Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2017. 02. 07. 12:42
Előzmény: #4438  macibear
#4440
Ami biztos, hogy a napi kereskedésben nem sokat segit a fundás várakozás.
Az a hosszabbtávú várakozásokat fogalmazza meg, hogy a jelenlegi tőzsdei érték, árfolyam magasabb-e mint amit a bank jövőbeni teljesitménye indokolttá tenne.
Az elmúlt napokban azt láttuk, hgy a többség által túlértékeltnek tartott OTP árfolyama korrigál. Lassan és emelkedésekkel, mert a többségi várakozások mellett ott vannak azok a :
- befektetők, akik magasabbra értékelik a bankot és a
- napi kereskedők, akik egy közel százalékos esés után indokoltnak tartanak egy fél százalékos korrekciót és ezen keresni akarnak.
Viszont a fundás várakozások néha egy pillanat alatt gyökeresen változhatnak. (Devizahiteles mentő akciók bejelntése, banki bejelentés leirásokról, akviziciós bejelentése stb.) Ezek a HIREK, amelyekhez nemcsak a Fundásnak, de (szerintem) egy okos TA-snak is azonnal alkalmazkodni kell. Ugyanis ezen hirek azonali (sokszor túlreagálás) és későbbi hatása az árfolyamra, ugyanolyan tömegpszihológiai jelenség mint a TA-ból levezethető várakozások.
Tehát abban egyetértek, hogy aki napi szinten kereskedik, annak a két megközelitést párhuzamosan kell alkalmazni.
herlas 2017. 02. 07. 10:33
Előzmény: #4438  macibear
#4439
Könyv szerinti érték=aktuális saját tőke. A gyorsjelentésekből egyszerűen kiolvasható egy adott időpontban mennyi volt.
macibear
macibear 2017. 02. 07. 09:47
Előzmény: #4431  berlini
#4438
Akkor újítottam. :)

Simán felrajzoltam a megtörtént tényeseményeket. Az ugyanis tuti. Most azt próbálom összehozni a rv ár mozgásával.

Egyelőre érdekes, de a 3400-es alj baromira egybe esik mind fundás mind TA-s alapon. Ez jó. Nem létezik, hogy a két elemzést nem lehet közös nevezőre hozni...

Fogalmak.
Tőzsdei érték a kapitalizáció. Ha jól sejtem...
Könyv szerinti érték: No ez azért új, mert amit olvastam doksikat eddig azok saját tőkét említenek és nem könyv szerinti értéket. Ennek akkor még utána kell nézzek ... Biztos félreértelmezek valamit.
tberki 2017. 02. 06. 21:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#4437
Nem is a joemberrol meg a moderatorrol beszeltem hanem arrol amit te csinalsz. Ha minden hsz-ben csak a korabban torolt chartokat tenned be sokkal jobban ertenem mit akarsz mondani mint a rangon aluli mocskolodassal. Mi ertelme ennek de oszinten?

A moderator helyeben en mar valami mas modot kerestem volna a banhoz...
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 21:38
Törölt hozzászólás
#4436
tberki 2017. 02. 06. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#4435
Az az igazsag egyszeruen felfoghatatlan szamomra amit csinalsz. Amit a joember szemere vetsz pontosan azt csinalod te is. Gondolkodj el rajta mennyi minden ertelmesebb dolgot csinalhatnal ehelyett.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 21:08
Törölt hozzászólás
#4434
Hathor
Hathor 2017. 02. 06. 20:46
Előzmény: #4432  tberki
#4433
Nem tartott sokáig. Egy nap sem.
tberki 2017. 02. 06. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#4432
Nala mar csak te vagy gazabb 723 nickes lulo.
berlini
berlini 2017. 02. 06. 20:09
Előzmény: #4428  macibear
#4431
Annyiban pontositok, hogy a vizsszintes tengelyen nem egy már megtörtént év tőkearányos nyeresége (ROE) van leképezve, hanem a következő három év átlagos ROE várakozása.
Azért a várakozás, mert a fundás meggondolások alapvetése, hogy a jövőbeni nyereségesség határozza meg a papir reális jelenkori tőzsdeárfolyamát.
Éppen ezért lehet a pöttyöt mozgatni vizszintesen. (Függőlegesen a tőzsdei érték és a könyvszerinti érték hányadosa számitható, jelenkori érték.)
Mindenki oda teszi, ahova a következő évek átlagos ROE értékét százalékosan várja.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 18:59
Törölt hozzászólás
#4430
gyula1971
gyula1971 2017. 02. 06. 18:43
Előzmény: #4428  macibear
#4429
Akkor vegyük az OTP-t, van benn legalább 30%-emelkedés 1-év alatt?

Duplázódni biztos nem fog az 16-ezer ft lenne.
macibear
macibear 2017. 02. 06. 14:34
#4428
Szia Berlini!

Nagy nehezen összehoztam az OTP időbeli mozgását a P/BV-ROE ábrán? grafikonon? Azt se tudom minek nevezzem. Nemes egyszerűséggel én csak "csillagtérképnek" titulálom, de ha elmondod mi a tisztességes neve, ezek után úgy fogom hívni.

Mielőtt tovább olvasnál egyet szeretnék megkérdezni, illetve tisztázni: Ha jól értem ennek az "ábrának" a függőleges tengelyén a kapitalizációt (P) (rv darab*rv ár) osztjuk a saját tőkével (BV). A vízszintes tengelyen pedig az éves nyereséget (E) osztjuk a saját tőkével (BV).

A saját tőke nagyságát, az éves hasznot, (nyereséget, adózás utáni nyereséget) ki tudom olvasni a jelentésekből, a kapitalizációt pedig ki tudom számolni az aktuális év utolsó napjának záró árából és a kibocsájtott részvénymennyiségből.

No ha nem így lenne, akkor ne is olvass tovább, mert így számoltam.

Szóval egy aktuális év "pöttyének" a koordinátáit a fenti adatokból számolva lehet meghatározni. Függőlegesen az év végi záró ár*rv db és osztva a saját tőkével, míg vízszintes irányba az éves nyereséget kell osztani a saját tőkével.

Múltkoriban emlegetted, hogy a nyereség nem 15, hanem 18% is lehet és ez elviszi a 2016-os "pöttyöt" jobbra és alá kerül egy ideális vonalnak. Na ja! De milyen saját tőke mellett. Ha azt növelem, akkor a pötty alapvetően lefele mozdul, ha csökkentem akkor meg felfele.

Azt láttam, hogy a saját tőke alapvetően növekedett 2003-tól. (Messzebb nem néztem.) Kivéve a 13-15 közötti időszakot, amikor is csökkent. 16-ra vonatkozóan újból emelkedni látszik.

A 2016 évi "pöttyöt" a saját tőke növekedése lefele, a részvény ár változása dec 31-hez képest (kb 430 Ft) felfele, míg a százalékos nyereségnövekedés pedig jobbra mozdítja el.

No de mihez viszonyítsak? Hol van reális áron az a "pötty"?
berlini
berlini 2017. 01. 27. 23:53
Előzmény: #4426  pomperj
#4427
ujabb zagyvaság.
Orvos már látott?
Amúgy vigyázz a vérnyomásodra, ha elhanyagolod és tartósan magas, akkor az kellemetlen öregkori betegségekkel járhat.
Olvass utána!
(De most pontosan.)
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 23:43
Előzmény: #4424  berlini
#4426
Hazugsagaidat ujabb kettovel tetezed, amice. Hogy 5 eve ujra szamozom a chartokat? Nos, ki az aki nem ezt tette mikozben volt jopar bull es bear 5 eve minden idotavon? Ja, nyilvan te egyedul, mint perma-bull.
Tulbecsultelek, nagyon. berlini az ignore listan van.
berlini
berlini 2017. 01. 27. 20:42
Előzmény: #4423  pomperj
#4425
... ja és Veled ellentétben én sohasem gondoltam, hogy TA szakértő vagyok!
berlini
berlini 2017. 01. 27. 20:40
Előzmény: #4423  pomperj
#4424
Ezzel a blablával sem tudod feledtetni, hogy az amerikai korrekciót 12000-től (2012 óta) várod, mig az OTP-nél csak 2016 márciustől (5000 ft-os árfolyam).
2012 óta újra és ujra átértelmezed a chartokat és mindig az jön ki belőlük, hogy most jön a beszakadás.
Nem tudom pontosan hányszor számoztad már át a chartjaidat, de ebben biztosan csúcstartó vagy.
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 17:18
Előzmény: #4420  berlini
#4423
Amice, sulyos baj a TA alapismereti hianyossag. Amikor 1-2-3-4-5 szamokat latsz chartokon, azok bull idoszakok; amikor a-b-c-d-e betuket, azok korrekciok vagy bear. Ez Elliott elso tanora szintje.

Miutan megjegyeztel ennyit, nezz ra az altalam rajzolt chartokra. Abbol megerted, mennyire nem tudsz helyesen olvasni. Plane ertelmezni. Mondjuk 2012 ota?

gyula1971
gyula1971 2017. 01. 27. 16:53
Előzmény: #4421  gyula1971
#4422
DOW-index 22-ezer pontig mehet helyesen.
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 27. 16:51
Előzmény: #4420  berlini
#4421
Lehet,hogy májusig elmegy Amerikában a Dow-index 2-ezerig,utána nyáron oldalaz. És ősszel indul meg egy másfél-két éves korrekció.
A korrekció tarthat 2019-őszig,tehát 2-évid.

Akkor az OTP-is könnyen 6000-mehet,ez még egy optimista esés, ha csak 6K-lesz.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek