Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Amman 2023. 12. 21. 16:55
Előzmény: #1939  norton1
#1940
Köszi!!!
norton1 2023. 12. 21. 16:19
Előzmény: #1937  norton1
#1939
Formázás nem tudom milyen lesz, a megfelelő (TBSZ) számlát ki kell választani, mint nulladik lépés. :) Please be advised that transfers do not include cost basis details however, you have an option to update the details manually from the Client Portal.
Please follow the below procedures to update the cost basis for transferred securities:
1 )Log in to Client Portal.
2) Click on Performance and Reports>Tax Documents
3) On the right hand side below is a section Cost Basis
4) Next to Position Transfer is a Configuration (gear) icon.
5) Click on the icon and select the Transfer Date.
6) Select add lot and fill in the fields. The total tax lots must equal the transferred amount.
7) Be sure to enter the Gross Amount for the cost, not the share price.
8) Follow the instructions to save the information.
Please note, that you can add several lots in case you did not buy all assets at once but in several transactions. It will take 1-2 business days for the correct price to be reflected in your Client Portal/Statements.
eszter1818
eszter1818 2023. 12. 21. 15:03
#1938
Végre ismét megjelent a transzfer lehetőség és a korábbi TBSZ nyitási lehetőség a felületen. :)
norton1 2023. 12. 21. 14:58
Előzmény: #1935  stiglar
#1937
+ NatoshiSakamoto, átlagárra van f@sza leírásom IBKR support-tól, most itt vagyok az ERSTE-ben megszüntetni a számlámat, de 5 körül bemásolom ide. :)
TGTG 2023. 12. 21. 14:45
Előzmény: #1929  Gergely94
#1936
Köszönöm, akkor a "Ügyfél számlaszám/kód" mezőbe csak a Uxxxxxxxx-os formátomú IBKR-s sima számlaszámot kell beírni az Erste nyomtatványon ?
IBKR oldalán a Transfer & Pay menüben a Transfer Positions lehetőségen belül is ki kell tölteni az adatokat a transzeráláshoz ?
stiglar 2023. 12. 21. 13:44
Előzmény: #1934  NatoshiSakamoto
#1935
szintén update:
Nekem éjszaka jóváírták a 2023-as tbsz-re is a huf-t, uh már csak kettő számlán hiányzik a huf-om, de ezzel az "ütemmel" talán péntek éjfélre megleszek én is.
kicsit unom már, de valszeg egyszer már én is túl leszek rajta...; eredeti áraim nekem sincsenek...
NatoshiSakamoto 2023. 12. 21. 13:21
Előzmény: #1921  NatoshiSakamoto
#1934
Utolsó update:
Hétfőn délután mentem ugye be, ma reggelre (csüt) átért az ISIN is, mindkettő (deviza + isin) jó számlára lett allokálva (2023 tbsz), minden f@szának tűnik… köszönöm a helpet nektek, 4p volt az ügyintézés + az az 1 perces teló amit írtam (felhívtak hogy nincs fent pénzem a díjakra)… 
Ha ennél valakinek több akkor ott a kompteneciával van baj (ügyintézői részről), se ERSTE számlám, se online kartonom nem volt, életemben először voltam erste irodában, egy lappal (befogadót se kértek), beküldték a központnak a requestet és ennyi… egy valami zavar, hogy nem látom az ISINes átlagáram, de ezzel talán meg tudok békélni :) 
NatoshiSakamoto 2023. 12. 21. 13:16
Előzmény: #1928  Batiszkáf
#1933
Pár sorral alattad írtam le, hogy mit kell csinálni… literally 3 hozzászólás :) beírod a standardet és ha nem jó akkor elintézik egymás között, de ha nem írsz semmit az egy f&sza indok, hogy visszadobják… 
PredatorZoli 2023. 12. 21. 13:06
#1932
A keler kódot mindenképp meg kell adni a transzferhez vagy csak akor kell ha magyar papírt is transzferál valaki? az IBIE-s keler kódot nem sikerült még megszereznem, csak azért kérdem.
Amman 2023. 12. 21. 12:46
Előzmény: #1928  Batiszkáf
#1931
Euro-ra,HUf-ra,USD-re vannak külön számlaszámok IB-nél.
Gergely94 2023. 12. 21. 11:45
Előzmény: #1928  Batiszkáf
#1930
szia, nemtudom hogy van egyáltalán az IBkr-es tbsz-eknek számlaszáma, mert ha nincsen akkor a normál számlára fog menni, ha ez évi, akkor annyit tudnál tenni hogy majd normál számláról átvezeted a tbsz-re
Gergely94 2023. 12. 21. 11:44
Előzmény: #1917  TGTG
#1929
szia, nincsen keler kódja az IB-nek anélkül add le, és mond az erste-nek hogy vegyék fel a kapcsolatot az Ibkr-el,ugyanigy csak usa értékpapirokat transzferálok normál számlára,1 hete várok erre, le adtam ezeket, azóta is csinálják, az erste-nél azt mondták hogy intézik, talán ma bemegyek megkérdezni hogy mi a helyzet ezzel
Batiszkáf
Batiszkáf 2023. 12. 21. 11:27
#1928
Maradt a transzferalando TBSZ szamlamon nehany szaz euro. Az IBKR ugyfelszolgalata azt javasolta, hogy hagyjam uresen a szamlaszamot, mert a ket intezmeny ugyis megosztja egymas kozott a szukseges adatokat. Az Erste viszont a szamlaszam hianyara hivatkozva visszadobta a kerelmet. 
Nalatok mi volt a megoldas? Egy kicsit tartok tole, hogy a normal beutalasi szamlara erkezo devizat vegul nem a TBSZ szamlan fogjak jovairni.
NatoshiSakamoto 2023. 12. 20. 22:04
Előzmény: #1926  PredatorZoli
#1927
IBCE-sként követtem el, de nem tudom, hogy miben lenne más IBIE-sként... a gyüjtőszámlára fognak/kellene utalniuk, de majdnem biztos vagyok benne, hogy a háttérben egyeztetnek (ezért kellett emailt is megadnom nekik). Ha valamit nem találnak, nem jó, akkor gyanítom felveszik a kapcsolatot egymással és tisztázzák a dolgot, lehet IBIE-sként nem így működik, de nem tudom elképzelni, hogy elakadna a folyamat :) Hajrá
PredatorZoli 2023. 12. 20. 17:17
Előzmény: #1925  NatoshiSakamoto
#1926
Te is IBIE-s vagy? Vagy ezt a módszert IBCE-sként követted el?
NatoshiSakamoto 2023. 12. 20. 17:10
Előzmény: #1923  PredatorZoli
#1925
Őszinte leszek, én nem bonyolítottam túl.... Írtam az IBKR supportnak, hogy kérem az EUR/USD és HUF számlaszámokat amire mehetnek a szarok, visszaírt, hogy ezt ők majd rendezik az ERSTE-vel... mondtam, hogy az nem oké, mert az ERSTE addig el sem kezdi, ameddig nem adok meg nekik kódokat :) Azt mondta a hölgy, hogy akkor szóljak az ERSTEnek, hogy hívják fel őket, mondtam hogy ezt engedjük el.... Fogtam megnyomtam, hogy EUR deposit meg USD deposit és amiket kiadott számlaszámok (ezek alapvetően mint ahogy csekkoltam) gyűjtőszámlák :) Így tehát saját oldalon megoldottam a problémát, mert az IBKR töketlen volt küldeni 3 sort, sima depositos számlaszámokat beírtam a lapra + swift kódokat melléjük és közleménybe beírtam az IBKR TBSZ accountom számát, hogy MINDENT arra utaljanak, így is tettek, sikeresen átment 2 nap alatt a deviza :)
TGTG 2023. 12. 20. 16:43
Előzmény: #1922  fed
#1924
Én normál Erste számláról szeretnék átvinni normál IBKR számlára, gondolom ez kevésbé bonyolult, mint TBSZ-ről TBSZ-re.
PredatorZoli 2023. 12. 20. 16:07
#1923
Van itt olyan, aki csinálja/csinálta a TBSz transzfert az Erstétől az IB-hez és nem IBCE ügyfél, hanem már IBIE ügyfél?
Az erstés transzfermegbízás kitöltéséhez kellenek ugye a számlaszámok (meg a KELER kód), és én azt sejtem, hogy nekem, mint IBIE-snek más számlaszámokat kell megadni, mint azoknak akik az IBCE-hez transzferáltak. Valaki kikérte már az utalási adatokat erre vonatkozóan (én próbáltam/próbálom de első körben külföldi válaszolt azzal hogy nem adhatja ki)?
Akik már túl vannak rajta: A megadandó számlaszám az egyes devizákhoz megegyezett azzal a számlaszámmal amire a pénzeket kell utalnod ha fel akarod tölteni pénzel a számládat, vagy a kettő más?
Gondolom a keler kód se azonos az IBCE meg IBIE esetén.
fed 2023. 12. 20. 15:55
Előzmény: #1919  TGTG
#1922
Normál értékpapír számláról még IBKR-en belül sem lehet átvinni részvényt TBSZ-re, csak pénzt lehet utalni.
NatoshiSakamoto 2023. 12. 20. 15:38
Előzmény: #1849  NatoshiSakamoto
#1921
kis update: ott hagytuk abba, hogy felért a pénz az ERSTE-hez (7.710 HUF) majd hívtam az ügyintézőt, hogy miújság, megjött a pénz, mondta hogy indítja akkor az utalást (hétfő késő délután). Tegnap már záporoztak a levelek az IBKR-től, hogy így úgy elfogadták a dolgokat (ez talán a korábbi request...), eltűnt az ERSTE-től a devizatranszferre szánt pénzem, illetve a devizám is, viszont az 1db ISIN ott ült ami furcsa volt, mert mindenki azt mondta, hogy a papír előbb ért át mint a deviza... na pár perce jött a mail, hogy átért a deviza (és láss csodát) sikerült az IBKR-nél a TBSZ-re allokálni, tehát 2 munkanap leforgása alatt sikerült átrakni a dolgok egy (talán nehezebb??) részét, egyelőre minden okés, várom a papír(ok) átérkezését is, utána hozom az updatet ha átért minden :)

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek