Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2017. 01. 01. 16:30
Előzmény: #4338  macskassy
#4340
Igen, senki és semmikor nincsen védve a Tőzsdén az ilyen meglepetés ellen.
De ha a higgitással (igy lehet hogy 5000-6000 közötti átlaggal) ma 30-50%-os nyereséggel tudtál volna kiszállni.
KB58 2017. 01. 01. 03:39
Előzmény: #4332  egy_kezdo
#4339
Azt hiszem sokakat érdekelne az, hogy a jelenlegi árfolyam szintjeiket figyelembe véve hogyan ítélitek meg a Deutsche Bank, a Commerzbank és a Sberbank részvényeibe való befektetés, a várható árfolyam növekedés és az elérhető árfolyam nyereség lehetőségét a következő 1-2 évre vonatkozóan. Emlékszem, hogy régebben azt írtad, hogy nem igazán foglalkoztok velük, ennek ellenére jó lenne tudni, hogy a rendelkezésetekre álló információ alapján mégis hogyan értékelitek őket, mint esetleges befektetési lehetőséget.

macskassy 2016. 12. 31. 23:07
Előzmény: #4337  berlini
#4338
Boldog új évet mindenkinek!
Sokat nyertem és vesztettem is az OTP-vel az utóbbi 10 évben, ahogy gondolom többen is itt a fórumon.
Mindenesetre látom a többség erősen bull még mindig, ezért okolásul a saját story-m: 2007 elején 7.900-ért vettem először OTP-t kezdőként, amit persze nem adtam el 2007 nyarán 10.000-ért, mert ugye az OTP remek hosszútávú befektetés. Nagyon hasonló érveket olvastam akkoriban is, mint amiket most irtok. Aztán persze végignéztem az egész zuhanást, a legszebb Soros bácsi pénteki shortja volt, ha még emlékeztek.
Az alján szerencsére higítottam, így végül kis veszteséggel tudtam kiszállni, de nem kívánom senkinek, amit átéltem. Különösen úgy, hogy csodás profittal tudtam volna kiszállni 10k-nál... Szóval óvatosan a wishful thinking-el, ezt egy életre megtanultam.
berlini
berlini 2016. 12. 31. 21:46
Előzmény: #4336  Lajos50
#4337
Az, hogy nagy szuflát nem látsz az OTP-ben nagy szuflát, azzal nem lehet nagyon vitatkozni.
Ezek szerint nem hiszel az elemzők nagy része által várt komoly árbevétel, nyereség növekedésben.
Én nem hiszem, de könnyen lehet, hogy Neked lesz igazad.
Mi kell ahhoz, hogy az OTP nyereségessége ne nőjön a következő években és az árfolyam visszakorrigáljon 6000-ig?

Tévedni kell elemzők többségének akik a régióban az idei 1-2%-os növekedésnél nagyobbat várnak. (Ezt el lehet érni az OKrán-orosz válság kiéleződésével, az Unió belső problémái növekedésével, az Euróövezeti növekedés megszünésével, Trump protekcionista gazdaságpolitikai intézkedései után világkereskedelem stagnálásával, Ázsia megtorpanásával). Ekkor bekövetkezne az, ami még a 2008-2010-es nagy válság mélypontján sem volt. A többség ugyanis nem tudja, de még a mélyponton sem csökkent a világgazdaság és a világkereskedelem. Tehát egy (hatásában ) az utolsó válságnál is mélyebb jönne. Miközben az összes nagy szereplő még mindent meg tesz, hogy a jelenlegi fejlődési ütem gyorsuljon!
Mennyire valószinű ez?
Persze mondhatod, hogy mindez nem kell, elég ha csak az OTP érzékeny piacain következik be (ismétlődően) valami disznóság. Négy ilyen érzékeny ország van.
Magyarország (ahol a nyereség többsége realizálódik)
Bulgária (ahol a legnagyobb a saját tőke megtérülés) valamint
Ukrán-Orosz reláció (ahol a legnagyonbb volt a veszteség leirás az elmúlt 2 évben.
Magyarországon jövőre gyorsuló fejlődést várok az úniós pénz beáramlás gyorsulása miatt
Bulgáriában még mindig vannak nagybankok, ahonnan az ügyfelek menekülnek és banktulajdonosok, akik legszivesebben megszabadulnának a leánybanktól. Mekkora az esély, hogy csökken a leánybank nyereségessége?
Az Ukrán-Orosz (esetleg ) élesülő válság már nem egy évi 50 milliárd feletti nyereséget termelő "lábat" csipne el. Érzékenyen érintené a bankot, mert számitanánk ebben a relációban a komoly nyereségnövekedésre, de a meglévő csoportszintü nyereséget ez most nem rombolná. Igy az idei 220 milliárdos nyereség csökkenését nem okozná!
Mire lenne elegendő a 220 milliárd megmaradása?
Nyugaton a bankok többsége P/E=13 és 17 között mozog. (Számos bank veszteséges)
Feltételezhetjük, hogy az OTP-nek is megadna a piac egy P/E= 13-at. (Te is ezt valószinűsited?)
Ebben az esetben a reális árfolyam 10200 ft lenne.
Tételezzük fel, hogy miközben a világgazdaság Trump ellenében is, ha kell növekedni fog, de az OTP leánybankok többsége nem tudja kiegyensúlyozni egy feltételezett ukrán-orosz veszteséget. (Csak hogy tudd, ez a két ország már nem az az expandáló, magas költségű az OTP-nél, tehát a keletkező veszteségek most már 10-20 milliárdos nagyságrendűek lehetnének csupán.)
Tételezzük fel, hogy a nyereségesség 200 milliárdra csökkenne.
Ebben az esetben a P/E=13 egy 8000 ft-os árfolyamot valószinűsitene.
6000 ft-os árfolyamnál a nyereségnek 140 milliárd alá kellene esnie. Ezt most rajtad kivül senki nem várja.
Ezen azért elgondokodnék.
Persze mondhatnád, hogy a Brexit után csak láttuk 7400ft helyett 6200 ft-os árfolyamot is. Ez igaz!
Vársz egy újabb hasonló földrengést?
Ne felejtsük, hogy a Brexit után jött azonban 2 nagyon jó gyorsjelentés, ami után erre az évre már nem 160 hanem 220 milliárd ft-os nyereség valószinűsithető. (majd 40%-kal több.
Ha a brexit mélyponthoz hozzáadjuk a 40%-ot mit kapunk?
8600 ft-ot.
Miközben nem zárok ki semmit én sem (2007 évi 10.000 ft-os árfolyamnál sem számitott senki arra, hogy lesz ez 1300 ft-os is,) a tőzsdén az teszi jól akik megpróbálja az egyes események, fejlemények valószinűségét megbecsülni és arra tesz, ami valószinűbb (vagy ha kiegyenlitettnek látja a fejleményeket akkor nyugton marad.)
Lajos50
Lajos50 2016. 12. 31. 16:07
Előzmény: #4335  berlini
#4336
Én is eladom az OTP-met,mivel nagy szuflát már nem látok benne rövid távon.
másfél év alatt van benne 15%-tehát lehet 9500-10 ezer 2018 közepére.

De egy erős korrekció valószínűbb előtte.
Olyan 6000-6500 körül várja brokim is ott javasol vételt.

Deutsche Bank és Unicredit,cagy OLasz megmentett Monte Paschi.
Ezekben lehet 12-hónap elteltével 100%-potenciál.

Még nem kereskedtem külföldi papírral,de ki kell menni, itt minden BUX-tag jól beárazott már.
berlini
berlini 2016. 12. 31. 15:46
Előzmény: #4332  egy_kezdo
#4335
Nem állitom, hogy minden információval rendelkezem, (gyj.-ket eddig csak olasz nyelven találtam, ami nekem sajnos kinai,) de a stresszteszteken jól szerepelt és a könyvszerinti értékének ötöde alatt lehet venni. Ez, ha nem lesz komoly higitás, akkor hosszútávon akár 200-400%-os növekedési potenciált mutat. de abban az esetben ha a részvények száma duplázódik (állam és kötvény átváltás) akkor is benne van a 100%-os részvényárfolyam emelkedés 1-2 éven belül. Utóbbi verzió előnye a pótlólagos tőke általi nagyobb mozgástér.
gyula1971
gyula1971 2016. 12. 31. 15:28
Előzmény: #4333  wgaspar
#4334
Jövőre valószínü egy kis korrekció,az idei emelkedés nem tudja megismételni a részvény!

Ezt erősíti az USA.-ban ha elindul az ottani korrekció és a kamatemelés.
2017-et 6000-8000 között teljesíti az OTP.

B.U.É.K.!!
wgaspar 2016. 12. 31. 13:49
Előzmény: #4332  egy_kezdo
#4333
egy_kezdo 2016. 12. 30. 22:27
Előzmény: #4331  berlini
#4332
Az ukrán-orosz balhé és a devizahiteles törvények még a tapasztalt tőzsdéseknek is új leckéket adtak. Nekünk annyiban szerencsénk volt, hogy ezeket fundamentális alapon shortolható eredményromboló eseményeknek ítéltük meg és 2014-ben tőkeáttétellel néha hónapokig shortoltunk, az eredmény felülmúlta a várakozásokat. Azóta sem adódtak ilyen kiváló stratégiai short lehetőségek az OTP-ben.

Ami a Banco Popolare-t illeti, nincs benne érdekeltségünk, így explicit tudásunk sincs a működésének a műhelytitkairól. Annyit hallani, hogy 2017 első napjaiban talán egyesülnek a BP Milano-val és egy nagyobb állami tőkeinjekció esetén SC+SQ lehetősége nem kizárt. Érdemleges ROE-t az elkövetkező évekre sajnos nem igazán látni benne, természetesen ez bármikor változhat és nyerhetsz is vele, de ezt előre senki nem tudhatja. Aki hisz a romba dőlt bankok feltámadásában tegye rá a tőkéjét. Mivel idegeskedni nem szeretnénk, egy OTP részvényt sem cserélnénk rosszabb bankra, csak jobbra, hogy lesz-e ilyen lehetőség és mikor az a jövő titka...
berlini
berlini 2016. 12. 30. 19:11
Előzmény: #4329  egy_kezdo
#4331
Ismét telibe trafáltad.
Sajnos, mert igy már felesleges megirnom a Jánosnak szánt válaszomat.
Hihetettlen, hogy egyesek olyannyira hevesen várják a jó beszálló szintet, hogy minden különösebb megalapozás nélkül bedobják a 30-50%-os korrekciót.
Amit persze kizárni sem lehet.
Nekem örök tanulság volt az Ukrán-orosz válság. A nagy tőkeáttételes OTP csomagom miatt majdnem lenulláztam az Equiloros portfóliómat 2015 január 15.-ig. A megmentésemet az jelentette, hogy befizettem 3 milliót a számlára (aminek azóta a dupláját vettem ki.)
Igy persze már nem olyan nagy siker, hogy azóta a portfólióm értéke 2015 január 15.-e óta 363%-ot nőtt.
Ebből több mint 100%-ot a devizaügyletek hozták, de a többit szinte kizárólag az OTP hozta.
Nyilván nem fog ez igy folytatódni. (Devizaügyleteknél már az idei 2. félévben megkaptam a pofont egy 10 milliós novemberi veszteséggel, amit nagyrészben decemberben sikerült kiegyenliteni.)
Az idei év nagy mellényúlását az év elején az olajrészvények jelentették. Ott még mindig buktam pár milliót, pedig az elmúlt két hónap nagyot javitott az öszképen.
Az idei év nagy csalódása azonban a Banco Popolare (olasz) banki részvény. Túl korán kezdtem bevásárolni az esesben, igy kb 3 eurós átlaggal van 6 ezer darabom. Ez eddig 2 milliós bukás.
Annyiban egyetértek viszont Jánossal és Gyulával, hogy ezekben a (jogosan) szenvedő bankpapirokban most talán nagyobb az emelkedési potenciál mint az OTP-ben egy éves távlatban.
2017évi nagy várakozásom a BAPO-nál egy több mint 100%-os árfolyamemelkedés, igy egy kb. 6 millió ft-os árfolyam nyereség a mostanihoz képest.
Mi a véleményed? Követed ezt a papirt is?
Minden kollégának, különösen azoknak akik veszik a fáradságot hogy megindokolják véleményüket, Boldog és Eredményes Új Esztendőt kivánok!
De ami a pénznél is sokkal fontosabb Egészséget, Egyetértést és Megértést családon és baráti körben!
OTP-TOP
OTP-TOP 2016. 12. 30. 17:46
Előzmény: #4329  egy_kezdo
#4330
Neked is sikerben és profitban jó évet 2017-re,ja és 10000-es OTP-t. Ez a papir jó és még jobb lesz,ezért mertem most idén kicsit drágának tűnő,de jövőre visszanézve 10000-ről már olcsóbb visszavétellel ismét feltakolni.szép &profitábilis év volt:)
egy_kezdo 2016. 12. 30. 17:37
Előzmény: #4247  egy_kezdo
#4329
Boldog és legalább ilyen eredményes 2017-es évet minden OTP részvénytulajdonosnak!

Aki semmit sem tett 2015. december 31-től, az gazdagabb lett pont 40%-kal (ezt bankbetétben kb 40 KKJ-ben pedig kb 20 év alatt érhetné el !!!), aki jó irányba-ütemben vett fel további long pozíciókat az még ezt is meghaladta pár %-kal. A shortosoknak ez már a második öngyilkos év egymás után és ahogy kinéznek a dolgok lesz még nekik pár. Meg kellene tanulniuk a cégek fundamentális értékelését és virtuális működtetését-vezetését, így eszükbe sem jutna pont az OTP-t shortolni és az epét nyelve azon elmélkedni, hogy mi volt a legutóbbi világválság elmúlt 10 évében. Csak az számít mi lesz a jövőben, de hát van akiknek a fundamentális gondolkodás kvantumfizika és inkább színezik a hullámaikat...(Ha valaki elfelejtette volna a sok elmélet közben: a részvény az egy működő cégben résztulajdon és nem egy endogén hullámparanoia).

Bár a jövőt senki sem ismerheti (kivéve pár álprófétát), az OTP-ben bármily hihetetlenül hangzik benne van a további növekedés (pl kamatemelések és stabil gazdaság-politikai helyzet esetén 3-4 éven belül akár duplázhatja is a 8000-es árát). Mondhatja most mindenki, hogy hú meg bááá, de amikor cirka 16 hónapja 20%-100%-os megtérülést vetítettek előre az árazási modelljeink 1-2 éves időtávra, a fórumozók többsége már az akkori 5xxx-es árszinteket is kockázatosnak találta a belépéshez, de láss csodát azóta +60% körül van a részvény teljesítménye (és valamikor 2017-ben, 9:1-hez valószínűséggel meglesz a +100% is vagyis a 10k körüli árfolyam).

Más is létezik nem csak OTP, de ez a cég a jövőbeli minőségét tekintve és a kereskedhető bankrészvények biztonságát összehasonlítva a 10-20 legjobb bank között van a világon, 2016-ban a +40% messze-messze a legjobb európai bank, a második talán +28% körül van, (ezt még ellenőrizni kell)… Mint mindig, túlzottan diverzifikálni teljesen felesleges ezt a lusta alap és hedge fund menedzserek, illetve a biztonságra törekvő amatőrök alkalmazzák előszeretettel. A megfelelő biztonsághoz és a maximális hozamhoz elsősorban a cégek ismerete a jövőbeli modellezésük és 3-5-10 részvény az optimális, mivel ennél több céget működési szinten és lehetséges változásaikat úgysem lehet részleteiben átlátni, a lustaság pedig elsősorban a hozamot porlasztja és nem a kockázatot...

Természetesen, észre kell venni a cég életciklusában bekövetkező töréseket és ilyenkor ki lehet-kell szállni, de amennyiben ilyenek nem történnek, akkor ajánlott továbbra is megvenni a hangulati-világpiaci leszúrásokat és hosszútávra tervezve gazdagodni-anyagilag függetlené válni a mindenkori társadalomtól...

2015. január 15-től a világverő magyar bank +157%-ot teljesített (osztalékokkal együtt).

B.Ú.É.K. még egyszer mindenkinek.
gyula1971
gyula1971 2016. 12. 30. 17:11
Előzmény: #4326  pomperj
#4328
Hát igen,ezen az áron már nincs szufla rövidtávon az OTP-ben.

Mindenképp külföldi vagy Magyar kis papírt kell keresni,ha az OTP-1-éves árfolyam növekedését akarja valaki megismételni...

20-eezres OTP-2006-ban ígérték 2016-ra.
Meglesz 2016 helyett 2026-ban.

Valószínü lesz 2026-ig benne hosszabb távú csökkenő trend,amikor érdemes lesz bevásárolni belőle. 35-45%-os esés 6-8 hónap alatt. 2-3 éven belül lesz ilyen szakasz.

berlini
berlini 2016. 12. 30. 16:46
Előzmény: #4325  gyula1971
#4327
Az elemzők a P/E esetében a történelmi átlagból indulnak ki.
Ez amerikában kb. 15-17 között mozog iparáganként. Ennél pontosabb összehasonlitás, ha a kiválasztott részvényre nézik meg az eddigi átlagot és ahhoz hasonlitanak. A mutatót szinte sohasem a multra nézik, hanem egy évre előre. (A tőzsde mindig a jővőbeni nyereségességet próbálja "kitalálni".
Nagyon fontos, hogy önmagában egy érték még semmit nem mond. Ha a befektetök/elemzők a cégtől a következő évekre évi 20% feletti nyereségnövekedést prognosztizál, akkor egy 17-20 körüli érték sem lehetettlen. Azon cégeknél amelyeknél a konszenzus nem vár komoly növekedést, ott időnként akár 6-8 körüli értékelést is láthatunk. Ezek az u.n. osztalék papirok, mert ha nincs komoly fejlődési lehetőség, akkor egy ilyen , részvényenkénti 10-15%-os nyereség akár 5-7% körüli osztalék kifizetést is lehetővé tesz.
pomperj
pomperj 2016. 12. 30. 15:15
Előzmény: #4324  gyula1971
#4326
Kis emlekezteto a jozan valosagra:

1)Az OTP profit tortenete ez

link

Az a narancs trapez a jobb szeelen, pontosan az amit itt egyesek almodoznak a kovetkezo 5 evre. Aha, mint "organikus fejlodes kombinalva".

Bocs, mit csinalt OTP az elmult 10 evben? Mondjuk "nem-organikus nem-fejlodest"?

2)Az OTP kockazati koltsegeit az az abra mutatja az utolso 10 evre:

link

40 negyedevbol 9 alkalommal volt 20Mrd alatt; a 10 ev risk-cost atlaga 45Mrd/nev.

Meg se kell kerdezni, hogy az atlaghoz kepest vajon a risk-koltsegekre mennyi a prognosis, mondjuk a kovetkezo 5 evre?

3)Mit is mondott Csanyi 10 eve?
"2006 őszén 8600 forintos árfolyamnál mondta Csányi,az OTP-még ezen az árszinten is vonzó befektetés,10-év távlatában 2016-ra 20-ezres árfolyamot valószínüsít."
Na, epp 0.42 reszarany teljesult belole 2016 karacsonyra. Ez sem fog senkit meggyozni semmirol.

gyula1971
gyula1971 2016. 12. 30. 13:39
Előzmény: #4323  berlini
#4325
Köszi,ez a P/E-érdekes,hol 14,de van amikor 10-el számolnak az elemzők?
Miért?

P/E=14 esetében
gyula1971
gyula1971 2016. 12. 30. 13:32
Előzmény: #4320  sanka
#4324
Nem túl drága,de ez egy jól beárazott szint!
Nyilván friss pénzzel ide már nem érdemes beszállni,hacsak kisebb válság visszahúzná 6000-alá pár hónapra.

Ezt nézem most. Olasz Bank:

Egy nappal szenteste előtt vált hivatalossá, hogy az olasz állam menti meg a világ legöregebb bankját, a Monte dei Paschi di Siénát. A friss tőke nélkül nem lett volna képes megtisztítani mérlegét 28 milliárd eurónyi nem teljesítő hitelétől a bank. A 2011-es két bankmentő csomag után így ismét az olasz költségvetésből mentik meg a bankot, ezúttal az új európai bankmentési szabályok mellett.

Hogyan tudott ez 28-milliárdnyi nem teljesítő hitelt összeszedni???
berlini
berlini 2016. 12. 29. 21:53
Előzmény: #4315  gyula1971
#4323
senki ezen a fórumon nem állitotta, hogy évi 100%-ot fog menni az OTP a következő 4 évben.
Ha neked csak ez a jó befektetés, akkor az OTP nem ez.
Két éven belül 11 ezer , az évi 15% csupán!
Korábban levezettem, hogy hogyan jöhet össze.
A 20.000 -et nem én irtam 2020-ra.
Hogy ennek van-e realitása?
Optimális organikus fejlődés kombinálva pár akvizicióval a következő éves nyereséget hozhatja a következő években:
2016/220, 2017/280, 2018/330, 2019/380, 2020/440
Igy a saját tőke (osztalék fizetések után is) eléri a 2015. év végihez képest +90%-ot. Ebből a jelenlegi tőzsdei érték / könyvszerinti érték árazás teljesülése esetében kb. 16 ezer ft-os árfolyam jön ki.
A 2020-ra (optimális esetben várható) 440 milliárdból egy P/E=14 esetében 22.000 ft-os árfolyam is kijöhet!
De ehhez mindennek össze kell jönni.
A világbéke önmagában ehhez nem lesz elég.
pomperj
pomperj 2016. 12. 29. 21:21
Előzmény: #4321  Törölt felhasználó
#4322
Abszolut jol latod. Egyik sem; siman erzelmi allapot; eszerint gondolkodsz.
Ennyi...de sokat elarul.
Törölt felhasználó 2016. 12. 29. 20:43
Előzmény: #4317  pomperj
#4321
Feltételezem, tisztában vagy a "szerintem" szó jelentésével. Ez nem rohanás, nem elemzés, nem bull, meg nem bear, meg nem is target, hanem egy VÉLEMÉNY. :)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek