Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 09. 24. 22:25
Előzmény: #49219  sakal83
#49220
Ja es az uralma alatt a forint az eurohoz kepest 30%ot az usdhez kepest 50%ot a chfhez kepest 66%ot gyengult. Mi az istenrol beszelsz? Mindez ugy hogy mindenhol olcsobbak a hitelkamatok mint itt... tenyleg brutalis teljesitmeny. 
sakal83 2019. 09. 24. 22:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#49219
Mondj meg egy jegybankart aki belepofazik a gazdasagba. Mutass meg egy ilyen egoista politikust aki hetente mondja a tutit.
Megsugom az osszes kussba van ez meg csak onti a 330as csodaprogramjat holott NEM FELADATA. 
sakal83 2019. 09. 24. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#49218
Azert hogy a pofara ese kisebb legyen. Ne kelljen nagy arat fizetni ezert kesobb egyszerre. Valamint azert hogy ne essen szet a tarsadalom. Tovabba az sem lenne karos ha a tobbi jegybank lazitasara meg nem ontene a tuzre az osszes olajat hogy magat fenyezze... mondjuk ne ugasson bele a gazdasagpolitikaba mert csak az arstabilitaser felelos. Nem a gazdasagi csodaert meg a felzarkozasert. Csupan ez a baj a matolcsyval...
h1ghr0ller 2019. 09. 24. 21:49
Törölt hozzászólás
#49217
signal2
signal2 2019. 09. 24. 19:42
Előzmény: #49214  Törölt felhasználó
#49215
Kivéve, ha MNB-nél váltják le.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 19:09
Előzmény: #49212  hunor555
#49214

https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20190924/ezermilliardos-unios-penzesot-kaphat-ev-vegeig-a-magyar-gazdasag-401785
Olvastam erről már korábban is, ez tudott dolog már egy ideje, de nem tudom hol és nincs kedvem guglizni. A profik biztos megjátszották nagy tétben a forint gyengülést, mert ha nagy úniós pénz jön, akkor a forint egyébként erősödni fog majd miatta, ez elsőéves tanagyan nade a kusza szem fel szokott készülni és legyengíti előtte. Ő meg a dörzsölt fajta és tudja, hogy mit kell manipulálnia :) A gond az erősödéssel, ha mégse sikerül a lehívás olyan gyorsan, akkor elhúzódó folyamat is lehet, nincs ez kőbe vésve.
Sajnos nem vagyok képzett közgazdász, csak gyorstalpaló pü másoddiplomám van, szóval az MNB működése nekem eléggé homályos, ez ilyen magamra szedett tapasztalat, amit más spekiktől hallottam.
Asszonnyal megbeszéltem és vettem 3e EUR-t még korábban a jövő évi sielésre meg nyaralásra, de nem akarok vele spekulálni, meghagyom a profiknak, csak legyen és legalább a nyaralásom költsége nem száll el bármi is lesz.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 18:33
Előzmény: #49208  gyula1971
#49213

Ezek a médiák meg sajnos nagyon sok ember is mindent csak sarkosan tud nézni. Aranyévek, mert miért volt aranyév mondjuk 2015? Ahhoz képest, ha igazán el akarnám adni, kb dupla áron el tudnám a lakást most nagyjából 1 hét alatt. Most akkor most valami rettenetes korszak van és 2015 meg aranyév volt? Vicc ez. Lehet, hogy a rövidtávú spekiknek volt egy viszonylag jó időszakuk, de az ingatlanozás szerintem inkább a hosszabb távú befektetés vagy normálisan annak kéne lennie.
A cikk is leírja, hogy aki lemegy úgymond reális szintre, annak a kéglijét azonnal elviszik, de ez a reális szint még mindig borzalmasan magas, csak ilyenkor nem szokták kibontani az igazság minden részletét, mert akkor nem illeszkedne a cikk üzenetébe, hogy most aztán milyen rettenetes helyzetben vannak a lakás tulajok.
Most vittek el itt nem messze egy kéglit 800-900e ft / nm áron. Azért nem tudom pontosan, mert az árban volt több tároló és egy kocsibeálló is, azokkal (még) nem tudom, hogy mi van, adta vele együtt vagy nem kérte a vevő és majd külön eladja. Meg még vegyünk le valamennyit az alku miatt, de 750-800 alá biztosan nem ment a tulaj. Ez nagyon magas árszint. Nagyjából olyan magas egyébként, hogy a map+ hozamát ki tudja vele termelni a vevő, ha befektetésben gondolkodott. Milyen érdekes is ez :)
Most olyan hülyeségen keseregni, hogy jajj, jajj, nem viszik el 950e ft / nm -en a kéglit és sokáig kell árulni, hát vidd le 750-800e és elviszik azonnal :) Van akinek ez is sok és apokalipszist akar látni, hogy egy tál levesért vegyen lakást, hát mindenki mást vár és kíván, erre ezt tudom mondani :)
Én mondjuk hagyom magas sodorni az árral, nem szeretek kapkodni. Ha elmegy egy magas áron, akkor elmegy, ha nem, akkor nem. Ha nem tudom a helyzetet magam alakítani, akkor kitalálom, hogy mit tudok tenni az adott helyzetben. A lakás egy bevétel termelő jószág és ráadásul nagyon rövid időn belül hiánycikk lesz a minőségi lakás, csak sokan nem képesek perspektívába helyezni a folyamatokat és kizárólag a jelenben meg a szerintük elképzelt relatív valóságban élnek. Az új lakások építése lelassul, brutális előírások és ezzel árszintek lesznek, a használt lakások jelentős része elhanyagolt és gyorsan romlik a minőségük.  A másik oldalon az igény folyamatos erős a lakásokra és az is marad, mert miért ne akarna sok ember pesten élni és dolgozni? Főleg a fiatalok, akiknek jó része lakást akar. Első lakást.
Ráadásul létezik ám inverz buborék (=vákum) is nem csak ingatlan ár buborék. Ha sokan elhalasztják a vásárlást és kivárnak, akkor szintén kialakul egy vákum és az elmaradt vásárlások összegyűlnek. Mert egyébként nem csak muszájból eladók vannak a világon, hanem muszájból vásárlók is. 5 év múlva nagyon könnyen lehet, hogy 900-1000e/nm se lesz meglepetés itt a környéken a jó minőségű lakásokért. Ennek legalább annyi esélye van, mint annak, hogy mondjuk 650-700e lesz.
Meg kell tenni tippelni és megtenni a téteket aztán majd meglátjuk, itt különösebben okosnak nem igazán lehet lenni ebben a helyzetben, csak szerencsésnek esetleg. Nekem egyébként most van egy olyan érzésem, hogy az se jár rosszul igazán, aki map+-ba megy, de az se jár rosszul, aki vesz egy lakást. Nem lesz igazán nagy különbség a kettő között 5 éves időtávban. Itt az a kérdés, hogy a kormány mennyire elszánt és terveznek-e további "családvédelmi" terveket.
Ugye van összefüggés aközött, hogy lakáshoz juttatják a fiatal párokat és akkor mennyi gyereket hajlandóak és tudnak vállalni, de lehet, hogy nem ez a legolcsóbb módja a termékenységi ráta növelésének, sőt. Ettől még a kormányzat elég makacsnak tűnik a kérdésben és várhatóan sokáig ők maradnak kormányzati pozícióban is.
hunor555
hunor555 2019. 09. 24. 18:30
Előzmény: #49211  Törölt felhasználó
#49212
Ezeket honnan lehet tudni?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 17:38
Előzmény: #49202  tihamer
#49211

Most hívnak le egy hatalmas EU pénzcsomagot, na vajon miért jó a gyenge forint? Aztán majd szépen visszamegy. Az MNB vezért lehet sokmindennek mondani, de amatőrnek nem a kavarásban. Nagyon érti a manipulációt a mester.
Most azt a részét hagyjuk, hogy jó vagy nem amit csinál, de amit kitalál, azt el szokta érni :)
signal2
signal2 2019. 09. 24. 17:10
Előzmény: #49208  gyula1971
#49210
Megtette helyette a kormány a MÁP+ piacra dobásával.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 17:09
Előzmény: #49207  tihamer
#49209
Ez meglepő, mert nálunk is most szakadt be az üzleti hangulat. 
tihamer
tihamer 2019. 09. 24. 16:31
Előzmény: #49206  impudent
#49207
https://infostart.hu/gazdasag/2019/09/24/az-mnb-emelte-inflacios-es-novekedesi-prognozisat
"A Magyar Nemzeti Bank megemelte növekedési prognózisát: 2019-ben 4,5 százalékos növekedésre 4,3 százalék helyett.A legfrissebb Inflációs jelentés részleteit csütörtökön közli az MNB, a kedden nyilvánosságra hozott főbb adatok szerint a 2020-as prognózis nem változott, 3,4 százalék lehet az infláció és 3,3 százalék a GDP-bővülés.
impudent 2019. 09. 24. 15:54
Előzmény: #49203  Gaguse
#49206

a végletekig.
ez létérdeke a csókos ingyen hiteleseknek.
ha emelkedne minden bukna
tihamer
tihamer 2019. 09. 24. 15:51
Előzmény: #49202  tihamer
#49205
tihamer
tihamer 2019. 09. 24. 15:44
Előzmény: #49203  Gaguse
#49204
GDP növekedés minden áron!!!
Hogy ez mibe fog kerülni......
Gaguse
Gaguse 2019. 09. 24. 15:33
Előzmény: #49202  tihamer
#49203

z az kuszaszemű totál elmebeteg! ezt vajon meddig csinálhatja? 
tihamer
tihamer 2019. 09. 24. 15:33
#49202
MNB kamat maradt 0,9 %-on,
 a CHF meg fel 309-re.
Gaguse
Gaguse 2019. 09. 24. 13:09
Előzmény: #49193  tihamer
#49201
nagyon nehéz volt, nyelvtudás és kapcsolatok nélkül. De szerencsére 1 nap alatt találtam melót, reggel 10 től dolgoztam minden nap éjfélig (volt 15-17-ig szünet) ebben a 2 órában meg suliba jártam. Nem volt egyszerű ;)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek