Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 08. 28. 12:07
Előzmény: #86285  Törölt felhasználó
#86300
Igen, azt korrektnek gondolom, hogy úgy hívod fel az ingatlanost vagy a hirdetőt, hogy egyértelmű, egyelőre csak információt gyűjtesz, és nem ugráltatod őket külön. Nagyon céltudatos lettél a második lakásnál :)
infin 2020. 08. 28. 12:05
Előzmény: #86283  1kor13
#86299

Hátam közepére nem kívánnám h mindig home office-ból kelljen dolgozni, és ennek semmi köze ahhoz h mennyire van a munkavégzéshez a lakás berendezve. Egyszerűen rém nyomasztó, hogy hosszú távon reggeltől estig ugyanott vagy mindennap, 0 környezetváltozás, 0 társaság, 0 társadalmi kapcsolat. A családdal sem jó napi sok órát összezárva lenni, ha nekik is home office. Az sem jó szerintem, hogy a munkavégzés és a pihenés helyszíne rendszeresen szinte azonos (mert pl. csak másik szobába mész át vagy még az sem). Ez ugyanolyan, mint az alváshigiénia, tehát, hogy ha jó alváshigiéniát akarsz, akkor a hálószobába sem valók egyes dolgok (más dolgok meg igen :) ).
Átmenetileg persze jó poén vagy heti 1-1 napra is jó lehet stresszcsökkentésnek, ha épp túl sok.
...
De ez csak saját vélemény, biztos vagyok benne, hogy van akinek ez nem zavaró, vagy nem tűnik fel neki annyira h zavaró, vagy mert szeret mindig otthon ülni
bp 2020. 08. 28. 11:21
Előzmény: #86282  infin
#86298
Én pl. első lakásvásárló lennék. Eddig csak újszerű albérletben laktam, de tetszenek a nagypolgári lakások is. Látnom kell pár lakást és látnom kell a környéket mielőtt dönteni tudnék. Nem venném meg az elsőre jónak tűnő lakást akkor ha előtte csak párat láttam. Albérlet keresésnél is majdnem kivettem kettőt, mire megtaláltam azt amelyik minden szempontból megfelel. Én mondjuk spec. eset vagyok. Nehezen döntök, de itt nincs az, hogy mégsem tetszik és a következő hónapban majd a másikat veszem.
ehhminek 2020. 08. 28. 10:29
Előzmény: #86287  mr_bob
#86297
Nagyon túl van árazva, szuterénnel kéne egy kategóriában lennie. Zajvédőfaltól 10 méterrel ki akar élni? Se kiadni, se élni nem lehet benne, szükségmegoldás. Impudent-ár, fále.  
keljfeljancsi2000 2020. 08. 28. 09:53
Előzmény: #86295  Törölt felhasználó
#86296
Látod megint kezded félremagyarázni a korábban írtakat.
"Nyilván nem tragédia de előnyösebb ha külön van, DE az hogy 54nm-en egy szoba és egy fürdő+wc egy helységben legyen az már tragédia. A leköpködött panyelok között rengeteg a 1+2félszobás elrendezés ekkora nm-en külön fürdő, külön WC, leválasztott konyha + erkély!!! Szerinted melyik élhetőbb?"
***
Itt 50nm-en (!) van két szoba, külön wc, fürdő. Bőven van célcsoport akiknek ez megfelelő! Persze pár nm-el nagyobbon már az 1+2felesek is megjelennek, ezeknek meg még nagyobb a célcsoportja de ettől még sokaknak jó az 1+1 is.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 09:42
Előzmény: #86294  keljfeljancsi2000
#86295
Az alaprajzba elfelejtettél belekötni, ennek minimum 1+2 szobásnak kéne lennie  :D :D :D
keljfeljancsi2000 2020. 08. 28. 09:32
Előzmény: #86287  mr_bob
#86294
Szerintem a 120nm saját kerttel ezzel a felújítással amit leírtak az ár rendben is lenne, csak két dolgot kifogásolok:
- elektromos fűtés, ez brutál nagy hátrány és nehéz orvosolni, nem véletlen rakták ezt be.
- gyalázatos konyhabútor, nem méltó a lakás több részéhez, de ez könnyen orvosolható.
siemens 2020. 08. 28. 09:31
Előzmény: #86289  Törölt felhasználó
#86293
Sajnos ugyanaz a kategória. Még rosszabb is. Autópálya, felhajtósáv 20 méterre az épülettől. Hiába a zajszűrőfal. Mélyebben fekszik az út szintjénél. Éjjel-nappal 2x3 sávos autópálya forgalma. Nagyon komoly zaj és légszennyezettség. Eladhatatlan. Kár megnézni. 
keljfeljancsi2000 2020. 08. 28. 09:25
Előzmény: #86266  mr_bob
#86291
Nem realizált árfolyamnyereségre nem lehet számítani se hozamot se semmit ergo alapja sem lehet semmilyen számításnak mert nincs is. Ha meg realizálod és újra befekteted másba (pl. állampapírba) onnét fogva már az is tőke.
***
Még egy gondolat amit itt úgy látom sokan nem jól látnak vagy csak nem jól hangsúlyozzák.
A MÁP+ legnagyobb előnye nem az 5% éves kamat amivel vagdalózik a többség tekintve hogy jelenlegi "lufi" árakon lakásba beszállók is a br 4,8%-ot ki tudnak termelni ami nettó 4,4% körül van. Ez a 0,6% különbség önmagában nem lehet valós ok arra hogy valaki kiugorjon a meglévő lakásából és átugorjon állampapírba, de még új pénzekre sem ez a hívószó.  A MÁP legnagyobb előnye az, hogy azt azt 5%-ot úgy hozza hogy nincs (illetve nagyon alacsony) árfolyam kockázatod! Azaz a befektetett tőkéd másodpiaci értéke nem tud jelentősen csökkenni ellentétben egy ingatlanéval (ami persze emelkedni is többet tud). Csak ugye jelen piaci helyzetben mindenki az esést valószínűsíti és várja. Magyarul ha nem lesz jelentős esés akkor a MÁP előnye elhanyagolható. Akkor is ha lesz esés de nem tud vagy nem mer beszállni valaki mert keveselli és visszapattannak az árak.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 08:42
Előzmény: #86287  mr_bob
#86290
En mikor arra jarok alt. este nem szoktam nagy mozgolodast latni a kornyeken, ilyen csendes kertvarosias.
De amugy marha regota hirdetik.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 08:39
Előzmény: #86288  CyrusTheGreat
#86289
Azert ez mas mint egy varosmajor utca vagy muskotaly koz ahol teliben kapod az autokat IMHO.
CyrusTheGreat 2020. 08. 28. 08:21
Előzmény: #86287  mr_bob
#86288
Zaj szempontjából szuboptimálisnak mondanám, ráadásul mindezt a földszinten, a Budaörsi és a Balatoni út között, hiába van kert, ha ott csak a benzingőzt érzed és a zajt hallod. Sétálj arra.
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 28. 07:52
#86287
https://ingatlan.com/30706864
-
ez mennyire van túlárazva? nem vagyok arra járatos, milyen ez a környék (közbiztonság, etnika, stb.)? közlekedés szempontjából jónak tűnik.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 06:26
#86286
Most is be van határolva a terület a ház méret a szobaszám a minimál telek méret. Csak ahhoz megyek ki amit 10-20% alkuval meg is vennék egyáltalán.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 06:22
Előzmény: #86282  infin
#86285
Első lakásomnál fogalmam se volt az elején hogy hol vegyem. A fő szempont a keret volt. Kb 20 ingatlan hirdetőt hívtam fel és kérdeztem ki. Ebből kb 10 lakást néztem meg több helyen  mielőtt megvettem. A másodiknál már pontosan tudtam hogy hol milyen házban milyen lakás. Csak azt az 5 lakást hívtam fel amit meg is néztem egy hét alatt. Egyiket meg is vettem.
Ha 100 lakást is megnéz akkpr még nem tudja hogy venni is akar szerintem.
Portfoliooo 2020. 08. 28. 04:59
#86284

Mi lesz veled budapesti Airbnb?    https://millasreggeli.hu/budapest/mi-lesz-veled-budapesti-airbnb/
Azt hiszem, ezt meg senki sem linkelte az elmult ket napban.
1kor13
1kor13 2020. 08. 28. 00:06
#86283
infin 2020. 08. 28. 00:04
Előzmény: #86280  bp
#86282
Úgy mondanám talán h ha ennyire nincs valaki tisztában az igényeivel, az még ráér vásárolni magának ingatlant, azért ez egy komoly döntés és nem elég hozzá megnézegetni pár tucat lakást/házat.
infin 2020. 08. 28. 00:00
Előzmény: #86280  bp
#86281
Érdekes, bennem sose merült fel, hogy alapvetően így ismerjem meg, milyen lakások/házak léteznek. Nem tudom, életem során szerintem elég lakást vagy házat láttam kívülről-belülről, hogy tisztában lehessek az igényeimmel. Én ha megnéztem ingatlant potenciális vevőként, mindig úgy mentem oda, hogy benne volt, hogy reméltem, tetszeni fog. És már tudtam h pl. 2 szobás lakást szeretnék és melyik kerületben, meg ez-az, egyéb preferenciák. Az viszont tényleg pl. menet közben derült ki, hogy nem jön be nekem, ha csak félemeleti a lakás, pedig elvileg volt alatta garázs, így elvileg nem volt igazi hátrány. Akkor jöttem rá, hogy én a magasat szeretem lakásban (is, hegyet mászni is szeretek pl). :) De persze azt én se gondolom, hogy csak 1-2 lakást szabad megnézni, mielőtt az ember dönt. Személyesen kb. 10-et néztem meg anno mielőtt döntöttem. Én arról beszélek, hogy annak nem látom értelmét, h vásárlási szándék nélkül nézelődik az ember, főleg ha úgy állítja be, mintha komoly vevő lenne. Másképp kell azt eldönteni, hogy mekkora lakást akarsz, milyen beosztást szeretsz, milyen környéken, stb.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek