Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2017. 01. 27. 12:34
Előzmény: #4404  pomperj
#4420
A 2009-ben indult rally a tőzsdéken előbb vagy utóbb megáll, sőt erős korrekció várható.
(Te már 2012-től egyfolytában ezt várod.)
Itt egy cikk ami egy jóslatot tartalmaz. Milyen előjelei lesznek annak, ha megindul a korrekció.

link
berlini
berlini 2017. 01. 24. 16:27
Előzmény: #4417  gyula1971
#4419
persze csak óvatosan!
A potenciál nem jelent autómatikus nyereséget.
Én megjátszottam.
berlini
berlini 2017. 01. 24. 16:25
Előzmény: #4417  gyula1971
#4418
Most az egyesülés óta a neve:
Banca Popolare di Milano
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 24. 16:19
Előzmény: #4414  berlini
#4417
Jó tipp! Banco Popolar-ben 200% potenciál van 2-éven belül!
Érdemes megfogadni ezt.
berlini
berlini 2017. 01. 24. 08:40
Előzmény: #4415  upgrayeddAKS
#4416
Köszönöm!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 24. 01:14
Előzmény: #4414  berlini
#4415
A Moody's elég jó credit ratinget adott ki róluk:

Following the merger, Moody's withdrew BPM and Banco Popolare's counterparty risk assessments. At the same time, the counterparty risk assessment of the newly created entity Banco BPM ((1) deposit ratings of Ba1/Not Prime, stable; (2) a long-term issuer rating of Ba2, negative;(3) a standalone baseline credit assessment (BCA) and adjusted BCA of b1; and (4) Counterparty Risk Assessments (CR Assessment) of Ba1(cr)/Not Prime(cr)) has been assigned.

link
berlini
berlini 2017. 01. 23. 23:02
Előzmény: #4410  gyula1971
#4414
Miközben bizok az OTP-nél is további évi 20%-os árfolyam emelkedésben, én is többet várok az olasz Banco Popolare-s 6000db részvényeimtől. Ott nem lepne me, ha két év múlva az árfolyam 200%-ot nőne. (Márpedig az +36.000 euró nyereséget jelentene.)
berlini
berlini 2017. 01. 23. 22:56
Előzmény: #4408  sanka
#4413
Ha beszakad akkor azt fogom mondani, hogy megérett egy korrekció.
Itt is irtam, hogy a horvát akvizició előtt már számitottam párszáz ft-os korrekcióra, amit a bejelentés megakadályozott.
A korrekció nélkül eléggé nyögvenyelősen fog alakulni a márciusi 2016. évi beszámolóig még hátralevő közel 2 hónap.
Jánossal itt azonban nem arról megy a vita (vagyis menne, ha ebben partner lenne) hogy korrekciók szükségesek-e. Ő már márciustól azzal érvvel, hogy a bank nem ér többet mint 5000ft és - ahogy az árfolyam egyre feljebb megy - egyre nagyobb korrekciót vár. Ma már ez nem egy sima korrekció lenne. Az árfolyam feleződéséhez már nem elég ha páran nyereséget realizálnak és utána egy csomó stop kiüt még számos részvényest. Maga a Brexit sem tudta az árfolyamot csak pár hétig 10-15%-kal leverni.
Tehát a válaszom:
ha lemegy 8000 körüli szintre, akkor nem fogok csodálkozni, mint ahogy azon sem, hogy legkésőbb akkor lesz elég beszálló, hogy újra a jelenlegi szintre kerüljön.
2017 márciusban jön ismét az igazság pillanata. Ha 2016 teljesiti az elvárásaimat, akkor nincsen akadálya a 10000ft-os árfolyamnak. Akkor sokan fognak olyanok is beszállni, akik előtte még shortban voltak.
Nagyobb beszakadásra pedig nem látok lehetőséget a jelenlegi nemzetközi hangulatban.
berlini
berlini 2017. 01. 23. 22:44
Előzmény: #4407  upgrayeddAKS
#4412
1.
Részemről nem lenne probléma János érveinek megértése, ha érvelne. Azaz ponosan idézné az adatokat, azokból pontosan számolna és ha veszem a fáradtságot az ő 6 pontjára pontról pontra érvekkel számolással reagálni, akkor elvárnám, hogy ezt ő is ugyanilyen alapossággal tegye meg! A likviditás számitásra ha van más megközelitése akkor azt is elfogadom, de az biztosan nem az általa leirt. Ahhoz nem kell valakinek bankosnak lenni, sőt a különbséget az MSZSZ és az IFRS között sem kell pontosan tudni.
2.
ATH elérése szerintem is lehetséges a következő 2 évben.
Jó meglátás, hogy ebben segiteni fog a 2019-ig szigorodó tőkemegfelelősségi előirás. Sok bank fogja még az eszközoldal csökkentése utján elérni ezt a tőkemegfelelősséget.
János nem hisz benne, de ez bizony jó lehetősséget ad akviziciókra.
berlini
berlini 2017. 01. 23. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#4411
Igazad van, nem tudom mi történt vele...pár évvel ezelőtt még lehetett vele jókat vitatkozni. Ma már nem csak hogy nem válaszol az érveimre, de már látványosan és szándékosan eltorzitva idéz, olyat ad a számba amit soha nem állitottam.
Sajnálom...
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 23. 16:01
Előzmény: #4379  berlini
#4410
Így van Olasz és Német bankok, ott van duplázódás lehetősége.

OTP-nél csak évi 20%-lehet maximun, ugyanakkor nagy a korrekció kockázata benne.
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 23. 15:52
Előzmény: #4403  berlini
#4409
Ezek az akvizíciók a válság miatt nem jöttek be mind,tehát vegyesen állnak.
Jobb osztalékot emelt volna belőle.
Ezen az áron túlértékelt kicsit a papír.

Vétel 6500-közelébe,persze ha pánik lesz ez sem állítja meg vagy tőkekivonás.
sanka 2017. 01. 23. 14:21
Előzmény: #4405  berlini
#4408
Egyébként, ha egyszer tényleg beszakad mit fogsz mondani?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 23. 14:19
Előzmény: #4405  berlini
#4407
Hello Togyozo!

Welcome back :)
Nyilván nem lesz nagy egyetértés köztetek, de azért talán tudok segíteni a másik megértésében. A vitátok (annak ellenére is, hogy fel-felbukkan benne a személyeskedés) nagyon is hasznos, mert 2 ellentétes oldalt képviseltek Pomperj-jel. A fórumozók is rengeteg + jellel értékelték a vitát.
Pár dolog így elsőre:

1. Amikor ezt írja János: "... a hitel/betet arany 80%, es ha a merlegfoosszeg 10953Mrd, akkor abbol neked 10953*0.8=8762 folotti resz, tehat
2200MrdFt=7.5Mrd EUR,
nos, az mind "likviditas"? "

akkor voltaképp egy lim sup-ot akar a likviditásra hozni, amit szemmel láthatóan szokatlan megközelítéssel tesz, hiszen a mérleg forrás oldalában vannak a betétek, a "likviditás" pedig az eszköz oldalon. Ennél hatékonyabb (sokkal pontosabb, de némiképp nehezebben kiszámítható) megközelítés lenne, ha az 1-es számlaosztályban keresgélne. De a lim sup-teóriára utal a kérdés a végén. Szóval én értem, hogy miért így közelítette meg + szvsz. nem nagyon ismeri a MSZSZ-kat. (Illetve most már IFRS-re át kell állni, szóval e téren lesz némi konvergencia. János is jobban meg fogja érteni a "magyar specialitásokat", mivel az IFRS-t meg értenie kell.)

2. Szkepszise az OTP-vel szemben érthető. Ettől függetlenül is: a bank helyzete kiváló, és eddig nem ezt árazta be a piac, hanem azt, hogy kikerült Mo. a bóvliból + elkezdték csökkenteni a banki különadókat. Ha a bázeli kritériumok szigorodnak, abból az OTP nyertesként fog kikerülni, ezért még van benne kraft. (Én sem vennék ilyen áron, pláne, mert sz..r bármikor kerülhet a palacsintába, de az ATH "lazán" benne van még, ha nem romlik el a hangulat.) Abban azért ki is egyezhetnétek, hogy az akvizíció igen kockázatos...
Törölt felhasználó 2017. 01. 23. 14:07
Törölt hozzászólás
#4406
berlini
berlini 2017. 01. 22. 21:21
Előzmény: #4404  pomperj
#4405
tanulj meg olvasni.
Azaz értelmezd és értsd meg amit irok.
Szólj, ha eljutottál erre a szintre.
pomperj
pomperj 2017. 01. 22. 20:20
Előzmény: #4403  berlini
#4404
A #4392 irasodbol kimasolva:

" ha.... akvirálnak, azzal a csoportszintű hitelállományt kb harmadával növelik. Igy a kamatbevételek és ezáltal az üzemi (operativ) eredmény is ennek megfelelően nő"

Ezt hogy konszolidalod a rakovetkezovel, amit az elozobol masoltam:

" akvirál(as) ....eddig összeségében nem volt nyereséges"

Minek kuzdesz a tenyek ellen?
Minek az egesz akviralasi lelkesedes? Ha egyszer teny: az akviralasba belevert 1245Mrd forint 47%-a a tapasztalatok szerint odaveszett?
Biztatod OTP-t, hogy tovabb pusztitsa a bank erteket?
Fura befekteto vagy.
berlini
berlini 2017. 01. 22. 19:22
Előzmény: #4401  pomperj
#4403
Nem csak ő nem értei!
Senki nem mondta, hogy a likviditást (amit nem tudsz kiszámitani, de sejtésem szerint nem is érted a fogalmát) teljes egészében akvirálásra kellene forditani! Leegyszerűsitett példámban (azért egyszerűsitettem, hogy Te is megértsed) a likviditás egy harmadát vettem akvizicióra. Mellesleg már az egyötöd is nagy siker lenne.
a 4396-os hozzászólásodban leirtad hogy mennyibe kerültek az akvizició eddig és mennyit kellett ezekből leirni.
Ezeket a tényeket eddig sem vitatta senki. Az OTP a válság előtti években akvirált és nem csoda, hogy ez eddig összeségében nem volt nyereséges.
Mint ahogyan azon sem csodálkozom, hogy itt is tendenciózusan hamisitasz. Az akviziciók kiértékeléséhez ugyanis nem csak a leirásokat kell figyelembe illene venni. Az értékeléshez hozzátartozik az is, hogy leánybankonként mennyi nyereséget hoztak az egyes akviziciók. Dehát ezt Te is tudod. A probléma csupán az, hogy szándékosan félretájékoztatod azokat akik ezt a fórumot olvassák!
Ettől a hozzáállástól hányingerem van!
Hogy miért?
Mert a fentieken kivül abból is elegem van, hogy soha nem arra válaszolsz amit állitok, hanem arra, amit elképzelsz róla. Gondolom el sem olvasod és úgy reagálsz!
Ha ez a "letisztult véleményed" akkor én a továbbiakban nem vagyok hajlandó reagálni ezekre az ámokfutás jellegű beirásokra.
safilaci 2017. 01. 22. 13:39
#4402
Pompi mínuszai mutatják mennyien vannak
még OTP longban!
pomperj
pomperj 2017. 01. 22. 13:13
Előzmény: #4398  tberki
#4401
Sajnalom hogy nem erted.
A kedvedert:
berlini azt argumentalja, hogy akviralni!
Nos, az eddigi akviziciok puhan fogalmazva is pocsekok lettek. Ott a reszletes indoklas, #4396.

Aztan azt argumentalja az amice, hogy OTP rohadt sok penzzel bir az akviralashoz, ugy 7.5Mrd EUroval. Tegyuk bele az akvizicioba az egesz likviditast !

Plane bajos idea. Torvenyleg sem lehet az altalanos tartalekot es celtartalekot akviziciora hasznalni, de ez hagyjan, honnan tudna amice. Masreszt a 7.5Mrd Euro = 2350Mrd forint, ki is hozza.

Csak: az OTP egesz toke es boookvalue 1400Mrd koruli. Vagyis ketszer akkorat akar venni, mint az egesz OTP!
Ja, a legnagyobb amit OTP eddig vett, az ukran bank = 280Mrd, es el is bukta majdnem az egesz penzt.

Most igy letisztultabb a velemenyem?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek