Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2016. 06. 05. 11:40
Előzmény: #4178  berlini
#4180
Hogyan próbálom elkerülni a bukást?
- igyekszem többet nyerni a nyerő poziciókon, mint amennyit vesztek, amikor tévedek.
- meghallgatok mindenkit (különösen azokat akikről feltételezem, hogy az adott témában nagyobb a felkészültségük, pld az Equilor brókerek, ahol az értékpapirszámláimat vezetik,) de egyedül döntöm el hogy mit lépek.
bebi_csibe 2016. 06. 05. 11:29
Törölt hozzászólás
#4179
berlini
berlini 2016. 06. 05. 11:24
Előzmény: #4175  pomperj
#4178
Miért nincsen túlárazva az elemzők szerint az OTP?
1.
Az elmúlt években bukott az OTP az orosz - ukrán relációban 110 milliárd ft-ot, mindkét operáció töredékére esett vissza. Ezekben erős visszapattanás várható a következő években ráadásul piaci részesedés növekedéssel. Ukrajnában a helyi bankok teljesen padlón vannak, a külföldi tulajdonú bankok legszivesebben a leánybankok értékének töredékéért eladnák őket. Ukrajnában már ebben az évben 10 milliárdos nyereséget vár a vezérigazgató. Oroszországban pedig a 2015. éves 15 milliárdos veszteség valószinűleg 5 milliárd alatti marad.
2.
A magyar anyabank az elmúlt években a különadókkal, devizahiteles sarcolásokkal bukott több mint 500 milliárdot. Ez most már a múlté
3.
A konkurenciához képest eddig erősebb céltartalékolás (pld. orosz banknál 110%-os) komoly céltartalék felszabudáláshoz vezet.

4.
Kelet-európai gazdasági fellendülés várhatóan a nyugat-európai fölött alakul.

Mindezek alapján a konkurencia átlagánál 10% alatti növekedéssel számolnak. (Mind forgalomban mind nyereségben.) Az OTP-nél a következő években a váarkozás a nyereségnövekedésben évi 40%!
Amikor P/E-vel számolnak, akkor az szinte sohasem visszatekintő, (AHOGY EZT TE TÉVESEN ÉS KONZEKVENSEN TESZED,) hanem 1 vagy 2 éves előretekintő módon. Azt, hogy egy bank alul vagy túl értékelt azt ezen P/E-k összehasonlitása alapján teszik meg.
(Ha nem igy lenne, akkor az évi 40%-ot növekvő AMAZON részvényára nem 700 dollár lenne, hanem jó esetben 40 dollár. De gondolom, hogy ha az AMAZON-t értékelnéd, akkor Te a 40 dollárt találnád reálisnak.)

Mégegyszer:
én sem várom, hogy nyár végéig az OTP eléri a 7400 ft-ot.
viszont én is reálisnak tartom az elemzők konszenzusát, amely szerint a következő egy évben az OTP több mint 10%-ot fog drágulni.
Én megszoktam játszani azt ami bekövetkeztének a valószinűségét meggyőzőnek tartom. Ebben az esetben ez szerintem jóval több mint 50%.
Ha az OTP túlértékelésében hinnék, akkor shortolnám.
Amennyiben semleges a véleményem, akkor nem vagyok OTP pozicióban és figyelmem is azon részvények felé irányul, ahol több fantáziát látok. Ilyenkor nem is nagyon látogatom az OTP fórumokat.
Nem vagyok sajnos tévedhetettlen.
A sikerre soha sem volt biztositék, hogy a többség véleményét osztottam. (Ez most némi aggodalommal si tölt el. :) )
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 09:39
Törölt hozzászólás
#4177
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 09:31
Előzmény: #4174  tberki
#4176
1)Az auto iparban impressziv a tudasod. Meggyoztel rola TESLA kapcsan, hogy kivaloan ertesz hozza, es abban barmikor szivesen tovabbra is olvasom a velemenyed.

A tozsdei ismertek, es szovegertes teren mas a helyzet.

2)Eleve: most, a bull piac kellos kozepen arrol a kivalo emlekezetrol teszel bizonysagot, hogy mi volt 3 eve, a bear piac idejen? Az szanalmas.

Az a sokat emlegett chart megvan, valahol az archivumban. Egyszerubb ujra ide rajzolnom, mint kikeresni:

link

Alapfoku tudassal be lehet rajzolni a piros es kek vonalat. Azokat supportnak hivjak.

Mma is mindenki latja: a legalso varhato target ar 2014 evben 8000-re projektalando. Ez TA iskola, elso osztaly szint. Hasonlo helyzetben ma is oda projektalando.

Sajnalom, hogy ez az ismeret nalad azota is hianyzik.
Sok sikert.

pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 08:37
Előzmény: #4173  berlini
#4175
Erdemben nem foglalkoztam?

1)Mar 2-3 honapja sokszor leirtam: szerintem OTP full-ra be van arazva.

Mindazok a jo hirek, amik meg nem is tortentek meg, nos, azok is mar benne vannak OTP araban. Mind.

2)Leirtam, hogy ha OTP eleri a Csanyi-varakozast, a 190Mrd nyereseget; es ha 7000Ft arnal OTP 2000Mrd Capitalizacio,

akkor PE=10.

A bankok full arazasnal PE=10-et szoktak mutatni. MIndenhol a volagos.

Leirtam, miert van OTP realis ROE szama 10%nal. Rovid, atmeneti idoszakokban lehet tobb, alapvetoen tartalek-felszabaditas idejen.

3)Leirtam, hogy OTP konyvszerinti erteke, Equity, most 1250Mrd. A Kapitalizacioja meg 2000Mrd. Ez most PB=1.68 koruli szamot ad.

A bankok normalisan PB=0.8-1.2 kozott vannak jol arazava. Innen nezve OTP 20-30% mertekben tulertekelt.

4)Amit felsoroltal, az mind a jo hirek resze. Nem erdemes tovabb ismetelgetni. Igy van.

Egy charton megmutattam, hogy 2015 ev folyaman OTP mar at-arazodott, megpedig erre az uj "optimista" allapotu profit-termelesre.
Nincs benne tvabbi tartalek.

Es azt is, hogy lam, 2016 januar ota mar ugyanugy arazza a piac OTP-t, mint barmi mast a regioban. Ezt az RTSI-vel valo parhuzamos chartbol akar magyarazat nelkul is le-ovashattad. Ha akartad volna.

Tovabbra is: sok sikert neked OTP papirjaval. ENgem ezen az aron nem erdekel.

tberki 2016. 06. 05. 07:59
Előzmény: #4172  Cipolla22
#4174
Hajjaj van itt azert baj.
Csak peldak a felsorolasbol

Pbr - 10 dollartol lefele vetelre ajanlotta
WL - 1 dollarnal is vetelre ajanlotta
Ezeket tuti tippkent felsorolni haaaaat...

Es megegyszer: nem ezzel van a baj. Azzal amikor 1 evvel kesobb a blogrol eltunnek a "nem jott be" grafikonok es elfelejtjuk hogy valaha is voltak. Aztan lehazugozzuk azokat akik ezeket elohuzzak (van meg nekem 8000es celaru mol elteve,kulon tenykent kezelve 10.600as aljnal hogy a mol a leggyengebb blue a beten).

Senki sem tevedhetetlen, ezert is butasag tenykent kezelni jovobeni esemenyeket, valoszinusegekrol beszelunk es olyan esemenyekrol amik ezeket a valoszinusegeket valtoztatjak.
berlini
berlini 2016. 06. 05. 00:19
Előzmény: #4170  pomperj
#4173
Sajnálom, hogy nem érdemben foglalkoztál a hozzászólásaim érvelésével
Ha permabull lettem volna az elmúlt 3 évben akkor mindig longoltam volna.
Sokszor nem volt OTP-m és egyszer még shortoltam is.
Ennek ellenére igazad van abban, hogy az ukrán-orosz cirkusz az akkori bullvárakozásaimat keresztül húzta és nem jól ismertem fel a válság mélységét..
De azt meg Neked nem ártana végre beismerni, hogy az akkori árfolyam esésnek semmi köze nem volt a TA-hoz, (Elliothoz.)
És az OTP erejét mutatja, hogy mindezt túlélte (és igy élte túl.)
Már megint nem értem a kelet-európai permanens válság elméletet, amely szerint -ha jól értem- nem lesz soha 10 jó év egymás után.
Az utolsó kijelentésed sem megalapozott.
Az OTP eddig majdnem minden évben alulárazott volt a régiós vetélytársakkal összehasonlitva.
Tehát az értékelés nem csapong!
Cipolla22 2016. 06. 04. 23:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#4172
Élesen kereskedem, és azt tapasztalom, hogy legtöbbször Pomperj meglátásai jönnek be. OTP, TSLA, lítium, WLL, PBR, rendre az ő ötletei voltak. Nem vitatom a szakértelmeteket, jó ötleteitek vannak, de az én számlámon az övéi látszanak meg jobban. Azt viszont nem szeretem, amikor egymást marjátok, úgy hogy mindkettőtöknek kb 70% a találati aránya. A valóság valahol a kettőtök között van általában.
Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 21:53
Előzmény: #4170  pomperj
#4171
Bocsi hogy beleszólok, csak halkan szeretném megjegyezni Én továbbra is szívesen olvaslak Benneteket, mind Jánost, mint Téged. Számomra mindíg is olyan tréderek lesztek akiknek a véleményét olvasni fogom figyelemmel (János, néha olyan bonyolultan fogalmazol hogy áhh kész vagyok tőle, nekem az héber).
pomperj
pomperj 2016. 06. 04. 21:43
Előzmény: #4167  berlini
#4170
1)Nincs prekoncepciom. Ebben tevedsz.
En elemzek, mas modszerrel mint te. Elismerem, hogy lehet masnak kivalo modszere.

Az elmult 3 evben, amiota itt vitazunk, voltam tobbszor bull is, es bear is. Veletlenul epp 4-szer bull, es 4-szer bear.
Egeszen pontosan a blogban vezetem, mikor mi az allaspontom. Tovabbra is egyedul teszem ezt publikusan az ide iro kollegak kozul.

Latvanyosan pedig itt van.

link

Nem tevedtem nagyon sokat. Aki meg azt allitja, hogy ez trading pattern prekoncepcios, az nincs tisztaban a fogalommal.

Bocs: te viszont tenyleg permabull vagy. Szerintem 3 eve meg soha nem voltal negativ OTP kilatasaira. Pedig volt ra jo ok boven es hosszu ideig. Nalam ez a prekoncepcio. Ettol meg lehetsz jo trader.

2)" Az elmúlt 10 év az OTP-nél kb. 3 "békeév" és 7 válság "

Igy van. OTP Kelet-Europaban van. Mindig igy volt, es igy is marad. Kar 10 ev beke-evrol almodozni. Soha nem lesz olyan.

Az OTP szelsosegesen csapkodo, es szinte allandoan "felre-arazott" reszveny. Az ara 2-3 evente egyik szelsosegbol a masikba megy at. Ezert lehet vele jol keresni. Vagy nagyokat bukni.

Sok sikert neked.
berlini
berlini 2016. 06. 04. 19:48
Előzmény: #4160  pomperj
#4169
Milyen azonosságot látsz Te a két chartban?
Amit belinkeltél abból a legjobb indulattal is csak a hullámzás jellege azonos.
Az OTP-t az fogja az átlagnál nagyobb ütemben felfelé mozgatni, hogy az elemzők szerint (nem biztos hogy igazuk lesz,) az OTP a következő években évi 40-50%-kal fogja növelni a nyereségét. Ez nem az átlagos régiós várakozás, ebben azért egyetérthetnénk!
Amúgy pár sarokpont a régiós indexnél és az OTP-nél:
Az OTP 2004 és 2007 között négyszeresére növelte az árfolyamát. Ugyabben az időszakban az index csak háromszoros lett.
Az OTP 2009 március 6-án a csúcsárfolyama 90%-át elvesztette. Az EEM csupán 60%-át.
Folytathatnám de felesleges a két görbe között természetesen van hasonlóság. Minden világgazdaságilag jelentős, a régiót visszahúzó vagy kedvezőbb heylzetbe hozó változás hasonló mozgásokat mutat a két charton. Viszont ebbeő nem lehet azt a következtetést levonni, hogy itt valamiféle katonás egy ütemben való menetelés lenne, ahol, ha az egyik lemarad a másiknak kötelező azt előbb vagy utóbb bevárni.
Most amúgy nem látom én sem a kitörő bull hangulatot.
Szerintem akik nem day tradelve az elmúlt hónapokban bevásároltak, azok egy elvárás miatt tették. Ezen befektetők "önigazolása" legkorábban a 2 negyedéves gyj. után következhet be és egy második felminősitéssel párositva a nyár végén jöhet a 8000. Amennyiben az OTP a konszenzusos elvárásokat nem teljesiti a 2 negyedévben, akkor ezen befektetők rájönnek, hogy mégsem olyan rózsás a helyzet és jöhet egy erősebb korrekció.
Én azt hiszem, hogy az OTP az elvárások 2. negyedéves számait teljesiti. Meg lesz az idei 180 milliárd és jövőre akár a 240 milliárd nyereség is.
De ezt vitassuk majd meg augusztusban az ismerté váló tények birtokában.
Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 19:36
Törölt hozzászólás
#4168
berlini
berlini 2016. 06. 04. 19:21
Előzmény: #4159  pomperj
#4167
Az elmúlt 10 év az OTP-nél kb. 3 "békeév" és 7 válság (5 év világválság és utána 2 év orosz-ukrán összeomlás.) Igy ebből én a 10%-os ROE-t kitűnő eredménynek tartok.
Megnézted, hogy ezek az évek (erős ukrán-orosz kitettség nélkül) milyen eredménnyel jártak a német nagybankoknál? (Azért ezeket veszem, mert a német gazdaság volt az első amelyik kilábalt a válságból, de tudnék olasz példákat is, ahol a veszteségek a mai napig borzalmasak. A Banco Popolare tőzsdei értéke a saját tőkéje negyede!)
Nem értem a céltartalékolás felszabaditást mint negativumot!
Csak az tud céltartalékot felszabaditani, aki - a konkurenciához képest- túltartalékolt. Azaz abban az évben (években) csökkent a nyeresége. Csupán ezt kapja vissza saját magától a felszabaditás éveiben.
Ennek a hatását nem hanyagolnám el. Az OTP-nél ez most 900 milliárd ft céltartalék!!! (A saját tőke több mint 70%-a.)
Ne zavarjon meg a prekoncepciódban, de az OTP-bolgár leánybank már pár negyedéve teljesiti a 16-18%-os ROE-t.
(Magyarországon a K&H bank pedig idén produkált hasonlóan jó eredményt.)
Az se legyen zavaró, hogy az idei eredmény, valószinűleg eléri majd a 180 milliárdot. Igy ebből 14%-os ROE számitható. (Tudom, hogy ez még nem tuti, de ha az első negyedéves számok maradnak, akkor teljesülni fog. A menedzsment a következő 9 hónapban az orosz ukrán relációtól az első negyedévhez képest hatszoros eredményt vár.)
Ha már átlagolsz, akkor fair lenne a banki különadót is figyelembe venni. Nem csak azért mert rontotta a nyereségességet, hanem azért is, mert a következő évek különadóterhelése az egyharmada lesz csupán a 2010-2015 évekéhez képest. Ez az OTP-nél évi 20 milliárd ft megmaradó üzemi eredményt jelent majd. Azaz ez is rontotta a 2010-2014 évek ROE mutatóját közel 2%-kal!!!
Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 19:12
Törölt hozzászólás
#4166
tberki 2016. 06. 04. 18:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#4165
Hmm.
Hany nicked van Lulo? :)

Egyebkent ez a bejon nem jon be erdekes. Egy eve osszeomlast varnak nehanyan, azota azert eleg jol lehetett a longgal keresni... A problema mindig azzal van ha lemarad "ez nem jott be sracok ujratervezes"
sanka 2016. 06. 04. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#4164
jön a nyár!:))
Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 16:36
Törölt hozzászólás
#4163
Cipolla22 2016. 06. 04. 15:10
Előzmény: #4160  pomperj
#4162
Bocsánat, de régóta olvasom a bejegyzéseket és Pomperj OTP-re vonatkozó gondolatai (de az irányok biztosan) rendre bejöttek, általában néhány hetes késéssel. 7000 környékén venni azt jelenti, hogy bízol 8500 és még magasabb árfolyamokban. Ez persze az eufóriában előfordulhat, de ha 8500 után jön egy esés, akkor jó ha netto 10%-ot ki tudsz hozni a trédedből. A kockázat szerintem nem éri meg, azt javasolnám csak óvatosan.
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 09:51
Törölt hozzászólás
#4161

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek