Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
FB? Most ert tamaszhoz. Dead cat bounce uh lehet meg lejjebb szur es a tovabbi eses elott itt kicsit vosszamegy es restolt, de nem teljesen. En kb azt varom amit a netflix is csinalt...
Van olyan cég a portfóliómban, ami bár nem klasszik value, de a pénztermelő képességéhez és a növekedési potenciálhoz képest brutálisan alul árazott. Nyilván mindig meg lehet magyarázni miért esik, de sokszor a kisebb cégeket egyszerűen leshortolják az alapok a sárga földig. És én nem aggódom a cég miatt, tudom, hogy jó, de az árfolyam nagyon tud bosszantani, mert azt látom, hogy 2x annyit tudtam volna venni, ha várok. De nem akartam várni, mert hátha jelentés után mikor kiderül, hogy tényleg jó a cég, elszáll. Hát ezt az elszállást taposták a porba. Úgyhogy kivárom, hogy a kutya vissza találjon a gazdájához.
Stratégiától függ. Aki technikai elemzést végez, kötelező eladnia. Aki pedig a mögöttes érték alapján vesz - és az nem sérül nagyon - annak ez vételi lehetőség, de persze azt is ésszel kell csinálni. Például, a befektetési keret adott %-ánál többet nem költhet 1 cégre. Van, akinél ez 20%, másnál meg 1%. Value investinghez mindenképp kell, hogy az illető tisztában legyen, mennyit ér neki a cég, különben a kelleténél jobban fókuszál az árfolyamra, és folyamatosan izgul miatta.
Főnököm, lehet, hogy az egész Faang kosarat össze tudjuk majd vásárolni value árazással. A Googlet például erőteljesen figyelgetném, ha innen még tudna esni 20%-ot.
TBSZ-re vehetsz EU részvényt vagy EU-ban bejegyzett ETF-et is, ha az etf accumulated, akkor a mögöttes osztalék is adómentes. Egyáltalán nem muszáj a BÉT-en befektetni.
Az ANY-ban jelen van számos alapkezelő, a könyvvizsgáló hiteles cég stb. Mind3 hazai nagy cég hiteles, fejlődik csak a geokockázat miatt a piac ezt nem árazza! Az UK befektetés 10m magyar számára nem járható út! Nekünk marad az állampapír amely TBSZ nélkül adómentes és költség is 0, és némi részvény TBSZ-en.
UK- ban 2000 GBP nyereség alatt semmilyen adót nem kell fizetni, TBSZ nélkül sem, és a TBSZ nem 5 éves lejárattal működik :-) (csak, ha valakit érdekel, és ott resident) Tudnál esetleg egy jó példát mondani?
Value Investing