/USD paritast var, ezert a hetvegen felvetettem link , hogy meg tudjuk-e intelligensen "tippelni", hogy mi lehet az EUR/HUF=USD/HUF paritasar. En ezt 295-320 koze saccoltam, szarvasvadasz ezt a becslest 295-308-ra javitotta #9063. Szoval, 1-2 honapos tavlatban jelentos USD erosodes johet, ami az USD chartokat lefele nyomNA. Csakeppen tavasszal, 290-es USD/HUF keresztnel volt a legnagyobb rally a BETen...

BUXUSD havi: link
OTPUSD havi: link
MOLUSD havi: link
RICHUSD havi: link
RICHUSD hetes: link
MTELEUR havi: link
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 22:12
Előzmény: #2067  eurocent
#2069
Hu, ezt elneztem... Nagyon koszonom!

Azt lattam, hogy EUR/HUF 315 korul is volt penteken (szoval EURhoz kepest valoban gyengult a forint), de USD/HUFra nem neztem ra. USD/HUF viszont 276 (es NEM 286, ahogy azt en mentalisan gondoltam), +1%, tolja FELFELE OTPUSD chartot...

Most mar varjuk meg a holnapot, hogy hol nyit USD/HUF. De rossz hangulatban maganak a HUFnak "kellene" gyengulnie (minden massal szemben), mint bovli feltorekvo valutanak.

Ha jatszani akarunk a szamokkal, es mindenkepp tippelni valamit, akkor csak a jatek kedveert holnapra 278.83-as MNB USD/HUF kozepet, es 19.7USD OTP nyito arfolyamot tippelek, ami 19.7*278.83=5493, epp napos EMA(100) HUF charton. Innen iii of 3 of C hullamban zuhanhat lefele.

Koszi megegyszer. Ez jo es fontos (!) eszrevetel volt.
eurocent 2015. 08. 23. 21:56
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2068
"OTP hetfoi nyitoarat a 19-19.7USD savba varom, hetes ressel fog esni."

19USD-s nyitás 277Ft/USD árfolyamon 5263Ft-ot jelent, ebben az esetben az UP-nak game over, indul a délre tartó C hullám.

Valamelyik nap tettem fel az OTP topikban egy árfolyam nyereség görbét több devizában. Ha nem tévedek, UAH-ban már kész a B (fel) hullám, ami egy hsz volt és elindult a C (le). Kíváncsi vagyok, igazat mond-e az UAH-os "chart".
eurocent 2015. 08. 23. 21:42
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2067
"egyreszt mar most van egy jelentosebb HUF gyengules, amit a jovo heten tovabbi kovethet"

Nem erősödést akartál írni?
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 21:11
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2066
Ha az OTP ott nyit ahol írod, az 4800-5000-es szint törését hozza, az nálam a célárat módosítja, mert a felfelé kör befejezését jelenti és a 2700-as szintek újbóli felkeresését...
vaczak 2015. 08. 23. 20:43
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2065
Ha további jelentős - bár csapkodós - dax mozgást vársz lefelé, akkor miért nem építesz ki shortot rá? (nem kötözködom, tényleg érdekel, ha én is zártam volna az összes dax longomat, nem csak a kockázatosabbakat, akkor most nem lennék ekkora szarban).
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 20:36
Előzmény: #2062  Törölt felhasználó
#2064
Ha feltamad a szel.

A heten a hanyatlo nyugatot megcsapta a bear eloszele. MA200 atlagok tortek a vezeto indexen. Ez elhuzodo, tobb honapos affer lesz, es a legjobb, amit kezdo/kozephalado trader tehet, hogy elkonyveli a veszteseget, es kimenekul.

Jovo heten BUX le fogja kovetni a vezeto indexek zuhanasat. Azonban az eses tobb reszbol all: egyreszt mar most van egy jelentosebb HUF gyengules, amit a jovo heten tovabbi kovethet. Masfelol, a nyugati zuhanas nyilvan az itteni reszvenyek arazasaban is meg fog jelenni. A kerdes: mely blue chipeket fogjak a jovo heten a foldbe dongolni?

A beten levo long poziciokat hetfon nyitaskor lefeleznem. Ha panik lesz, akkor OTP a tavaly marciusi ESR beszakadashoz hasonlo produkciot csinalhat (azaz: oriasi volatilitas mellet nagy eses majd (?) nagy emelkedes). Ez szinten eltarthat ket-harom hetig is. Nem szeretem a heves iranyvaltasokkal egybekotott nagy volatilitast, mert egy-egy kimarado nap, amikor nem tud az ember figyelni, nagyon elviheti a szamlat rossz iranyba.

OTP hetfoi nyitoarat a 19-19.7USD savba varom, hetes ressel fog esni.

DAX long poziciot szerdan kukaztam. A veszteseg jelentos, de meg epp elviselheto. Nem tervezek tovabbi akciot a kovetkezo egy-ket honapban DAXon, mert ott is vad momentum van lefele heti bazison is.

Richter shortok tartva.

OTPUSDw1: link
BUXUSDw1: link
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 22:28
Előzmény: #2062  Törölt felhasználó
#2063
Ott van neked a ricsis usd chartod... és ezt csinálod? Fura...
Törölt felhasználó 2015. 08. 16. 16:28
Előzmény: #2061  Törölt felhasználó
#2062
a-b-c

A heten a jo gyorsjelentesre meghuztak egy kicsit OTP arfolyamot, aztan be is vertek. Szarvasvadasz azonban nagyon jol ramutatott arra link , hogy elofordulhat, hogy meg mindig tart a fel-korrekcio, es annak b hullamaban vagyunk. Ha igy van, akkor tovabbi nehany pontos esest kovetoen irany uj csucsra, 5880 fole. En ezeket a varakozasokat tamogatom; ugyanis az megsem jarja, hogy 18 nap esest kovetoen 2 napig tart a felfele korrekcio.

Ha marad a "Gorog res" alul, akkor meg lehet probalni ovatosan belevenni. Ha a rest betolti, akkor lutri, ha a resen atesik, akkor bear, es irany a napos EMA(100), majd annak torese.

Ovatos OTP shortot nyitottam penteken, es azt le is zartam 5700 alatt. A MOL shortokat teljesen, illetve a higitott Richter shortok felet lezartam az OTP/BUX gyorsjelentes rally miatt. Richterbe 4500 folott ujra beleadnek.

Van egy agyonhigitott, eleg pocsek DAX long poziciom is.

A het (igy utolag orult mazlista) tradje a sas/boleny alakzatra spekulalt foldgaz trade volt link .

Jovo het harom napig tart, utana negy nap szunet. A kockazatos pozicioktol ezert erdemes szabadulni.

OTPd1: link
OTPUSDw1: link
BUXUSDw1: link
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 08:37
Előzmény: #2059  Törölt felhasználó
#2061
A heten OTP gyorsjelentes.

Folytatodott az esemenytelen uborkaszezon. BUX csutortokon elesen lefordult, es bar penteken nem esett tovabb, a kilatasok negativak.

A maradek OTP-shortokat is lezartam, es van nemi long poziciom. Ettol 5800-on bucsut vennek, es shortot az 5800-5900 savban nyitnek, amikor OTP nekiugrik a csokkeno trendvonalnak.
A gyorsjelentesig, azaz pentek 16:00-ig mindenkepp kivarnek short ugyben. Bar a legutobbi gyorsjelenteskor sem tortent semmi, es nincs uj fundamentalis hir OTP ugyeben; a negyedevben az orosz/ukran/Mkb dolgok lenyegeben nem valtoztak.

MOL, es Richter short pozicioim vannak, ezeket BUX lefordulasa miatt tartom.

Buveszkedtem a DAX-ban is, de egyelore nagy sikerkent konyvelek el minden nullaban valo kimenekulest... 10.500-on vennek, ha egyaltalan meg leontik addig.

OTPUSD, weekly: link
OTP, h4: link
BUXUSD, weekly: link
RCHUSD, weekly: link

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek