Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 01:41
Előzmény: #6091  Törölt felhasználó
#6100
Most szerintem is az a kérdés, mikor érdemes venni.
És főleg hol?
És mit?
:)
Az biztos, hogy 20-30 százalékos emelkedés a korrekció (kérdés mekkora) után sem lesz rövid távon.
Egy esetleges olimpia, euró bevezetése viszont nagyot lökhet majd a dolgon.
Te hogy látod, mekkora árcsökkenésre számítasz és melyik szegmensben?
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 01:39
Előzmény: #6092  Törölt felhasználó
#6099
Ezek azok a dolgok, amik vagy bejönnek vagy bukta van.
A sikertörténetet halljuk, a többit meg nem:)
Megjegyzem én is ismerek valakit, aki vett egy ilyesmi garzont. Beletett pár milliót, már a tervek alapján eladta egy ügyvédnek "legénylakásnak".
Luxus minden, 20 nm-en 20 millióért.
A faszi ilyet akart, pénz nem érdekelte.
Mondjuk ott is van intim tetőterasz ott ügyködik ha jó az idő:)))
Szóval van ilyen, meg olyan is, aki beleragad a dologban...
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 01:35
Előzmény: #6085  Törölt felhasználó
#6098
Ne vedd sértésnek, csupán megállapítás.
A magadfajta gondolkodású emberek miatt nem lesz itt soha jóllét.
Az önzés, a csak a saját önös érdekek nézése a rendszerszerű gondolkodás helyett tragikus.
Elmagyaráztad nekem, hogy tök mindegy, milyen körülmények között él egy gyerek, mert majd oktatási reform és akkor minden szép lesz.
Nem lesz az. A létért való küzdelem nem engedi meg, hogy a gyerek tanuljon. Ez nem a szocializmus már, amikor a paraszt gyerek is kikupálódhatott, mert volt minimális létbiztonság.
Neked fogalmad nincs a valóságról, a szegénységről meg végképp.
Milyen íze van a rántott húsnak?
Te tudod, de hogy magyarázod el annak, aki még nem evett?
Na, kb, így beszélsz a társadalmi igazságosságról, tele hassal, mert jó, vagy jobb családba születtél.
Off

Vortex 2016. 02. 19. 00:27
Előzmény: #6091  Törölt felhasználó
#6097
Mihez képest alacsonyak az árak?

Ahhoz képest, hogy a panel lakások ára sok helyen majdnem megduplázódott az elmúlt két évben. Ami két éve senkinek nem kellett 9-10 millióért azt most majdnem dupla áron árulják.

Az új építésűek ára nem emelkedett ilyen mértékben.

Lassan a CSOK-al jobban jár az ember, ha új építésűt vesz.
Vortex 2016. 02. 19. 00:17
Előzmény: #6087  terelemel
#6096
Miért lett problémás a kiadás?

Egyik ismerősöm most örökölt. Gondolkodik, hogy kiadja vagy eladja. Panel lakás a 13-ban a Duna-parton.
mage 2016. 02. 18. 23:48
Előzmény: #6094  mage
#6095
Ne csak off-oljak:

Ma egy 1400m2 telket vettem :). Sajnos a CSOK-osok miatt idő előtt lépnem kellet, mert a folyamatos érdeklődésük miatt felverték az árakat a környéken.
mage 2016. 02. 18. 23:44
Előzmény: #6083  Törölt felhasználó
#6094
Lezárnád a témát erre a hozzászólásod végén kérdést teszel fel. :)

Hát most már tényleg sétagalopp elvégezni a tanár szakokat az orvosi szakokhoz képest (hülye aki manapság tanárnak megy), de azért 30-40 éve nem feltétlenül volt így, akkor még akik jók voltak természettudományi tárgyakból sokszor tanárnak mentek. Főleg, ha faluról mentek egyetemre.

Max felét adják a humán tárgyak.

Én is megemelném az orvosok bérét, keressen nyugodtan dupláját, mint a tanár, megérdemli. Viszont vonják felelősségre, ha nagyot hibázik, hálapénz elfogadás legyen bűncselekmény (mondjuk 1-5 évig szabadságvesztés legyen a kiróható büntetés), magáncélra fizessen piaci árat az államiintézmények eszközeinek használatáért, ha az állam fizeti az oktatását 20 évig kössék röghöz (még egy tanár 2 millióból vígan kiképezhető addig az orvos 20 millióról indul).

Egyébként én elsőnek az ápolók bérét emelném, mert szarabb a munkája az orvosnál, semmi megbecsülés és ő tényleg húgyért-szarért dolgozik és tapasztalat alapján ők tényleg nem szokták elfogadni a hálapénzt.

mage 2016. 02. 18. 23:21
Előzmény: #6086  Törölt felhasználó
#6093
Nyilván vannak kivételek, írtam is egyik hozzászólásomban, hogy ambíció is kell ahhoz, hogy valaki jól keressen. De én nem hiszem, hogy aki a kórházi ellátásnak él az panaszkodik, ha csak 300e-t keres. Általában akinek a munkája az élete és hobbija is egyben azt nem szokta zavarni, ha nem ő keres legjobban az országban.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 22:34
Előzmény: #6089  terelemel
#6092
Én is ismerek mázlista ingatlanost. 21-ért vett, 32-ért eladott egy éven belül. Nem is volt szándékában eladni, de kapcsolatba került egy vevővel, akiben felismerte, hogy tele van zsével, és nem teljesen normális. 25 nm + 25 nm teraszos parasztvakító kégliről volt szó. Körberöhögtem, amikor elmesélte, hogy 21 milliót kiadott egy 30 valahány nm-es garzonra, aztán neki lett igaza. Nehéz okosnak lenni.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 22:20
Előzmény: #6087  terelemel
#6091
"es hamarosan indulnak lefele az arak."

Korrekció várható. Volt számos lejtmenet 2000 környékén és utána is. Tartós esés biztosan nem lesz, mert az eddigi emelkedés ellenére is alacsonyak az árak. És még mindig nincs komoly mértékű építkezés.
NoiruaI 2016. 02. 18. 21:46
Törölt hozzászólás
#6090
terelemel 2016. 02. 18. 20:25
Előzmény: #6088  Törölt felhasználó
#6089
Eladásnal, nem kiadásnal :)
Vette 9-ert eladta majd 16-ert.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 20:08
Előzmény: #6087  terelemel
#6088
Ezt alátámasztanád számokkal?
Úgy kell értenünk, hogy évi 17,5%-os hozammal adta ki?
Vagyis vette mondjuk 20M-ért és havi 290.000-ért volt kiadva 4 éven keresztül? És nem volt semmi plusz költsége és nem is adózott? Vagy az már mind le van vonva és valójában havi 400 körül volt kiadva a garzon?
Valami nem stimmel a számaidban, mert ez így konkrétan lehetetlen...
terelemel 2016. 02. 18. 18:11
#6087
Ismerosom most adja el belvarosi garzonjat. Eddig ki volt adva, de most problemas lett a dolog, es ingatlanosa azt ajanlotta neki hogy ne alberlot keressen, hanem adja el, mert szerinte kb most van a csucs, es hamarosan indulnak lefele az arak.
Azt hozza kell tenni, hogy 4 ev alatt 70%-ot keresett rajta, ez nem semmi!
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 15:34
Előzmény: #6080  mage
#6086
"Az-az orvos aki 50-es és nem keres 300e-t valamit nagyon nem jól csinál."

Vagy csak nincs magánpraxisa, mert mondjuk a kórházi ellátásnak él, hálapénzt meg nem fogad el...
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 15:32
Előzmény: #6077  Törölt felhasználó
#6085
"Én nem szeretném magunkat Romániához hasonlítani "

Ha így folytatjuk, otthagynak minket.

"Az egy kulcs növeli az egyenlőtlenséget, kár ezen vitatkozni. "

Nem, az egy kulcs önmagában nem változtatja, a többkulcsos csökkenti. Ugyanis ha nem lenne állam éa adózás, az a kiindulási alap.

És mint írtam, sokkal több tényezős az egyenlőtlenség, a bevétel különbség már eleve következmény.

"Basszus, ez durva tényleg. És az arányok? Te mégis mivel foglalkozol? "

Milyen arányok? Nyilván 10 darab aki fejenként 100 fabatkát keres aminek a 20%-át leadózza, összesen többet fizet, mint az az egy, aki 500 fabatka 20%-át adózza le. De az állami szolgáltatásokból ugyanúgy kivesz mind a 11 ember. Ehhez pedig az az egy jóval többet tesz hozzá, mint a többiek fejenként. Akkor ki is tart el kit?

"Hihetetlen csúsztatás. A szegény gyereke a kuka iskolába jár, nem mehet különórára, otthon rossz a légkör és sorolhatnám. Ja, ugyanannyi családi pótlékot kap a nyomorult mint a gazdag. Fasza "

Érdekes, nekem anno (93-2005 között, majd utána egyetemen) egyaránt voltak szegény és gqzdag osztálytársqim is, a jó gimikbe sem pofára kerültek be. A különbség abból fakad, hogy a tehetősebbek ezernyi különórákra küldik a gyerekeiket, pótolva a rossz oktatást. Ezért van szükség az oktatás alapos reformjára, de ehhez előbb el kell zavarni a narancskomcsikat. De nem úgy, hogy az egyetlen értelmes intézkedésüket, az egykulcsos adót visszacsinálja a következő kormány.

"Kíváncsi lennék, mégis hogyan képezted volna magad, ha beleszületsz egy közmunkás családba."

És erre az megoldást nyújt, ha a legtöbbet adózóktól még többet elveszünk?

Én is utálom azt, amikor valakik csak a saját érdekeiket nézik. Pontosan ezért írtam le, hogy mik az érveim, és nem magamból indultam ki, én magam fél éve vagyok enyhe nyertese az egykulcsosnak, előtte évekig súlyosan vesztese voltam, de előtte is ugyanazokkal az érvekkel érveltem mellette. Mert az egyáltalán nem viszi előbbre az országot, ha a gazdagnak vélt középosztálytól arányaiban is többet veszünk el.

Svájcot amúgy a gazdagságával együtt sem tartom jó helynek, Ausztria so, so... Skandinávia meg nem a szociális hálójának köszönheti a sikereit, hanem pont fordítva...
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 08:12
Előzmény: #6077  Törölt felhasználó
#6084
Egyet is értek és nem is.A szolidaritás működik, ha mindenki az. De miért mindig a gazdagabb legyen szolidáris?
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 00:30
Előzmény: #6082  mage
#6083
Nézd, kissé elkanyarodtunk a témától, ezért most ezt az off részt lezárnám:)

Még annyit a milliókról külföldön, hogy -és ezt megint konkrétan tudom, nem a szomszéd mesélte- Ausztriában a kezdő orvos 1800 eurót kap. Ez felmegy átlagosan 3000 euróra. Kórházban. A magánrendelés más dolog. Egy jó sebész 9 ezer körül keres, megint csak kórházban. Ez az átlag. Lehet kevesebb és sokkal több is.
Szó nincs 5-10 millióról. Vannak olyanok, de mondjuk az 1 százalék.

Ami pedig a magyar fizetést illeti hidd el, a magyar orvos nem akar hálapénzt, sesemmit, csak normális fizetést. Anyukád béréhez képest az dupla pénz. Nem azért, mert ő kevesebbet ér, csak éppen az orvos munkája ér annyit. És még valami: szerinted miért sétagalopp elvégezni bármilyen tanárszakot az orvosi egyetemhez képest? Mert bizony az, főleg a humán tárgyak.
mage 2016. 02. 17. 23:58
Előzmény: #6081  Törölt felhasználó
#6082
Nem a tananyag mennyiségét kifogásoltam, hanem hogy csak az számítana. Ha csak a magolási képességet nézzük akkor a bölcsészek jól állnak, de a munkaerő piacon nem véletlenül nem őket keresik.

Én még szegény orvost nem láttam, sőt olyat is csak egyet ismerek aki 20 éve a pályán van és nem kertes házba lakik, pedig elég sok orvost ismerek (itt laknak az utcában minden második házban :)). Az orvosnak rengeteg egyéb bevétele keletkezhet, ha rátermett. Minél több szakvizsgát megcsinál annál magasabb a fizetése, ügyelés (főleg akkor hoz sok pénzt, ha nem az egyébként őt alkalmazó kórházba végzi), ingyen, vagy fillérekért használhatja a kórház erőforrásait magán célra, hálapénzt ezután csak óvatosan említem meg.

Külföldre azért mennek, mert ott 5-10 milliót keresnek tisztán az itthon 0.5-1 millió szürke, vagy sumákolt bér helyet. Ismerek olyat aki a 200 milliós budai villát hagyta itthon, mert Németországban lehet milliárdos villája. Meg persze az alapvető légkör miatt is sokan mennek, fárasztó hallgatni, hogy ebben az országban mindenki nyivákol és a másik pénze kell neki.

Nem írtam, hogy mind hülye, vagy kókler, csak azt, hogy köztük is ugyan annyi végzi szarul a munkáját, mint minden más szakmában. A következményeket meg a lelkiismeret megléte, vagy hiánya határozza meg, mert eddig akár hány feljelentés is volt orvosok ellen Magyarországon szinte sose volt az orvosra nézve következménye.

Orvosnak lenni egy életen át tartó hivatás, ezt felejtik el sokan. Mert sajnos nagyon sokan a rang és pénz miatt mennek annak, de aztán jön a meglepetés, hogy ahhoz is rátermettnek és ambiciózusnak kell lenni, hogy valaki az orvosi diplomával jól keressen.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 23:27
Előzmény: #6080  mage
#6081
egy kórházi orvosnak ennyi a fizetése
szerinted miért húznak el innen?

mi a relatív abban, hogy 6 év az orvosi egyetem + szakvizsga?

a tananyag mennyisége és minősége pedig a tanári szakokhoz képest ég és föld - még a leghülyébbnek a sokszorosát kell tudnia

de lényeg nem is ez, hanem, hogy ha az orvos hibázik, annak egészen más a következménye, mintha a tanár összekeveri a derékszöget a víz forráspontjával

az orvosokon nagy a nyomás, még ha szerinted mind hülye és kókler - ami részben persze igaz

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek