Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Hát ez katasztrófa! akkor nem is éri meg osztalékfizetésre tartani az amerikai részvényeket. ennél még akkor is jobban járok ha minden osztalékfizetési idő előtt eladom és visszaveszem , akkor legalább csak a 15 % szja lesz az árfolyam nyereségre, ami ugyanannyi mint az osztalékkal növelt összeg, hisz másnap mindig esik annyit mint az osztalékszelvény?
Mit szóltok az ADES céghez? Elég jó befektetésnek tűnik. A kockázat, hogy a szénerőművek környezetszennyezésének csökkentésében működik. Ezek aránya pedig csökken az USA-ban. Az RC választékában nem szerepel, de ha szerintetek is jó, akkor megkísérelem fölvetetni.
Nincs EHO: "2019 január elsejétől – az eddig megszokott 450.000 Ft-os ehofizetési felső határ helyett – már az éves jövedelem nagyságához igazodó a szociális hozzájárulási adófizetési korlát van érvényben. Az adót mindaddig meg kell fizetni, amíg a magánszemély jövedelme a minimálbér huszonnégyszeresét (149.000 Ft*24=3.576.000 Ft-ot) el nem éri." https://adozasrolerthetoen.blog.hu/2019/02/20/szocialis_hozzajarulasi_ado_osztalek_utan_2019-ben
Nem először olvasom a fórumon, hogy a könyvelője elcseszte :) Volt, aki arra panaszkodott, hogy a bét részvényei után is ehózott a könyvelője már hosszú ideje. Amikor először kellett tőzsdés adóbevallást csinálnom, egyetlen könyvelőt sem találtam, aki képben lett volna. Nem árt, ha mindenki megtanulja maga. Most majd újratanulhatom én is az USA miatt. De szigorúan csak TBSZ-re veszek amcsi részvényt. Forrásadót biztos levonnak az USÁ-ban gondolom. Kérdés, hogy mennyit. RC-nél vagyok, majd írok nekik kérdéseket, ha aktuális lesz.
És európai kibocsátású opciókkal mi a helyzet? Azok után van eho? Csak részvények eho mentesek? Forex és minden deviza ügylet után van eho, azt tudom. Én most vettem észre hogy Könyvelöim eddig rosszul számoltak.
Igazad van. A KBC-s szamlamon nekem is van ilyen, de meg nem sikerult rajonnom, hogy mi alapjan szamoljak ki az osszeget. Es csak USA reszvenyeknel. Nemet es francia reszvenyeknel egyaltalan nincs ilyen. Legalabbis en igy tapasztaltam.
Ez eddig is így volt. Normál számlára egy kevés máp-on kívül semmit nem veszek. Egyébként TBSZ-ről is vonnak osztalékadót, de egy részét visszatérítik.
Ez eddig is igy volt. Ha nem ered el a maximumot, akkor vedd TBSZ-re az osztalekreszvenyt. Amugy ha jol tudom a 450 mar nem 450 hanem magasabb mert valahogy mashogy szamoljak. Vegulis mindegy. TBSZ.
Erről mit tudtok ?! Én úgy tudtam, amcsi osztalék után nem kell már itthon fizetnem semmit?! z EGT (Európai Gazdasági Térség) tagállamok tőzsdéin vásárolt részvények után kapott osztalék után nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni, csak a 15 százalékos osztalékadót. Ugyanakkor például az USA nem EGT tagállam, tehát az amerikai részvények osztaléka után 14 százalék EHO-t kell fizetni. Viszont az is fontos, hogy a 14 százalékos EHO fizetés maximuma évi 450 ezer forint, így ha ezt valaki már egy adott évben befizette, vagy jelzi a befektetési szolgáltatója felé, hogy be fog ennyit fizetni, úgy a nem EGT részvények osztalékából nem kerül levonásra a 14 százalékos EHO.
Value Investing