Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkv14 2023. 01. 26. 14:40
Előzmény: #34937  C0lumb0
#34940
Nem bántásból mondom, de a hosszú mondandód egy része akár meg is történhet megtörténhet .
Csak az a baj, hogy mindezt nem kötötted időtávhoz, és külsőfeltételekhez. 
Pl defláció az sem egyik napról a másikra. bár hosszú ideig tarthat. Vagy az állampapír értéktelenedéséről
írsz, pedig csókkenő inflációnál még jó ideig nő a hozamuk. Zavaros sötét képet festettél , úgy hogy a külső kamatkörnyezetet nem vizsgáltad. 
Ezért kérdeztem, hogy akkor mégis milyen befektetésben látod a jövőt? 
 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 26. 14:35
Előzmény: #34937  C0lumb0
#34939
Az, hogy "rángatják" azt értsd szerintem képletesen ebben az esetben. 
Mondok egy példát azzal a kijelentésével Matolcsy, hogy lezártnaki tekintik a kamat emelési ciklus, nyíltan piacbefolyásolt. Vagy mondok még egyet Tesla árfolyamát, Musk hogy befolyásolta egy szaros tweettel. Valamilyen szinten lehet hatással lenni rá ilyen helyzetben.
Az más kérdés, hogy most a jegybank a 18% os sámlival tartja, de az sokba fog kerülni. 
Élelmiszer inflán is látni, hogy ennek nem itt lenne a helye. Mivel a külker hiányt nem foglya a kormány növelni (mert arra az IMF és a többi hitelminősítő néz ferde szemmel) emiatt az árfolyamnak lenne tisztál élelmiszer infláció alapján 30-50% al feljebb, hogy az import, illetve a hazai árkülönbség kiegyelítődjön. 
Azért ebbe belegondolni is szörnyű lenne. 30% azt jelentené hogy a mostani 387Ft helyett 503,1 , 50% esetén meg 580Ft lenne az árfolyam. Ez semmiképp se kedvező, mert ezzel csak azt érné el, hogy az import élelmiszer is drága lenne, (mint a hazai) . Mert a nép azt várja hogy csökkenni fognak az árak (nem fognak)
geza77
geza77 2023. 01. 26. 14:09
Előzmény: #34932  kkv14
#34938
török magyar vonatkozásban is?
C0lumb0 2023. 01. 26. 13:54
Előzmény: #34923  kkv14
#34937
Segítek, mindig abba amit saját megfontolásból jónak találok. :) Próbálok gondolkodni előtte. És másnak is azt javaslom ha nem akarja, hogy félrevezessék véletlenül, vagy szándékosan akkor ne másra halgasson hanem a józan eszére.. És ne posztolja ki ide a sajátját .. Az hogy mibe fektetek az nem véletlen nem igazán publikus.. Még esetleg valakit félrevezetnék azt rám terheli.. Vagy nekiállnak gúnyolódni, esetleg irigykedni rám.  Szóval szerintem kérdezz meg egy befektetési tanácsadót ha másképp nem megy. Én nem foglalkozok tanácsadással.. Csak a gondolataim írom le a fórumra.. mindenki döntse el magától mibe fektet. Másrészt meg azoknak akik esetleg olyan poszton ülnek, hogy kézzel rángatni képesek az árfolyamot azoknak nem kellene látni, mi az, amibe fektetek fektetünk.. Mert ez megy szerintem.. Ők se mondják meg ..
tanrek 2023. 01. 26. 13:52
Előzmény: #34929  Bandi_ujonc
#34936

Gondolom hallottál az ardenneki offenzíváról. Ott tudod hányszor fordult elő, hogy a szövetségesek szarabb helyzetben voltak, mint amiről most beszélsz?
(ez csak egy példa, van még számtalan... látod, így kell példát felhozni, semmi kiselőadás...)
Ebből természetesen nem következik sokminden a végkimenetelt illetően. Az egész más összefüggések mentén fog eldőlni...
tanrek 2023. 01. 26. 13:45
Előzmény: #34926  Bandi_ujonc
#34935

Szó nem volt kiselőadásról, elég lett volna megnevezned egy példát.
És igen, abban igazad van, hogy nem az ukrán oldalon rendelkezésre álló tankok száma fogja eldönteni. De ez ugyanígy igaz az orosz oldalra is...
Bandi_ujonc 2023. 01. 26. 13:42
Előzmény: #34930  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#34934
Kb azt mondod amit én is, elfogynak az ukránok. 
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 26. 13:32
Előzmény: #34932  kkv14
#34933
Akkor meglehetősen felületesen ismered a történelmet. :)
A hadászatban kifejezetten tanítják azokat a példákat, amikor többszörös túlerő ellen is győzni volt képes egy haderő.
kkv14 2023. 01. 26. 13:30
Előzmény: #34926  Bandi_ujonc
#34932
Pedig a történelmet nézve mindig a túlerő győzött, én is úgy tudom.
ufo500
ufo500 2023. 01. 26. 13:29
Előzmény: #34927  Törölt felhasználó
#34931
Jól nyomta a Béla, gondolta kell egy kis mellékes Đ
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2023. 01. 26. 13:27
Előzmény: #34929  Bandi_ujonc
#34930
ket strategiailag jelentektelen varosrol van szo. az egesz lenyege a husdaralo volt. a ruszkik hatalmas vesztesegek aran tartottak meg, szereztek meg, de cserebe az ukranok vesztesegei miatt ez nekik megeri. ugye a ruszkiknal az emberelet nem szamit. 
Bandi_ujonc 2023. 01. 26. 13:15
Előzmény: #34913  vaczak
#34929
Ez szép és jó, a valóság, hogy Soledarból a maradék ukrán inkább meghátrált a nem kis napi emberveszteség után, Bahmutot pedig bekerítik valszeg.
egynapod 2023. 01. 26. 13:12
Előzmény: #34918  EURHUF_goes_to_haven
#34928
pontosan. a valós két évre 40-50 százalék. Az élelmiszer ipar már zokog, hogy nem versenyképesek az olcsóbb importtal szemben. Elég megnézni: tihany camabert 7500 huf, import francia camambert 4000 huf. majdnem a felébe kerül az import. szted?
Törölt felhasználó 2023. 01. 26. 13:08
Előzmény: #34924  ufo500
#34927
Az a nemzeti kékfény szerkesztő volt aki fektethető nőkbe fektetett be :) 
Bandi_ujonc 2023. 01. 26. 13:06
Előzmény: #34917  tanrek
#34926
Most vagy ismered a történelmet vagy nem, nem én fogok kiselőadást tartani. 
Vasvilla nyilván képletes, de sem 12 sem 120 tank nem fog segíteni az ukránokon. 
Aztán majd meglátjuk hamarosan.
Törölt felhasználó 2023. 01. 26. 13:05
Előzmény: #34883  amphibian
#34925
Talán az EU 0,5-%-os közös hiteléből...
ufo500
ufo500 2023. 01. 26. 12:58
Előzmény: #34923  kkv14
#34924
Ő Nőkbe fektet Đ 
kkv14 2023. 01. 26. 12:51
Előzmény: #34922  C0lumb0
#34923
Tényleg akkor segíts , te mibe fektetsz?
C0lumb0 2023. 01. 26. 12:24
#34922
Üdv. Mindenkinek! Hát a dolgok jelenlegi állását szemlélve, ha így haladnánk tovább ilyen ütemben, az azt eredményezné, hogy az eddigiekhez képest a kiemelkedően magas inflációnk ellenére, külföldön a pénzünkkel a fosrintunkkal hamarosan jóval olcsóbban lehetne bármit venni majd mint eddig, meg olcsóbban mint itthon...  Gondolom mindenki érzi az ellentmondást.. Teljesen "logikus" ugyebár, hogy minden drágul, de az euró az olcsóbb egyre inkább.. (Eddig a drága euró miatt volt drága minden..)  Ha igy haladnánk tovább, mindenki azt várná, hogy mikor lehet külföldön egyre inkább ingyen közeli árakon benzint, meg bármi egyebet venni hamarosan. Mert ugye a kinti infla fékeződött már.. Ami meg ugyebár nem más mint a fizető eszközünk fizető erejének erősödése, deflációja külföldön a hazai infláció mellett.. Ez meg inspiráció arra hogy ha kellő ideig - (viszonylag rövid) - várnának akik drágának találják a dolgokat még, akkor majd olcsóbb lenne minden kint gondolnák, így meg nem lenne kereslet semmire egyre inkább emiatt.. legyen ez magánszemély vagy cég.. mindegy ki vár ki a vásárlással.. eredmény: a gazdaság belassul recesszió jön.. Munkahelyek szünnek meg, a cégek leépítenek mert nincs kereslet, így meg csökken az állam adóbevétele.. Azt meg a mi pénzéhes vezetőink nem szeressék ha nincs mihez nyúlni mostanság föleg.. Ha kint olcsó lesz minden itthon se lehet ám drágán adni, mert nem lesz aki megvegye mindenki kimegy ha még van neki mivel kimenni vásárolni egyáltalán.. Az meg ugye az itthoni defláció indulását jelentené.. És hát azzal az infláció követő állampapírosok akik már beültek bele jól beszívnák, mert ugye a defláció negatív infláció lenne, és az olcsó árut a hosszú távra befektetett pénzből nem tudnák megvenni, csak ha kiszállnak a befektetésből esetleg veszteséggel az esetleges negatív hozam mellett.. Az elvenné a kedvet az állampapír vásárlástól magyar szemmel nézve, sőt megnövelné a kiszállási kedvet kicsivel később, akkor ugye az állam hitelezőktől bevételtől es pénzektől esik el megint csak, (még akkor is ha a külföldieknek egyre inkább megjönne a befektetési kedve fosrintba meg magyar állampapírba mert ugye ki akar itt nálunk külföldről befektetni fosrintba az előző éveket szemlélve euróból, illetve sokan nem is tudják mik a lehetőségek nálunk állampapirok tekintetében külföldről....) szóval ez ugye megint csak nem érdek szerintem most.. illetve külföldről is egyre inkább elmenne a kedve az embereknek ide jönni vásárolni.. nem kellene a fosrintunk egyre drágábban annak aki el is akarja költeni nálunk, meg így a szolgáltatásaink egyebünk sem... jaj hát és ugyebár milyen jó is, hogy holnap lesz az állampapír kamatfizetés is, ami tovább csorbítja az apadozó államkasszát amibe nem jön az európai forrásokból sem a lé szerintem jó sokáig még, ha jön egyáltalán, mert közben meggondolják.. de elfelé viszont folyik szépen mert hát ugye "győztünk brüsszelbe megint" "van" már miből, megmozgattuk a megtakarítók pénzének egy részét megélünk az eu nélkül is, malopcsi kitalálta, (jó lesz stadionokra, meg értelmes dolgokra), meg az esetleges leminősítés is láthatáron van. Illetve mindenki 300 as árfolyamról beszél.. lassan a 61,8 as fibó szint is eljött a tavaji emelkedés visszaesésében..  A18 százalékos cumi is "sokáig" tartható szerintem a kamatok körül mert az cumika ám de rendesen nekik.. Egyszer már megcsinálták hogy áh nem lesz több kamatemelés aztán mégis.... Lehet olyan is hogy áh nem vágjuk lejebb még azt mégis.. Azt a kamatokat ki is kellesz fizetni = pénznyomtatás = ujabb inflációs spirál.. Mindenki döntse el mibe fektet ezek után.. :)
vaczak 2023. 01. 26. 12:22
Előzmény: #34920  EURHUF_goes_to_haven
#34921
Nem, itt a bűnbakképzés zajlik, hogy a tájékozatlanabb választópolgárok a gonosz árdrágító boltokra (persze Brüsszel mellet) legyenek dühösek. Anyámon látom, hogy működik a módszer. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek