Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Értem az ábrát, de szándékosan nem időzöm el rajta. Mindig a számviteli adatokra építem az értékelésem.
És úgy látom, hogy ez első látásra elég jó cég, bár lehetne olcsóbb. Meg kellene várni az első negyedéves eredményeket, és az alapján akár be is válogathatom a portfóliómba. Kösz a tippet. :)
Néztük FF-t korábban. Most készítettem egy ROE-BV összehasonlító ábrát a szektortársakkal.
Úgy látom, hogy ez alátámasztja kgyanúnkat, miszerint ez a vállalat alaposan alulértékelt szektorán belül.
Jól gondolom? link
Igen, a tbsz megléte nagyon fontos, ugyanis a 0% adókulcs miatt a megspórolt adót is befektetjük, így annak hosszútávon igen jelentős a kamatos kamathatása.
Sajnos nem ismerem őket, de előnyösnek tartom a nagy banki hátteret, a hosszabb múltat, a versenyképes jutalékot, és azt, hogy a kapott osztalékra az adón kívül ne vonjon jutalékot a szolgáltató.
Amúgy lehet, hogy annyira mégse jó mint első látszatra, 1,5 milliárd Eur goodwillja van, amit levonva a saját tőkéből, 0,84-es p/b-t kapok.
A ROE-ja sem valami kiemelkedő az elmúlt öt évben, persze nem is rossz.
Összességében szerintem egynek nem rossz, de nagy pozícióval semmiképpen nem szállnék be.
Nekem most KBC-nél van számlám. Szerinted érdemes átmenni DeGiro v. IB-hez (talán inkább DeGiro az IB inaktivitási "büntetése" miatt)? Mit tartasz legkedvezőbbnek?
MBI tényleg belereccsent a válságba, de ez alapvetően érvényes az egész pénzügyi szektorra. Eszerint célszerű ezeket a cégeket alapból kizárni a vizsgálódásból?
Ha a kettő közül választanom kellene, akkor mbia, a tőkém 0.5%-áért. Igaz, most már a többi pozícióm is ekkora lesz. Természetesen vásárlás előtt sokkal jobban ránéznék, mert most csak az alapokra tekintettem rá.
Value Investing