Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2016. 05. 16. 02:18
Előzmény: #4138  xmann
#4140
Most már értem, hogy mit értettél számoláson.
Álmodozást.
A tények ahogy látom nem zavarnak.
Mivel magyarázod az 1. negyedéves 47 milliárdot?
Meg azt, hogy már ebben az évben valószinűleg rádcáfol a valóság?
Azaz valószinűleg 170 milliárd körüli lesz az adózott nyereség.
Merthogy 1%-os kamatkörnyezetben nem valószinű, hogy a jelnlegi nettó kamatbevételek egy negyede eltűnik.
Az sem valószinű, hogy a hitelállomány 2017-ben nem növekszik úgy, hogy a leánybankok országaiban 2-4% -os növekedésre lehet számitani.
Amin igazán megmosolyogtató az a költségszint általad lazán beirt 66%-os szintje.
Ha figyelemmel kisérted volna a szomorú orosz-ukrán zsugorodást, akkor Te is láthattad volna. Egy dologra az OTP a válság minden évében és azóta is szigorúan figyel. A költséggazdálkodásra.
Ha shortolsz azt csak rövid távra tedd.
Amúgy meg szivesen megkérdeznélek egy év múlva.
De Te addigra újra egy másik név alatt fogsz beirogatni.

pomperj
pomperj 2016. 05. 15. 23:42
Előzmény: #4137  berlini
#4139
1)Abban biztos egyetertunk, hogy Csanyi vasarlasai nem meghatarozok OTP kilatasaira.
Abban is, hogy ha barmely maganszemely elad 2014ben 4600 aron, aztan vesz 2 evvel kesobb 6800 aron, az egy pocsek invesztor. A preciz szamok majdnem teljesen erdektelenek. A Csanyi insider trade-ek nem bizonyultak jo indikatoroknak senkinek.

2)Felreerted: Csanyit nagyon okos embernek hiszem. Es nagyon szerencsesnek is gondolom.
(Egy pelda. Ha 1997 tavaszan nem Postabankot, hanem OTP-t bankrohamozzak meg, akkor Csanyi bankjat verik szet egy evvel kesobb, es ma ismeretlen nev. Es helyette Princz Gabor a orszag leggazdagabb embere.
Es meg tudnek 10 masik forduloponti tortenetet.)

Cs. csak gyenge trader volt 2014ben es gyenge volt 2016ban. Nagyon tavol volt mindket esetben az optimalis trade timing-tol; pedig Cs. a legjobban informalt ember OTP ugyben.

Vagy, ahogy te sejteted, egyeb okok kenyszeritettek, hogy annak latsszon.

3)Abszolut egyetertunk abban, hogy OTP arfolyam meghatarozo tenyezoi a kulfoldi alapok. Es nekik OTP a portfoliojuk egyik, kicsi es nem kritikus eleme.

Ha a meghatarozo indexek, mint EUFN, EEM DEM, stb. fordulnak barmerre, akkor OTP veluk egyutt, kb. 2-3 kozotti betaval (erositessel) koveti oket, ugyanarra.
Eddig, nagyjabol 17 honapja, OTP onallo uton jart, mert ez volt az atarazasi idoszak.
De ennek nagyjabol vege. OTP ara mar tukrozi az osszes jo hirt, amit felsoroltal; maradektalanul be-diszkontalta az uj varakozasokat.

4)Ebbol az is kovetkezik, hogy mostantol ujra a kulso intezmenyi befektetok, elsosorban a fenti indexek mozgasa fogja ujra meghatarozni az armozgasat.

Amit irtal, aszerint abban is egyetertunk, hogy rovid, nehany honapos tavon OTP kilatasai nem erosek. Most szerintem sem latszik ok, ami miatt OTP ara 5200 ala esne.

A piac azonban nagy meglepetesekre lehet kepes: nemcsak OTP van tularazva.
Egy pelda: a Deutsche Bank 9 eve 130 volt, 3 eve 45 volt. Es 3 eve senki nem hitte volna, hogy 2016-ban..15 USD.

xmann 2016. 05. 15. 22:25
Előzmény: #4137  berlini
#4138
Na nézzük akkor a számokat.

1. q1 nettó kamatbevétel: 1 éve 142 mrd, idén 129 mrd, folyamatosan csökken. Az ok egyértelmű: az otp modellje az volt, hogy mari néni nulla kamaton parkoltatta náluk a pénzét, amit kihiteleztek. A probléma az hogy a kamatszint folyamatosan esik, és emiatt a nulla és a hitelkamat közötti különbség egyre csökken, és várhatóan a jövőben is csökkenni fog. 2017-ben 420-450 mrd lehet a bevétel. Csak akkor lehetne ebben növekedés ha hirtelen iszonyú sok hitelt folyósítanának VAGY felmenne a kamatszint, ezek hiényában ez durva zsugorodáson megy át a jövőben is

2. díjak viszonylag stabilak, ez maradhat 160-170 mrd

3. riskcost: hosszútávon egy ilyen banknál kb 1%-a hiteleknek per év. Éves 60-70 mrd, de mivel túltartalékolás volt, lehet kevesebb, éves 30-40 mrd.

4. működési költség: nőnek a magyar bérek, nem lehet ezzel szembemenni,kb 400 mrd lesz a költség.

És voilá meg is van az adók előtti durva eredménybecslés: 140-190 mrd.
Ebből jön le a bankadó bő 10 mrd, meg a TÁNYA, azaz összesen 105-150 mrd Ft közötti adó után profit lesz 2017-ben.

Ez 460-660 Ft közötti EPS. Az OTP nem egy olcsó papír. Persze lehet drágább, de az az eredménybecslés amit te adtál meg teljesen életszerűtlen
berlini
berlini 2016. 05. 15. 21:18
Előzmény: #4135  pomperj
#4137
Apró korrekciók csupán:
- Csányi amikor eladta a saját tuladonában lévő OTP részvényeit, akkor is megmaradt több mint egy millió db (!!) csak cégein keresztül!!! (Nem lépett későn, 4600 fölött adott el az előző hetek 5300-as csúcsa után úgyy, hogy utána volt 4000 alatt is.)
- Szinte az eladással egy időben a felesége OPUS kötvényt vett, amin ugyancsak szép nyereség volt az elmúlt két évben.
- Kérlek ne tartsd őt teljesen hülyének. Ha másfél milliót tart, annak meg van az oka. Természetesen nem feltétlenül a következő hetekben. A 2. negyedév közepén vagyunk. Bizonyos tendenciák már szerintem láthatóak.
- a következő hetekre nem vagyok szuper bull hangulatban. (Olvasd légyszives vissza a péntek délelőtti és délutáni beirásaimat.) Viszont nem látom okát annak, hogy egy közepes-gyengén sikerült 2015-ös év után több mint 2%-os osztalékot fizető papirra egy szinte 0%-os betéti kamat környezetben miért esne az árfolyam ujra 5000 alá, ahogy itt egy páran várják. Tudomásul kell venni, hogy egy olyan papirról van szó ahol a fő tulajdonosokon (oroszok, groupama, MOL, Csányi) kivül a papirok többsége külföldi tulajdonban van. Alig pár % külföldi magánbefektetőknél. Igy egyszerűen kiszámitható, hogy az árfolyam napon túli mozgását azok az intézményi befektetők irányitják, akiknél az elmúlt egy évben Magyarország és azon belül (a számukra egyedüli magyar papirnak tartott) OTP megitélése nagyot fordult.

Csak felsorolásszerűen: (2014 és 2016 összehasomlitása:
1.
2014: veszélyes válságot előidézhető orosz-ukrán helyzet, nem lehetett megbecsülni a várható OTP veszteségeket.
2016: helyi konfliktussá tartósulő kelet-ukrán konfliktus, az OTP a szükséges leirásokat megtette
2.
2014: Stagnáló Eurózóna és egy erősen nem forintban(!!!) eladósodott Magyarország, amelynek az egyedüli lehetősége a 2-3%-os GDP növekedéssel az adóság "kinövése". Ez volt veszélyben.
2016: Euró zóna - ha szerényen is- de stabilan nő. Magyarország adósága erős ütemben forintosodik! (És elkezdett csökkenni.)
3.
2014: A Magyarországi bankellenes hangulat mélypontja. Teljesen eljátszott bizalom a befektetőknél.
2016: A Nagyfőnök (miközben ez a jellemével tökéletesen ellentétes) megpróbálja betartani a bankokkal kötött legutóbbi megállapodást. Bankadó csökkentés.
4.
2014:
Az orosz-ukrán relációkon kivül más relációkban is várható volt a bankok felelősségre vonása a devizahitelesek miatt. Kiszámithatattlan következményekkel.
2016: Román- horvát relációkban megszületett a megfelelő veszteségekkel. A többiben már nem várható jelentős következmény. (Lengyel leánybank nincsen, szeremcsére.)
5.
2014: növekvő nem fizető állomány minden OTP-banknál. katasztrófális növekmény 2015 év végéig az orosz és ukrán leénybankoknál.
2016: mindenhol normalizálódott a helyzet. A menedzsment várakozás a folyamatos csökkenés és igy alacsony céltartalékolási szükséglet!

Kontraindikator
Kontraindikator 2016. 05. 15. 18:40
Előzmény: #4135  pomperj
#4136
Csányi eladásról csak annyit, hogy ahogy eladta az otp pakkjait, rögtön beletolta Egisbe... majd pár nap múlva jött a felvásárlás miatti kivásárlás. Volt ott kasza rendesen... nyilván mákja volt, és nem tudott róla előre... :D

Hogy mi volt a célja most a vásárlással? Lehet sose tudjuk meg, mert több oka is lehetett... lehet szavazathoz kellettek a papírok, lehet behúz volt 4-5%-ot, osztit akármit, aztán ennyi, vagy adott a deal, hogy az otp majd megveszi tőle, passz...... szerintem engedjük el. Más dimenzióban mozog, mint egy átlag kisbüfi.

Én továbbra is azt mondom, hogy otp-ben lesz meglepi új csúcs nemsokára... ;-)

pomperj
pomperj 2016. 05. 15. 13:01
Előzmény: #4133  xmann
#4135
berlini kivaloan koveti OTP fundamntumokat, es sok eve nagy kedvvel vitazunk rajta.

Most nekem is meglepes tobbnyire realistabol atfordulasa a kozhagulattal azonos, superbull hangulatba.
Ha most "minden nagyon jol megy, miert ne mehetne meg jobban?" erzelmi csucsa jol ismert az Elliotistaknak: az szokott lenni a (b) hullamok csucsa kornyeken.

2)Emlekeztetoul, es egy hasonlat.

Amikor az allam 2011-ben megvette 26e arfolyamon a MOL 25% csomagjat, az nekem vilagos megerosito hangulati jelzes volt, hogy egy (b vagy X) hullam csucsan vagyunk.
A chartok mar egy ideje ezt kiabaltak akkor, de senkit nem erdekelt:
Mindenki bull volt, hiszen ha az allam ennyiert vesz, innen csakis felfele mehet !
Mint rendesen, egyedul voltam a bear allaspontommal; az akkori chart meg megvan, ha valakit erdekelne. Azota MOL volt 10eFt tajan.

b)Most allam-csuti szerepet atvette az OTP-ben Sanyi bacsi Alapja. Ugyanaz a jelenseg.
Az Alap bevasarolt 6600-6900 kozott. Vegul is, rosszul adott el 4400-4000 Ft arfolyam kozott, jo lenne javitani, tehat veszunk az eladasi ar folott 2500-al??

Emlekszik meg ra meg valaki a Csanyi-eladas utani hangulatra? Az pont forditottja volt a mostaninak.

Cs. akkor is keson lepett, ahogy most is.
Most persze bull mindenki: igen kevesen maradnak az ovatosak, minden a csodas jovot vetiti elore, klasszul megy. Az kevesekenek jut eszebe, ahogy maskor is: az OTP ara mar boven lediszkontalta a hangulatot, akarcsak 2011-ben.

Azt, hogy Sanyi bacsi vajon ismet keson jott, majd az ido megmutatja.
xmann 2016. 05. 15. 09:57
Előzmény: #4133  xmann
#4134
Mondjuk ilyen számítási módszerekkel egyszerű kihozni az 1000 Ft-os EPS-t is, csak annyit kell mondani: majd egyszercsak jó lesz minden. Lécci küldj nekem is ebből a cuccból amit tolsz :)
xmann 2016. 05. 15. 09:52
Előzmény: #4128  berlini
#4133
Aha, értem. tehát most 20-30, de majd valamikor megveszik 65-ért. Miért nem mindjárt 100-ért?

szerintem ezek után te számokra ne nagyon hivatkozz, mikor láthatóan nem érdekel a valóság
berlini
berlini 2016. 05. 14. 23:12
Előzmény: #4131  berlini
#4132
Utána olvasva, bocs de több ponton rossz a számitásom:
helyesen:

Az OTP-nek van egy éves 720 milliárdos bevétele. (És itt nem számolok növekedéssel, ami várható)
Ezt csökkenti a kb 50%-os költség.
Igy marad kb. 360 milliárd.
Ebből lejön a különadó: jövőre 12 milliárd
és egy békeidős évi 48 milliárdos céltartalékolás, akkor adózás előtt marad: 300 milliárd.
Az átlagos nyereségadó kb 25%, igy ez kb. 225 milliárd ft adózott nyereség.
Persze itt egy békeidős orosz-ukrán relációval számoltam. Kérdés hogy ez meg lesz-e jövőre már. Ha a két emlitett reláció gyengélkedik (árbevétel zsugorodás, céltartalék növekedés) akkor is kiegyensúlyozhatja azt a többi reláció erősödése.
berlini
berlini 2016. 05. 14. 23:07
Előzmény: #4122  xmann
#4131
Leegyszerűsitve:
Az OTP-nek van egy éves 820 milliárdos bevétele. (És itt nem számolok növekedéssel, ami várható)
Ezt csökkenti a kb 50%-os költség.
Igy marad kb. 410 milliárd.
Ebből lejön a különadó: jövőre 12 milliárd
és egy békeidős évi 58 milliárdos céltartalékolás, akkor adózás előtt marad: 340 milliárd
Ez kb. 250 milliárd ft adózott nyereség.
Persze itt egy békeidős orosz-ukrán relációval számoltam. Kérdés hogy ez meg lesz-e jövőre már. Ha a két emlitett reláció gyengélkedik (árbevétel zsugorodás, céltartalék növekedés) akkor is kiegyensúlyozhatja azt a többi reláció erősödése.
berlini
berlini 2016. 05. 14. 22:56
Előzmény: #4124  Törölt felhasználó
#4130
Én az állami alapra gondoltam.
Nem a privát követelésbehajtókra.
Ezen kivül van még egy változás amit nem szabad figyelmen kivül hagyni.
A kilakoltatási tilalom feloldása.
berlini
berlini 2016. 05. 14. 22:54
Előzmény: #4122  xmann
#4129
Én számoltam, neked is azt ajánlom.
berlini
berlini 2016. 05. 14. 22:53
Előzmény: #4121  xmann
#4128
Előbb vagy utóbb megveszik 65%-ért
xmann 2016. 05. 14. 22:41
Előzmény: #4124  Törölt felhasználó
#4127
van azért néhány tranzakció, tehát nem teljesen halott, de azok 20-30 között mennek, de valóban kevés eladás van
gyula1971
gyula1971 2016. 05. 14. 21:37
Előzmény: #4123  HALIS
#4126
veszett hitelekért.-konkrétan ez a felmondott hitelt jelenti?
gyula1971
gyula1971 2016. 05. 14. 21:37
Előzmény: #4123  HALIS
#4125
veszett hitelekért.-konkrétan ez a felmondott hitelt jelenti?
Törölt felhasználó 2016. 05. 14. 20:57
Előzmény: #4123  HALIS
#4124
Ha adnak. Épp a héten olvastam egy követeléskezelővel készült interjút (sajnos nem találom hirtelen a linket, de talán van itt más is, akinek jobb a memóriája, vagy nem törli rendszeresen a böngésző historyt..) és abban hosszasan lamentáltak a jogszabályi keretek újragondolásáról, de az egésznek az volt számomra a sorok közötti mondanivalója, hogy eszük ágában nincs addig belekeveredni a lakossági ingatlanhitelek engedményezésébe, amíg nem látszik a folyamat vége, inkább hibernálják magukat. Szerintem félnek attól, hogy belépjenek az állam és a bankok közötti ütköző zónába, mert a végén még őket is zaciba vágja a kormány. És ha így van, akkor szvsz igencsak igazuk is van ezzel.
HALIS
HALIS 2016. 05. 14. 20:06
Előzmény: #4121  xmann
#4123
Én is úgy tudom, hogy kb. 20-30%-ot adnak a követelésbehajtók a veszett hitelekért.
xmann 2016. 05. 14. 19:30
Előzmény: #4117  berlini
#4122
A 220-260 profithoz is sok sikert kívánok . Nem tudom ez milyen modellből jön ki, miközben

- a hitelallomanyok legjobb esetben stagnálnak
- a profit marginok jól láthatóan es igen gyorsan csökkennek
- a bérek meg feldelé nyomás alatt vannak
- a normálisan működő piacokon, értsd magyar és bulgár nem nagyon fognak CT csökkentést csinálni mert már igy is nagyon alacsony

Hogy ebből hogy tud kijönni profit növekedés azt nem tudom felfogni.

Szerintem 500 Ft eps-nek már nagyon örülni fog mindenki jövőre
xmann 2016. 05. 14. 19:26
Előzmény: #4118  berlini
#4121
Szép dolog az álmodozás de jelenleg ezekért a követelésekért 20-30%-ot adnának. De a bankok annyiért nem adják oda. Igy aztán nincs is sok követelés értékesítés . De az 50--65%-nak köze sincs a valósághoz nem tudom ezt honnan szedted

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók