Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macisajt 2020. 12. 21. 11:15
Előzmény: #102193  CyrusTheGreat
#102200

Vegyék csak a fel a hiteleket a mazsolák, lesznek itt még finomságok!
"A Novák Katalin által említett 30 ezer forintos törlesztőrészlet kezdetben magasabb: amíg fel nem veszi valaki a 3 milliós támogatást, addig 6 milliós hitelösszeg, 10 éves futamidő és 3%-os kamatozás mellett ez valójában közel 58 ezer forint lesz. A miniszter szavainak egyetlen érthetetlen pontja az, hogy aki hitelt vesz fel, annak a hitelfelvétel után csak egy éve lesz arra, hogy igényelje a támogatást. Ezzel szemben aki nem vesz fel hitelt, annak erre 2022. december 31-éig lesz lehetősége, vagyis két év fog rendelkezésére állni. (Persze fel lehet venni a hitelt jóval a felújítási munkák megkezdését követően is, de ez sokaknak nem életszerű). Azt egyelőre nem tudni, mi lesz akkor, ha valaki felvette a hitelt, de egy éven túl nyújtja be a támogatás iránti igényét: lehet, hogy elesik így a támogatástól, de az is lehet, hogy nem automatikusan csökken vele a tartozása, hanem azt külön előtörlesztenie kell. A most jelzett korlátozás szükségtelen sietséget és munkaerőhiányt generálhat, és nyilvánvalóan növeli a hitelfelvétel kockázatait. Egy valamit még senki sem említett: ez vélhetően jelzáloghitel lesz, vagyis jelzálogjogot kell majd bejegyezni a felújítandó lakásra."
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 21. 11:12
Előzmény: #102198  elemerorsos
#102199
Ne haragudj, de a válaszod katyvasz. Budapest nem olyan mint Bécs, inkább mint Graz. Lehetőségek, élhetőség tekintetében. Egy wfcity a zajos szmogos út mellett a panel erdő szélén nem olyan, mint a bécsi Duna menti luxus lakások. Graz a 2 legnagyobb osztrák város, rengeteg lehetőséggel, Budapesten nem találsz annyi értelmes céget, mint Grazban. Az ssc-ket kérem ne is említsd, az indiai színvonalú rabszolga telep. Bécs az München, Párizs,, London színvonalú város, Budapest sehol se tart, indokolatlanul drága az itt élőknek. 90%-ban a lopott ner pénzek keresnek helyet ingatlanban, bízva az elévülési időben 
elemerorsos 2020. 12. 21. 11:00
Előzmény: #102197  JeGeMeLOV
#102198
Ezt biztos nekem szántad? Én ilyenről nem írtam.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 21. 10:52
Előzmény: #102195  elemerorsos
#102197
legyen neked igazad, minden a legnagyobb rendben, a magyarok UGYANOLYAN esélyekkel indulnak, mint az osztrákok. azért halálod előtt mozdulj majd ki az országból...
egynapod 2020. 12. 21. 10:52
Előzmény: #102139  Törölt felhasználó
#102196
4 százalék garantált hozam Ausztriában nullás meg mínuszos kamatkörnyezetben? Mesélj még! 2008-ban adtak 5,5 százalékot amikor olyan forráshiány volt, hogy térden állva konyorogtek a bankok a betétért most még öntik a pénzt a bankrendszerben. Én is utálom Orbánt, de ne krealjunk azért mesevilágot
elemerorsos 2020. 12. 21. 10:35
Előzmény: #102194  JeGeMeLOV
#102195
Almát hasonlítasz a körtével. Graz NEM Bécs. Grazot Debrecennel hasonlítsd össze. Egy Waterfront City-hez hasonló konkrét projektben Bécsben az árak 9000 EUR-tól indulnak m2-enként, ez a NEM panorámás lakás. Ami a Duna felé tájolt, ott szinttől és kilátástól függően 12000-15000 EUR/m2 árak vannak. Teremgarázs 30-40 ezer EUR.Ez kb 3-szorosa a Waterfront Citynek, szóval meg is van az arány.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 21. 10:11
Előzmény: #102189  pickpepe
#102194
Ezt nagyon jól látod. A magyar (budapesti) árak közelítik/verik az osztrák nagyvárosi árakat. Sasad ligetben, Waterfronton, Madárhegyen új 4 szobás nagy teraszos nagyjából annyiba kerül, mint Grazban (déli részen, Webling, Straßgang, stb.) egy hasonló. A fizetések pedig 2-3x annyit kint. Ergo az átlagember számára a magyar lakások kétszer annyiba kerülnek, mint az átlag osztrák számára. És ugyanúgy pontosan annyi a havi bérleti díj, mintha törlesztenéd ugyanazt, ezért vesznek sokan lakást kint is.
..
viszont a hegyekben egyre több felhagyott turisztikai épület lesz eladó, az idős szállásadók kihalnak, kiöregednek, a fiatalok, unokák pedig inkább mennek Münchenbe multihoz gyakorlatot szerezni, vagy vállalkoznak (nem turizmusban). Lehet veszek inkább egy 4 lakrészes parasztházat Lungauban, aztán eléldegélek ott békében, mintsem Madárhegyen nulla infrastruktúrával ugyanannyiért valami tömblakást.
CyrusTheGreat 2020. 12. 21. 09:58
Előzmény: #102191  mr_bob
#102193
Ez zseniális, egyszer felelj meg a TB-s meg minden egyéb kritériumnak a hiteligényléskor (T0-ban), majd amikor beadod a támogatást akkor is, továbbá már a hiteligényléskor legyenek meg a kivitelezői szerződések. Még az évi 30.000 támogatói okirattal is nagyvonalúra sikerült a tervezés...
dexter007
dexter007 2020. 12. 21. 09:54
#102192
 mostanában nézegetek garázsokat az I-ben, azért vannak furcsa árazások:
https://ingatlan.com/i-ker/elado+garazs/onallo/31903166
Kicsit vicces az ára, főleg úgy hogy 30-35e-nél drágábban nem igazán lehet kiadni.
CyrusTheGreat 2020. 12. 21. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#102190
Én inkább Békást nézném, eszméletlen durva (300-400 darabos) kínálat van arrafelé, sokkal nagyobb a verseny. Az áraknál pedig egyértelmű a 20-22M az alj, annál lejjebb nem fog menni. Szépen ledobta ez a szegmens a Babavárót, kezd beállni a MÁP+-os árazás, közelítünk egy egyensúlyi állapothoz. Ez maximum annak rossz, aki 2019-ben belevett, de mindenki másnak jó.
pickpepe
pickpepe 2020. 12. 21. 08:16
Előzmény: #102187  OlafGrof
#102189
Ezzel annyi a probléma csak, hogy nyugaton is mindenhol ez van, arányaiban.
Lehet, hogy 3 szor annyit keres egy osztrák, de az ingatlan is 3szor annyiba kerül. Ugyanúgy mondjuk 20 év hitelt kell felvenni egy osztráknak hogy egy hasonló ingatlant vegyen, mint egy magyar. 
Annyival vannak előrébb, hogy jobb az infrastruktúra és az élelmiszer sem drágabb vagy nem jelentősen drágabb és kisebb részét viszi el a bérüknek az élelmiszer vásárlás.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 20. 23:49
Előzmény: #102187  OlafGrof
#102188
Igazad van. Egyet is értek! Csak mint írtam semmit sem számít a véleményem ahogy másé sem! Olyan a világ amilyen, nem te fogod megváltoztatni, nem is én.... 
***
"Don't hate the player, hate the game!
Írtam már többször.
***
A durva az, hogy évek óta próbálom felhívni a várható folyamatokra a nípek figyelmét, de hiába. Leírtam mi várható rövid-középtávon-> anyáztak. Amikor később bejött -> még jobban anyáztak. Nem te, mások. Bezzeg aki leírta a tutit és semmi se lett belőle az istencsászárhúdemennyireértmindenhez... ja nem.
OlafGrof 2020. 12. 20. 23:20
Előzmény: #102184  ncseed!
#102187
"Mit nem fogsz fel azon hogy sem az én sem a te sem a más véleménye nem számít?"
 - Mikor állítottam, hogy számítana? - 
"Van ami van, azzal kell főzni!"
 - Ez így van. - 
"Ha "tapsikolok" hozzá ha nem!"
 - Tapsikolsz hozzá, a profilképed is egy rakéta... Csak közben meg annak tapsikolsz hogy az ország eladósodik, és a fizetésünk értéke csökken, abból a célból hogy egy szűk réteg akik eddig se szorultak támogatásra "meg legyen mentve", ez bosszantó lehet azoknak akik a munkájukból élnek. - 
"Te tényleg azt hiszed számít hogy ti állandóan megmondjátok ide a tutit hogy mit kellene csinálni? Hát nem. Az se számít amit én mondok!
Mindenki megosztja az álláspontját és mindenki kezd vele a mit akar!" - 
Nyilván nem számít, ez egy fórum, dumálgatni, gondolatokat megosztani lehet ide járni. - 
"Nekem konkrétan mindenem meg van amit valaha akartam, ami a mindenapi élethez kell azt kiröhögöm szóval lesz ami lesz, állok elébe! Tudom, kisigényű vagyok de én már maradok amilyen vagyok.
Hallottál ríni engem bármiért hogy drága? Nem. Pedig jópár dolgot annak tartok! Tudod mit csinálok velük? Pssssszt! NEM VESZEM MEG! Ajánlom nektek is! Bérelni jó, bérelni olcsó!"
 -  Akkor miért nem bérelsz ha ilyen jó? Csak nem jobb a saját tulajdonban ülni, a biztonságban? Ettől függetlenül nem az a baj, hogy elégedett vagy a befektetéseiddel, jól csináltad ügyes vagy, de közben meg egy olyan világot vársz és élvezel ki, ami meg a többségnek ellehetleníti azt amit te megszereztél magadnak. Egy számomra normális világban mindenkinek megvan a lehetősége hogy normális lakáshoz jusson belátható időn belül és nem csak egy szűk rétegnek akit a kormány megtámogat. És nem irigylem én senki elől amilye van, de jó érzésű embern nem nézi jó szemmel, ahogy tönkre teszik az országát, főleg hogy a gyerekeimnek nem egy olyan életet szánok, ahol vagy örökölnek vagy eladósodnak egy életre hogy legyen hol lakni vagy folyamatosan a bérbeadóik üzleti szeszélyeinek legyenek kitéve.
Törölt felhasználó 2020. 12. 20. 21:35
Törölt hozzászólás
#102186
Törölt felhasználó 2020. 12. 20. 21:27
Törölt hozzászólás
#102185
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 20. 21:02
Előzmény: #102181  OlafGrof
#102184
Mit nem fogsz fel azon hogy sem az én sem a te sem a más véleménye nem számít? Van ami van, azzal kell főzni! Ha "tapsikolok" hozzá ha nem! Te tényleg azt hiszed számít hogy ti állandóan megmondjátok ide a tutit hogy mit kellene csinálni? Hát nem. Az se számít amit én mondok!
Mindenki megosztja az álláspontját és mindenki kezd vele a mit akar!
***
Nekem konkrétan mindenem meg van amit valaha akartam, ami a mindenapi élethez kell azt kiröhögöm szóval lesz ami lesz, állok elébe! Tudom, kisigényű vagyok de én már maradok amilyen vagyok.
Hallottál ríni engem bármiért hogy drága? Nem. Pedig jópár dolgot annak tartok! Tudod mit csinálok velük? Pssssszt! NEM VESZEM MEG! Ajánlom nektek is! Bérelni jó, bérelni olcsó!
Törölt felhasználó 2020. 12. 20. 20:14
Előzmény: #102181  OlafGrof
#102183
Ez a fedezet nélküli hitelből majd megélünk, ez nem is volt olyan régen. 1980-at írtak, az elvtársak felvették a hiteleket, hogy elfogyaszthassuk azt, amit meg se termeltünk. Ki a fene gondolta akkor, hogy mi lesz ennek a következménye? Vehetett Zsigulit, OTP lakást, bármit, amit csak megkívánt.
Nekem is van egy ilyen érzésem, 1989 után elég kemény volt a számla. Az a gond, hogy mire ez a lufi durranni fog, addigra kb nyugdíjas kor közelébe kerülök majd, és már nem lesz lehetőségem nagyot hibázni, hogy újraépítsem, ami van. Tehát résen kell majd lenni, és porlasztani a befektetések között.
Törölt felhasználó 2020. 12. 20. 20:13
Törölt hozzászólás
#102182
OlafGrof 2020. 12. 20. 20:04
Előzmény: #102175  ncseed!
#102181
Nem az a baj hogy adnak, az a baj hogy aki nem kap attol lenyegeben elvesznek, eleg jelentos resze van a csaladi vagyonnak ingatlanban, megse tudok orulni az aremelkedesnek mivel az en olvasatomban az ingatlanok erteke nem emelkedik, nallam ahoz merten csokken a penz erteke, egy tegla halmaz 10 ev mulva is egy tegla halmaz, mikozben a ber amit keresek es van vasarlo erteke egyre kevesebbet er.
Lehet verni a mellett mennyit nott a vagyona az ingatlan tulajdonosoknak csak aztan realizalni kene hogy ugyan abban a lakasban/hazban eltek csak a falak elkezdtek megrogyni.
Aki a fizeto eszkozok vasarloertek romalasahoz tapsikol az valamit nagyon benez szerintem.
Neked van x ingatlnod es a mezecsked ami valodi haszon annak az erteke folyamatosan csokken, ez a helyzet a lakas ar novekedessel, de varjatok csak a raketazast, jo lesz...
Nem is az ingatlan piac ami legjobban bosszant mostanaban hanem hogy az emberek nem latjak hogy milyen kovezkezmenyeket hoz majd magaval a mostani monetaris politika, lehet 10-20 ev mulva de ez igy az atlagembereknek oriasi pofont fog adni... A legszomorubb hogy valoszinuleg lehetne ertelmesen is csinalni csak tul kene latni a szep gazdasagi szamok buvkoren es meglatni a valodi erteket. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek