Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cipolla22 2016. 06. 06. 20:26
Előzmény: #4199  berlini
#4200
Köszönöm a válaszod! Nálam kijön, bár én nem olvastam minden hozzászólását, a blogot viszont igen. PBR-nél nekem pl. Pomperj hozta az ötletet: egy jó cég, aki bajban van (értékalap) és TA alapon fordulhat. Ezek után megvártam, hogy már a PF is 10 dollárra saccolja az olajat és bevásároltam. Azóta ~+100%. Persze abban igazad van, hogy amikor írja nem érdemes egyszerre venni, vagy shortolni, de érdemes figyelni a mozgásokat, mert a fordulatokat jól megjósolja szerintem. TSLA-nál ugyanez. Félre ne értsd Te például sokkal több adattal, ténnyel, számmal támasztod alá a gondolataidat és valószínűleg ugyanolyan, ha nem jobb találati arányod van! Az üzenetem csak annyi, hogy érdemes mások gondolatát is megfontolni, mielőtt erőből nekimentek. Azt viszont aláírom, hogy egy erősen struktúrált embernek nehezebb elviselni egy kevésbé struktúrált ember gondolatmenetét. További jó hozzászólásokat, ötleteket, diszkussziókat Tőletek!
berlini
berlini 2016. 06. 06. 16:50
Előzmény: #4194  Cipolla22
#4199
Ha csak János hozzászólásait nézem, akkor pont ez a 70%-os sikerarány nem jön össze az elmúlt 4-5 évben.
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 12:42
Előzmény: #4197  berlini
#4198
kicsit zavaros írás de a lényeg ott van
link
berlini
berlini 2016. 06. 06. 12:36
Előzmény: #4192  gyula1971
#4197
Tippem:
legkorábban 2017 év első negyedéve után, de csak akkor, ha:
- a világgazdaságban a jelenlegi helyzet nem rosszabbodik,
- a FED nem emel addig csak 1-2 alkalommal,
- EKB kitart amellett, hogy 2017 végéig nullszázalékos alapkamat marad,
- végleges 2016 évi számok láthatók az OTP-től, amelyek legalább 180 milliárd ft nyereséget mutatnak és amelyben (ez fontosabb!!!) szinte minden relációban növekedésnek indulnak a bevételek,
- hihetővé válik a menedzsment elvárása az orosz-ukrán leánybankoknál, (ne felejtsük , hogy ezek a legjobb évben összesen több mint 50 milliárddal járultak hozzá a nyereséghez) amiszerint az ukrán leánybank 10 milliárdos nyereséget ért el 2016-ban és az orosz leánybankok sem veszteségesek már. Nagyon fontos, hogy ekkor már nagy biztonsággal lehessen látni, hogy az OTP teljesiti 2017, vagy 2018-ban a megcélzott ROE=16-18%-ot, azaz 230-250 milliárd ft éves nyereséget.

Az egész történet achiles sarka az ukrán- orosz piszkos háború alakulása.
Eszkalálódik a helyzet ujra, vagy amit remélek, a szembeálló felek eléggé kifárasztották egymást és kiszámitották, hogy hány évtizeddel sikerült az országrészt visszabombázni gazdaságilag is a múltba és inkább megegyeznek.
tberki 2016. 06. 05. 21:41
Előzmény: #4194  Cipolla22
#4196
hmm.
Megint csak ugy erzem van baj.

Elso korben dontsuk el ertekalapu befektetest keresunk vagy TA alapon dolgozunk. TA alapon mindket peldam mar regen SL kiutodott pozicio. Ertek alapon meg WL ertelmezhetetlen, PBR meg veheto, de azert illene jo eredmenyeket - nyereseget, osztalekot - felmutatnia mielott beleveszunk.

Visszaterve a topik eredeti temajara:
En ugy gondolom hogy komoly arfolyamemelkedest egy jo akvizicio eredmenyezhetne. Nem valami az ottani piac 0.1%at birtoklo kicsi bankocska hanem egy kozepes hal. Mondjuk a lengyeleknel. A jelenlegi operacio annal sokkal tobbet amit most tud nem fog velemenyem szerint. De ezt berlini sokkal sokkal ugyesebben leirta fel evvel ezelott.
mage 2016. 06. 05. 21:34
Előzmény: #4192  gyula1971
#4195
Az egy részvényre eső saját tőke soká :).

A részvényár pedig lehet jövőre, lehet 10 év múlva se.

Cipolla22 2016. 06. 05. 21:13
Előzmény: #4174  tberki
#4194
Ahogy írtam, nem 100%-os, és kell pár hét, hónap delay mire bejön, amit ír, de valljuk be: ha az ember 70%-ban eltalálja az irányt, az már elég jó a piacon. (Pl. PBR és WLL esetén akkor szálltam be, amikor mindenki az olaj összeomlását várta, de Pomperj ötletére már korábban figyeltem) Azt javasolnám, hogy alakítsunk ki egy jó feedback kultúrát a fórumban. Egy fejlesztő jellegű javaslathoz írjuk oda az elemző 2-3 pozitív tulajdonságát. Hiszek benne, hogy akkor még több jó elemzést olvashatunk itt, hogy minél jobb profitot érjünk el. Úgy gondolom az itteni kollegáknak össze kell tartani, elolvasni az összes véleményt és azok alapján megtenni a téteket. Mindenkinek szép estét!
berlini
berlini 2016. 06. 05. 20:10
Előzmény: #4190  pomperj
#4193
Terveztem, hogy megnézem!
gyula1971
gyula1971 2016. 06. 05. 19:12
Előzmény: #4189  mage
#4192
Mikor lesz már 10000 ft felett?
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 18:31
Törölt hozzászólás
#4191
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 17:25
Előzmény: #4186  berlini
#4190
Ujra ajanlom: Mar megy Mo-on is a Money Monster, Clooney es Robers film, talan Penzcapa a cime?
Ket hete irtam rola az Azsia topicban.

Surgosen nezd meg. Szukseged lehet ra, a mai tozsde-vilag legjobb abrazolasa. Itt-ott nagyon figyelni kell, a koreai HFT scam es a DelAfrikai sztrajk szerepenek megertese a kritikus ahhoz, hogy ertsd.

Es kozben eldontheted, hogy kinek a cipojeben vagy. Itt az olvasok 95%-a szinte biztosan Kyle szerepet jatsza. Vajon annal a filmbelinel jobb Kyle-vagy-e?
mage 2016. 06. 05. 15:05
Előzmény: #4181  pomperj
#4189
A könyv szerinti értéket az osztalék is csökkentette. Azt szerintem ne bukásnak számold el.
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 14:54
Törölt hozzászólás
#4188
berlini
berlini 2016. 06. 05. 14:50
Előzmény: #4185  pomperj
#4187
ja és hihetőbb lenne a várakozásod, ha most shortolnád az OTP-t.
Kicsit furcsa azokat elhitelteleniteni, akik amiben hisznek azt megjátszák.
Szerintem forditva van.
Ismétlem több száz hozzászólásodra emlékszem több éven keresztül, amikor bull időszakban is folyamatosan esést vártál.
ha ezeket többségében megjátszottad, akkor most bajban vagy. De szerintem nem igy történt. (És remélem is.)
Valamilyen furcsa oknál fogva, akkor is longoltál amikor látszólag ellenkező várakozásaid voltak. Ezt a kisebb korrekciókkal már több mint 7 éves bull korszakot másként nem lehetett túlélni a tőzsdén.
berlini
berlini 2016. 06. 05. 14:44
Előzmény: #4185  pomperj
#4186
hihetőbb lennél ha vállalnád néha a tévedéseidet.
sajnálom.
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 14:33
Előzmény: #4184  berlini
#4185
A #4170 hozzaszolasban mar valaszoltam erre. Jol olvashatoan, chart-ban ott van, mikor voltam bear, es mikor bull.

Aki mast allit, az mind teved, vagy tudatosan hazudik.
Nem nehez erteni a charton a kockakat: zold jelzi a bull allaspont idoszkot, es a piros a bear allaspont idoszakot. Amikor semmi nics, akkor neutral=cash.

Dehat, ezt is leirtam mar, ezt se ovastad el.

Ertelmezni se nehez: Aki bull pozicioban van, annak mindnek az (lenne) a normalis, hogy egyfolytaban a rizikokat nezi.
Aki meg bear pozicios, akkor okos, ha a bull iranyu kockazatokat keresi.

Aki meg maskepp viselkedik a riziko kezelessel (pl. nagyon bull beirasokat tesz bull pozicioban ulve),
az nagyon szimpatikus lehet, de akkor is keknyakkendos kisuttoro kategoria.

Reszemrol befejeztem egy idore. SOk sikeert a beigert +10%, " elemzoi aremelkedes" megnyeresehez. Vajon miert is igerik be??

berlini
berlini 2016. 06. 05. 12:50
Előzmény: #4182  pomperj
#4184
Amit irsz az nem a konszenzusos előretekintő.
(Ebben legfeljebb magaddal vagy konszenzusban. Az meg nem nehéz.)
Olvass utána, de az OTP-nek már volt 190 milliárd ft-nál nagyobb éves nyeresége.
(De nem a múlt a lényeges.)
Nem haragszol, ha emlékeztetlek, hogy 2012 óta perma-bear vagy? Azóta jósolod a visszaesést az S&P500-nál 1000 alá. Nem zavaró, hogy azóta 2000 felett jár már? Csak remélni tudom, hogy azóta nem állandó shortban vagy.
berlini
berlini 2016. 06. 05. 12:06
Előzmény: #4181  pomperj
#4183
110 milliárdot az ukrán-orosz relációra irtam. (Olvasd mégegyszer.)
Össz bukásra 650 milliárd az összesitésem.
Biztosan tudom, hogy nem Magyarország a legtöbb sikerrel kecsegtető feltörekvő piac.
Egy szempontból viszont a legjobb számomra.
Az a helyzeti előny, hogy ismerem. Sokszor jobban mint a jól megfizetett külföldi elemzők.
(pld. 2008 év végén azért szálltam be az OTP-be mert a helyzetét gyökeresen másként itéltem meg mint az elemzők többsége.)
Ha én Pakisztánban pozicióba lépnék, akkor egyedül az elemzőkre hagyatkozhatnék. Ez nekem kevés, nagyon kevés.....
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 11:59
Előzmény: #4178  berlini
#4182
Ja, a 4)pontban nem VISSZATEKINTO az Earnings, hanem elore tekinto.

El se olvasod, amit irtam. Mar nekem kinos ujra javitgatni, amiket irsz.
Mikor volt OTP nyeresege a multban 190Mrd? Majd, talan, less.... ha...ha minden jol megy addig, 2017ben.

Tan inkabb...nem -102Mrd volt 2004-ben, es +63 volt 2015-ben? Az lenne VISSZATEKINTO.

Nem haragszol, ha azt mondom, hogy perma-bull? maradtal.
;-)
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 11:48
Előzmény: #4178  berlini
#4181
+1
A vegevel kulonosen egyetertek ;-)

1)Az elejevel erosen em.
OTP nem 110Mrd-ot bukott az elmult evekben. Hanem legalabb 300Mrd-ot. Ugyanis a konyvszerinti erteke volt mar 1550Mrd korul, most meg 1250 Mrd korul van. Ja, es kozben meg a kozben, a 2-3 ev alatt termelt nyereseg is elment ra.

2)Igen, azzal is egyertek, hogy az EEM piacok sokkal jobb kilatasuak, mint a kozponti EU orszagoke, vagy NYSE.

Csak nem Mo a legjobb kozottuk; talan kozepes relative helyzetu.

Sokkal jobbnak gondolom a Torok, Egyptom, Russia, Brazil, Legyel, es fokepp az India piacot a kovetkezo 3-6 honapra. Meg Pakistan is jobb szerintem;-)
A blogban ezeket updateltem nyarra.

Akinek tetszik OTP, tancoljon vele.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek