Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 21:34
Előzmény: #2139  pomperj
#2140
Olvasom amúgy szorgalmasan mindig, amit írsz!
Jók amúgy ezek a meglátások, van bennük ötlet, bátorság, fantázia!
És remek ahogy megkoreografálod a tartalomhoz az új formát:) alul felül újra teszt... nekem amúgy az tetszik, ahogy ezzel újrafogalmazod az egyébként jó tartalmat.
újra teszt ... volt már kettő, miért ne lehetne harmadik, és ez basszus teljesen igaz, mert ha bejön, hát ebbe tényleg rohadtul nem lehet belekötni:), itt a harmadik... az a hülye, akinek nem verte ki a szemét, meg nem fogta fel, hogy ez otp specifikus szimpla szokás... na szóval tényleg jóóó:)
pomperj
pomperj 2016. 01. 17. 20:34
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2139
1)Lehet, hogy rosszul nezem, nalam OTP outside-down napot zart.
Ez nem kitoresnek latszik.

link
Ez a fals kitores tipikus esete: es altalaban expanded flat-ek vegen gyakori.

2) A megelozo hosszaszolasban az OTP chart igenis nagyon erdekes annyiban, hogy 5 eve minden hullam,
link

nevezetesen B-C-D utan, a rakovetkezo (b) subhullam ujra tesztelte az also es a felso hatarolo vonalat;
tehat minden (b) igy viselkedik, mint most. Tessek megnezni mindegyik (b) hullamot.

Szoval egesz normalis, hogy ez tortent. Most is. Szerintem nincs benne semmi meglepo.

Az is fontos, hogy a (b) csucs utan: mindig hatarozottan megindult (c) a masik iranyba. Most lefele.

Azt gondolom, hogy (b) keszen van, es (c) ezen a heten megmutatja eloszor a foga feherjet.

Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 19:55
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2138
Bear?

A heten folytatodott a csapkodas, a vart felpattanas nyugaton nemigazan jott el, nagyjabol az osszes vezeto index, a legerosebb DOW-t leszamitva, penteken kiutotte az augusztusi melypontjat. Ez azert problema, mert (szamomra legalabbis) innentol nincs vilagos ertekelheto kozeptavu tamasz. Nyilvan agyon van adva minden, de ez nem jelenti azt, hogy ket het esest kovetoen ne lehetne egy harmadik... Caldaro atszamozott (a DAXot brutalisan: ami ket hete meg prosperalo piacnak tunt, az ma mar oriasi szakadek szelen tancol), es 8 ev utan napra pontosan bear piacot harangozott be ujra link (ez eggyel tobb ok a felpattanasra). Igy aztan az SPX ATH-ra spekulalt poziciot mint veszteseget elkonyveltem. Most mar csak a veszteseg merteke a kerdeses: egy felpattanasba (mikor? honann indul? meddig megy?) meg kellene szabadulni tole, na meg attol is, amit csutortokon higitaskent ravettem. Meglepett egyebkent, hogy az uj melypontokat nem kovette oriasi also kanoc. Vajon versengve szivtak fel a stop-loss megbizasokat? Mindenesetre nem neznek ki fordulosnak a chartok. Hetfon Martin Luther King szunnap van az USAban.

BUX boduletes folso kanocos gyertyat rajzolt a heten, a heti csucshoz kepest 700 ponttal alacsonyabban zart. Ez eleg rosszul fest, foleg, ha a jovo heten erre ugyanekkora eses kovetkezik. Az USD hetes gyertya viszont zold.

BUX: link

Itthon OTP kitort a 19-21USD savbol, uj eves (HUF) csucsot utott, majd penteken pontosan a savteton zart. Ez ertekelheto visszatesztnek. Tovabbi eses eseten azonban atbillenhet a kep falsch kitoresbe. Ebbe (ujra) belevettem. Az rendben, hogy a rossz hangulat miatt 10mrd OTP-t valaki kiszor penteken. De ki az, aki ennek alall, es miert?

OTP: link

MOL esik tovabb, az olaj-fordulat az esest megallithatja. Ez meg talan nem ma lesz. MOL es olaj nem erdekel. Most mar mindenki olajat akar venni, sot, veszi is, ennek ellenere esik tovabb mint a ko.

Richter hetfon uj csucsot utott (EUR es HUFban), de aztan egy csokkeno USD trendlinetol meg az MSCI idokbol maradt restol megijedt, es elkezdett eleg agresszivan esni. Az USD chart szerint (iv) of 5 of III hullamban van, szoval, en meg egy latogatast gondolnek, fel a 20-21USD kozott levo resig. Egyelore csak figyelem. Ha 19USD szint elesne, akkor ennyi volt a Richter urutazasa.

RCH: link

Elkezdtem bear temakorben nezelodni. Ismeretterjesztesi celbol megneztem a BBC 1929-es valsagrol szolo dokumentumfilmjet (magyarul: link , angolul: link ). Jo olvasmany a forumon tobbszor is belinkelt rovid "bear piaci utmutato": link . En az unnepeket lenyegeben cashben toltottem, es azt hiszem legjobb az volna, ha a beart is inkabb csak mint kulso szemlelo kovetnem, leginkabb cashben. Nagy beragadasoktol kimelnem meg magam ezzel, es amikor vege, barmit olcson vehetek. Szoval, nem most, hanem majd a bear vegere kell, hogy legyen (maradjon!) sok szabad toke. A toke megmaradasarol tibi irt egy tanulsagos tortenetet link .
pomperj
pomperj 2016. 01. 10. 22:27
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2137
Hadd tegyek par megjegyzest;

1)Nem latom semmi ertelmet 200-as mozgo-atlagnak a charton (napos charton se), de hetesen vegkepp nem.

Praktikusan a vilagon semmire nem hasznalhato 4 eves atlagar olyan OTP-nel (mert pl. eszre se vette a 2009 beszakadast!),
ahol az OTP bull-bear trading ciklusok jellemzoem 8-16 honaposak.

Neked nem kell meselni Fourier analizisrol; es abbol nyilvan kovetkezik, hogy OTP-nel a 80 naposnal hosszabb MA aligha mutat barmi hasznosat.

2)OTP-nel az USD chart
link
alighanem ilyen unalmasan szamozhato USD-ben.
Es akkor a mostani (a-b of E) az "R vonalra felragadva" nem is meglepo; mert a-b of C hullamra jogosan hasonlit;
szoval a mostani fura viselkedes fractal ismetlodes; nem is olyan meglepo az, hogy nem esett meg lejjebbre. Majd fog, mint c of C.

3) A HUF bull csapat lelkesedese szerintem alaptalan; szoval az abra-szoveggel van velemenybeli elteresem.

Szerintem USD-ben merve, az OTP eleg vilagosan gyengulo ertek 5 eve.

Szoval, szabad lelkesedni OTP Ft-os aran a bulloknak. De vasarlo eroben mas a helyzet.
Mi? OTP helyett siman USD cash-t tartva, az OTP tulajdonosak atlaga jobban jart volna.
(kiveve, persze, ha jol tradelt; de az egy szuk kor)

Törölt felhasználó 2016. 01. 10. 21:05
Előzmény: #2135  Törölt felhasználó
#2136
A masik tabor.

A heten bezuhantak a fobb indexek. Az urugy/magyarazo ok Kina volt, SSEC heti eredmeny -9.97%. Ezzel paralell DAX es US piacok is estek. A felelem most az, hogy az eses nem all meg, es a gyengebb eszkozok utan a fobb indexek is kiutik az augusztusi melypontjaikat, amik alatt oriasi stop-hegyek lehetnek, dominoszeruen lejjebb es lejjebb tolva majd az arat. A felelem nem alaptalan, de ez meg csak feltetelezes. Hetfon piaczaras utan jelent az Alcoa, es ezzel kezdetet veszi a gyorsjelentes-szezon a tengerentulon. HA: (1) hetfon hajnalban Kina nem esik tovabb, pontosabban az augusztusi melypont (=3000) tartja magat ES (2) ennek megfeleloen hetfon este US indexek is tartjak magukat ES (3) kedd hajnalban az Alcoa jot jelent, ami alapot ad a fundoknak earnings alapu (spekulativ) vasaralashoz (ne feledjuk el, hogy ket hettel ezelotthoz kepest most 6% diszkonttal lehet SPX-et venni), ES (4) kedd hajnalban sem dontik be Kinat, akkor el tudom kepzelni, hogy innen fordulat kovetkezik. Most megint tipikusan az a helyzet van, hogy minden jo (=jobb) aron van, es senki nem mer belevenni. Elobb-utobb ez a Kina-hiszti le fog csengeni, es senki nem fog ra emlekezni: azt kotve hiszem, hogy az elkovetkezo bear piacban majd minden nap azt fogjak az invesztorok figyelni, hogy mennyit esett Kina... Most ezt figyeli mindenki, mert ez az epp aktualis gumicsont.

BET poziciom nincs, van viszont viz ala kerult terrortamadaskori SPX (long) poziciom. A poziciot mar ket honapja tartom, mivel nem nagy, es mivel nem sajat magam, hanem Caldarot kovetem vele, ezert nagyok sok tennivalo nincs vele. De egyelore megint nemkifizetodo az "engem akkor sem raznak le a farol" strong-hand mentalitas; ha igy marad, nem lesz mibol OEW tutoringra befizetni. Lehet hogy meg Caldaro sem latja a jovot? :-).

BETen a mult heten a negyedeves chartokat neztem meg, most pedig a hosszu tavu heteseket. OTP eros, es Richterrel egyutt BUXot viz felett tartjak. MOL billeg, MTEL erdektelen.

BUX: link

OTP a 200 napos atlagon ujra; itt varja amig kitisztul a bull/bear kerdeskor a tengerentulon. Egyelore uj melypontot varok 5653 ala. Az SP futurest erdemes lesz figyelgetni hangulat es varhato nyitoar szempontjabol. Hetfon volt egy batortalan shortprobalkozasom, de persze OTP csak a forexen esett, a BETen ressel folfele nyitott masnap, ugyhogy lefedeztem, aztan egy alavetellel kesobb nullaban kiszalltam.

OTP: link

Augusztusban a MOL kovette le a nyugati esest. Ha crash lesz, MOL fogja vezetni a BETen a lejtmenetet :-). Tovabbra sem tudom, hogy mire keszul, kiszalltam belole.

MOL: link

Richterben az V-ik hullam elindult, linearis charton elerte a 20-22USD arszinten levo csokkeno trendlinet. Meg legalabb par szaz forint van benne a logaritmikus charton. Jo volna kesobb beleadni, revansot venni a tavaly oszi fiaskoert. A heten volt egy ketnapos tradem.

RCH: link

MTEL-lel nem foglalkozom. A jovo ev (2017) lehet az MTEL nagy eve. 380-ert esetleg vennek.

MTEL: link

A tozsdei eloadas videoanyaga mintha elfogyott volna, azonban az eloado slidejai itt elerhetoek: link . Egyelore nincs ambiciom kimazsolazgatni, hogy mi az, amit mar lattam a videon, es mi az, amit meg nem. De talan nem erdemes ezt az Ormos-fele vonalat tovabb eroltetni.
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:15
Előzmény: #2132  Törölt felhasználó
#2135
Uj ev, regi gondok.

pomperj, koszi a kitekintot, es a szepen beszamozott MOL chartot.

Nagyon sok esemeny nem tortent a rovid heten: BUX - OTP es Richter vezetesevel - az urben zarta az evet, de persze az is kellett, hogy MOL es MTel is legalabb kozepesen teljesitsen. US ekozben -0.6% eves eredmenyt produkalt (+0%-t vartam, ami az utolso 2 kereskedesi oraig igy is volt: link ).

A januar rendszerint a friss toke pozicionalasarol, valamint a taktikai ev vegi taxloss selling kompenzalasarol szol. Ez alapjan nem volna meglepo, ha a honapban lenne ket erosebb het a BETen.

Atneztem a negyedeves bontasu chartokat, es ezek alapjan a varakozasok 2016 ev elejere:

BUX: ha a BUX a kovetkezo harom honapban 90USD szintet elerne, nem volnek meglepve. Ez +10% koruli emelkedes, 27000Ft-os arazas. Ennyi egy erosebb januart kovetoen lehet, foleg, ha a nemzetkozi hangulat kepes lesz a ket honapja tarto korrekciobol kettes fokozatba (es emelkedesbe!) valtani.

BUX: link

OTP: 19-21USD sav tetejen van, a soft csokkeno trendline folott, a hard csokkeno trendline alatt. Friss penz tudja csak innen kimozditani, ami utan 30USD szintet kellene beceloznia. Ez +50% felertekelodest jelentene. Ez azert meglepne. Nagyon sokat nem fog kritikus szinten billegni az arfolyam, ha nem lokik at a heten 21USD szinten, akkor a sav aljara megy 19USD-ra, 5400-ra. Ezt a forgatokonyvet preferalom, es elofordulhat, hogy az SPX long fedezete mellett jovo heten OTP short lesz. Egyelore ugy gondolom, hogy egy esetleges kitoresbe nem veszek bele. Fundas temakorben jaratosabb forumtarsak 7000 koruli 2016-os eves atlagarat vizionalnak link , ami 6000-es beszallo arhoz kepest csak +14%. Ezert nem erdemes 6000 korul beragadni.

OTP: link

MOL: 50USD kritikus szinten zarta az evet az arfolyam. Az irany fokent az olajartol es -szektortol fugg. Mivel MOLt most adtam el, ezert biztos, hogy hetekig nem fogok vele semmit sem csinalni. Ennel joval olcsobban vennek ujra.

MOL: link

Richter: Az urben. USD-ban az utolso kereskedesi nap eves csucsot utott. Ez most vagy egy nemkonvencionalis b of IV hullam, vagy mar V-ben van felfele. 20-22USD kozott van egy csokkeno trendline, ott nezegetni kellene a bull kifulladasanak a jeleit. Ha lefordulna innen, akkor 5200 alatt, uj lokalis melyponton vennek.

RCH: link

MTel: MTEL-ben fulescseszet vizionalok 1.5EUR koruli eves celarral. Azt gondolom, hogy a 2016-os meg nem, hanem majd a 2017-es lesz az MTel eve. Ha ujra lenne 380-ert, akkor ott belevennek.

MTEL: link

Neztem tovabb a tozsdei eloadast link . Ebben a reszben az eloado a CAPM modellel link illetve a hatekony piacok elmeletevel nem osszeegyeztetheto jelensegekrol beszelt (IPO-hatas, index-atsulyozas, nagy volumenu adas/vetel artorzito hatasa), valamint erintolegesen a tozsdei viselkedestanrol (Behaviourial Finance link ). Az eloadas ismeretterjeszto volt, sok beszed, sztori, keves hard science. Azert nezheto volt.

Januartol uj munkakorbe kerulok, ugyhogy nagyon nagy tradeket nem tervezek az elso par hetre. Az eves ertekelesben irtam, hogy fontos, hogy jol korulhatarolt, es elerheto celok legyenek a tozsdei kereskedessel kapcsolatosan. A megvaltozott eletkorulmenyeimre valo tekintettel ezert aztan az elso negyedevre keves tradet es szereny hozamot varok el magamtol. 55 napom van ra, hogy a negyedeves tervet teljesitsem. Bolondok napjan roviden, es tenyszeruen ertekelni fogom, hogy mit sikerult megvalositani az elkepzelesekbol, es mit nem.
Törölt felhasználó 2015. 12. 28. 05:58
Előzmény: #2133  pomperj
#2134
Amit Te eladói alacsony likviditásnak gondolsz az egy klasszikus erős kézben lévő piaci reakció. A bux nem csak látszólag az alapkezelők nagy kedvence, hanem az egyik fő hozam termelő zászlós hajója is.
Mindegyik alkotó bluechip eleme a profit robbanás hajtotta valós osztalék fizető képesség ciklusának az elején van. A kivándorlók brutális hazautalásai, az olcsó munkaerő, a bank- kormány összeborulás, az áfa csökkentés hajtotta 2016 ban induló brutális boom csak hab a tortán. A likviditás bőség a torta. Hasznos kereskedést!
pomperj
pomperj 2015. 12. 28. 04:28
Előzmény: #2132  Törölt felhasználó
#2133
1)Terjunk vissza 2015 evre.
A magyar piac egesz 2015ben az Alapok latszolagos kedvence volt.

Ev eleji Fund-reallokocio idejen Fundok kb. ugyanannyi penzt allokaltak BUXra, mint mas emerging piacokra. De a Magyar piac akkor tele volt sok-sok beragadt pozicioval, elkepesztoen alacsony likviditassal. Akik nem is adtak a poziciokat olcson tovabb. Ezert nem is ment le pl. OTP a vart 2800 koruli szintig, es MOL a vart 8-10.000 szintig. Hanem elobb fordult, 3400 es 10.600 szinten, januar kozepen, felfele.

Es mindenki meglepetesere sokkal magasabbra ment, mint varhato volt. Mert nem volt eladoi oldalon likviditas. Az allam is kivett MOL piacbol 25% korul korabban.

Majusban az emelkedes a proxy EEM es RSX is megallt.
EEM addigra +10%, RSX meg +30%ot ment. A meglepetes csak az volt, hogy OTP +80%, MOL +50%ot szaladt fel.
Nem volt sok elado, a likviditas vegig alacsony maradt a rally idejen. Igy esett meg a Magyar BUX csoda.

2)Az invesztori hangulat extremen bull lett Majusra. Olvastam itt 8-10.000 pontra valo varakozast.
ES Majus utan vegig korrekcio volt. De bull maradt a hangulat egesz evben. Meg most is bull, annak ellenere, hogy 8 honapja oldalazva korrigal.

A bull hangulat alapot ad a negativ varakozasokra: sokan vannak meg longban, es varjak az uj vevoket. Most is sokan indokolgatjak a felfutast fundas alapokokon.

3)Fundamentalisan szereny javulas van 2014hez kepest OTP-ben es MOL-ban. Mar nincs durva veszteseg, elhuzodo es szereny recovery folyik. Az Ukran-orosz bukas nagyobb resze lement. Az Olaj arzuhanasnak vege vagy majdnem.

Ezzel egyutt, OTP sajat toke veszteseg 300MrdFt korul volt. A MOL a kalandos kulfoldi beruhazasain allandoan es sokat bukik, vegso soron hasonlo osszegben (INA, Kurd, Norveg).

4)A 2016 evet OTP es MOL fundasan egyertelmuen tulertekelt allapotban kezdi. A mutatok 10-30%al magasabbak, mint a szomszedos orszagok hasonlo cegeinel. Ez nagy teher es gat a tovabbi emelkedes elott.

Az Alapok oldalarol Majus ota a nyereseg realizalasa folyik, szerintem allandoan es ovatosan bele-adnak minden rallyba. Az arverest megvettek, eleg kis diszkonttal. Amikor az leszakad, 5300 atagar, onnan baj van: sok elado lesz OTP-ben.

5)A chartok mind hasonloak BUX-on, ami persze nem csoda (RG kivetel !)
A korrekcio dupla-zigzag volt, es most morfolodik at egy complex korrekcioba. Aminek a vege: meglepetes (!), egy nagyob eses lesz.

link

Ez a MOL chart egesz jo a tobbire is.

6)Ki kell varni Januar kozepet-veget. Akkor mar lehet latni, melyik piacok kapjak az uj allokaciokat.

Egyelore ugy hirlik, India, Malajzia, Indonezia latszik az Alapok kedvencenek: [olitikai stabilitas van, es alul-ertekelt tozsdek, de novekvo GDP kilatasok.

7)Nagyon ketlem, hogy a Magyar es KeletEuropa piac kedves allokacios celpont lenne 2016ra. Se Putin, se Felcsuti, se Kaczinsky nem kedvenc, sehol. EGyebkent is, risk-off trade van vilagszerte.

Summa: 2016 hasonlo ev lehet, mint amilyen 2013-2014 volt. Szerintem elo kell venni az akkori bear piacra korabban kidolgozott strategiakat.

2016ra abbol mar nem maradt sok.
De nincs akkora javulas, mint amit a 3400 es a 6000 kulonbsege mutat.
Ezt a kulonbseget 2016ban vissza fogja korrigalni.



Törölt felhasználó 2015. 12. 27. 23:29
Előzmény: #2130  Törölt felhasználó
#2132
Nem, nem, es nem!

Ev vege van, tozsdetlenitettem magam hogy valamennyire regeneralodjak, es ezt nagyon jol tettem. Egyetlen (regi) SP long poziciom van. A harom napos rovid het miatt nagyon nincs mit forecastolni, a jovo heten az eves zaroar beallitas kovetkezik.

OTP-t 5000-re, majd kesobb 5322-re vartam, most 20USD eves zaroarra, de valoszinuleg ennel is magasabban fog zarni. Ezek a varakozasok nem jottek be.

OTP: link
BUX: link

MOL-t a 12000-es leveres miatt, a 12600-as korrekciot kovetoen (ami 13200-ig ment egyebkent...) szinten 12000-re vartam. Nem igy lett.

MOL: link

Richtert 5000-re, na az sem :-).

RICH: link

Igazandibol meglep, hogy BUX a majusi 23000-as szinek folott zarja az evet. Az eves gyertya sok szuk esztendo utan iden igen meggyozore sikeredett.

A jovo evben US elnokvalasztas, magahoz tero (?) olajszektor, es most mar tenyleg (!!!) indulo bear market varhato link , EUR/USD paritassal, es EUR/HUF=USD/HUF=326-os paritasarral. Januar portfolio atrendezesek miatt szezonalisan eros honap a BETen.

A tozsdei eloadastol erre a hetre megkimeltem magam. Jovo heten sem tervezek aktivan tradelni.

mikmakk: elore tovabb a lenini uton. Izgalmas kis ev volt USD chartokkal. Megertem, es tudok azonosulni a kereskedesi strategiaddal link .
Törölt felhasználó 2015. 12. 24. 18:50
Előzmény: #2130  Törölt felhasználó
#2131
Mats neked külön köszönök mindent erről az évről! A sok segítséget plusz a türelmedet, és Pompi neked is!
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 22:25
Előzmény: #2128  Törölt felhasználó
#2130
Boszorkanypentek link

A heten a FED emelt, emellett negyedeves hataridokifutas volt, ennek megfeleloen csapkodas, volatilitas, es nagy volumen. A kovetkezo ket hetben 6 tozsdenap lesz meg, de erdemi tortenesre mar nem szamitok.

OTP koveti a nemzetkozi hangulatot, ha igaz, akkor a het eleji B hullamocska utan C-ben tart lefele (uj melypont jon). Igencsak neki fogjak most mar vinni a 200 napos atlagnak. 19USD, a sav alja, szokasos tamasz. OTP poziciobol hetfon kiraztak, megprobalom a poziciot visszavenni. A kozeptavu terv tovabbra is az, hogy US meg megindul ATH iranyba, es vele egyutt OTP is menni fog folfele.

OTP: link
BUX: link

MOL kinkeservesen elvanszorgott az utolso ellenallasig. Kiszalltam belole (90%-ban) penteken, fokent a ket hetes holtidore valo tekintettel (jobb a cash). MOL-t az olajszektor fogja vinni majd, ha magahoz ter. Addig a mozgoatlagok kozott savozhat.

MOL: link

Richter hetes charton meg mindig nagyon eros. Tovabbra is azt gondolom, hogy IV hullamban van, es ujabb bazist epit 18.5USD arcentrumon. Poziciom nincs, pedig venni akartam szerdan, de mar lemaradtam.

RICH: link

MTEL-bol elhoztam 10Ft-ot. Viccparade az egesz orszag.

Neztem tovabb a tozsdei eloadast link de ez most mar rettenetes idopazarlas volt, es a megtekinteset senkinek nem ajanlom. Vegh Richard a BETrol es Baranyi Gergo az ERSTEtol tartott eloadasokat: a (tartalmi) szinvonal rendkivul alacsony volt, a szokasos ismeretterjeszto diakat hoztak magukkal, mintha valami nyugdijasklubban beszelnenek, nem pedig a jovo gazdasagi szakemberei elott. Vegh korrekt, am unalmas eloadast tartott; Baranyi azonban eleg kinosan belezavarodott egyszerubb dolgokba is.
jarisz 2015. 12. 14. 09:28
Előzmény: #2128  Törölt felhasználó
#2129
Kinai marók hatnak, mint a pálesz...!))
Törölt felhasználó 2015. 12. 13. 23:02
Előzmény: #2127  Törölt felhasználó
#2128
Bad news is good news (Caldaro weekend review link )

Amit kifejezetten nem szeretek a tozsdeben az a "szelkakas" jellegu, marol holnapra torteno iranyvaltas. BUX a mult heten meg a 24.000-et tamadta, erre a hetre a 23.000 eppencsak kitartott. US piacok mult het penteken meg "epp" jol neztek ki, a DAX ECB bezuhanasa ellenere is, de ezen a heten mar otbol negy nap gappel estek. Es most hirtelen mindenki vad bear lett. Mert mult heten nem latszodott a leszakado DOW Transport vagy a HYG? De, latszodott, csak a zeneszo miatt senki nem foglalkozott vele. Most mindenki a szerdai FED ulesre var, nem eppen pozitiv hangulatban. Szeptemberben elmismasoltak a kamatemelest a kinara kent panik miatt. A kamatemelest most "keszpenznek" veszik, en azonban kivancsian varom, hogy az OPEC dontes es a zuhano nyersanyag szektor megfelelo urugy lesz-e a kamatemeles tovabbi halogatasara. A rossz hangulat, es a bizonytalansag ellenere en meg mindig azt gondolom, hogy US indexek +0-ban fogjak az idei evet zarni, es az elmult het csak egy megelolegezett taxloss selling volt. pomperj irt egy jo vilaggazdasagi kitekintot: link . Caldaro 1956-ot ir mint valoszinu SPX support, es szerinte akar a heten befejezodhet a lejtmenet.

OTP: A 6010 kornyeki, 20.5USD-os harom hetes bazisbol penteken leszakadt. Es hirtelen a 200 napos atlagra kerult OTP arfolyama ujra. Ez akkora red flag, mint amit a vilag nem latott. Ha OTP 1Ft-ot is esik a penteki zaroarhoz kepest, akkor ki kell belole menekulni.

OTPd1: link
BUXd1: link

MOL: A MOL-kitores elmaradt, de legalabb nem zuhant be. Tartom ami van, de mar ettol is szabadulnek inkabb. Amig a jo hangulat volt, nem ment. Most rossz hangulat van, mit fog csinalni?

MOLd1: link

Richter: A shortot lehet elbenaztam, vartam volna magasabbra. Talan egy A of IV hullamban van. A regresszios strategia penteken beadta a short jelzest.

RICd1: link

Ez az ev utolso kereskedesi hete, a karacsonyi es ujevi hetekben "tipikusan" nem fog tortenni semmi. Utana pedig japan, kinai, es orosz ujevek vannak januar elso feleben. Legjobb a nyereseges poziciokat zarni, ujakat pedig egy par hetig nem felvenni. Vad het lesz a FED ules miatt, es hataridokifutas is van.

Neztem tovabb a tozsdei eloadast. Az eloado folytatta a piaci hatekonysag targyalasat, es a bennfentes kereskedesrol es portfolio-managerek sikeressegerol volt szo nagyjabol az elso oraban. Az elmeleti tartalom a fundok sikeresseget mero alpha link kozgazdasagi mennyiseg. De aztan az elso ora vegetol kezdve egy akar humorosnak is nevezheto slideon portfolio-ajanlast csinal a hallgatoknak, illetve egy jatekelmeleti problemat (El Farol Bar problem link ) emlit. Ebbe az utolso 15 percbe azert bele lehet nezni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 06. 20:52
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2127
Inflexio.

A heten ECB musor hatasara lett egy 3%-os forinterosodes, ami az USD-chartokat emelte. BUX es MOL kitorni latszik a komfortzonajabol, Richtert es OTPt inkabb beadtak. Mivel US piacok a csutortoki sellof utan pentekre magukra talaltak, es ev vegi kozmetika kereteben mar nem varhato tovabbi eses, ezert a jo hangulat legalabbis tartani fogja BUXot.

OTP: 20.5USD arszinten bazis, ebbol megprobalt folfele kilepni, de vegulis beadtak. A bazis meg tart, hope springs eternal. Amig a bazis es a jo hangulat (=BUX) tart, addig folfele varom. Long pozicio van 5900-tol.

OTPUSDd1: link

MOL: MOL-t a forexhatas folfele kilokte az oldalazo haromszogebol. HUF charton heti maximum szinten zart ket nap "intenziv" emelkedest kovetoen. Hetfon hetes ressel fog ugrani. Go long. Buy and hold. 13600-rol van long pozicio.

MOLUSDd1: link

Richter: A Richter hetfon elkezdett valami korrekciot. Figyelem a regresszios strategiat. Meg nincs rajta short jelzes. Pozicio meg nincs, de lesz :-).

RCHUSDd1: link

BUXot MOL es a devizahatas atlokte a 81USD arszinten. Ez is felfoghato kitoresnek.

BUXUSDw1: link

SPX-ben iii of 5 of V hullam van link , szoval emelkedes varhato. Teljesen abszurd, de megvettem penteken meg nyitas elott a csutortoki lezuzast. A toket tovabbra is ki fogom innen vonni, es csak a nyeremeny megy tovabb ATH szintekre. Hamarosan rollover is lesz, amit inkabb cashben toltenek.

Neztem tovabb a tozsdei eloadast link , de ez most mar rettenetesen unalmas volt. Az eloado a hatekony piacrol beszelt (Efficient Market Hypothesis link ), ami arrol szol hogy 1) a piacnak nincs memoriaja, tehat az idosorelemzes, TA lenyegeben hasznalhatatlan; es 2) a fundamentalis dolgok legtobbszor idoben azonnal arazodnak. Az 1) pont tudomanyosan hangzik, mert arra epul, hogy a piac veletlen bolyongast csinal, azonban ellentmond ennek az az empirikus teny, hogy a tapasztalt, jo track recorddal rendelkezo traderek TA alapon konzisztensen penzt tudnak csinalni (ha a piac TENYLEG veletlen bolyongas lenne, akkor a tapasztalat nem segitene rajtuk). Az anyag Eugene Fama link PhD disszertaciojara epul link , amiert nemolyan regen Nobel-dijat kapott.
Törölt felhasználó 2015. 12. 02. 12:48
Előzmény: #2123  pomperj
#2126
:) nem volt túl korrekt a ricsis megjegyzés, de tudtam az okát:).... szó nélkül hagytam a saját érdekemben... muszáj volt full tőkével ültem benne , így csak 12 forint maradt benne, de máskor színes képpel fogom illusztrálni, ha túl habos a mese
Törölt felhasználó 2015. 12. 01. 18:56
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2125
Szia

Mol fórumán irtad:
"MOL kb. 6 hete a 200 napos atlaggal kuzd. Amig nem esik be 13.400 ala, addig "jo" (abban az ertelemben, hogy folytatja a kuzdelmet...). Viszont tovabbi esesbe semmikepp sem vennek bele"

Miert a 400 at latod vizválasztónak?
Azon felül hogy elotte ott volt a csucs 2x.

Törölt felhasználó 2015. 11. 30. 13:57
Előzmény: #2123  pomperj
#2124
Na még egy kis elemzés, hátha valaki nem olvasta...

link
pomperj
pomperj 2015. 11. 29. 19:24
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2123
Egyetertek az elemzeseddel.
Hozza tennek 2 fundas megjegyzest.

1)A Barron's (a legnagyobb US investor weekly lap) egy ideje az EM piacokrol pozitivabb kepet fest.
Az eheti szamabol ide masolom a lenyeget a HU-ra vonatkzo reszt:

"So where are the values now? “We are finding great opportunities almost everywhere in the emerging world, particularly in China and Brazil,” says Mobius. The emerging-market guru still likes consumer stocks because of the rising per capita incomes across the developing world. He also sees opportunities in other sectors, such as the Internet and media, where valuations have come down substantially.

EMERGING MARKETS ARE TRADING at 11.1 times 12 months forward earnings— a 4% premium to their post-2001 average of 10.7 times. The MSCI World Index currently fetches 15 times 12 months forward earnings, a similar 4% premium. Within EMs, Eastern Europe, the Mideast, and Africa (Eemea) are trading at just over 10 times forward earnings; Asia, at 11.4 times; and Latin America, at 12.7. “EM valuations are cheapish, but not cheap enough,” argues Kurtz. One reason: Analysts’ earnings estimates are still being cut. Currently, the two-year compound annual consensus profit-growth forecasts for EMs range from -17% for Russia to +58% for Egypt, +35% for Hungary, +16% for Chile, and +18% for Mexico. The biggest earnings upside is in the Eemea region, says David Hauner, a strategist for Bank of America Merrill Lynch in London. "

Mivel ezt a lapot olvassak a nagy Alapok, es ha igaz, hogy +35% earnings upside a Magyar varakozas, nos, akkor erdemes longban maradni a 4 bluecipben. De leginkabb RG es OTP lesz a celpont.

2)A havi osszefoglalok is pozitivak, annak ellenere, hogy latjak a negativumokat:

"Russia may be a basket case, and Hungary has its troubles, but those markets are positioned to be top November performers.

UPDATE: Still, because “governance in Russia and Hungary, among others, has moved in a decidedly illiberal direction over the past few years,” illustrating why investors should remain skeptical that some emerging market governments “can execute on their promises of reform,” write Marc Chandler, head of currency strategy for Brown Brothers Harriman, and Matt Dabrowski, a political risk consultant, in Barron’s. (See “Survey Emerging Markets Using a Political Lens,” subscription required.)

Russia has done well all year, up 18%, as has Hungary, up 28%. But not so for debt-plagued Greece, which is the worst performer — down 58% and Colombia is down 40%. Here is how some corresponding ETFs have performed:
The iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM): down 11%
The SPDR S&P Emerging Europe ETF (GUR): down 4%
The Market Vectors Russia ETF (RSX): up 21%
The iShares MSCI Poland Capped ETF (EPOL): down 21%
The Global X FTSE Greece 20 ETF (GREK): down 32%
The iShares MSCI Colombia Capped ETF (ICOL): down 40%
The iShares MSCI Brazil Capped ETF (EWZ): down 32%

From Ed Yardeni, chief investment strategist at his namesake Yardeni Research, a sum of global market equity performance based on MSCI data:

“The US MSCI index rose 3.2% last week, ranking 16th of the 49 markets as 41 markets rose in US dollar terms–compared to 38th a week earlier, when it was down 3.6% as four markets rose. The AC World ex-US index underperformed, rising 2.6% versus a 2.3% loss a week earlier.
The best-performing regions last week: EM Eastern Europe (7.2%) and EM Latin America (4.8). The week’s worst, albeit with gains: EM Asia (1.6) and EMU (2.3). Russia and South Africa were last week’s best performers among countries, with gains of 9.9% and 7.8%, respectively. Last week’s biggest decliners: Egypt (-5.6) and Greece (-4.0).
Törölt felhasználó 2015. 11. 29. 19:01
Előzmény: #2120  Törölt felhasználó
#2122
Do you speak money?*

A heten BUX ment tovabb. Mar a hetes Keltner-csatornabol is kitort. USD bazison savvaltasra keszulhet. 81USD szint alatt bele lehet latni egy (inverz) fej-vall alakzatot a chartba. Ha ebbol kitor, akkor 88USD kornyekere (=26.500), a tavalyi osztalekcsucshoz erhet. A kitoressel, ha lesz, menni kell, long poziciokat tartani es boviteni.

BUXw1: link

OTP 6000-en (=20.5 arszinten) bazist epitget. USD bazison meg nem tort ki. Ha kitor, nagyon nagyot mehet. Egyelore a mult heti 5900-as longpoziciokat tradelgettem, es meg maradt belole.

OTPw1: link

MOL bizonytalan, december elejen OPEC ules lesz, addig nem varhato nagy mozgas. HUF charton kuszas-maszas van a 200 napos atlagon, USD bazison az 50 napos atlaggal kuzd. Most valami hirecske van, amitol a forumozok eleg lelkesnek tunnek. MOL a jo hirekre tradicionalisan esik.

MOLw1: link

RICHTER kilott az urbe. Hetfon hajnalban ratettem egy regresszios csatornat a chartra, es ugy gondoltam hogy megsem shortoltom. Kar, hogy long jelzest a regresszios csatorna nem adott. Richtert leghamarabb az 50 napos atlagon veszek. Naiv kivulallokent nekem ugy tunik, hogy Richter kulonfele "stroman" cegeken keresztul veteti magat link , amirol nem feltetlen kell a tranzakcio pillanataban (ti. amikor a stroman ceg vesz) bejelentest tenni (?). Ez -- ha igy van -- nem a legelegansabb. Nem lesz 5000 a honap vegeig.

RICHw1: link

MTEL kilott, a 200 napos atlag mar tartja.

SPY-bol a toket kivettem, a nyeremennyel mehet tovabb ATH szintekre. Egyelore Caldaro es pomperj is inkabb ezt valoszinusiti.

Neztem tovabb a tozsdei eloadast link . Az eloado tovabbra is jo, a slideok tovabbra is rosszak. A 21-ik perctol a hasznossag fuggvenyt (utility function) mutatja be egy peldan keresztul, a 49-ik perctol pedig egyszeru portfoliot epit a kockazatot csokkentve. Az elmeleti anyag Markowitz link portfolio-elmelete link . Az alapelvet megertettem, ami a kovetkezo. Ha abrazoljuk derekszogu koordinata-rendszerben, a hozam/kockazat charton az elerheto portfoliokat, akkor ezek egy "esernyo szeru" ket dimenzios halmazt (egy pacat a charton) alkotnak, ahonnan a befektetok szabadon valaszthatnak kedvukre. A befektetok kockazatkerulok, ezert nem a halmaz kozepebol, hanem a "bal felso szelerol" valasztanak maguknak portfoliot: olyat, amely adott hozamot a leheto legkisebb kockazat mellett kinal. Ez az egy dimenzios "efficient frontier". Amikor a befekteto innen valaszt maganak egy portfoliot, akkor azt gondolatban osszehasonlitja a kockazatmentes allampapirral, es vegiggondolja, hogy ugyanezen kozombosseg (=kockazatturo kepesseg/hasznossag) mellett mekkora hozamot kapna kockazatmentesen. Azt a portfoliot valasztja az efficient frontierrol, amelynek a kozombos kockazatmentes megfeleloje a legnagyobb hozammal kecsegtet.

Rovid internetes keresest kovetoen talaltam szakirodalmat. R. C. Merton: Continuous time finance link . Nagyjabol ez lehet az a szint, ameddig egy CEU business schoolt kovetoen eler az ember (tehat nyilvan nem ezzel a konyvvel kell kezdeni a kikepzest), aki globalis cegnel szeretne elhelyezkedni. En ebbol az elso 200 oldalt tudom olvasni, de aztan a warrant-arazasnal mar bedurvul. Persze hiaba tudja ezeket valaki, nem ettol fog jol tradelni. De egy jo allast talan kifoghat.

---
evazellertol (aki ugy tunik nyelvtanar) link .
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 21:44
Előzmény: #2120  Törölt felhasználó
#2121
Dr. Andor György... tudja , hogy szerencse, és hogy a hírekre pl Rába ... ahogy kijön a hír már le is reagálta a piac... Kemény világ... durva...

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek