Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2017. 07. 10. 10:42
Előzmény: #2399  Tibi0002
#2400
Ráklikkelsz a chartra. Ekkor felbukkan jobb oldalon a "Kimutatás mezőlista". Kipipálod a vizsgálni kívánt cégeket, amik megjelennek a "Tengelymezők (kategóriák)" dobozban. Ezek után drag and drop-pal átdobod őket az "Értékek" dobozba. Most be kell állítani, hogy a kimutatásmező ne a darabszámot, hanem az összértéket adja vissza (ez nem gond itt, ugyanis fajtánként csak egy érték van. Bal gommbal klikk a tickerre (az "Értékek" dobozban), majd a felbukkanó menűből kiválasztod az "értékmező beállítások"-t, itt pedig az "Összeg"-t. Ennyi az egész. Nem olyan félelmetes :) Ha 2-3-szor "lefuttatod" az algoritmust, már automatizmussá válik.
Tibi0002 2017. 07. 10. 10:27
Előzmény: #2398  McDee
#2399
Hogyan tudok cégeket hozzáadni a kínálatból?
McDee 2017. 07. 10. 10:26
Előzmény: #2397  Tibi0002
#2398
FLIR-t csak mintaként hagytam benne. Bármelyikkel összehasonlítható, vagy (akár kizárólag) a benchmark-kal.
Tibi0002 2017. 07. 10. 10:23
Előzmény: #2396  McDee
#2397
Köszi a grafikont. Úgy láttam, a Flir-hez képest jobb a trendje több mutató esetén is. Esetemben ez persze kevésbé számít, hiszen túl erős hozzá a diverzifikációm.
McDee 2017. 07. 10. 09:34
Előzmény: #2395  Tibi0002
#2396
GRMN összehasonlító kvantitatív elemzése: link Finviz-ből szedtem le az ágazat többi szereplőjét. A fontosnak gondolt mutatók tetszés szerint idősoros grafikonon megjeleníthetők. Benchmark-ként készítettem egy medián "ticker"-t, ami az aktuális ágazat szereplőjinek adataiból generált. Ez mutatóknál jó fogódzó pl. P/B vagy bruttó-nettó margin, de abszolút számoknál pl. árbevétel irreleváns.Lehetséges egyidejűleg több tickert is ábrázolni, de 3-4 fölött már zavaró a sokaság. Ha hasznsnak találod, szívesen elkészítem SCS-re is. Örömmel veszem, ha jobbító javaslatot kapok.
Tibi0002 2017. 07. 09. 15:30
Előzmény: #2394  McDee
#2395
Csak azért nem kértem, mert nem akarlak vele zavarni, de - általános felhívás a jövőre nézve is - tőled meg a többiektől bármikor szívesen olvasok részvény ötleteket.
McDee 2017. 07. 09. 15:24
Előzmény: #2393  Tibi0002
#2394
Szerintem érdemes megvizsgálni aa legfontosabb mutatók trendjét 10 éves időtávon összevetve az ágazat más cégeivel ill. mediánjával. Megcsinálnám rájuk (igaz, hogy nem kérted :) ), de most egy másik 15-20 órás letöltésben vagyok.
Tibi0002 2017. 07. 09. 15:05
#2393
A dripinvesting screenerével kiválasztottam pár céget erős hozammal: Williams-Sonoma, Costamare, Armanino, Gap, Garmin, Gladstone (GAIN), L Brands, Lyondellbasell, Old Republic, PPL, Steelcase. Néhány egyszerű adatot összehasonlítottam: szektor, p/e, div yield, m cap, payout ratio, saját tőke változás. A Steelcase és a Garmin esélyes a hó végi vásárlásomra, de addig még változhat a döntés.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 15:02
Előzmény: #2389  McDee
#2392
Szóval sztem a réz ára hamarabb fog "elszállni", mint a meki/coca meghódítani Afrikát. (Rézben sincs pozim, de az nagyon kell a vízvezetékekhez, hacsak nem lehet vmi jó kis műanyaggal helyettesíteni, ami tudtommal még nem létezik, de tévedhetek is ,sőt 40 év múlva simán lehet ilyen is.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 14:59
Előzmény: #2389  McDee
#2391
Talán jól csinálják meg a HF-et, talán nem. Abból a 11 mrd.-ból mennyi lesz muzulmán? :) Tudtommal Afrikára teszik a népesség 4-szereződését, tehát a plusz 4-ből 3 onnan jönne (és 1 mrd. Ázsiából). Ázsia is tele van iszlám országgal, de Afrika nem csak a muzulmán hit miatt "necces". Tiszta vizük sincs sok esetben, nemhogy colát akarnának inni... a meki hasonló, csak pepitában: az sem fenntartható növ. jelen formájában.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 14:53
Előzmény: #2387  zsoltee77
#2390
Vannak olyan körök, ahol a németeket is inkább hitler miatt ismerték/-ik, és kevésbé Goethe-ről. Ezek a körök itt is köröznek :) Zavarják köreinket, de nem sok vizet zavarnak, még ha azt is prédikálnának néha :) (én meg az "ügyeletes plusszoló-hangulatfelelős volnék néha...)
McDee 2017. 07. 09. 14:48
Előzmény: #2386  upgrayeddAKS
#2389
Demográfusok/statisztikusok szerint 2050 körül tetőzik a világ populáció 10-11 Mrd körül. A telítődéshez lesz még hova fejlődni. Ne legyenek illúzióink, a marketingesek megcsinálják a házi feladatukat.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 14:47
Előzmény: #2386  upgrayeddAKS
#2388
"Szimplán úgy gondolom, hogy nincs jövője a terméküknek hosszú távon." ezt másképp fogalmazva: az ő termékeik egy életérzést közvetítenek, amihez fenn kell tartani egy imázsot. Kólaízű üdítőket sokfélét lehet kapni - nekem speciel egyik-másik még jobban is ízlik az "eredetinél". Mo.-on is indulnak ilyen kis cégek, amik ilyeneket gyártanak (remélem, befutnak, és bővül a választék még tovább...) - én amúgy egyikben sem vagyok érdekelt, nem is írnék neveket. Az is vicces azért, hogy ma már magasabb a kóladió-tartalma sok konkurens terméknek, pedig tényleg a Coca "futtatta fel" ezt a témát a "gyógyszerével", amit aztán higítottak, módosítottak. Olyan ez, mint amikor a magyarokat/mongolokat egy képzeletbeli lovasíjász vb-n tönkrever Moldova csapata :) Ja, és még valami, amit eddig nem fejtettem ki eléggé: a keresletet az ilyen cégek saját maguk generálják a reklámjaikkal. Sokkal kisebb az "objektív kereslet" a termékre. Ez persze mindenféle gyógyszertári készítményről elmondható, csak hát az arányok ugyebár... (Disclaimer: senkit nem akarok lebeszélni ezekről a papírokról, csak közreadtam pár gondolatot. Food for thought...)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 07. 09. 14:41
Előzmény: #2385  Tibi0002
#2387
hogy a viharba kapsz ennyi mínuszt ilyen jó gondolatokra? :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 14:36
Előzmény: #2385  Tibi0002
#2386
" része egy katonai szövetségnek, amely hatalmas fegyverarzenállal védi az adott földrajzi területet, geopolitikai egyensúlyt és stabilitást fenntartva." Teljes mértékben egyetértek. Magam is nagy NATO-fan vagyok, és még így is sokkal jobbnak tartom az egész szövetségi rendszert a szövetségeseit lehallgató, waterboarding-oló USÁ-val együtt, hogy erősen hajaz az eddigi klasszikus nagyhatalmakra. De ugyebár valamit valamiért... Cola téma: ha annyi forgalma volna, amiről írtál, egy szinte noname kis cég volna. De nekem nem is etikai problémáim vannak vele igaziból. (Elvégre a gyógyszercégekre is rá lehet fogni, hogy hasznot húznak a haldokló emberekből meg hogy nem igazán gyógyít sok készítményük, csak tüneteket kezel, stb. Mégis rendszeresen veszegetek biotech cégeket.) Szimplán úgy gondolom, hogy nincs jövője a terméküknek hosszú távon. Biztosan fel vannak rá készülve, de arra nem lehet "jól" felkészülni, hogy mondjuk telítődik a piac. Nem vagyok biztos benne, hogy minden piacot meg tudnak hódítani, és amin ott vannak, azokon a stagnálás eléggé biztosnak tűnik. Eddig is csak azért növekedtek annyit, mert felbomlott a keleti blokk, és betörtek a volt SZU piacaira, stb. Az AAPL-t is drágának tartom, de ott legalább nem fog telítődni a piac, amíg egyre jobb gépeket dobnak piacra. Szóval nekem nagyon felfújt marketinglufi ez az egész mekis-kólás dolog. (Talán a meki még kevésbé is. Azt amúgy nem szabad szem elől téveszteni, hogy a befektető sokszor fogyasztó is: bár beleprojektálja a saját véleményét a cég termékeibe, ami nem mindig reprezentatív vélemény, de ezt a véleményt is nagyon sokan osztják. A csapadékképződéshez is kell egy "mag", amire kondenzálódik a víz. Aztán elindul a folyamat, és vagy cseperegni fog egy kicsit, vagy durva, égszakadás-szerű eső lesz belőle. Extra kockázat persze minden papírban van, erről írtam az elején is. A német autógyárak pl. nagyon ki vannak téve a szakszervezeti "hangulatnak" - a szokásos konjunkturális dologk mellett.)
Tibi0002 2017. 07. 09. 12:43
Előzmény: #2384  upgrayeddAKS
#2385
Visszatérve, a hadiipar azoknak nem etikus, akik negatív gondolatokat társítanak hozzá. Nem jut eszükbe, hogy azért léphet ki a saját házából biztonságban, azért nevelheti fel nyugalomban a családját, mert az országa része egy katonai szövetségnek, amely hatalmas fegyverarzenállal védi az adott földrajzi területet, geopolitikai egyensúlyt és stabilitást fenntartva. A coláról nem lónyál jut eszembe, hanem az, hogy ha találkozom barátokkal vagy nővel, akkor ihatok egy finom üdítőt velük. Ja igen! Van részesedésem 2 környezetvédelmi vállalatban is! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 12:28
Előzmény: #2383  Tibi0002
#2384
Ez igaz. Én azért mégis látok olyan értékeket, amikért kár volna. Mondjuk azt én sem bánnám, ha a sok hülyét elvinné valami UFO vagy vírus :) Douglas Adams ezt zseniálisan fogalmazta meg a golgafrinchamos mémjében a Galaxis útikalauz... -ban. (Hatalmas mutáns űrkecske meg ilyenek... annyira fején találta a szöget...) Ja, és Soros is egy "háttérhatalmas" mutáns űrkecske :)
Tibi0002 2017. 07. 09. 12:23
Előzmény: #2381  upgrayeddAKS
#2383
A természetnek nem lenne rossz, ha az emberi faj kipusztulna, csak mi vagyunk úgy programozva, hogy küzdjünk saját magunk, a közösségeink, a fajunk túléléséért. Szimpla biológiai program. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 12:22
Előzmény: #2379  Tibi0002
#2382
Egy olyan disztópiát amúgy simán el tudok képzelni, hogy valódi hatalom nélküli "mamelukok" lesznek a mai polgárok - megkapják a választás illúzióját meg minden (részben már ma is igaz ez). Felettük pedig az "elit" fog uralkodni. Sokan gondolják úgy, hogy ez már ma így van :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 12:18
Előzmény: #2379  Tibi0002
#2381
Mo. elég rossz példa, de én is szkeptikus vagyok ezzel szemben. Csakhogy az alternatíva kb. az, hogy előbb-utóbb kipusztul az emberiség. Vagyis így vagy úgy, de szopóág lesz a "mekinek" :) Remélem azért, hogy "nem mindig lesz ilyen" ez az egész "pocsolya"... a fejlődés látható évszázados perspektívából nézve: a boszorkányokat máglyán égető idiótáktól már eltávolodtunk. Egyelőre a magyarok sem kezdtek újra neki a máglyarakásnak, bár "igény azért volna rá" :)

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók