Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
settevoltesette 2018. 04. 21. 18:18
Törölt hozzászólás
#22280
settevoltesette 2018. 04. 21. 18:16
Törölt hozzászólás
#22279
mage 2018. 04. 21. 17:55
Előzmény: #22256  signal2
#22278
A föld adás-vétel undorító volt és értelmetlen is, bár amennyire tudom azért ott az ellenzék is bevásárolt.
Takarékszövetkezettel csinálni kellett valamit, mert működésképtelen volt a rendszer, ezt bizonyítja az évente csődbemenő takarékok folyamatossága, ráadásul csak gyorsult volna a folyamat a mérethatékonyság és dominó hatás miatt. Az majd az idő eldönti, hogy most majd egyszerre megy csődbe az egész, vagy tudnak valami életképest kihozni belőle.
Kaszinók, játékgépek betiltása egy nagyon jó dolog volt. Csak sajnos a kapzsiság győzedelmeskedett. Én csak a észak-alföldi régióról tudok nyilatkozni, de itt alapvetően minden gép Szimához kötődött előtte is, vagy valamelyik hasonszőrű haverjához és még mindig jobb a helyzet, mint régen mikor minden kocsmában állt minimum 2 gép.
A nyugati világban már rég tudják, hogy a médiát kell uralni és uralod az emberek gondolkodás módját. Az szdsz-mszp külföldi kötődése miatt ezt már első kormányzásuk alatt tudták és alkalmazták is mikor a 2-2 földi sugárzású rádió és tévé frekvenciát odaadták a szövetséges médiának (danubius, sláger, tv2, rtl klub). Utóbbi 2-nek és az államnak volt is egy igen érdekes végett érő pere a tv3-mal. Ennek a 4 adónak sokkal komolyabb lefedettsége volt, mint most van a fidesz közeli médiának, lényegében teljes monopóliumok volt több, mint az ország felére. Fidesz csak 2002 után kapcsolt, azóta viszont nem szarakodnak, ami csak tőlük kitelik bevetnek.
Trafiktörvény alapból nem lenne hülyeség, lényegében felfogható egy alapbér konstrukciónak (ugyan úgy, mint a közfoglalkoztatottak). Persze a kivitelezés itt is felháborítóra és bénára sikerült.
vctor 2018. 04. 21. 17:52
Előzmény: #1  Hathor
#22277
az unios pénzözön után azért eljöhet az igazság órája és ki is pukkadhat a lufi - lásd pl.görög o.. 
mage 2018. 04. 21. 17:28
Előzmény: #22194  pomperj
#22276
Az lehet, hogy a gyárakat elvette a gazdag sváboktól Horthy (bár e felől is kételkedek), de az átlag svábot biztos nem piszkálta, már csak a németek miatt se merte volna (akkor se ha a többi német törzs lenézi alapból a svábokat). A kommunisták tiporták a svábokat ahol csak tudták, kitelepítéssel, kuláknak bélyegzéssel, stb.
mage 2018. 04. 21. 17:21
Előzmény: #22187  Törölt felhasználó
#22275
Első körben bocsánatot kérsz, mentegeted magad, majd jön az általam elkövetett sértések sorolása (minden magyar adócsalónak neveztem, de csak te vetted magadra...), ezután magadat áldozatnak állítod be, mint akinek a legfájóbb pontjába rúgtam bele (mintha nem 1000 kifogást hoztál volna fel, hogy mért nincs gyereketek, amiből az egyik érv az volt, hogy azok felett a nők felett ítélkeznek akik nem akarnak gyereket. csodálom, hogy nem találtad ki, hogy nem is lehet gyereketek és én ebbe tiportam bele) és a végén jött a szidalmazás. Azt hiszem ezzel és a további hozzászólásaiddal minősítetted magad nekem már nem kell. Én is mondhatnám, hogy általánosságban beszéltem a zsidókról, magyarokról, emberekről, de nem teszem, mert nem akarom magam mentegetni, vállalom minden tettem és bűnöm. Sőt feléd se akarom magam semmilyen módon helyezni. Igen, direkt provokáltalak, mert látni akartam a liberális álca mögötti embert. Erről beszéltem mikor felvetettem miről kellene beszélgetnek a 2 zsidó ismerősöddel és talán más látnál annál amit előtte hittél.
Már korábban is írni akartam, hogy felesleges egymáshoz szólnunk, mert annyira eltérő a világnézetünk, hogy úgy se jutunk konszenzusra, másokat meg nem hiszem, hogy érdekel a vitánk.
settevoltesette 2018. 04. 21. 17:17
Törölt hozzászólás
#22274
settevoltesette 2018. 04. 21. 17:15
Törölt hozzászólás
#22273
Törölt felhasználó 2018. 04. 21. 17:11
Törölt hozzászólás
#22272
Törölt felhasználó 2018. 04. 21. 09:22
Előzmény: #22269  johai
#22271
Mondjuk az első ismert demokráciát jóval megelőzte a despotizmus.
ncseed 2018. 04. 20. 15:09
Törölt hozzászólás
#22270
johai 2018. 04. 20. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#22269
Kozponti iranyitassal rendelkezo civilizacio?
Ilyenrol nem hallottam,diktatorokrol,despotakrol annal tobbet,de azok igyekeztek lebontani a civilizaciot....
RealistaPista 2018. 04. 20. 10:06
Előzmény: #22265  johai
#22268
Bukarestben es Pozsonyban van ismeros, a lokacioban tudna segiteni. Bp-n mar nem szìvesen vasarolnek, fuggetlenul attol, hogy meg lehet emelkedes. De ezekben, foleg az elobbiben meg nagyobb potencialt latok.
signal2
signal2 2018. 04. 20. 10:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#22267
Elég sok mondanivaló is van benne. Holmi lakástulajdonnál sokkal fontosabb. Az van benne, hogy ma Magyarországon a hatalommal visszaélve, személyre szabott törvényekkel meg lehet fosztani a társadalom csoportjait a vállalkozásuktól, szabad tulajdonosi joggyakorlásuktól, hogy azt megkapja a szervilis réteg. Verseny nélkül. Gyenge a jogállamiság, gyenge a hatalmi kontroll, gyenge a versenyképesség. 
settevoltesette 2018. 04. 20. 09:55
Törölt hozzászólás
#22266
johai 2018. 04. 20. 09:42
Előzmény: #22263  RealistaPista
#22265
En inkabb ugy mondanam meddig tart ki.....na nem a penznyomtatatas mert azt az orokkevalosagig vinnek ha tudnak.:)
Atlagar emelkedik ezekben a varosokban is,frekventalt szegmensek,vagy annak kikialtott szegmensek huzzak.
Ertekitelet nelkuli emelkedesek vannak,hasrautesszeru arazasok nallunk,mindegy mekkora a telek,nem szamit a korbejarhatosag se,sot meg a lokacio se, a talalas a lenyeg....peldaul kedvelt angyalfold,kelenfold,sot mar a 8 ker is ugy velik a regiek mar elkoltoztek a kornyekrol:)
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 09:06
Törölt hozzászólás
#22264
RealistaPista 2018. 04. 20. 08:50
Előzmény: #1  Hathor
#22263
Kulfoldi piacokkal kepben van valaki?
Bukarest, Pozsony, Ljubjana mondjuk?Mi varhato?
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 07:40
Törölt hozzászólás
#22262
ncseed 2018. 04. 19. 20:12
Törölt hozzászólás
#22261

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek