Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2016. 12. 22. 10:40
Előzmény: #4277  berlini
#4280
Köszönjük a precíz elemzéseket,
mindig jó olvasni téged...ne hagyd abba .-)

---------------------
SOk pénzt és jó befektetést mindenkinek az OTP -vel !!!
sanka 2016. 12. 22. 07:29
Előzmény: #4276  berlini
#4279
Ja, a balkánon, ott lehet a legnagyobb szopkát beszopni.
Hathor
Hathor 2016. 12. 21. 21:15
Előzmény: #4277  berlini
#4278
Köszi az okfejtéseket.
Szívesen olvasom a fundás gondolatokat
berlini
berlini 2016. 12. 21. 21:11
Előzmény: #4276  berlini
#4277
folytatás:
Igy akár az alábbi fejlődési pálya is elképzelhető:
2016 2018
eszközállomány 100% 140%
árbevétel: 720 Mft 1000 Mft
költségek: 390 Mft 500 Mft
céltartalékolás: 70 Mft 100 Mft
adó: 40 60 Mft
adózott nyereség: 220 Mft 340 Mft

Ez az idealizált (minden szükséges relációban akviziót feltételező) fejlődés, egy P=E= 12 esetében akár 14.000 ft-os árfolyamot is elképzelhetővé tesz 2019-re
berlini
berlini 2016. 12. 21. 21:02
Előzmény: #4265  berlini
#4276
Volt egy kisebb (200 ft-os) korrekció. Hogy nem lett nagyobb az a mai bejelentésnek köszönhető.
Többen is megirták már, (én évek óta többször) hogy az OTP nem tud hosszabb távon folyamatosan emelkedő nyereséget produkálni, csak akkor ha két dolgot egyidejűleg meg tud tenni:
- kombinálja azt a régióban szinte egyedülállóan jó tőkehelyzetét (+likviditását) amellyel ellentétben konkurenseivel, (olasz, görög, német bankok és leányaik) hitelexpanzióba kezdhet
- akviziciókkal végre eléri a leánybankjai felénél azt a méretnagyságot amivel tőkearányosan megfelelően tud teljesiteni.
A ma bejelentett szűken elegendő Horvátországban.
Lépni kell azonban Romániában (amely azért is értékes piac, mert a várható GDP növekménye a régióban a legnagyobb,) sürgősen lépni kell Montenegróban és Szerbiában és (ha már adódódik a lehetőség) Bulgáriában is.
A görög-osztrák-olasz bankoknak muszáj eladniuk. Igy akár új piacok is szóba jöhetnek a Balkánon (Macedónia, Albánia).
Szerintem ez a térség lesz a következő évek leggyorsabban fejlődő régiója. Márpedig egy 3-4%-os GDP növekedés - a tapasztalatok szerint ennél jóval nagyobb hitelexpanzióval jár.
Az OTP-ben meg van a szükséges tőke ahhoz, hogy a jelenlegi eszközállományt akár 30-40%-kal növelhesse (részben organikus részben akviziciós úton.) A megfelelő méretnagyságnak éppen az a jele, hogy a bevételek növekedési ütemét alulmúló módon követik a költségek. Igy egy fenti növekedési ütemhez képest nagyobb nyereség növekedésre lehet számitani az egyes relációkban.
Igy akár az alábbi fejlődési pálya is elképzelhető:
2016 2018
eszközállomány+30-40%-os eszköállomány)

Törölt felhasználó 2016. 12. 18. 11:25
Előzmény: #4274  lukskypoker
#4275
Köszi luk! Nem is értem hogy miért nincs panyd! :-)
Egész jó portfolió!
lukskypoker
lukskypoker 2016. 12. 18. 10:25
Előzmény: #4268  berlini
#4274
A Daimler csak gépkocsi lenne? Kétlem...

A héten jelentősen csökkent a Daimler kitettségem. Kína előbb utóbb komoly gond lesz. (Trump is, de csak lassan esik le a tantusz majd..)

Jelenlegi rv portfólióm "erő sorrendben": MTEL, ÁNY, ELMÜ/ÉMÁSZ, RÁBA, GSP, KSOFT, DAIMLER, OPIMUS, PLOTINUS.

Kellene vennem OTP-t is. Várom azt a korrekciót nagyon, amikor lesz 3-4 piros nap egymás után. Akkor meg is veszem a pakkot majd.

Mercedes-t és BMW-t pedig nem vezettem még:-)
tberki 2016. 12. 18. 09:31
Előzmény: #4268  berlini
#4273
Az elveddel nagyon egyetertek ezert is nincs nekem bmw reszvenyem es ezert van daimlerem a harom premium gyartobol.
A formatervezes borzalmas vagy nem borzalmas voltan nem akarok vitazni, valahol izles kerdese. Nekem volt szerencsem legalabb kiprobalas szinten az osszes jelenleg piacon levo modellt megnezni, sot nehany olyat is ami a kovetkezo evekben kerul piacra, most utoljara egy gle coupe (aka bmw x6) 43 amg volt nalam, es beleelveztem az ulesbe... A belso ter minosegerzeteben egyszeruen a mercedes mas vilagban mozog mint a bmw, ugy is fogalmazhatok hogy egy alaparas bmw egy fapados fos egy barmilyen mercedes mellett - kb azonos aron. Ebben a kategoriaban ez bizony selling point. Ami szerintem nem jo irany, hogy az autoink lassan csak a hosszukbol megkulonboztethetok...
Amit meg az audi tud elkepeszto jol hogy minden kapcsolo es billentyu ugyanugy klattyan, ugyanolyan ero kell a nyomashoz ugyanolyan hangja es erzete van (az egesz viselkedesre a nemeteknek van egy szavuk "Haptik"), ezt mi nem tudjuk ilyen szinten. Nekem peldaul ez szinten fontos komforterzeti szempont, de az audit ill. VWt mint ceget ruhellem igy az is kiesett.
Cipolla22 2016. 12. 18. 00:19
Előzmény: #4265  berlini
#4272
Szia berlini! Ezzel az írásoddal viszont sokat tisztult bennem a kép, egyet is értek vele, amit írtál. Kevesebb kockázattal járó termékek szerintem az olajos cégek lehetnek, az olajárak felemelkedésével bennük is jó lehetőségek nyílnak. Könnyen lehet, hogy tévedek, de 60$-ig látom az olajat 2017-ben. Ha az arany tudna lefelé korrigálni egy szépet (amikor már az indexen is megjelenik, hogy romba dől az árfolyama), akkor abból is jól bevásárolnék.
thibi99 2016. 12. 17. 23:55
Törölt hozzászólás
#4271
thibi99 2016. 12. 17. 23:55
Törölt hozzászólás
#4270
tberki 2016. 12. 17. 23:38
Előzmény: #4268  berlini
#4269
juj. Azert errol a borzalmas formatervezesrol beszeljunk mar. :)
berlini
berlini 2016. 12. 17. 22:16
Előzmény: #4267  kvantitativ
#4268
én is eladtam a BMW pakk felét egy hete.
Daimlert meg nem veszek. Van egy elvem. Ha egy cégnek nem tartom jónak a termékeit, akkor nem veszem a részvényeit.
Eddig csak megbizhatattlan, sokat fogyasztó és borzalmas formatervezésű Mercedeszt láttam. És mindezt elképesztó árakon.
kvantitativ
kvantitativ 2016. 12. 17. 19:22
Előzmény: #4266  berlini
#4267

A Bmw-vel sokat kerestél ebben a félévben, az jól ment.
Én is vettem még olcsón, de már sokat ment, áttértem a Daimlere a vételekkel, mert az még kevesebbet ment föl.
berlini
berlini 2016. 12. 16. 19:32
Előzmény: #4263  Cipolla22
#4266
Amúgy az OTP-nél a 7 év inkább csak:
- 2 év, ha az árfolyamot figyeljük csupán
és csak
- fél éves, ha a működési folyamataiban figyeljük az alapvető "reményt keltő" pozitivumokat.
Persze tudom, hogy a következő nagy válságra célzol, ami 7 évvel a 2009-es mélypont után akár jöhetne is.
Nem vagyok egyedül azzal a várakozással, hogy a következő 2-3 évben nem számolok válsággal, sőt!
Számolok:
- az eurózónában a fiskális megszoritások lazitásával
- az eurózónában gyorsabban emelkedő GDP-vel (+1,5 - 2%), aminek következtében
- Kelet-közép Európában stabil 2,5- 4%-os növekedéssel, igy
- bővülő hitelezéssel és banki bevételekkel,
- 2 év múlva már emelkedő alapkamatokkal, igy növekvő banki marzsokkal.
Mindebből egy rosszabb tőkeellátottságú és kevésbé előnyös piacokon tevékenykedő bank is jól jönne ki. Az OTP pedig pláne!
berlini
berlini 2016. 12. 16. 19:22
Előzmény: #4263  Cipolla22
#4265
Válaszom részben ugyanaz mint az előbb.
Hmmm...
Persze hogy kockázatosabb az ajánlás mint augusztusban.
Aki napi szinten kereskedik, annak véletlenül sem ajánlanám most éppen az OTP-t.
A következő hetekben hónapokban annak az esélye, hogy pár száz ft-ot esik nagyobb mint a további emelkedésnek 8500 fölé.
Aki viszont egy-két éves távlatban vásárol, annak meggondolásra ajánlom. 2 éves távlatban benne van (még 8411ft-tól is) egy további 20% emelkedés, ami a következő két osztalékkal (kb 160+ 200=360, tehát +4%) már nem rossz nyereség lehet.
De ha Te tudsz ennél jobbat igérót, vagy hasonlót de kevesebb kockázattal akkor kérlek ird be.
Nem csak OTP-vel kereskedem, igy megköszönök minden tippet.
A sajátjaim ebben a félévben felemásan jöttek be:
- BMW: +35%
- BAPO: -15%
- EUR/HUF ügyletek: milliós veszteség
- CIG: +8%
berlini
berlini 2016. 12. 16. 19:11
Előzmény: #4262  Tibi0002
#4264
Ha ilyen egyszerű lenne a dolog, akkor minden nap beirnék ide pár százalékos emelkedést. :)
Némi iróniával én csupán arra szerettem volna célozni, hogy ha valaki befektet egy cég papirjaiba, akkor (shortosként is) kötelező megismerkedni a cég jelenével és valószinűsithető jövőjével.
Minden egyéb TA alapú spekuláció csupán arra alkalmas, hogy az éppen már "multat" tökéletesen megmagyarázza.
A fundamentumok előbb vagy utóbb felülirják a spekulációt.
Az OTP természetesen visszaeshet pár hónapos távlatban 8000, de akár 7500 ft alá is. De ez nem változtat azon, hogy a külső feltételek további stabil alakulása mellett (világgazdaság, az egyes OTP piacok makrogazdasági alakulása) az OTP az augusztusi 7000ft-hoz képest valószinűleg stabilan 9000 ft fölé kerül 2018-ra és csipegetni fogja a 10000ft-os szinteket.
Cipolla22 2016. 12. 16. 19:10
Előzmény: #4261  berlini
#4263
Bejött az ötleted gratulálok! Én viszont továbbra is neccesnek érzem a részvény ajánlgatását 7 év bull után.
Tibi0002 2016. 12. 16. 18:53
Előzmény: #4257  berlini
#4262
Oké. Elismerem, hogy azért emelkedett az árfolyam ennyit, mert te ide előre beírtad. Nem is értem, hogy kételkedhettem. Elnézést.
berlini
berlini 2016. 12. 16. 18:52
Előzmény: #4260  Tibi0002
#4261
ezt is a filozófusok mondták? :)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek