Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2016. 03. 06. 14:14
Előzmény: #4079  berlini
#4080
szia berlini.
De jo hogy irod seadrillt, maris nem erzem magam olyan egyedul a pacifid drillinggel. Az 175%ot emelkedett par nap alatt. :) es meg mindig a konyvertek 10%a korul van.
Nagy kerdes mindegyik offshore drillernel hogy meddig megy az olajar amit tovabbra is 60 usd korulre tippelek 3-4 honapos idotavon.
Az egesz tanulsaga hogy ahol mozog a toke sokkal nagyobb mozgasok vannak mint nalunk a bovliban..
berlini
berlini 2016. 03. 06. 14:02
Előzmény: #4068  egy_kezdo
#4079
Péntek hajnalban én is láttam, hogy a gyj. jobb lett mint az elemzői konszenzus, de az általam elvárt (egyszeri tételek nélküli ) több mint 40 milliárdot messze alulteljesitette.
Ami tagadhatattlanul negativ:
- a bevételek tovább csökkentek. Azaz meglepett, hogy az orosz-ukrán tervezett "rendezett visszavonulás"-t nem tudták a többi relációk ellensúlyozni. Ok: magyar anyabank.
- céltartalékolás nem tudott jelentősen csökkenni. A "padlássöprés" erre magyarázat, de ettől még a 63 milliárdos (egyszeri tételek nélküli 120 milliárdos) éves eredmény egy borzalmas visszatekintő P/E=30 -at ad.

Ehhez képest meglepő, hogy a részvény (a kedvező nemzetközi hangulatot és a pénzbőséget kihasználva) 2,6%-ot ment fel. Ha a jelenlegi árfolyamot egy előretekintő P/E=14 -gyel próbálnánk megmagyarázni, akkor ehhez 2016-ra egy 160 milliárd feletti eredményt kellene elérni. Ezt pár nappal ezelőtt reálisnak tartottam. Most már csökkent a valószinűsége.
Mi kellene ehhez?
Ehhez pótolni kellene a 2014. évhez képest (824 milliárdos bevétel) 70 milliárdos csökkenést, amit szinte teljes egészében az ukrán-orosz bankok okoztak.
Van erre reális esély?
A bolgár bank csodálatos 2015.évi eredményét (ROE=21%: Pomperj kedvéért ismételten: 21%!) valószinűleg nem lehet felülmúlni 2016-ban.
A többi balkáni banknál számitani lehet hitelezési aktivitásra, de az alacsonykamatkörnyezet miatt én is inkább marzscsökkenésre számitok, igy ez csoportszinten nem lesz jelentős hatású.
Az orosz-ukrán relációban bevételnövekedés csak akkor lehet, ha az oljaár növekedés folytatódik és az orosz bank újra nőni kezd.
Marad a magyar anyabank.
CSOK, fogyasztás növekedés, folytatódó vállalati hitelkihelyezés növekedés, ha beindulnak végre a vállalati beruházások.
Mindez azonban nem hiszem hogy hozna +70 milliárd árbevételt.
Saccom: max 40 milliárd növekedés (Ez igy is több mint 10%-os lenne.)
Igy maradna az árbevétel csportszinten 790 milliárd 2016-ban.
A bankcsoport eddig kiválóan tudta tartani az 50% alatti költségszintjét. (Mind a növekvés mind a zsugorodási szakaszokban.) Igy abból indulok ki, hogy ez most is sikerülni fog.
Igy az operativ nyereség 400 milliárd ft lenne.
A menedzsment kijelentése szerint pénteken nem számolnak egyszeri negativ tételekkel az idén. Tegyük fel ez bejön. Igy marad a céltartalékolás mértéke mint becsülendő faktor. 2014-ben 274 , 2015-ben 220 milliárd volt a céltartalékolás. Kizárt, hogy ez egy-két éven belül a válság előtti 60 milliárd ft-ra csökkenne. reális várakozás azonban, hogy a nemteljesitő állomány 15% alá csökken. Igy a céltartalékolást legalább 10%-kal lehet csökkenteni. További csökkentés lehetséges ha az +NPL90-es céltartalékolási arány 90% alá csökkenne. (Az eddigi 80% már igy is messze az átlagos 50-70% fölötti volt, nem tudom miért kellett ezt tavaly feljebb vinni.) Összeségében valószinűleg 180 milliárd alatti marad a céltartalékolás.
Ez az adózás előtti eredményt 220 milliárdra vinné. Ebből lejönnek a bankadók (kb 16 milliárd) igy ennek szintje valszeg 200 fölött marad. Az adózott eredmény igy max 150 milliárd lehetne.
A jelenlegi árfolyanál is hiányzik 10 milliárd adózott eredmény egy előretekintő P/E=14 -hez.
Ezek után természetesen eladtam pénteken.
Ami nem természetes az az, hogy még mindig tartom a pakkom felét.
Pedig most meggyőződésem, hogy a részvény 200 napos középárfolyama a következő fél évben nem megy 6500 fölé és lesznek visszaesések 6000 alá.
Az hogy tartok OTP-longot az oka az, hogy a nagyok rövid távon odateszik az árfolyamot ahová akarják. Ha mégis felszúr 7000 fölé, akkor abból most nem karok lemaradni.
Ha - várakozásom szerint - lemegy 6000 alá, akkor pedig elkezdek újra vásárolni.
Off:
Megmondom őszintén, hogy ez most nem is foglalkoztat, csupán illendőségből (ha már megnyitottam az OTP Funda fórumot) irtam le a véleményem.
Pénteken buktam egy csomó pénzt (pesszimista megközelités)
Vagy nyertem szépen (optimista szemlélet.)
Mindenesetre jobban tettem volna, ha pénteken délután nem nézem az olajos részvényeim árfolyamát.
Már emlitettem, hogy szerény részvénynyereségeim és tisztességes devizaügyleteimet az elmúlt 3 hónapban sikerült túlkompenzálnom azzal, hogy tavaly december elején rosszul becsültem meg az olajárfolyam várható alakulását. Úgy gondoltam, hogy a 2015 évi nyári minimumot nem fogja alulmúlni az év végén.
Nem jött be.
Lement 40 alá, sőt járt 26 dollár körül is.
A két részvényem egyike az Seadrill (SDRL) a vételi átlagom (kb 5,5USD) alatt egészen 1,7USD-re csökkent és felmerült a piacban akár a csőd lehetősége is. Én már annak is örültem, hogy a pénteket megelőző egy hétben az árfolyam felkapaszkodott 2,7USD-re is.
Ekkor jött péntek délután!
Felhúzott 3,7-re (közel 40% plusz)! Fél óra múlva visszaesett 3,2-re. Ekkor azt mondtam magamnak, hogy ha mégegyszer sikerülne látnom a 3,7USD-s árat akkor eladok. Bróker hiv, hogy 4.4 fölött jár! Nem adok el, mert folyamatosan megy fel. Amikor pár percen belül mégis visszaesik 20 centet, akkor gyorsan eladtam a pakkom felét. Megbizást adtam a maradék eladására is 4,7 és 5,3 közé. (Úgy gondoltam, hogy ez biztosan nem jön be, hiszen ez napon belül 100%-os emelkedést jelentene!)
Ezután ujra ment fel. Egy órán belül 4,7 fölött járt, ahol is pár perc alatt elment minden előre beállitott eladási megbizásom 5,3-mal bezárólag.
Beadtam visszavételi megbizásokat, amelyek közül teljesült egy, 4,7-nél, amire eladási megbizást adtam azonnal 5,7-en. Ez is teljesült perceken belül.
Azt már nem is sikerült elkapnom amikor az árfolyam 7,5 körül járt!!!
Ezt egy koncert előcsarnokában tudtam meg 8 óra körül (akkor 6,8 volt), ahol adtam vételi megbizásokat 4,7 és 5,1 közé 10 centenként.
Ezek közül teljesült az 5,1 dolláros. Miután gyors zuhamásra számitottam, töröltem a többi vételi megbizást alatta és nyugtom maradtam.
Aznap ujra járt a papir 6 fölött és közel alatta zárt.
Átlagos aznapi nyereségem közel 80%-os volt!
De ha aludtam volna délután pár órát lehetett volna közel 200%-is.
Igy végeredményben buktam 3 hónap alatt egy keveset. De ennek ellenére örülök a kimenetelnek!
Viszont azóta eszem bejutnak időnként azok a milliók amiket még (nagy szerencsével) nyerhettem vona aznap.
Később megtudtam, hogy az egyik főtulajdonos szerzett egy kis pénzt (500millió) és nagystilüen nekiállt vásárolni a könyvszerinti értékének 20%án kereskedett papirból. Ez és a gyors shortzárások kataputálták a paprt az egekbe.
Kérdés hogy mi lesz holnap.
Nekem viszont most már nincs SDRL papirom.
Off vége!
gyula1971
gyula1971 2016. 03. 06. 13:42
Előzmény: #4077  Tapasz
#4078
Kár említeni a mélypontot, nehogy megismétlődjön.
9000-10-ezer mikor várható,2019 ?
Tapasz 2016. 03. 06. 13:39
Előzmény: #4074  Törölt felhasználó
#4077
Pont a mai napon, 2009.03.06-án volt a 1232-es mélypont.
Törölt felhasználó 2016. 03. 06. 13:27
Előzmény: #4075  safilaci
#4076
Lehet bejön a shortod még is.
A gáz érdekel most, az olaj, kicsit elszaladt.
safilaci 2016. 03. 06. 12:53
#4075
Szia Charlie!

A felminősítés elmaradását eltaláltam
talán a short is megjöhet! ?
( politikai döntés volt,van és lesz )
Az RHG-t bezártam helyette nyitottam
Hati shortot.
Olaj érdekes lesz a szaúdi nyilatkozat
miatt.
Törölt felhasználó 2016. 03. 06. 12:44
Előzmény: #4072  pomperj
#4074
1232
Hathor
Hathor 2016. 03. 06. 12:12
Előzmény: #4061  BudFox
#4073
Szia Bud koma!
Hatiba mar nem tersz vissza? Mindig csak OTP?
pomperj
pomperj 2016. 03. 06. 12:02
Előzmény: #4070  BudFox
#4072
Ez a hangulatodnak egybevago cikk, olvasd el:-)

link

Egyebkent: 240Mrd volt; es arra is emlekszel, hogy mennyi volt az OTP arfolyam 1 evvel kesobb. ;-)

sanka 2016. 03. 06. 12:00
Előzmény: #4070  BudFox
#4071
Talán akkor még ezer forintos volt oti.
BudFox
BudFox 2016. 03. 06. 11:37
Előzmény: #4069  pomperj
#4070
És mennyi volt a profit mikor felmentünk 10.500 -ra ?
emlékszem... nagyjából fél év alatt felmentünk 7000 - 7500 -ról 10.500 -ra.

Hajtotta a befektetőket a vágy hogy még többet keressenek...

pomperj
pomperj 2016. 03. 06. 11:24
Előzmény: #4063  pomperj
#4069
Ha 2016 evre valoban osszejon a vart 120Mrd koruli OTP nyereseg, akkor arra van 2 precedens, hogy az milyen OTP arat implikal.

2010 evben 118Mrd volt a profit, 2012ben meg 123 Mrd. Ez kb annyi, amit 2016ra var a konszenzus. Es ha megnezed, hol is zarta az evet akkor OTP ara?

Akkor azt latod, hogy 2010 ev atlag-ara 5700 korul volt (ingadozott 4400-7500)
es 2012 atlagara 3900 (igadozott 3400-4400).

Szoval, igen: a 2 precedens arra utal, hogy OTP ara ekkora, 90%os 2016ra vart profit-emelkedes utan (ami meg nincs meg!)
nos, maris tulertekelt a mai 6360 szinten. A reakis a fenti 2 atlag-szam atlaga lehet.

Es igen, ettol meg igaz: most kitort felfele, ahogy 2010 marciusban is kitort. Akkor tuskevel felment 7500-ig. Aztan 3 honappal kesobb, nos, 4400 volt.

Mond ez valamit a fundas kilatasokrol?

Igen, az a 14x tul magas OTP-nek. Megjegyzem, minden mas banknak is. Mert a bank veszelyes uzem: fel tud robbanni. Ettol meg jo trade most a long, es lehet keresni vele. Szoros a stoploss?

Egyebkent: OTP 10 ev alatti atlag profitja 113Mrd volt. A value invesztorok ezt a szintet tekintik most intrinsic profitabilitasnak. A 120 Mrd nagyjabol ott van, szereny optimizmussal. Az tehat profit varakozasnak rendben is van.
egy_kezdo 2016. 03. 04. 01:20
#4068
Mit mutat a múlt, a 2015-ös Q4?

1.Bottom line (korrigált eredmény) verte a várakozást. Ezt csak a +10 visszaírás és a csökkenő céltartalékolás miatt érte el.

2.Top line (bevételek és működési eredmény) alul-teljesítve. A működési folyamatok még mindig nem fordultak.

A jövő egy mondatban le van írva:"A menedzsment az y/y csökkenő bankadón (és az esetlegesen a krími és kelet-ukrajnai kitettségekhez kapcsolódó további kisösszegű leírásokon) kívül negatív előjelű korrekciós tétel felmerülésével nem számol 2016-ban. "

HA ez így lesz, akkor 2016-ra kb 120M eredmény+50M-dal kevesebb céltartalékolás+CSOK kellene megtermelje az 550-600 Ft EPS-t/rv (154-168M). Ami átlagos piac mellett, egy átlagos 7000-es árcentrumot eredményezne, de ezt már szeptember 1-én is leírtuk. A lényeges szavak a HA és a kb...

Egyébként is mindegy, hogy mi van ideírva, a sajtótájékoztatón és az elemzői telekonferencián elhangzó FWD guidance adja majd meg az előjelet a hosszútávú (hónapos-éves) irányhoz.
berlini
berlini 2016. 02. 27. 16:42
Előzmény: #4066  berlini
#4067
Milyen gyj.re számítok?
Bevételek:
Csoportszinten a csökkenés megállására.
M.O.: növekedés: 100 milliárd
Bulgária: erős növekedés: 32 milliárd
Többi Balkán: (Szerbia, Montenegro, Horváthország, Románia): növekedés: 21 milliárd
Orosz: csökkenés: 25 milliárd
Ukrán: stagnálás: 8 milliárd
Szlovákia: erős növekedés: 5 milliárd
Összesen: 191 milliárd!
(elemzői konszenzus: 188)

Operativ eredmény: csoportszinten:növekedés
M.O.: növekedés: 50 milliárd
Bulgária: erős növekedés: 21 milliárd
Többi Balkán: (Szerbia, Montenegro, Horváthország, Románia): növekedés: 7 milliárd
Orosz: csökkenés: 15 milliárd
Ukrán: stagnálás: 4 milliárd
Szlovákia: erős növekedés: 3 milliárd
Összesen: 100 milliárd!
(elemzői konszenzus: 86)

céltartalékolás:csoportszinten: csökkenés
M.O.: csökken: 5 milliárd
Bulgária: csökkenés: 3 milliárd
Többi Balkán: (Szerbia, Montenegro, Horváthország, Románia): csökkenés: 2 milliárd
Orosz: stagnál: 15 milliárd
Ukrán: csökkenés: 20 milliárd
Szlovákia: csökkenés: 1 milliárd
Összesen: 46 milliárd!
(elemzői konszenzus: 63)

Adózott eredmény: csoportszinten egyszeri tételek nélkül: növekedés
M.O.: növekedés: 37 milliárd
Bulgária: növekedés: 16 milliárd
Többi Balkán: (Szerbia, Montenegro, Horváthország, Románia): növekedés: 4 milliárd
Orosz: stagnál: 0 milliárd
Ukrán: csökkenés: -16 milliárd
Szlovákia: csökkenés: 1 milliárd
Összesen: 42 milliárd!

Ez messze meghaladja az elemzői konszenzust, ami 18 milliárd.

Igy én ebben az esetben arra számitok, hogy kitakaritják a bankcsoport még veszteséges részeit. Igy az egyszeri leirások leviszik az adózott nyereséget.
Becslésem: 10 milliárd

Igy az adózott 4. negyedéves eredmény:
kb. 33-34 milliárd ft lesz.
Ami igy is jelentősen több lesz mint az elemzői konszenzus.
Ennek ellenére nem lesz azonnali nagy rally.
De - ha ez bejön - akkor egy országfelminősitéssel párositva adhat egy lökést a 216 - 2017 évi nyereségbecslések feljebb viteléhez és lehetővé teszi (amennyiben a külső feltételek nem romlanak se általában se speciel az orosz-ukrán relációban,) hogy az év folyamán az árfolyam meghaladhassa a 7000 ft-ot.
berlini
berlini 2016. 02. 27. 15:08
Előzmény: #4064  Törölt felhasználó
#4066
Hát igen, szörnyen hangzik az a -13Ft-os 3. negyedéves eredmény.
Még szörnyebb lenne, ha az FHBhoz hasonlóan ez negyedévente ismétlődően minusz 50-100Ft között mozogna már évek óta.
BudFox
BudFox 2016. 02. 27. 12:38
Előzmény: #4063  pomperj
#4065
Igaz
+1
Törölt felhasználó 2016. 02. 27. 12:07
Előzmény: #4063  pomperj
#4064
+Konnyen lehet, hogy a gyj. tartalmaval, es a kilatasok hangulataval ellentetesen. Az utobbi evekben megtette parszor."

Péntek 13., és -13 HUF-os Gyj. után, ment 6280-ra.
Mire?
pomperj
pomperj 2016. 02. 27. 11:55
Előzmény: #4061  BudFox
#4063
A value/Funda mufajban nincs spekulans factor;-)
azt ott atmeneti tevedesnek tartjak Mr. Market reszerol. Hamarosan elmulo kis zajnak, ami hosszu tavon erdektelen.

Egyebkent nagyon is igazad van: A valosagban nagyon is van spekulans factor.
Es fontos is figyelembe venni, aki penzt akar keresni.

2)Azt meg mindannyian latjuk, hogy az OTP piac bizonytalan: fel-le hullamzik Januar ota, szukulo haromszogben. Ez a bizonytalansag biztos jele.

Nyilvan a Gyj, napjan fog kitorni belole.
Merre?

Konnyen lehet, hogy a gyj. tartalmaval, es a kilatasok hangulataval ellentetesen. Az utobbi evekben megtette parszor.

Tovabbra is azy gondolom, cash-ben kell kivarni gyj-t. Es legalabb 2 zaras a vonal alatt vagy felett kell ahhoz, hogy elkotelezni erdemes legyen, mert bizony, az elso hangulat lehet fals, es fals a kitores.

________
________ 2016. 02. 27. 11:43
Előzmény: #4058  sanka
#4062
mennyit ér? az majdnem tökmindegy

mennyi lesz az árfolyam, az inkább a főkérdés

legalábbis hasznot ebből szeretnének a befektetők csinálni
BudFox
BudFox 2016. 02. 27. 11:17
Előzmény: #4053  pomperj
#4061
Nekem tettszett az elemzésed +1 :-)

értem is amit felvázoltál...csak egy tényező maradt még ki :
A spekuláns faktor : Ha látják hogy jönnek a felminősítések, és a gazdaság is elég jól fut most, akkor számításokat keresztülhúzva megindulhat egy nagy rally megint. 7000-8000-9000 felé is akár.
mindenféle józanságot mellőzve.

A Válság előtt is olyan hirtelen mentünk...emlékszem...7700 volt az OTP, és a brókerek mondták minden ügyfélnek hogy : Venni kell az OTP -t, mert nemsokára 8000-9000 lesz.
Úgy is lett...sőt meg sem állt ott..
( Buda Cash -esek voltak amúgy :-) )

Szóval ha az emberek között beharangozzák a rallyt, akkor önbeteljesítő jóslatként valóra is válik.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók