Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tothjoco
tothjoco 2024. 03. 10. 06:58
#218080

https://ingatlan.com/32517725
Egy igényes hirdetés!
slash 2024. 03. 10. 05:57
Előzmény: #218076  kukor-ica
#218079
A helyi fiatalok jó része szarrá kereste magát a mama nádfedeles háza eladásával. Ilyenkor nem büdös a pesti pénz. Ha én kapom akkor nem. Hagyjuk már.. 
slash 2024. 03. 10. 05:55
Előzmény: #218077  Ralct
#218078
Bizony. Több bérlő kollégám mesélte: Jön a telefon és jövö hónapban pakolás. Ezt nem bírnám elviselni. Hogy az életem másoktól függ.Tudom hogy Berlinben jogaid vannak de azt itt Vadkelet.  Elég a munkában remegni ezért a kis szar pénzért. Nyilván egy 20-30as ember akinek nincs otthon lakás,  indulás Nyugatra. 
Ralct 2024. 03. 10. 03:41
Előzmény: #218072  gorgeri
#218077
Ismerős fizu 15%-ért bérel lakást. Azt mondja hogy nem érdekli hogy ez éppen le-fel változik 10 vagy 20 százalékra, meg jól esik hogy nem az ő gondja a gépek cseréje és a felújítások. DE, az elmúlt években 3-szor volt tulaj váltás 2 bérleményen. Abból 2-szer 30 napra költöznie kellett, a harmadiknál meg végigszenvedett egy közepes felújítást. Amire rá 3 hónapra költöznie kellett. Egyik esetben vadidegen csengetett a bérelt lakásban, kérdezi miben segíthet? Nos vevőjelölt volt az illető aki a tulajdonossal egyeztetett, csak a tulaj nem szólt a bérlőnek... Innentől kezdve azt mondta hogy venni fog bármi áron... Így az a játék sem működik hogy veszek egyet bárhol aztán kiadom és bérlek ahol nekem kell... A bizonytalanság megmarad... 
kukor-ica 2024. 03. 10. 00:27
#218076

5 milliárdos balatoni szolgálati lakás fejlesztési program...
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240309/navracsics-tibor-magyar-florida-legyen-a-balaton-vagy-megorizzuk-lakohelykent-673989
Mellesleg mit szeretne csinálni, hogy a sok "idős gazdag" ne vegyen ott ingatlant? Megtiltja? Ársapka? Majd kér tanácsot nagymarcitól...
kukor-ica 2024. 03. 10. 00:24
Előzmény: #218057  N0MAD
#218075

Azért a céges autót ne hasonlítsuk a bérelt ingatlanhoz...
Már csak azért sem, mert nem sok emberről tudok, akinek lakást bérel a cég, mint ahogy olyat sem nagyon tudok, aki hosszú távra maga bérel autót.
Az érdemi választ berlini kolléga megadta az alap kérdésre, csak annyit tennék hozzá, hogy az ingatlan bérbeadás folyamatos, kiszámítható jövedelmet (cash-flow-t) jelent, aminek mindenki szokott örülni. Talán ezért is vezették be több állampapírnál a negyedéves hozamfizetést, hogy ezzel némileg konkuráljon.
Nem sok olyan befektetés forma van, ahol a tőke többé kevésbé stabil (de inkább emelkedik az értéke), miközben havi kifizetett hozama is van.
Az emberek szeretnek havi egységekben gondolkodni, és nagyon jól hangzik, amikor hozzá lehet tenni 1-2-3 kilót a családi kasszához különösebb tennivalók nélkül.
(USA-ban, mint a hitelek és a fogyasztói társadalom mekkájában sok helyen heti, kétheti bért fizetnek, mert a nyomorult azonnal elveri, és nem maradna semmi hó végére.)
N0MAD 2024. 03. 09. 23:48
Előzmény: #218072  gorgeri
#218074
Azért az nem túl bonyolult gondolat hogy “a bérlés ugyanannyi mint a törlesztő” az hosszú távon két dolgot jelenthet:
1 szarul számolunk
2 feltaláltuk a perperuum mobilét, soha senki ne dolgozzon többet, ingyen pénz csak venni kell hitelre és kiadni, mire kifutnak  a hitelek gazdagok leszünk és minden bérleti díj a mienk. Ahogy azt mórcka elképzeli. A sok hülye meg dolgozik vagy épp gyémántbányát nyit, amikor itt a tuti.
Még ha 1-2-3 évig működik is, a matek be fog köszönni. 
And the dildo of consequences rarely arrives lubed.
N0MAD 2024. 03. 09. 23:40
Előzmény: #218071  Pistike12
#218073
Mondjuk az ára befektetve többet hoz. Vagy vállalkozásba tolod amiből élsz.
Vagy kevesebbet hoz, de nem az én gondom a felüjítgatás, amortizáció, bútorcsere. 
Nemrég írtad mennyiket költesz ingatlanra. 
Hogy miért mindenki úgy számol hogy ha megvettem 0 költség, ha bérlem végtelen költség azt fel nem foghatom.
De jó megvettem, örökké ingyen lakhatok benne, csak még negyven milliót beletolok kezdetnek, aztán csudijó lesz. Ha nem megy tönkre semmi. Illetve ha a kivitelezéskor nem asztak el valamit úgy hogy alapig kellene visszabontani.
Egészen tutibiztos ígygörbüljön meg a kisujjatok hogy többszörözni fognak párévente az ingatlanárak míg a világ meg egy hét? Mármint reálban persze. Mert az persze felülvágja a fenti gondolataimat. Mert amúgy megfontolandó hogy mire kifizeti az ember a hitelt nem költött/kellene költenie rá harminc év után egy pár évtizednyi bérleti díjnyit. 
Nem biztos hogy harminc év múlva igazam lesz, de hogy a “bérlő kifizeti nekem a lakást, aztán az enyém ingyen” már vagy kétszer befuccsolt csak az én életem alatt is az viszont leszögezhető. Pont ugyanez a mantra ment, ezer fórumon, pont ilyen monoton módon 2008 elött is, szórul szőra. Aztán pár év  annyira olcsón mentek az árverezett lakások hogy én is vettem. 
Nem mondom hogy hülyeség a lakásvásárlás de azt igen hogy akkor kell venni amikor ezer fórumon csak azt hallod hogy hülyeség a lakás, az emelkedés az a múlt ködébe vész, eladni kell csak vevő lenne. 
De persze ha csak a nominálist nézzük akkor magyarország kiválő a lakásvásárlásra mindíg. Pláne válságban.
gorgeri 2024. 03. 09. 23:20
Előzmény: #218064  slash
#218072
Ezzel szembenallo opcio jelenleg 350 kiadasa torlesztore egy hasonlo kategorias lakasnal, 25 evig. Felteve, hogy van ra 20-30% onerod. En szivesebben fizetem a berleti dijat.
Pistike12 2024. 03. 09. 22:08
Előzmény: #218057  N0MAD
#218071
Mert a ceges auto ingyen van, a berleti dij nem... 
Tovabbra sem ertem azt, hogy miert erne meg berelni ingatlant addig, amig az osszes kifizetett alberleti dij boven tobb mint a teljes futamido alatt kifizetett osszes kamat. Foleg amiota fix hitelek vannak, csak az altalons fizetescsokkenes jelentjet kockazatot, smire eddig meg nem nagyon volt pelda huzamosabb ideig. 
Ne gyertek a mobilitassal, mert ki is lehet adni azt az ingatlant es berelni az uj helyen helyette, ha nincs lehetoseg ingatlancserere. 
Pistike12 2024. 03. 09. 21:50
#218070
Tovabbra is van vmi bubaj abban, hogy a szegeny Marina parti vevoknek mar tobb honapja nem sikerült birtokba venni a lakasukat:)
A kedvenc mondatom hogy elonytelen feltetelekbe kenyszeritik a beruhazok a vevoket a szerzodeskoteskor :) :) igazi minimalberes vevokozonsege volt a GTCnek, akiket fegyverrel kenyszeritettek az elonytelen szerzodes alairasara:) :) 
GTC: mondvacsinált okok miatt akar a KESZ arat emelni :) :) igen, mondvacsinalt volt a brutalis alapanyag es munkadij emelkedes 20-23 között:) :) :) gondolom a KESZ idokozben azert jelezte a tobbletkoltseget a GTC meg kussolt:) csak a vegen lett ioyen moralis:) 
A tuntetok meglepodnek h ilyen megtortenhet. Pedig nem újszülöttek a videot nezve.:):) 
Ja es kinyogte par vevo hogy a bank nem utalta a vetelarat a beruhazonak mert meg nem teljesult a folyositasi feltetel. 
Mintha a kezdeti hirek arrol szoltak volna h ezek kifizetett lakások. Hat megse. Ki gondolta volna, hogy hazudnak a vevők is:) 
https://youtu.be/yE2RBwuV11Q?si=WcR23xy8mhLERopy
slash 2024. 03. 09. 21:32
Előzmény: #218065  gyula1971
#218069
Nyugat Eu-ban "élnek" az emberek. Hozzám pl a Nyugatból csak a "nyugati típusú spórolás" jutott el. :-) 
siemens 2024. 03. 09. 21:12
Előzmény: #218067  siemens
#218068
Állami támogatással megvásárolják, magántulajdonba kerül, majd állami támogatással felújítják, végül állami támogatással üzemeltetik......
siemens 2024. 03. 09. 20:40
Előzmény: #218063  slash
#218067
Dehogy van!!! Undorító, ahogy csak saját magukra tudnak gondolni. Szégyen!
--
2024. január 1-től a SZÉP kártyák már NEM HASZNÁLHATÓK hideg ÉLELMISZER vásárlására, a SZÉP kártya keretet SZÁLLÁSHELYEKEN, vendéglátó helyeken és szabadidős programokon lehet felhasználni......
Rincewind2 2024. 03. 09. 20:09
Előzmény: #218064  slash
#218066
Kérdés mennyi az ingatlan ára és mennyi ideig laksz ott. Ha a törlesztő kevesebb, mint 20 év alatt kiadja az ingatlan árát és nem tervezel más helyen dolgozni akkor érdemes megvenni. Jelenleg sok helyen nem csak az albérlet ár, hanem az ingatlan ár is magas.
gyula1971
gyula1971 2024. 03. 09. 19:57
Előzmény: #218064  slash
#218065
Igen,ez pénz kidobás,mivel tulajdonjog nem képződik ,ha 50-évig fizet,akkor sem!
De Nyugat Európában ez megszokott egy életen át! Kiérti ezt?
slash 2024. 03. 09. 19:52
Előzmény: #218057  N0MAD
#218064
Ellennél bérelt dolgokkal? Havi két kiló mínusz egy lakás  bérleti díj.  Én annyira nem lennék feldobva. 
slash 2024. 03. 09. 19:48
#218063
Azért meglepett hogy a mai Silvanus tűzben holtidényben a 151 szobából 143 ki volt adva egy dögunalmas visegrádi szállodában. Van della. Unatkoznak , nem kelljen otthon főzni, zaba, melegvíz, masszázs, két kiló  majd vasárnap este haza. Van tartalék. 
Broafka_Ottokar 2024. 03. 09. 19:40
Előzmény: #218061  N0MAD
#218062
Igaz, mondjuk ha az ilyen-olyan különadót, extraprofit adót is hozzávesszük, simán kijön a negyed is. Az ötszörös, vagy ki tudja már hányszoros gázár hatását is mindnyájan fizetjük.
N0MAD 2024. 03. 09. 18:39
Előzmény: #218060  Broafka_Ottokar
#218061
Hívjuk ötödének 127/5 ugye :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek