Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2020. 08. 28. 16:51
Előzmény: #86319  elemerorsos
#86320
Annak a pár száz embernek bérlakás, aki rászorul.
Mindegy , úgysem lesz piacbefolyásoló tényező ez a max pár száz lakás.
Több úgysem lesz, mert nem bírná el a büdzsé, pláne most a pandémia alatt. Épp elég baj, hogy már kb 6 %-al nőtt az államadósság, ilyen rövid -pár hónap- idő alatt.
elemerorsos 2020. 08. 28. 16:37
Előzmény: #86317  tihamer
#86319
Sehogy. Nincs ilyen cél. 35 lakás semmi, ennyi lakás a Cordiánál a Marinán egyetlen épület egyetlen emeletén van. Kirakatberuházás, hogy ilyet is csinálnak, nem pedig megoldás egy tömeges problémára.
elemerorsos 2020. 08. 28. 16:35
Előzmény: #86310  tihamer
#86318
Most akartam belinkelni. Elképesztő. Kb erre lehet számítani, ha állami bérlakásprogramból beszélünk. Túlárazott építés, csapnivalóan kiválasztott bérlői mix, nemfizetők aránya az egekben, lelakják az egészet 5-10 év alatt, és majd adófizetői pénzből lehet megint szanálni az egészet (rendbetenni az épületet és rendezni a hátralékokat). Dehát ismerjük, ez ment évtizedeken át.
Az 1.5 milliós m2 ár csak a kivitelezés költsége, ebben NINCS benne a telekhányad, NINCS beruházói profit, stb.!!! A nagyok 400 ezres m2 áron építenek, passzívat 500-550 körül, szóval ez kb háromszoros túlárazás...!!!
tihamer
tihamer 2020. 08. 28. 16:34
Előzmény: #86314  koba_k
#86317
Fontos, hogy mennyi nm költsége?
Mikor 60-70000-ért lesz kiadva a 80 milliós lakás? Még 1 % sem lesz a hozam. Hogy akarják így fenntartani, karbantartani a "nehéz helyzetbe" került lakók után???
koba_k 2020. 08. 28. 16:32
Előzmény: #86315  keljfeljancsi2000
#86316
Nekem nem mindegy. Tudni szeretném,hogy  piaci áron mekkora a  passzív ház/lakás nm költsége.. kíváncsi vagyok ..
keljfeljancsi2000 2020. 08. 28. 16:28
Előzmény: #86314  koba_k
#86315
Persze! 1,5 milcsi/nm.... hogy az építtetőnek? Nem tök mindegy? De. Még sok ilyen épüljön! Valahová el kell költeni azt a devizahitelt is amit hamarosan felveszünk pár száz milliárd forint értékben!
*****
Döbbenet. Azé kíváncsi leszek a vidéki szavazóbázis mit szól majd ehhez!
koba_k 2020. 08. 28. 16:15
Előzmény: #86310  tihamer
#86314
...ezek passzív lakások. Tudja valaki,hogy mennyi nm költsége egy passzív háznak/lakásnak?
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 15:39
Törölt hozzászólás
#86313
keljfeljancsi2000 2020. 08. 28. 15:34
Előzmény: #86310  tihamer
#86312
😂😂😂😂
Persze, mi fizetjük! Remélem lesz majd vagy 70 ezer a havi bérleti díja... Éljen a szocializmus! 
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 15:31
Törölt hozzászólás
#86311
Murdoch 2020. 08. 28. 15:16
Előzmény: #86307  infin
#86309
"Ráadásul a jelek szerint júliusban megélénkült az aktivitás az ingatlanpiacon,„bekövetkezett a V-betű”,természetesen nem az ingatlanárakat tekintve, mert azok épp ellenkezőleg mozdultak, de a piacon ismét mozgolódnak a vevők"
A mozgolódás/aktivitás általában heti hír.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 15:12
Törölt hozzászólás
#86308
infin 2020. 08. 28. 14:04
#86307
https://infostart.hu/gazdasag/2020/08/28/derulatobb-a-ingatlanpiac-legnagyobb-piaci-szereploje
---
"Ráadásul a jelek szerint júliusban megélénkült az aktivitás az ingatlanpiacon, „bekövetkezett a V-betű”, természetesen nem az ingatlanárakat tekintve, mert azok épp ellenkezőleg mozdultak, de a piacon ismét mozgolódnak a vevők, ami egy ingatlanközvetítő cég számára inkább fontos, úgyhogy jó kilátások elé néz a cégcsoport – magyarázta a szakember. Ezért a Duna House úgy véli, az idei évre tervezett 857 milliós konszolidált, adózott eredményt, amit még a koronavírus előtt, januárban tervezett, azt el fogja érni az év során."
Hát ez elég pozitív kilátás részükről. Kíváncsi leszek a 2. hullámmal mi lesz ugyanakkor...
infin 2020. 08. 28. 14:01
Előzmény: #86305  1kor13
#86306

Szabályok nem sokat segítenek a problémákon, amit felvetettem. Az sem, ha több szoba van. Skype-on beszélgetés nagyon nem ugyanaz, mint élőben, nagyon 2D a 3D helyett. Az utolsó mondat az ami úgy tűnik sokakra nem igaz:) De ja, írtam, hogy van akinek bejöhet a dolog. Ezek szerint neked egyelőre igen.
Én tegnap este beszélgettem hozzám közel álló emberrel, aki tavasz óta Londonban folyamatosan home office-ban van, és ő alapvetően nem egy extrém szociális típus, de már nagyon rosszul van, már erősen szorong, és egyre kevésbé bír dolgozni. Pedig nem az a finom érző lélek alapból, és olyan munkája van, amihez elvileg jó lenne a home office. De nem. Családban nővérem és a férje is komolyan rosszul voltak egy idő után, amikor otthon maradt a férj (nővérem háztartásbeli eleve, a sok gyerek rendesen leköti alapból). Stb. Nemrég olvastam valamilyen cikkben, hogy egyre több pszichiátriai gyógyszert írnak fel, mióta a home office beindult. Nem csodálkozom rajta. Rémes visszalépés ez az életminőségben a legtöbb ember számára.
Persze még mindig saját vélemény....
1kor13
1kor13 2020. 08. 28. 13:48
Előzmény: #86299  infin
#86305
Az alváshigiénia megemlítésével fején találtad a szöget. Alváshigiéniát sem úgy biztosítunk, hogy kibérelünk egy hotelszobát 10 kilóméterrel arrébb, és odabkvzunk este, reggel meg vissza :). Be kell tartani a  szabályokat, és akkor működik. Ja meg egy nagyobb négyzetméterrel és szobaszámmal rendelkező lakhely sem árt, és itt nem az 50 négyzetméteres lukakra gondolok.  Meg skype-on is tudok dumcsizni a kollégákkal, hogy hogy vannak. De ez csak egy vélemény, elfogadom, hogy valakinek ez nem jön be, de én amióta home office van, naponta tudok gyúrni néhányszor öt percet, többet tudok a gyerekekkel lenni és többet tudok dolgozni, a feleségemet meg nagyon szeretem, és szeretek vele jó sokat összezárva lenni, jobban, mint a kollégáimmal:)
infin 2020. 08. 28. 12:21
Előzmény: #86301  elemerorsos
#86304

És meg se jelölte h földszint, nyilván nem véletlenül, de persze tényleg az. :) És "felújított" helyett "újszerű", ezt sem véletlenül jelölték be :)) ....
Létezik ember, akit a zaj nem zavar annyira talán, de ez szerintem se éri meg a hirdetett árat. Szerintem ha ugyanilyen felújított lenne (esetleg jobb ízléssel) ugyanúgy nem új házban, de normális fűtéssel és normális lakás lenne, nem házrész, nem földszinten, és 2019. nyár lenne, akkor rendben lenne az ár. Bár lehet h most is elmennek ilyen nm áron ott, nem tudom.
infin 2020. 08. 28. 12:13
Előzmény: #86298  bp
#86303
Hát jól át kell gondolni az ilyen vásárlást, az biztos. Én arról írtam ha valaki komoly szándék nélkül nézelődik, és ugráltatja az ingatlanosokat meg az eladókat is.
elemerorsos 2020. 08. 28. 12:13
Előzmény: #86301  elemerorsos
#86302
Kedvenc képem a zajvédő falra néző hálószoba :-)) Így ébrednék, eret vágnék magamon :-))
elemerorsos 2020. 08. 28. 12:10
Előzmény: #86287  mr_bob
#86301
Ne viccelj már. 40M-ért új vagy majdnem új, korszerű 45 m2 körüli lakást lehet venni a város sok pontján, ahol csend van és jó infrastruktúra. 45 körül már a 11. kerületben is. Ez meg egy vacakság. Földszinti, nyomasztó zajvédő fal mellett egy full zajos helyen, elektromos fűtéssel ami a gatyádat lezabálja egy földszinti lakásban, ráadásul az eleve gagyi konyhabútorba még gépeket se tettek. Nem is mondanék árat rá, mert ez egy alapvetően forgalomképtelen ingatlan.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek