Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2019. 02. 28. 19:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#36840

azt mondtam gyerekes ahogy gondolkodsz viselkedsz, belátom tévedtem ez rosszabb, szánalmas.
Látom a gyurcsányféle kitöréseidet ötvözve a szélberni féle nagy arccal, ezt sztem kezetetni kellene.
Nálam leképezed azokat az embereket akik soha nem kötnek semmilyen üzletet de a virtuális életükben baromi sikeresek.
Én gy szót nem írtam a csokról nem bonyi megtalálni 2,7m a határ.. arról volt szó vidékieknek kevés a pénzük és kimaxolják a lehetőséget, ebből egyik elem lehet a csok de ott a kedvezményes hitel és ott van a gyermekek után járó jövedelmek és kedvezmények.. mindegy milyen formában de aki ezek maximálisan kihasználja az a kimaxolás.
Ha valakinek 10millió önrésze van ennyit dob össze a család, akkor 20-25milliós lakásban gondolkodhat, ebből egyik lehetőség a panel. De nincs kedvem alapdolgokról vitatkozni.
Én a magam részéről beírom amit az ingatlannal kapcsolatban tapasztalok, érzékelek, beírtam az eladásaim egy részét. Adtam el garázsokat Lakásokat üzlethelyiségeket. Ha valaki tudja használni a beírtakat vagy motivációt ad akkor a beírásaim elérte a célját. Ha valaki tudásvággyal kérdez - amire jópár példa volt- akkor szívesen válaszolok. De nem vagyok kíváncsi a bohócokra.
Nudli
Nudli 2019. 02. 28. 19:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#36839

azt mondtam gyerekes ahogy gondolkodsz viselkedsz, belátom tévedtem ez rosszabb, szánalmas.
Látom a gyurcsányféle kitöréseidet ötvözve a szélberni féle nagy arccal.
Nálam leképezed azokat az embereket akik soha nem kötnek semmilyen üzletet de a virtuális életükben baromi sikeresek.
Én gy szót nem írtam a csokról nem bonyi megtalálni 2,7m a határ.. arról volt szó vidékieknek kevés a pénzük és kimaxolják a lehetőséget, ebből egyik elem lehet a csok de ott a kedvezményes hitel és ott van a gyermekek után járó jövedelmek és kedvezmények.. mindegy milyen formában de aki ezek maximálisan kihasználja az a kimaxolás.
Ha valakinek 10millió önrésze van ennyit dob össze a család, akkor 20-25milliós lakásban gondolkodhat, ebből egyik lehetőség a panel. De nincs kedvem alapdolgokról vitatkozni.
Én a magam részéről beírom amit az ingatlannal kapcsolatban tapasztalok, érzékelek, beírtam az eladásaim egy részét. Adtam el garázsokat Lakásokat üzlethelyiségeket. Ha valaki tudja használni a beírtakat vagy motivációt ad akkor a beírásaim elérte a célját. Ha valaki tudásvággyal kérdez - amire jópár példa volt- akkor szívesen válaszolok. De nem vagyok kíváncsi a bohócokra.
tihamer
tihamer 2019. 02. 28. 17:52
Előzmény: #36837  tihamer
#36838
Lennénk vagy  húszan, csak nehogy buszmegállóba álljunk, mert félre értenék.
tihamer
tihamer 2019. 02. 28. 17:47
Előzmény: #36833  masseduction
#36837
Akkor tüntetünk!!!!
masseduction
masseduction 2019. 02. 28. 17:35
Előzmény: #36835  Criscito
#36836
Jogos, mert visszaható hatály eltörlésnél lehetséges. Viszont adót kivethetnek rá, annak semmilyen akadálya nincsen.
Criscito 2019. 02. 28. 17:33
Előzmény: #36833  masseduction
#36835
Visszahato hatalyu torveny? Szerintem nem letezik olyan, foleg akkor, ha az ilyen jellegu kotelezettseget jelentene barki szamara. De ha van itt egy jogasz akkor majd megmondja.
masseduction
masseduction 2019. 02. 28. 17:19
Előzmény: #36815  egynapod
#36834
Hát azért még mindig jobb helyen van a pénz a felső tízezernél mint egy olyan háromgenerációs családnál, ahol az átlagéletkor 25 év, munkát messziről kerülik, és képtelenek beilleszkedni a társadalomba a pénz pedig kifolyik a kezük közül. Meg amúgy is: könnyebb elvenni egy embertől sokat, mint soktól keveseket.
masseduction
masseduction 2019. 02. 28. 17:14
Előzmény: #36830  tihamer
#36833
Nem lepődnék meg egy visszaható hatályú törvényen a témában.
masseduction
masseduction 2019. 02. 28. 17:13
Előzmény: #36819  Törölt felhasználó
#36832
"Ha kell árveréssel"
Remélem tisztában vagy a végrehajtás módjával, és azzal is, hogy a fokozatosság elvét alkalmazzák. Mire egy "követelés" eljut abba a stádiumba, hogy elárverezzék a jelzálog tárgyát képző ingatlant, több év is lehet. Éppen ezért, egyszerűbb, ha a követelést annak jogosultja (jelen esetben a Bank) engedményezi más részére. Ilyenkor keményen áron alul mennek el a követelések. Azt, hogy az új engedményezett mit kezd a követeléssel, az az ő baja.
Most az árveréseken, a sok féleszű sokszor áron felül veszi meg a hirdetmények tárgyát képző ingatlant, de korábban ez teljesen az ellenkezője volt. 9-10 milliókért Újlipótvárosi ékszerdobozokat lehetett venni, ami köszönőviszonyban sem volt az akkori "piaci árral" sem.
Általában pont ezen van a hangsúly, hogy a lakás becsértékéből indulnak ki, amit általában mindig alulbecsülnek. 2016-van még 15 milliós standard becsértéket adtak meg nagyon sok olyan lakásnak, ami már akkor bőven többet ért 20 milliónál. Most azért ez is változott.
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 16:50
Előzmény: #36827  sakal83
#36831
Köszi ez nagyon hasznos volt! El is vette a kedvem a használt lepukkant családi ház vételétől.. Majd 8 év múlva megpróbálok egy felújított állapotút kifogni  (addig tök feleslegese megvenni ha úgyse tudok ott lakni és vigyázni rá addig meg tönkre is megy) ami ár - érték arányba nem lesz túl rossz , bár nem biztos , hogy egyszerű lesz.. 
tihamer
tihamer 2019. 02. 28. 15:57
#36830
Mostmár bevezethetik a sávos vagyonszerzési illetéket (2. ingatlan 6%, 3. ingatlan 8%, etc. etc...). aki össze vadászta az ingatlanait, na őket már nem érinti. Kérdés, milyen hatással lesz ez az ingatlanpiacra.
tihamer
tihamer 2019. 02. 28. 15:54
Előzmény: #36828  DAXHU
#36829

DAXHU 2019. 02. 28. 15:36
Előzmény: #36827  sakal83
#36828
Szerintem 200 e/nm van egy régi és akkor az még mindig csak felújított, ahogy Sakal83 írta.
sakal83 2019. 02. 28. 15:11
Előzmény: #36823  Cyberslider
#36827
az a gond, hogy az energiahatékonysági felújításnál annyi mindent kell csinálni, ha jól csinálod, hogy le kell bontani a fél házat. Az, hogy ráraksz egy külső szigetelést az lófasz. Ott a lábazat, ami minimum 5cm-es xps, és lehet vésni kell az alapot. Ott az aljzat, ami 8 cmes xps, ahhoz törni kell a betont, és mehet az új. Ott a födém, ami minimum 25cm kőzegyapot, de akkor minimum álmennyezet. A fűtésnél szétvésni az egész házat, de akkor már a vízvezetékeket is illik cserélni. Egy bejárati ajtó csere sem kétfillér, ami szintén kell az ablakokkal. A világ pénzét fel tudja szívni, és akkor még nem beszéltünk a felújításnál előkerülő atombombákról...
sakal83 2019. 02. 28. 15:06
Előzmény: #36824  sakal83
#36826
ja és a festés minimum 1 milla.
sakal83 2019. 02. 28. 15:05
Előzmény: #36821  Törölt felhasználó
#36825
ahogy a nem ma született kivitelező ismerősöm mondaná a lepusztult 100nm-es ház felújítására. 260kpernm és a bontás:)és igaza van.
sakal83 2019. 02. 28. 15:03
Előzmény: #36821  Törölt felhasználó
#36824
Tető 3-4m Ft állapottól függően
Külső szigetelés 2,5-3mf
ablak ajtó csere : min. 2 MFT
fűtés csövek radiátor és gázkazán : 2 MFT
Belső burkolás ( ezt magam meg tudom csinálni  fél millából anyag költségen , de ha megfogadom is a szakit 1 mft tól nem több ) - 1-1,5m forint
12-13m forint összesen. Ami reális, mert kb 100-150k között van a felújítása minimum egy családinak alaphangon. És akkor még az aljzatbetonhoz nem nyúltál, falakat nem mozgattál. Valamint a sittet nem számoltam, ami 500k-s kötlég is lehet nagyon alaphangon.De ezek nagyon alaphang árak olcsó szakival, semmi extrával. Ebben nincs a villany és a fürdők sem, vakolás seincs benne...A felújítást már senki sem szereti mert nyűgös, és drágább fajlagosan, mint az új felhúzása.Az alap és a falak kb. 7-8 millát ha érnek egy felújításhoz viszonyítassz. És lesz egy régi szarod...
De egy házat okosba felhúzol vidéken 250k/nm-ért még, 2021-től pedig alaphangon rádobhatsz 4 millát a sok energetikai faszság miatt (lesz bőven:) ). A felújítás nagyon nem biztos, hogy megéri most...
Cyberslider
Cyberslider 2019. 02. 28. 14:30
Előzmény: #36822  Törölt felhasználó
#36823
Komplett felújítás kijön 15-20M de ez sok mindentől függ. Önmagában csak a (haygományos) energetikai körszerűsítés azé kevesebből is kijön. Szvsz..
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 14:27
Előzmény: #36821  Törölt felhasználó
#36822

Vagy inkább szorozzam meg ezeket a számokat 2 vel az a reális és akkor kijön a 15 mft ?
Nem értek hozzá ebben nincs tapasztalatom, ezért kérdem..
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 14:13
#36821

Ezt  a hozzá szólást az ingatlan műhelyen találtam a szerző részéről  :
"A családi házaknál az új építés vs használt kérdés azért billen az új felé, mert egy használt családi ház energetikai korszerűsítése horror - olyan 15MFt körül van. Egy panelnél ez kb 2MFt. Ráadásul míg egy korszerűsítés nélküli panelben is "kibírható" a rezsi, addig az egy korszerűtlen családi házra nem igazán mondható el (Borsod, légszennyezés ugye)."
Ez indokolja miért megy a panel így..  Vajon tényleg egy fűtés korszerűsítés régi családi háznál tényleg  15 MFt költség?
Tud valaki konkrét árakat mondani egy 100 nm es lepukkant családi házra?  (Ha jók a falak )
Én úgy összegezném - de nem tudom ennyiből ma reálisan kihozható:
Tető 2,5 MFt
Külső szigetelés 1  Mft
ablak ajtó csere : 1 MFT
fűtés csövek radiátor és gázkazán : 1 MFT
Belső burkolás ( ezt magam meg tudom csinálni  fél millából anyag költségen , de ha megfogadom is a szakit 1 mft tól nem több ) - 1 mft
Ez mindösszesen (nem kevés )  :  durván 6,5- 7 MFT .. több lenne szerintetek? Reális a 15 M ft manapság ezekre a munkákra egy 100 nm es családi házra?
Majd később vidéken gondolkodtam, hogy veszek egy nem túl régi építésű családi házat és rendbe kapom visszavonulás céljából.. Vagy inkább készet kell  vegyek  , mert rendbe kapni úgyse éri meg.. ?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek