Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2022. 12. 12. 12:09
#186820
https://dh.hu/ckfinder/userfiles/files/Barometer-2022-12-november_HUN_final.pdf
friss barom. használata: hajmosás után a nedves hajszálakat kell bedörzsölni vele
tihamer
tihamer 2022. 12. 12. 08:32
Előzmény: #186817  tihamer
#186819
"Nemrég váratlan reménysugár csillant fel előttem, mert még az is lehet, hogy vissza tudom szerezni az elárverezett ingatlanjaimat. Megkerestem az ismerősömet, Gulya Tibort és ügyvédeit, akik átnézték a végrehajtások anyagát, és olyan dologra bukkantak, amely alapján felvetődik, hogy a végrehajtók jogellenesen jártak el az ügyeimben."
Gulya Tibor. Jézusom!
Egyszer már lecsukták csalásért, erre ez buta nő megbízik benne. Lehúznak róla pár milliót.
Egyik cimborám is ezt a Gulya Tibor féle csapatot bízta meg annó. Előre elkérték másfél millió forint megbízási díjat, aztán mentek a huza-vona évek és semmi sem lett belőle.
Meg az országot is járták kiselőadásokkal hogy minél több CHF károsultat húzzanak csőbe.
Törölt felhasználó 2022. 12. 12. 08:25
Előzmény: #186815  tihamer
#186818
Majd vesz helyette garázsokat a paraszt.
tihamer
tihamer 2022. 12. 12. 08:24
Előzmény: #186815  tihamer
#186817
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/szines/biro-ica-nem-adta-fel-most-visszaszerezheti-elarverezett-ingatlanjait/
Chf hitelesek voltak a lakások.
Kíváncsi vagyok hogy szerzi vissza őket, miután elárverezték.
Ica kitartó.
Törölt felhasználó 2022. 12. 12. 08:22
Előzmény: #186815  tihamer
#186816
Méghogy nem kommunisták...
tihamer
tihamer 2022. 12. 12. 08:19
#186815
A termőföldek ( a frekvenciális is 😆) 2023-tól maximum évente csak 10 %-al drágulhatnak.
https://novekedes.hu/elemzesek/csapas-a-penzes-spekulansokra-jovo-evtol-maximum-10-szazalekkal-dragulhat-egy-hektar-termofold
Remélem ezt a lakásokra, garázsokra nem vezetik be.
berlini
berlini 2022. 12. 12. 00:04
Előzmény: #186812  infin
#186814
Azt mindenesetre nagyrabecsülöm benned, hogy most igy utólag leirtad, hogy tévedtél.
berlini
berlini 2022. 12. 12. 00:03
Előzmény: #186812  infin
#186813
Én is egy másik lakásra a XIV.kerben beszéltem rá. nekem az jobban tettszett volna.
A fekvése és a fsz.-i helyzete a házban persze árcsökkentő, de ezért tudta akkoriban megvenni azon az áron.
Azon meg nem csodálkozom, hogy egy ekkora házban ahol csupa kis minigarzon van nagy a fluktuáció.
Ez ott mindenkinek az ugródeszka. Minigarzonban nem lehet családot alapitani.
infin 2022. 12. 11. 22:33
Előzmény: #186741  berlini
#186812
Hadd írjak erre, mert én is hozzászóltam annak idején. Abban tévedtem, hogy nem gondoltam volna, még ennyit és ilyen gyorsan (!) rakétáznak az árak, így utólag visszanézve nem volt rossz áron Voda vétele, bár annak idején azt írtam, hogy én alkudnék még, meg hogy sztem nem annyira jó ár egy földszinti lakásra. De így utólag nézve, még arra is elfogadható:) Azt meg régen is írtam, hogy 18 nm, az egyéni ízlés kérdése, teljesen szubjektív dolog, ha bevállalja az ember, hogy később esetleg lassabban lehet csak eladni, nem olyan likvid. (Ugyanez vonatkozik a földszintre.) Bár ezt általánosságban írtam erre a méretre, ha jól látom, valamiért állandóan adják-veszik a lakásokat abban a házban. :)
infin 2022. 12. 11. 22:27
Előzmény: #186724  mr_bob
#186811
Az első az eredetileg egy közös udvaros valami lehet.... (a külső fal színezésével együtt:)) )
Mondjuk ha lenne kép róla kívülről akkor tuti biztosra lehetne tudni, de nekem gyanús. :P
A második az viszont korrekt. Így első ránézésre az jó ár, az a környék nem hiszem, hogy gáz lenne, bár én sem vagyok újpesti és befektetésem sincsen ott, de elvileg szeretni szokták azt az utcát.
infin 2022. 12. 11. 22:18
Előzmény: #186776  ehe
#186810
A lift nélküli 4. emelet sztem sem gond, valaki biztos nem veszi meg emiatt, de marad még elég vevőjelölt. A méret is teljesen ok. Ekkorába már gyereket is szülnek (ha ez megoldható albérletben, de pl. saját, ilyen méretű garzonban simán), és aztán mondjuk a 2. gyerek érkezése előtt mennek át nagyobb lakásba.
Inkább a környék a problémás, a ház is elég régi, meg persze a felújítás szükségessége a legnagyobb értékcsökkentő tényező, bár nem részletezte a hirdetés, hogy mi a gond a jelenlegi fürdő/wc kialakítással, de valami nem stimmel vele, úgyhogy...
Azt nem egészen értem, hogy miért épp ezeket a lakásokat követed a piaci helyzet megítéléséhez. Szerintem ugyanannyira nem reprezentatív, mint a Gaguse által figyelt kozármislényi ház. Nem kötözködés, őszintén nem értem.
Ezt a lakást amúgy én is láttam már augusztus előtt is sztem:), de csak mert elég sok budapesti kerületben megnézem a kínálatot, nem mert ezt tartanám reprezentatívnak.
ehe
ehe 2022. 12. 11. 22:10
Előzmény: #186806  infin
#186809
middle life crisis+karantén+o1g :D
berlini
berlini 2022. 12. 11. 22:04
Előzmény: #186796  Törölt felhasználó
#186808
Hogy király avagy sem, azt nem tudom.
De ha minden rosszra fordul, akkor eladhatja és vesz Salgótartjánban egy 80m2-es csodapanelt 12 millióért, a maradékból meg elél élete végéig úgy, hogy Porschén jár.
Forditva, ha összeomlik minden körülötte Salgótarjánban, nem jut semmire ha a 12 milliós panyelt értékesiti.
Ha csak Voda nem fogadja be a minigarzonba, abból lakhatásra sem futja nemhogy megélhetésre.
infin 2022. 12. 11. 22:00
Előzmény: #186699  earth
#186807
Fogadalmat lol, írtam hogy nem a személyed a lényeg, hanem a téma, akárki más írta volna le az eredeti fejtegetést. Csak annyit írtam meg erről, hogy miért volt hülyeség az integrálást és a fél hiperbolát behozni (állampapírokhoz!), amikor sokkal egyszerűbb érvelés is működik ugyanarra. Főleg, ha elégséges mennyiségű statisztikai adatot használ fel az ember a számításokhoz, hogy pontosabb legyen az eredmény. Meg, hogy nem kellett volna kvázi lehülyézned pont berlinit és Fire73-at, hiszen ők kifejezetten értelmes, intelligens, tájékozott emberek. Különben amúgy tényleg nem szóltam volna a nickedhez. Nyugi, a jövőben nem (sem) fogom rendszeresen megtenni
infin 2022. 12. 11. 21:46
Előzmény: #186701  ehe
#186806
Hitel miatt van az ideg vagy csak úgy általánosságban? Én max amiatt idegeskedem most, hogy lehet 1) lebombázzák Budapestet (na jó emiatt nem izgulok igaziból, meg ez a ruszkik szerint Londonban is valós veszély ma már:)) ) 2) ha kilépünk EU-ból, akkor lemegy az ingatlanok értéke. De végül is mindegy, nekem most egyelőre ez nem aktuális,hogy külföldön vásároljak ingatlant befektetésre. Talán egyszer
infin 2022. 12. 11. 21:43
Előzmény: #186714  Vodafonelive
#186805
1 szobás 40nm, sztem olcsón (130e Ft) hirdettem, hogy ennyien keresték, egy magyar srác vette ki, jó állása van, remélem stabil is:). Klíma, erkély van, amúgy semmi extra tényleg.. Amúgy lehet, hogy az ukránok miatt is ekkora a kereslet/árnövekedés? Esküszöm nyáron sokkal olcsóbban hirdetett mindenki, most már abszolúte a 130-135 ezer az alja, ha nem nézem a legrosszabb kategóriát, hanem csak a normális lakásokat (bútorozott, emeleti, rendben van a lakás, a ház, a környék). Az újszerű, újépítésű kiadó lakások meg már csillagászati áron vihetők:)) Ez már nem az újszerű kategória, mert 1990 körül épült.
tihamer
tihamer 2022. 12. 11. 21:09
Előzmény: #186772  lacikonyha
#186804
"idén még él a kedvezményed, jövőre emelek mint a tihanér"
tihamér ☝️😆
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 12. 11. 21:02
Előzmény: #186800  Benzedrine
#186803
kukor-ica 2022. 12. 11. 20:13
Előzmény: #186800  Benzedrine
#186802
Egy tenyésztő számára mindenképpen az a kutya is.
De ha így nézzük, akkor tkp minden az, a wc papír is, mert vagy
- kitörlöd vele a segged
- felhalmozol hiányos időkben, és eladod drágán (covid 1. hullám)
- prepperként készülsz vele a világ végére, és ha eljön, röhögsz azon, akik lapulevéllel csinálják
- ha minden kötés szakad, megdobálod vele a szomszédot (így a befektetés szórakozási "szolgáltatássá" alakul.
.
Az ingatlan azért más, mert nagy az értéke.
Mindenképpen döntési helyzetben vagy tulajdonosként, akkor is döntesz, ha nem döntesz, és benne laksz.
Ha a 20 milliós lakásod felmegy 80-ra, akkor te 4x akkor vagyont foglalsz le azzal, hogy benne laksz, holott mindig kezdhetnél vele valami mást is (opportunity cost). 
Nagyon sok ember él jövedelmi / cashflow viszonyaihoz képest túl nagy értékű ingatlanban (jellemzően, de nem kizárólag idősek), általában megszokásból.
Azért komoly döntés az is, ha valaki nélkülözik, csak azért, hogy ne kelljen a megszokott falakon túl mást néznie...
 
lacikonyha 2022. 12. 11. 17:51
Előzmény: #186799  Benzedrine
#186801

definiáld ahogy akarod, könyveld ahogy akarod
semmit sem változtat a mechanizmuson, az marad ugyan az

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek