Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ostyascukor22 2019. 03. 09. 01:05
Előzmény: #2758  gambadoro
#2760
haha nekem se állt össze a kép hogy 20 misivel én itt majd diktálom a feltételeket
viszont azt nem értem hogy: "bármelyik bank megadja neked a pillanatnyi középárfolyamot, és valóban telefonon tudod intézni"
jaa azt hiszem leesett :)
mármint megadja az infót hogy mi a realtime középárfolyam és intézik a dolgot "realtime" és ennek a díja 40 fillér.
ez már reálisabbnak tűnik :)
köszi szépen az infót!
gambadoro 2019. 03. 08. 23:26
Előzmény: #2757  ostyascukor22
#2759

az inflálás az emberek vagyonát inflálja
soha sehol nem volt a végén eredménye, ahogy az építőipar felpumpálásának sem
mind a kettőt azért csinálják, mert azonnal látszik az eredmény a gdp-ben
viszont határos a folyamat és amikor vége, akkor lesz egy spanyolország pl. a sok száz, vagy akár ezermilliárdos értékű üres ingatlanokkal
vagy mondjuk az olasz líra, amit addig nyomtak le, amíg már nem volt hova és az euróval össze is omlottak
de, még ez is lehetne egy jó út, ha ezzel egy időben megoldják az oktatást (finneknek sikerült inflálás nélkül) és az ipart átállítják a nagy hozzáadott értékű termelésre.
utóbbi persze nem egyszerű, de nem is lehetetlen, ha már finnek, ők ezt is megoldották és van rá még bőven példa
gambadoro 2019. 03. 08. 23:23
Előzmény: #2756  ostyascukor22
#2758

nem akarok okoskodni, de nem tudom melyik bankkal lehet bármit megbeszélni
létezik egyedi ajánlat de az 100 millió alatt nincs
bármelyik bank megadja neked a pillanatnyi középárfolyamot, és valóban telefonon tudod intézni
felhívod a privátbankárodat nézed az árfolyamot jelzed, hogy most vásároljon, visszamondja a pillanatnyi árfolyamot leokézod és megtörtént az üzlet
ezért kérnek 40 fillért általában
ha visszaváltod megint annyit
más költsége nincs
ha ezt "üzletszerűen" csinálod, akkor egy idő után, de nem előre, finomíthatod, amikor már látják, hogy komoly vagy és nem csak egyszer akarod lehúzni őket
nem hülyék
ostyascukor22 2019. 03. 08. 22:43
Előzmény: #2755  gambadoro
#2757
biztos nem ilyen egyszerű, de nagyságrendileg lehet olyan összefüggés hogy amíg nincs elég itthoni (forint) befizető az államfinanszírozásra, addig nem engedhetik el jobban a forintot?
magyarul ha nem tudnak gyorsabban betolni elég "forintos embert" állampapírba mielött elkezdődnek a kamatemelések (bár egyre kevésbbé sürgős ez bárkinek is, de a masszív kamatemelések általában nem előre tervezetten történnek) akkor cumi van mert nem lehet inflálni a forintot és így az államadóságot
vagy kicsit leegyszerűsítem a dolgokat? :)
illetve az így felszabaduló bevételeket (infla miatt nőnek azok is valamilyen szinten) lehet csoportosítani a keményvalutás kiadásokra (import dolgokra)
kicsit off a téma de hozzáteszem (amellett hogy nem kevesett buktam eddig a lufifújáson) hogy ha én lennék a jegybankpénzügyminiszterelnök én is így csinálnám (már ha lenne hozzá gyomrom), mert ha bejön hosszútávon ez tényleg fundásan javítja a költségvetést
leolvad az államadósság+olyan "potyautas" szekciókat mint állami alkalmazottak (rendőrtől, nővérig)+nyugdíjasok+akármilyen segélyeseket is szépen olvasztja le (ez ugye nem közvetlen államadóság, hívjuk inkább állami rezsinek :D)
.
kérdés persze hogy mire kellő mértékben leolvadna az államadóság lenne-e még ország amit meg kell(lehet) menteni
.
ha ez így túl egyszerű (vagy szimplán hibás eszmefutatás), valaki el tudná magyarázni nagy vonalakban mi lenne kb az ideális (figyelembe véve a világpiaci környezetet is ugye). mert én elméletben se látok hosszútávon okosabb próbálkozást mint amit ezek művelnek (inflálni forintot, olvasztani a költségoldalt reálértéken)
mondom ezt úgy hogy kizártnak tartom hogy, egyfelöl a szándék jó (ahoz túl pofátlanul tömik a zsebüket), illetve ha jó is lenne a szándék, kizárt hogy sikerülni fog a dolog (hamarabb dől ránk a ház).
.
abbahagytam :)
ostyascukor22 2019. 03. 08. 22:25
Előzmény: #2748  Passionata
#2756
Még egy kérdést ezzel kapcsolatban, és elnézést hogy ilyen szájbarágósan kérdem a dolgot
Annak mi a menete hogy, ok megbeszélem velük a feltételeket, de ki/mi garantálja nekem hogy amit megígértek hogy persze ennyin fogjuk váltani, azt ténylegesen meg is teszik?
Az én egyszerű agyammal ez minimum valami egyedi szerződés (nem maga a tényleges váltási ár, hanem a feltételrendszer (pl spot piaci+40fill ) ahol ezek rögzítve vannak.
gambadoro 2019. 03. 08. 19:20
Előzmény: #2754  Törölt felhasználó
#2755

az nem véletlen, hogy már tavaly elkezdték nyomatni, hogy infla és nem ekb
kell a pénz az államnak
rendesen elrontották az ingatlanlufit, hiányzik ez az állampapírokból
Törölt felhasználó 2019. 03. 08. 18:44
Előzmény: #2753  gambadoro
#2754
Kivancsi leszek, hogy fognak lavirozni a kommunikacioval. 
gambadoro 2019. 03. 08. 18:39
Előzmény: #2751  gyula1971
#2753

pillanat alatt fordulhat kedden
vagy mehet tovább
Törölt felhasználó 2019. 03. 08. 18:37
Előzmény: #2751  gyula1971
#2752
Shortom maradt nyitva szerencsere. Lassuk, mi jon ki ebbol. 🙂
gyula1971
gyula1971 2019. 03. 08. 18:33
#2751
Elég szépen erősödtünk a várakozáshoz megfelelően.
17:15 | Újra célba vette a forint a kétéves csúcsot
gambadoro 2019. 03. 08. 17:57
Előzmény: #2749  NickD
#2750

hol írtam az usa-ról?
munakerőhiány? melyik szektorban?
NickD
NickD 2019. 03. 08. 17:41
Előzmény: #2747  gambadoro
#2749
Szerinted az USA nem hazudik? Mert papírforma szerint minden patent, az unokatesóm meg elmondta, hogy ugyanaz van mint itt. Áremelések, és néha béremelések, munkaerő hiány. És mégis minden alkalommal olyan jó adatok jönnek NFP-n, hogy össze-vissza megy az EURUSD kereszt is... Eddig a piac nem mozgatta a chartot, csak max impulzusként vagy katalizátorként, most meg...
Passionata
Passionata 2019. 03. 08. 17:38
Előzmény: #2739  ostyascukor22
#2748
#2740es hozzaszolasban minden ott van ,meg annyi ,hogy spot piaci plusz 40fillernel tobbet ne fogadj el 
A piacot itt latod realtime
https://m.investing.com/currencies/eur-huf
Magyarul ha mondjuk 315.40et latsz akkor max 315.80at fizess .
Barmi kerdes ,kerdezz;-)
gambadoro 2019. 03. 08. 17:26
Előzmény: #2741  Carrervenus
#2747

ha kedden kimondják, h hamarabb szigorítanak az infla miatt akkor igen
sőt, akkor a következő infla jelentésig csoroghat le, és mivel az is magas lesz, megint egy egységet erősödhet
aztán jön a nyár amikor amúgy is kicsit meglökik lefelé
mindez addig tart, amíg nő az infla és van ígéret, de nem unják meg, hogy mégsem történik semmi :)
a másik az, hogy az euró övezetben is hazudják az inflát
egyszercsak kijön egy szép magas szám
gambadoro 2019. 03. 08. 17:24
Előzmény: #2743  NickD
#2746

középárfolyam alá?
mert akkor megyek oda
és mi a tranzakció költsége?
euró számlánál a készpénzfelvétel öli meg a dolgot mert az brutál van ahol 0,7 százalék és nincs felső limit
NickD
NickD 2019. 03. 08. 17:23
Előzmény: #2742  Törölt felhasználó
#2745
Az lehet valahol 314 szoros környéke, vagy elmatekoltam magam, és mehet akár leljebb is?
gambadoro 2019. 03. 08. 17:22
Előzmény: #2740  Carrervenus
#2744
erre írtam a tőzsdei középárfolyamot azon veszel adsz el - a jutalék, ami alkalmanként bankfüggő, de 40 fillér reális, van ahol 75 fillér
NickD
NickD 2019. 03. 08. 17:21
Előzmény: #2739  ostyascukor22
#2743
De... pontosan úgy néz ki, mint ha piacon lennél... lehet alkudni. A BB-nél legalábbis. Egy ismerősöm ugyanezt csinálja évek óta, csak ő a céges számláján tologatja. Bemész, kérsz egy ajánlatot a 20 mikulásra, megpróbálnak elhajtani, te pedig azt válaszolod hogy semmi gond, viszed a pénzed számlástól máshova. Erre majd elkezdenek marasztalni (náluk nem fér bele az ügyfelek elvesztése, legalábbis a régiekhez ragaszkodnak) és annyit mondanak, hohy ha máshol jobb ajánlatot kapsz, akkor az alá mennek. 
Törölt felhasználó 2019. 03. 08. 16:46
Előzmény: #2741  Carrervenus
#2742
Valszeg lesz egy uj alj megiscsak. 
Carrervenus 2019. 03. 08. 16:21
#2741
Úgy látom, hogy akármi is történik, a Ft nem igazán tud gyengülni. Nem sokára bemegyünk 315 alá.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek