Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 03. 05. 21:06
Előzmény: #152674  Murdoch
#152680

A belinkelt cikkekkel természetesen azt akarod alátámasztani, hogy Oroszországot
Kina
Brazilia és
Azerbajdzsán
is támogatja.
Kár hogy ezen országok nem sorakoztak fel Észak-Korea és társai mellé az ENSZ közgyűlés határozata megszavazásánál.
Még KINA sem pedig ott az oroszok igencsak reménykedtek abban, hogy az mögöttük fog állni.
Hidd el Putyin ott biztosan elszámitotta magát, hogy komolyabb támogatást remélt. (Főleg Kinától)
tihamer
tihamer 2022. 03. 05. 21:01
Előzmény: #152673  ncseed!
#152679
"Aki ki tudja seggelni a sz*r éveket az kisebbet veszít (sőt ha bevásárol az alján akkor nyer), aki nem annak szopacs!"
☝️
Ez a lényeg ❗
Murdoch 2022. 03. 05. 21:01
Előzmény: #152677  berlini
#152678
Még1x, hol írtam a támogatást? Ez nem támogatás...
berlini
berlini 2022. 03. 05. 20:59
Előzmény: #152674  Murdoch
#152677
"Szerintem ez már nem csak Oroszországról szól. Ha megnézem, a 'keleti' + fejlődő országok, India, Pakisztán, Kína, Brazília stb. túlságosan nem törik magukat, hogy beálljanak a nyugat mögé. Ez a világrend súlypontjának áthelyeződéséről szól, szvsz. "
Ezt irtad és én erre válaszoltam.
Vagy mit értettél azon a megállapitáson, hogy " ....(számos ország) nem töri magát, hogy beálljanak nyugat mögé" ?
Murdoch 2022. 03. 05. 20:54
Előzmény: #152675  tihamer
#152676
Szóval a mostani 'piaci' ár azért mégiscsak dulva...
tihamer
tihamer 2022. 03. 05. 20:53
Előzmény: #152666  mr_bob
#152675
'ncseed majd átveszi 30-35 között ,)"
Tihamér meg 29-ert.
☝️😃👆
ncseed!
ncseed! 2022. 03. 05. 20:19
Előzmény: #152666  mr_bob
#152673
Húsznál. Esetleg. Ha már nagyon könyörög.
A helyzet az, hogy egy támogató környezetben sok mindent megcsinálhat a kormány, meredek dolgokat is (hadd ne soroljam mert sok ilyen volt). Én ezekre spekuláltam és bejött. Senki nem tartott ki addig amíg én. Igazából kettőt most is tartok még, de ezt már kifejtettem miért.
***
Évekkel ezelőtt megírtam: belső (Mo.) okból a fidesz soha nem fog kihátrálni az ingatlanbiznisz tolásából amíg hatalmon van! Majd ha külső ok jön akkor nem lesz mit tenni.... ők sem tudnak a pijaccal szembe hugyozni sokáig. A választásokig biztos kitartanak mindennel utána meg mindegy ki jön mert jön a feketeleves! Elszálló kamatyok (államadóság finanszírozás!), elszálló élelmiszerárak, elszálló rezsi díjak (ha nem akkor elszálló államadósság mert sajnos pijaci ár van), nyakon b*sz*tt forint. Minden adott hogy kinézzen egy jó nagy pofon szinte  mindenkinek.... Csak hogy akinek van pénze az jobban viseli a maflást mint akinek soktízmilliós hitele van! Mindenki bukik ideiglenesen bármiben van a pénze, sokan tartósan. Aki ki tudja seggelni a sz*r éveket az kisebbet veszít (sőt ha bevásárol az alján akkor nyer), aki nem annak szopacs!
ENNYI!
berlini
berlini 2022. 03. 05. 20:14
Előzmény: #152650  Murdoch
#152672
Bocs hogy megint felemlegetem, de most is csak az a baj, hogy ez az orosz támadás előtt jóval, tavaly december elején történt.Hogy mennyit változott a világ és benne Oroszország megitélése február végéig azt mutatja, hogy:
"A határozat, amelyet a közgyűlés 193 tagjából 141 támogatott, egy rendkívüli, ritkán megtartott ülést zárt le, amelyet az ENSZ Biztonsági Tanácsa hívott össze. A határozat szövege "elítéli" Oroszország "Ukrajna elleni agresszióját" - írja a Reuters. Az ENSZ honlapja szerint a Biztonsági Tanács utoljára 1982-ben hívott össze rendkívüli ülést a közgyűlésen.Harmincöt tag, köztük Kína tartózkodott, öt ország, köztük Oroszország, Szíria, Észak-Korea és Fehéroroszország pedig a határozat ellen szavazott. Bár a közgyűlési határozatok nem kötelező erejűek, politikai súlyuk van."
tehát oroszország mögé még Kina sem állt, hanem tartózkodott.
Meg kell nézni az 5 támogató országot.
Sziria és Fehéroroszország kormánya kizárólag orosz fegyverekkel van még hatalmon.
Venezuella mai kormánya már régen elbukott volna az orosz támogatás nélkül.
Észak-koreánál még egy sztálini Gulág is élhetőbb volt.
Ezt nevezed támogatásnak?
berlini
berlini 2022. 03. 05. 19:55
Előzmény: #152664  kkpp
#152671
Bőven benne van, hogy neked lesz igazad.
Mégha én az általam leirt verziót tartom valószinűbbnek.
Gyorsan hozzáteszem, hogy ha neked lesz igazad, akkor a háború eltart akár még évekig is.
Nagyon nagy károkkal.
Ukrajna teljesen rombadöntve, többszázezer halottal és több millió menekülttel
Oroszok hatalmas költséggel bent ragadnak egy állóháborúba, miközben a gazdaság szinte ki lesz rekesztve a világgazdaságból (Kivéve pár ország) Nagy gazdasági visszaesés
Európa recesszióba magas inflációval
Murdoch 2022. 03. 05. 19:46
Előzmény: #152664  kkpp
#152670
Túldimenzionálod. Érdekekról szól minden így volt régen, legközelebb is így lesz, legyen az kelet vagy nyugat. Talán akkor lesz szerencsénk, ha egyensúlyi helyzet alakul ki megint.
https://honvedelem.hu/hirek/egy-atomeromu-lebombazasanak-tortenete.html
https://korkep.sk/cikkek/friss-hirek/2021/04/12/kibertamadast-hajtott-vegre-a-moszad-egy-kulcsfontossagu-atomeromu-ellen-iranban/
amphibian 2022. 03. 05. 19:42
#152669
Nsceed barátunk is max egy Wartburgot fog tud venni ha 100 évig benn tartja a pénzét 3,5% on 20 % inflánál.
Tényleg lángelme
2345678 2022. 03. 05. 19:39
Előzmény: #152645  wantuu
#152668
Amikor arra járok soha nem érzem, hogy ott szeretnék lakást választani.. Amikor meg a lakások ára is eszembe jut, akkor inkább másutt keresek lakást azért a pénzért. De sokaknak meg tetszik.
amphibian 2022. 03. 05. 19:36
Előzmény: #152663  tihamer
#152667
Mucsajröcsögéről költözz végre Kelenföldre !
Ne kövesd a két mazsola példáját akik "nagy befektetőként" elkotyavetyélték a paneljüket.
Valami nsceed vagy mi meg Mámoka
mr_bob
mr_bob 2022. 03. 05. 19:34
Előzmény: #152662  amphibian
#152666
ncseed majd átveszi 30-35 között ,)
amphibian 2022. 03. 05. 19:24
Előzmény: #152663  tihamer
#152665
Nem lesz annyi.
Megveszed ?
45 kp most
kkpp 2022. 03. 05. 19:23
Előzmény: #152643  berlini
#152664
Logika szerint szerintem igazad van, én azonban azt nem becsülném alá, hogy az ukránok egyébként is utálják az oroszokat a szovjet időkre visszatekintő éhínségekre és népirtásokra, amiket az oroszok okoztak annak a nemzetnek. Emiatt is olyan erősek a nacionalisták az ukrán politikában. Miután pedig most a felszabadítani kívánt orosz kisebbségeket tartalmazó városokat most rommá lövik keleten, az ott lakó oroszok is zsigerileg Oroszország ellen fordulnak hosszútávon. Másrészt nagyon hasznos védekező hadifelszereléseket szállít Európa Ukrajnának. Ha nem kapják el az ukrán elnököt és fejezik le az ukrán politikai elitet rövidtávon, mire Nyugat-Ukrajnába érnek, a nem túl acélos orosz hadsereg utánpótlási vonalai is drasztikusan megnyúlnak, és a megszállt területek lakossága is rühelli őket. Az orosz katonáknak meg egyébként sincsen sok okuk-kedvük ehhez a háborúhoz, csak ameddig az otthon megevett orosz propagandát elhiszik a harcmező eléréséig. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy az általad logikusnak gondolt végkimeneteleket elérik az oroszok. Minden egyes nappal nagyobb az esélye, hogy Putyint eltávolítják otthon vagy maga az orosz hadsereg nem lesz képes reális időn belül győzelemre, és inkább békét kötnek az oroszok. Krím szerintem is már elúszott mindenképpen, de szerintem a keleti részek jövője eléggé kétesélyes, ahogy Ukrajna semleges státusza is. A mostani háború egy szégyenfoltja lesz az orosz történelemnek. Ha Putyint eltávolítják és egy sokkal mérsékeltebb ember kerül a helyére, sokkal engedékenyebb is lehet Ukrajnával, mint most akár elképzelnénk. Meglátjuk.
tihamer
tihamer 2022. 03. 05. 19:20
Előzmény: #152662  amphibian
#152663
"Két hét múlva 50"
És ha az euró addigra 460,- lesz?
Nem gond?
😃
amphibian 2022. 03. 05. 19:04
Előzmény: #152661  tihamer
#152662
Én.
Felajánlom neked a kelenföldi panelemet 50 m² felújítandó 45 milla.
Csak nektek.
Két hét múlva 50
tihamer
tihamer 2022. 03. 05. 18:40
Előzmény: #152649  Second Wave
#152661
"Van itt valaki, aki eladni akar? "
Én nem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek