Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
RyanTT 2023. 07. 12. 13:54
#1360
ISIN kódra lehet valahol keresni az IB felületén?
Bandi_ujonc 2023. 07. 12. 07:47
Előzmény: #1343  peterk
#1359
Megoldódott?
boxika 2023. 07. 11. 15:05
Előzmény: #1357  Wally_Karue
#1358
Máris van 2% nyereséged forintban, nevezzük virtuális nyereségnek akkor. Valóban így már elég bosszantó. Én megvárom a bevezetési időpont T + pár napot, és csak utána készítek tbszt.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 14:50
Előzmény: #1356  Pat326
#1357

Így van, a TBSZ engem annyira nem zavar, ha van akkor örülök, de eddig is elvoltam nélküle
De normál számlán sem tudok kereskedni
Ráadásul ott eladtam az ETF-jeimet, mondván akkor majd a TBSZ-re átteszem a pénzt
Most se TBSZ se ETF nincs :D áll a pénz a számlán
Ráadásul még fizethetek is majd be egy rahedli adót emiatt, amikor eladtam a papírokat 387 volt az EUR, ha ma visszaveszem csak 380 körül lesz majd a beker ár
Pat326 2023. 07. 11. 14:15
Előzmény: #1354  boxika
#1356
Leblokkolták majdnem az összes ETF-t. S csak TBSZ indulásával szabadulnak fel. Engem ez zavar, nem kifejezetten a TBSZ csúszása. 
boxika 2023. 07. 11. 14:04
Előzmény: #1353  Wally_Karue
#1355
Egyébként jókat szoktál írni, ezért sem értem ezt a kétségbe esést a részedről.
boxika 2023. 07. 11. 13:47
Előzmény: #1353  Wally_Karue
#1354
Ez náluk egy új termék, nem vagy megfosztva semmitől a bevezetés halasztásával. Persze kellemetlen, mert számítasz rá és nagyon várod, de ennyi, nem több.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 13:05
Előzmény: #1352  wantuu
#1353

Igen, egyetértek, csak nem kellett volna a mézesmadzag
Meg azért most kiderült, hogy addig nincs gond, amíg nincs gond, de ha valami gebasz van, kb senkire nem számíthatsz, átnéznek rajtad és bullshittel etetnek
Bele sem merek gondolni, hogyha ne adj' Isten valami komoly gondot kellene orvosolni, mit tudna ez a jelenlegi magyar ügyfélszolgálat
wantuu 2023. 07. 11. 13:01
#1352

Szerintem nem érdemes rástresszelni pár nap/hét/hónap csúszásra. Ez többször előfordult náluk más új funkciók esetében is, lehetett rá számítani.
Ha lesz náluk TBSZ, az évtizedekre meghatározó lehet a magyar befektetőknek. Én kivárom.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 12:43
Előzmény: #1350  Wally_Karue
#1351
Elnézést a kiemelésért, a fórummotor mondjon le :) csak copy-paste-oltam egy másik fórumból, így sikerült
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 12:42
Előzmény: #1349  Wally_Karue
#1350
Mai IB szösszenet én feladtam, engem legyőztek A TBSZ bevezetésével kapcsolatosan az élesbe állítás során felmerült egy kisebb hiba, melynek elhárításán dolgoznak a kollégák. A javítás időpontjával kapcsolatban nem rendelkezünk pontos információval, így a TBSZ bevezetésének következő tervezett dátumáról sem tudunk információt adni.A félretájékoztatással kapcsolatosan fontos megjegyeznünk, hogy Ügyfélszolgálatunk a felelős társosztályoktól kapott információkra alapozva igyekszik minél pontosabb információval szolgálni az Ügyfelek részére.Az ETF-ek kereskedésével kapcsolatosan szükséges kiemelnünk, hogy a nemrégiben bevezetett új SZOCHO és annak szabályozása felülírja az elérhető termékek listáját, ameddig a szabályozásban érintett és nem érintett termékek elkülönítése megtörténik. Mivel az Interactive Brokers mint pénzügyi szervezet törekszik a vonatkozó szabályozásokhoz történő megfelelésre, így üzleti döntésként ideiglenesen ezen termékeket korlátozza a kínálatában. Az elérhető és kínált termékekkel kapcsolatosan az Interactive Brokers, mint pénzügyi szolgáltató továbbá saját hatáskörrel rendelkezik.
Ahogyan korábbi válaszunkban említettük, dolgozunk a helyzet mielőbbi rendezésén és a termékek ismételt elérhetővé tételében. Pontos dátummal ezzel kapcsolatban nem rendelkezünk jelenleg.Üdvözlettel Balázs
IBKR Client Services
Ahogy kollegám is említette. amint a szociális hozzájárulási adót érintő kormányrendelet adózási vonzatait alkalmazni tudjuk, az ETF-kereskedésre vonatkozó korlátozásokat fel fogjuk oldani, hogy a tranzackiónyitást minél hamarabb elérhetővé tegyük.Sajnos jelenleg nem áll rendelkezésünkre pontos céldátum arról, hogy ez mikor fog megtörténni.A TBSZ-számla nyitásával kapcsolatban valóban több bevezetési dátumot is ígértünk, de sajnos technikai probléma lépett fel a számla élesbe álllítása során, így kollégáink jelenleg is dolgoznak ennek a hibának a helyreállításán. Remélhetőleg pár napon belül elérhető lesz a számlaAddig is szíves türelmét és megértését szeretnénk kérni és elnézést a kellemetlenségekért!További kérdések esetén kérem tekintse meg angol nyelven is elérhető Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) oldalunkat a lenti linkre kattintva, illetve amennyiben nem találja a keresett információt, lépjen kapcsolatba velünk:https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46352
Üdvözlettel,
Zsolt
IBKR Ügyfélszolgálat
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 10:13
Előzmény: #1348  combo
#1349

Ne is adjanak, legyen korrekt tájékoztatás, nem kell előzetes infó, főleg ilyen nem
combo 2023. 07. 11. 09:40
Előzmény: #1347  Pat326
#1348
Ne spammeljétek már őket. Legközelebb semmiről nem fognak előzetes infót adni...
Pat326 2023. 07. 11. 09:35
Előzmény: #1346  Wally_Karue
#1347
Ment is ki a kérdés, hogy mikortól számíthatunk rá. Ha tippelnem kell, válasz holnap reggeli, esetleg jövő hétfő reggeli indulás lesz... :)
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 07. 11. 09:19
Előzmény: #1344  Pat326
#1346

Én sem :)
Akkor megint nem sikerült a go live :D
Broafka_Ottokar 2023. 07. 11. 09:13
Előzmény: #1344  Pat326
#1345
Szerintem csak néhány ember hülyíti a népet ezzel.
Pat326 2023. 07. 11. 09:06
Előzmény: #1334  Wally_Karue
#1344
Egyelőre én továbbra se látok TBSZ lehetőséget...
peterk 2023. 07. 11. 01:49
#1343
Ja, és a tranzakció előzményekben azt látom, hogy befizetési értesítés 08-án, available for trading 10-én. Azaz az én értelmezésemben tradelni tudnom kellene már. (Alul látok egy olyant, hogy you may withdraw your funds starting on 13th, de gondolom ez a kiutalásra vonatkozna. De én nem kiutalni akarok, hanem részvényt venni....)
peterk 2023. 07. 11. 01:37
#1342
Sziasztok,
Újonnan regisztrált IBKR felhasználó vagyok, most tanulgatom. Utaltam be próbából 500 ezret HUF-ban - ez az alap devizanemem is -, ma reggel megkaptam az értesítést. Látom a settled cash-ben és buying powerben is az összeget. De kereskedni nem tudtam vele. Próbáltam venni S&P 500 ETF-et 5db-ot, kb. 500 euro értékben,. de nem engedi. Azt írja, hogy nincs elég cash (-500 EUR). My a trade fülön is azt látom, hogy a buying powerben ugyan ott van az 500k HUF, de az availabla to trade-ben - amit EUR-ban mutat - már nincs semmi. MI lehet a gond? Nem váltja a HUF-ot ilyenkor automatikusan? Próbáltam egyébként EUR-t váltani, de nem engedte, mondván, hogy nem az az alap devizám. Ezt olvastam, ezt érteném is, de akkor miért nem enged forintból venni?
Ja, és (most már) cash accountom van. Alapból margin accountot regisztráltam, de átállítottam cash-re amikor nem ment a trade, mert azt hittem az a baj, hogy hitelezni akar nekem. (Igazából nincs is szükségem margin accountra, főként ETF-eket akarok venni hosszabb távra, szóval ez nem gond.) 
Közben elindítottam egy kérelmet HUF => EUR alapdevizára váltásra, még nincs kész, azt írja 1 nap amíg megcsinálják. Döntően EUR-ban fogok vásárolni, gondolom akkor praktikusabb így (és tudok is rá utalni direktben EUR-t, csak nem gondolkodtam előre ... tudta a fene ezt a devizaváltás mizériát).
Szóval a fő kérdés: miért nem tudok vásárolni? Olvastam a topicot, itt többen is írták, hogy cash számla esetén HUF alap devizával automatikusan kellene váltania. Nekem miért nem teszi akkor?
Bogi27
Bogi27 2023. 07. 11. 00:20
Előzmény: #1338  Csubakabra
#1341
+36 80 088
 400
ingyenesen hívható    vagy ezt is  hivhatod .+36 1 701 0350
közvetlen hívószám  

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek