Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 20:32
Előzmény: #2118  Törölt felhasználó
#2120
TTT*.

A penteki terrortamadast hetfore mindenki elfelejtette, jo kis rally volt a heten itthon is, es US/GE piacokon is. Egy jo strategia lehet az, ha valaki egesz evben full cashben van, es egy ilyen brutalis napon, amikor jol lathatoan (= BUX +400 pont) veszik a piacot, akkor belevesz a tozsdebe zaroban (vagy mondjuk delben) NAGY pozicioval arra spekulalva, hogy a lendulet meg egy napig tart. Tudom konnyu mondani, de azert tobben is csinaljak ezt szerintem, es ha mas miatt nem, de ezek miatt a rendkivuli napok miatt mindenkepp erdemes jokora poziciot cashben tartani. Hogy ha alkalom van, akkor tudjon lepni az ember. Aki a heten figyelte a tozsdet ES nem keresett, az gondolkodjon el rajta, hogy erdemes-e tovabb csinalni. Azert +10%-os OTP emelkedesbol egy par szazalekot illett elhozni.

SPY-ben Caldaroek varjak tovabb a rallyt. Szezonalisan eros idoszak van Thanksgiving es Santa rally miatt. Ezt felulirhatja barmilyen vezeto kormanyepulet elleni, illetve nagy szamu (civil) halalos aldozattal jaro sikeres terrortamadas. SPY-be hetfon belevettem, es mar egyszer bovitettem is a pozicion. Nem fogom sokaig tartogatni, de ha a nyeremeny lesz annyi (?!), amennyi egy letezo legkisebb ertelmes pozicio, akkor azt benthagyom, varva az ATH-kat. Egy lehetseges bear projekcio itt, csak hogy legyen min izgulni: link

BUX 23000 folott nyilvan bull. Addig lehet a long poziciokat tartani, es a pozitiv folytatasban remenykedni.

BUXUSDw1: link

OTP-t vegulis felhuztak a 19-21USD sav aljarol, egesz a sav tetejeig ment. HUF-ban kitort, es talan (?) egy iv hullamban van. Meg egy vizit varhato 6000 fole. En nem ezt vartam, es a shorotlasi lehetosegeket nezegettem 5700-ig, de vegulis nem adtam bele. Pentek zaras elott long poziciot vettem fel (vezetve a lemarado, egyebkent levagasra (=kitomesre) itelt malackak csurhejet link ). Nagyon nagyot nem fogok ezzel kaszalni. Vannak akik a 6 honapos oldalazast flagnek gondoljak, amibol OTP most kitort, es akkor -- mivel feluton van -- valami 7300-as arfolyamrol fantazialnak. Hat hajra. Egyelore nem jott be az 5322-es havi varakozas, es az 5000-es eves, de ez meg mindig valoszinubb annal, minthogy 7300-ra menjen. Ha megy, hat megy. Meg kell probalni a piaccal menni, es orulni annak, hogy majd jo magasrol lehet shortolni.

OTPw1: link

MOL-ba a Richter-penzbol belevettem. Itt a spekulacio az volt, hogy MOL is megy a tobbi blue chippel, es ha mar BUX atment 23.000-en, elobb-vagy utobb MOL is meg fog indulni. Tavasszal keson indult, akkor, amikor mar OTP esni kezdett, es igy vegulis BUX tudta tartani a 20.000 szintet. Talan (?) itt is errol van szo, hogy MOL majd mint "sotet lo" elobukkan a semmibol, amikor a 23.000 szint veszelybe kerul. Vagy nem: USD bazison, ahogy irtam a mult heten, egyaltalan nem bull, es ott egy haromszogben oldalazgathat meg hetekig. Azt mondtam, hetfoig tartom, hat... ilyen rosszul sikerult spekulaciokbol szokott longterm pozicio lenni. Egyelore nincs jobb helye a penznek.

MOLw1: link

Richterben az 5000 alatt nyitott (reszben short-fedezo) longokat 5200 alatt lezartam, es innentol ujra a shortolas fele hajlok. USD bazison 18USD szinten van egy jo regi res (mikmakk vette eszre), EUR-ban pedig felert az oldalazo haromszog tetejere (herlas kollega javaslatara neztem ra a chartra: link ). Szoval, ott meg nincs kitores, es konnyu szerrel lefordulas lehet belole. Azt gondolom hogy Richter a honapban mar eleget ment, es 5000 koruli havi zaroar ami elvarhato. Figyelni kell a shortterm chartokat.

RICHw1: link

MTEL lehet, hogy kitort. Mivel BUX magasan van, ezert nem adok bele 410-en, ahogy pedig korabban terveztem.

Goldman Sachs arra szamit, hogy meg iden beall az EUR/USD paritas, es igy EUR/USD=EUR/HUF paritasar kovetkezik link . Az szinte lehetetlenseg, hogy az EUR/HUF hirtelen a semmibol 310 ala erosodjon, szoval USD/HUF lesz inkabb 314 korul, varhatoan december vegen illetve januar elejen. Ez USD bazisu invesztoroknak 5-10% koruli erodaciot jelent.

macibear mutatott egy video-tananyagot a BME penzugyek tanszekrol: link , es az elso eloadast megneztem. Egy eloadas alapjan azt gondolom, hogy
* Az eloado jo (10-es skalan 7), hangosan beszel, es lehetetlen elaludni, azonban...
* ...a prezentacios slideok eleg rosszak, es
* az eloadas elegge felszines. Ahogy emliti az eloado is, hogy nagy szakadek van a "popularis junk" es a "hard science" kozott. Ez egyelore inkabb az elobbi, mint az utobbi, dehat azt nem gondolhatja jozanul senki, hogy a BME penzugy tanszeken van 600 hallgato, aki sztochasztikus analizist fog csinalni a Morgan Stanleynel.
* Ha valaki megis kivancsi, az elso eloadasba a 45-ik perctol belenezhet (elotte adminisztrativ dolgokat meg ERSTE tozsdeversenyt tisztaznak). Az eloado ramutat arra, hogy a HP fundamentalis elemzeset lehehetetlen megcsinalni, es talan nem is erdemes. Szoba kerul, ha jol ertem, a CAPM arazasi modell link illetve az "Equity premium puzzle" link .

Szoval gagyi, es biztos, hogy van ennel jobb anyag a kozgazon, vagy a CEU business school honlapjan valahol. A jovo heten nezem tovabb.

---
*TTT: tiszakarácsonyfalvai teljesítményorientált tudománytalaníthatatlanság es meg: link .
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:17
Előzmény: #2118  Törölt felhasználó
#2119
azt hittem már sosem írsz... kész felüdülés... esküszöm elolvastalak vagy háromszor:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:10
Előzmény: #2117  Törölt felhasználó
#2118
Richter fel, OTP le.

A heten felgozzel figyelgettem a tozsdet, de azert volt egy-ket erdekesebb esemeny. Hetfon Richter kitort, maga mogott hagyta a a 4800-4900 zonat, es uj napi zarocsucsot allitott be. Mar negy napja oldalaz 5000 szint kornyeken, ami HUF-ban bazisnak, USD-ban inkabb tetonek nez ki. Innentol a direkt shortolast befejeztem, es talan-talan ujranyitom oket majd hosszu ido mulva, ennel joval (?) magasabban. OTP-ben negy nap tomes, majd aztan inkabb lefordulas, es sajatreszvenyvasarlas kovetkezett. A gyorsjelentesben "szokasos" nem vart leirasok vannak, es veszteseges negyedev. A velemenyemet OTP kilatasaival kapcsolatosan leirtam penteken itt: link . Ezen annyit modositanek, hogy a nagy res miatt egyelore varnek egy reszleges restoltesre, es magasabb short-beszallora (2-es hullamra). A gyorsjelentest megelozoen nem volt OTP poziciom. Es egyelore nincs is.

MOL 1-2-i-ii-nek nezheto HUF charton, es a chart ranezesre eleg bull. De azert az indikatorok nem feltetlenul azok, USD bazison pedig a HUF gyengules miatt meg mindig rossz a kep. Nem tervezek MOL-ba belevenni, de nincs is itt meg az ideje shortolni. Az olajar esik.

Caldaro SPY-ben otodik hullamban van, annak is a kozepe tajan, de a hetvegi updateje vegen megjegyzi, link hogy

"Should this decline continue and overlap the Major wave 1 high at SPX 1993, then there is another pattern unfolding other than the one we are expecting. This could suggest a retest of the SPX 1867 lows. Be careful."

egy "varatlan" beomlas 1867-ig megeshet. Vagy akar ugye az ala.

Bar a francia terrortamadasoknak nincs "azonnali" gazdasagi hatasa, tovabbi follow-up esemenyek elmergesithetik a helyzetet. Egyelore nem tulajdonitok ennek (a tozsde hatasara valo) jelentoseget.

OTP: link
MOL: link
RICHTER: link
Törölt felhasználó 2015. 11. 08. 23:54
Előzmény: #2114  Törölt felhasználó
#2117
Bedolt a forint.

A het talan legfontosabb esemenye volt, hogy az USD/HUF kereszt 14 eves csucsot utott. Ez egyreszt az eros USD-nak, masreszt pedig a gyenge forintnak volt koszonheto (leven EUR/HUF is gyengult tobb mint 1%-ot a heten). Az orkanereju deviza-szembeszel miatt a Richter es MOL megugrasok ellenere BUXUSD a 200 napos EMA korul keringett.

A "fundas" OTP topickban egy_kezdo szkeptikus hangnemben irt ujfent a technikai fantaziakrol, bele lehet olvasgatni: link . Abbol a posztbol az idevago lenyeges felvetes az, hogy nem biztos, hogy OTP tulajdonosi strukturaja link indokolna USD chartok hasznalatat az elemzeshez. A linkbol kiderul, hogy OTP tulajdonosai az allami kitarazast, kovetoen 30-35% korul belfoldi, es igy 65-70%-ban kulfoldi befektetok, akik bazisdevizaja EUR, GBP, es USD, nagyjabol azonos aranyban. Ezt meg kellene egyebkent tisztitani a nagytulajdonosok reszesedesetol, azoknal ugyanis elfekvo reszvenyek vannak, amiket a kotelezo bejelentesi kuszob miatt nem tradelnek, hanem hosszutavon tartanak. Igy pl. a MOL es Rahimkulovek 8-8%-os pakkjaval nem kell szamolni.

Ha uj beszallo jon a BET-re, akkor ot az erdekli, hogy 1db Apple reszvenyeert cserebe hany db OTP reszvenyt tud venni. Erre a kerdesre a valaszt az adja meg, hogy mennyi az OTP aznapi USD-arazasa. Ez pedig az OTP HUF arazasabol, valamint az USD/HUF keresztarfolyambol adodik. A tobb labon allo belfoldi kisbefektetoket szinten az USD (vagy EUR) arazas kell hogy erdekelje, hasonlo megfontolasbol: "ha kiszallok az OTP-bol, akkor a kapott forintert hany DB-t, vagy ERSTE-t tudok venni". Nyilvan erdemes akkor kiszallni, amikor nemcsak az OTP HUF arazasa magas, hanem emelle a HUF is eros. Ez a filozofia az USD chartok hasznalata mogott. Hiaba 6000 az OTP, ha az USD/HUF=EUR/HUF paritasar pedig 322... Akkor az mennyit is er azoknak, akik tavaly majusban vettek 22USD cashert OTP-t? Nekik, a latszolagos rally ellenere, USD bazison -10% az eredmeny. Ennyivel kevesebb Applet vehetnenek azonos arazas mellett.

BUX: link

OTP: link

OTP short tradelve, tartva. Nincs sok. Target 5322, ev vegere 5000.

MOL: link

MOL shortbol kimenekultem, a Richterrel voltam elfoglalva, es nem figyeltem a betoltott gapre. USD bazison haromszoget epithet. 50USD alatt bear. Talan visszaveszem, bar MOL most bizonytalan, barmi lehet belole.

RICH: link

Richter gyorsjelentes elorehozasa szuksegszeru volt (az Allegran partner miatt), de nem tul elegans. Eleg jol tradeltem, shortok vegulis tartva, valamennyi penz a poziciokbol visszapumalva a szamlara. Tele van a Richter chart divergenciakkal. Ha pozicio nelkul lennek, biztos, hogy nem vennek itt bele, de azert csak ovatosan shortolnam.

A heten volt egy jo otlete 2300-nak arra, hogyan mozgassunk penzt normal es TBSZ szamlak kozott: link , illetve nyelvtan es irodalom orat is tartottunk taxisgyuszival: link .
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 22:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#2116
Szia, kerdesedre a valasz nagyon egyszeru: azt gondolom, hogy az 5000 szint kornyeken csak nagyon rovid ideig lesz OTP, ahol nem fog 5%-nyi reszesedesnyi volumen megfordulni. Igy ha az allam adott esetben vevokent is jelenne meg, akkor sem lesz lehetosege az elherdalt pakkjat visszavenni, egyszeruen azert, mert nem lesz kitol.

Osszehasonlitaskent: OTP 180 napos napi atlagforgalma 3.7mrd, ami 5200Ft-os 200 napos atlaggal szamolva 700.000db reszveny/nap forgalmat jelent. Ennyi reszvenyt tudsz venni egy nap, ha te vagy az OSSZES vevo. Ebbol vilagos, hogy a 14 millio darab kiszort reszveny 20 nap alatt fordult volna meg, ha egyetlen vevo lett volna. Dehat van egy csomo, a vevok fele daytrader stb. Szoval 14 millio reszvenyt a piacrol visszavenni nem 20, hanem inkabb 40-60 nap alatt lehetne, raadasul jokora arfelhajtast generalva. En pedig nem hiszem azt, hogy OTP 5000 kornyeken 40-60 napig oldalazgatni fog. Leszur, es ott marad mondjuk egy-ket hetig; de aztan onnan felrantjak.

Azt gondolom, hogy OTP mar fel eve (!) bazist epit 19-21USD szuk savban, es pozitivak a hosszutavu kilatasai mind TA, mind pedig fundamentalis alapon. Ennek ellenere azt varom, hogy a savbol lesz egy falsch letores, amit az adott honap vegeig meg is vesznek: igy nem lesz strukturalis kar a charton, csak egy par napos/hetes felrearazas (also kanoc a gyertyan), amire 7000-es arszinteknel mar nem is fogunk emlekezni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:20
Törölt hozzászólás
#2115
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 21:12
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2114
Kitarazas: kiszallt, de nem kaszalt az allam.

A heten az allam elherdalta 5%-os OTP reszesedeset. Kerdes, hogy miert volt erre szukseg, es miert nem volt eleg a rendszeres osztalekfizetes? Felkeszul MOL es Richter. A vezeto nyugati indexek rekord-kozeli honapot zartak, oriasi zold gyertyak SPX es DAX-ban is.

BUX: 22.000 aloli kitores az OTP-kiarusitas miatt nem sikerult. Amig 22.000 alatt van, addig minden mozgas korrekcio, es target 20.000 ev vegere. link

OTP: nem volt poziciom, mert a longterm csokkeno trendline megutesenel, 5750-5800 kozt terveztem beleadni. Az esest penteken megvettem, de del korul mar ki is szalltam, mert MA(50)-ig gondoltam a korrekciot. A reszleges restoltesre lehet tovabbiakban is spekulalni, de azert 5700-ig ebben a felfele korben nem varnam. 5550 talan elerheto. Egy kis pakk shortom van. Ev vegi zaroar tovabbra is 5000 korul. link

MOL: A MOL short beert, kb. a harmadat zartam is belole. MOLrol tovabbra is az a velemenyem, hogy bear, es uj melypontok fele megy. Mar a 20 napos atlag alatt van. MOL eves zaroar legfeljebb 13.000. link

Richter: A Richter megprobalta a kitorest, de nem ment. Jo utemben adtam bele, egy het esest, majd a gyorsjelentest megelozoen egy het emelkedest gondolok. Ha a gyorsjelentest megelozoen megfelelo sebesseggel fog emelkedni, akkor atutheti a 4900 szintet. Ezt kb. ugy kell majd elkepzelni, ahogy az MTEL 386-rol 419-ig (+9%) szaguldott egyetlen nap alatt, marcius 25-en. De egyelore ez fantazia, szerintem valoszinubb a lefordulas. Short tartva, bovitve. Eves zaroar 4400. USD bazison mar alacsonyabb csucsbol esik! link

MTEL: Nem szoktam nezegetni, mert nagyon lassu, forintozni lehet benne, meg honapokra beleragadni, a BUX-ot pedig nem lehet vele szintezni. Ha valaki vett 380-on, az meg egy par napig tartsa. 410-en csak akkor fog atmenni, ha BUX attori 22.000-et, es folfele indul el. Ez nem valoszinu, hogy bekovetkezik. 380 alatt tovabbi vad eses, es trendline teszt kovetkezik 1.10EUR szintnel (350). Az evet 312-n kezdte, szoval 360-as ev vegi zaroar nagjabol realis. Onnan van hova jovore felmaszni. MTEL-t 410-rol, 22.000 alatti BUX eseten beshortolnam. link
pomperj
pomperj 2015. 10. 30. 06:45
Előzmény: #2112  kisszoltan1979
#2113
Bocs, igazad van, ez OTP tema, mi masrol beszeltunk.
Az OTP-ben az a-b-c-d-e oldalazo (4) hullam persze nagyon is lehet. Csak ne szakadjon le az aukcio utohatasakent.
kisszoltan1979 2015. 10. 29. 23:01
Előzmény: #2111  pomperj
#2112
Jaj már, János! Te, aki megjósoltad a bikát, most medvéről beszélsz? OTP most csinálja a korrektív zászló "e" hullámát, amely úgy 5250-5300 környéki aljat jelent. Onnan szerintem csinál egy 6xxx-es új lokális csúcsot, mire mindenki bedől, hogy indul a bika. Aztán mikor visszateszteli a háromszögből való kitörést és mindenki várja a FEL-t, akkor jön a feketeleves, hiszen tudjuk, hogy 2. hullám nem lehet szimpla zászló, hanem kiderül, hogy valamilyen összetett alakzattal állunk szemben és megcsinálja végre Oti az ideális korrekciót. Aztán mikor mindenki medvét kiált, akkor fog csak igazán elszabadulni a bika.
pomperj
pomperj 2015. 10. 26. 10:18
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2111
Abszolut.

Egy aprosagban van mas velemenyem:

"a lenyeg az, hogy a mult heten KETTO nap alatt sikerult NAGYOBB zold HAVI gyertyat rajzolni, mint 2011 ota BARMIKOR. Az megiscsak lehetetlen, hogy bear piac van, es ekkora havi zold gyertyak jonnek (na jo, eurocent talalt egy bear-modellt SPX-re: link ). Oriasi felfele momentum van, de pentekig azert konszolidalodhat a helyzet. "

A teny ketsegtelen, a kovetkeztetessel van bajom.

2)Ez onmagaban Oxymoron.
Ha 2011 ota BULL piac volt, es nem volt ilyen eros 2napos impulzus,
akkor, ha most viszont van ilyen impulzus, abbol nem az kovetkezik, hogy akkor most viszont csakis bull lehet.

Logikailag eppen forditva.

A gyakorlat is mas: A bear piacokon, a felfele visszalendules szokott extrem eros lenni. Foleg a short-covering miatt.

3)Raadasul, nem is egyszer volt ilyen impulzus mostanaban. Septemberben egyszer, Oktoberben ketszer volt 2 ilyen nap, amikor 62 pontot emelkedett.

3)volt viszont korabban ilyen impulzus jopar az elmult 15 evben, pl.
2010apr.18
2010sep21,
2002okt10,
es sorolhatnam:
De, ezek majd mind BEAR piaci kornyezetben voltak. Legtobbszor persze lokalis melypontrol valo felpattanasban.

4)Abban van igazad, hogy Csucs fele haladva nagyon keves van ilyen.
Valoban, a legutolso 2011 okt.27-i, az 72 pontos 2napos ugras volt.

Es elkepesztoen hasonlo chart-forma volt mint amilyen a mostani struktura.
Az akkori vegulis lokalis csucs volt (!),
ami utan eles lefordulassal 2 nap alatt ugyanekkorat esett. Ja, akkor egy (b) hullamos bear piac volt.

Csak azt akarom mondani, hogy meg nem temetnem el a medvet. Lehet, hogy ha a FED is concerted action kereteben 2 nap mulva ok is beigernek valamit, akkor lesz uj ATH is.

De ehhez akkor mar a vilag 4 legnagyobb kozponti bankjanak egyideju akcioja kellett hozza: FED, ECB, PBOC, BOJ.
Lehet, hogy ez innen nezve inkabb bear signal a kilatasokra?
Mit lehet MEG csinalni, hogy fenn maradjon SPY, ha ez se lenne ra kepes?

kimpaa
kimpaa 2015. 10. 26. 10:02
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2110
Egy lehetőség hogy a lengyel papírokba fektető alapok esetleg átrucannak a Bétre. Kicsi az esély, mert nekünk is van nagyvezírünk aki mindent jobban tud.
kimpaa
kimpaa 2015. 10. 26. 10:01
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2109
A Bét-t se a Tkommal húzzák jó ideje. Azt a papírt miért szoktad kihagyni különben?
Sarpac
Sarpac 2015. 10. 26. 08:54
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2108
Azért ezzel az óriási fel momentummal vigyáznék! DAX erős ellenálláshoz közeledik naposon jóval túlvettebb mint 11800-as korrekció idején és hetesen boliközép illetve 50-es rsi is az ABC korrekció végét jelzi!
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 08:23
Előzmény: #2106  kimpaa
#2107
gyanitom a lengyek bankreszvenyeket ma inkabb adni fogjak....
"A lengyelországi választások győztese, a nemzeti-konzervatív Jog és Igazságosság (PiS) az előző kormány által javasolt jövő évi költségvetés "nagyon alapos" módosítására készül, egyebek mellett 0,39 százalékos különadót vezetne be a bankok számára - jelentette ki vasárnap este a PiS politikusa, Zbigniew Kuzmiuk. Elmondta: pártja törekedni fog arra, hogy már a jövő évtől kezdve bevezessék a bankadót, amely az adott pénzintézmény folyóeszközeinek 0,39 százalékát tenné ki. Kuzmiuk emellett jelezte, hogy pártja a lengyel jegybanktól a gazdaság serkentésére irányuló aktívabb politikát várja el."
kimpaa
kimpaa 2015. 10. 26. 06:13
Előzmény: #2105  Törölt felhasználó
#2106
Ők még csak most.vannak ott ahol mi 2010-ben. Nem hiszem hogy Bét mozgató hír lenne.
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 00:49
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2105
Ez majd megadja az iranyt a regioban...
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 23:15
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2104
A legutolso link rossz. Helyesen: link (Mero Laszlo: Uj eszjarasok. A szakmai fejlodes).
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 23:04
Előzmény: #2092  Törölt felhasználó
#2103
Risk: on, bear: sleep mode.

Eloszoris koszonom mindenkinek, aki kommentet irt a mult heten. Jo erzes volt olvasni, nemcsak a tamogato szavak miatt, hanem latva a visszacsatolast, hogy nem csak a levegobe beszeltem. Ugy gondoltam, hogy a transzparencia es a "mihez tartas vegett" illett arrol beszamolni, hogy en magam hanyadan allok a tozsdevel.

A heten felgyorsult a piac (amit en nem szeretek). Meglepetesszeru ECB bejelentes volt tovabbi/erosebb QE programrol, valamint kinai kamatcsokkentes is volt a heten, aminek hatasara a vezeto nyugati indexek atvagtaztak a 200 napos mozgoatlagokon. A DAX valami elkepeszto ahogy kinez, az SPX valamivel szolidabb, de a lenyeg az, hogy a mult heten KETTO nap alatt sikerult NAGYOBB zold HAVI gyertyat rajzolni, mint 2011 ota BARMIKOR. Az megiscsak lehetetlen, hogy bear piac van, es ekkora havi zold gyertyak jonnek (na jo, eurocent talalt egy bear-modellt SPX-re: link ). Oriasi felfele momentum van, de pentekig azert konszolidalodhat a helyzet. DAX: link SPX: link

Remek a hangulat a vilagban (MSFT 15 eves csucs, minden shortos remalma: link ), es ebbol valami at kell hogy ragadjon egy par napig a BET-re is. A nyugaton a bear, crash veszely elmult, es iden mar a szezonalis hatasok miatt nem is valoszinu, hogy nagy eses lenne. Megis van harom dolog, ami ovatossagra kell, hogy intsen:

1) USD/HUF a mult heten +3.63%, ennek java resze csutortok-penteken keletkezett, ami azt jelenti, hogy USD bazisu invesztorok ekkora relativ veszteseget szenvedtek el a forexhatas miatt. Ahhoz, hogy ez az arfolyamveszteseg eltunjon, hasonlo, 1-2%-os gappel kell nyitni holnap (mert csutortokon BUX +1.6%-ot mar bearazott). De ez a gap csak a veszteseget tunteti el, a res utan venni kellene tovabb a BUX-ot, hogy nyereseg is legyen a poziciokon. Mindenesetre 22.000 folotti BUX eseten pozitiv lesz a szentiment.

2) Ki fogja venni BUXot? Sem az EEM, sem pedig az EUFN fundokat nem vettek a mult heten. A DAX-ot az autogyartok, a US piacokat pedig MCDonalds (defenziv), MSFT, FB (technologia) huztak. Sem az olajszektor (gaz szakad lefele), sem pedig a bankszektor nem vitezkedett. Akkor mi utan fognak kapkodni a BETen?

3) DAX YTD +10% korul; SPX YTD +1% korul, BUX YTD +30% korul. Hova mar? Ev vegere OTP-t 5000 kornyekere, Richtert 4400 kornyekere, MOL-t 12500 kornyekere varom.

Talalos kerdes, amire nem tudom (nem ertem) a valaszt: ha USD/HUF +2% egy heten, de EUR/HUF -2%, akkor a HUF vegulis most gyengult, vagy erosodott? Tovabbi okfejtes errol itt: link

OTP-m nincs, a shortokat lezartam meg szerdan, a longokat eldobaltam 5600-nal csutortokon. Nem tudom, nem tippelek, de hetfon delben mar azert tobbet lehet latni ebbol. 5800 kornyeken resen leszek.

Richter: a Richter nagy korrekciot csinalt a heten, es USD bazison esett. Meg 10-15 nap van a gyorsjelentesig, addig azt gondolom hogy lesz egy lefele kor (elhitetik az elejen, hogy "megsem olyan jo", aztan az utolso par napon meg meghuzzak). A short pozicio nem rosszabb, mint a mult heten. Tartva, de azert lehet, hogy zarok majd belole. Gyorsjelentes elott nem leszek pozicioban (lasd MSFT chart fontebb).

MOL: MOL is korrekciozik, rajzolja a flaget. De a korrekcio melysege szamomra nem kielegito. A jo hangulat ellenere en megis inkabb 12.800 kornyekere varnam.

Chartokat nem teszek fel most, mert egyreszt nincs forecastom se, masreszt az USD chartok "alakja" a holnap deli MNB kozeptol, valamint a vasarloi kedvtol fuggenek.

Viszont van itt jo kis olvasnivalo szarvasvadasz forditasaban link tozsdepszichologia temakorben. Bizonyra minden tapasztalt trader olvasta mar ezt, de hatha valaki meg nem: The 5 steps to becoming a trader: link 10 eve irodott, a szerzo ismeretlen. Magyarul: link . Altalaban a szakmai fejlodes lepcsoirol itt lehet olvasni roviden Mero Laszlotol: link
MetalHeart
MetalHeart 2015. 10. 19. 23:33
Előzmény: #2092  Törölt felhasználó
#2102
Részemről 2(!) pontot is adtam ! :D:D
Többször is elolvastam, lenyűgözött az üzeneted! Bízom benne, hogy ilyen meglátásokkal hamarosan újra sikerszériád lesz !
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 10. 19. 23:18
Előzmény: #2092  Törölt felhasználó
#2101
Gratulálok az őszinte és rendszerezett beszámolódhoz - mindkettő fontos kelléke a hosszú távú sikernek.

A spekulatív kereskedés a legjobb - és legdrágább - önismereti tréning, amin részt vehetsz, ezért kitartás és megfelelő mennyiségű tőke (is) kell hozzá, hogy értelme legyen a fáradozásnak. Az ár azért magas, mert mindenki felkészületlenül vág bele - iskolában ezt nem tanítják -, de gyors profitot szeretnénk ezen az egyszerűnek hitt fel vagy le játékon. Türelmetlenek vagyunk "gyárilag" és felkészületlenek - de itt sem ez a nyerő combo.

Ahhoz kell az idő, hogy megismerd és legyőzd önmagad, megtaláld a személyiségedhez passzoló objektív és egyszerű szisztémát, ami a tiéd és következetesen alkalmazd. A pénz csak melléktermék.

Kitartást mindenkinek ehhez a kanyargós utazáshoz.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek