Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2014. 01. 27. 07:28
Előzmény: #2017  pomperj
#2020
1.
Továbbra sincsen válaszod arra, hogy a QE-k nélkül hogyan lábalt volna ki az amerikai gazdaság a válságból.
Amúgy meg egy recesszióban lévő amerikai gazdaság költségvetési bevételei olyan alacsonyak, hogy mostanra a QE-k nélkül a teljes eladósodottság sokkal magasabb lenne, vagy olyan szintű költségvetési kiadáscsökkentéseket kellett volna megtenni, ami önmagában több százalékponttal még nagyobb recesszióba (recessziós spirálba) kergette volna Amerikát.
Továbbra sem látom, hogy Neked milyen megoldásod lett volna a megközelitően ilyen gyors kilábalásra.
A pénz mennyisége a kucsát sem érdekel, ameddig az infláció nem dübörög. (De végszükségben még mindig az a kevésbé rossz.)
Az Amerikai gazdaság a 4. negyedévben várhatóan már 3%-ot növekedett. Igy az az állitásod, hogy a QE-k nem a gazdaságba folytak alaptalan.
2.
Igen, az egész válságból való kilábalást - nagyon helyesen- azok fizetik akiknek pénzük van. Ezt nevezik közös teherviselésnek. A szegényebb amerikai munkanélkülivé vált, a gazdagabbnak pedig lehet, hogy a pénze fog kevesebbet érni. (Amennyiben volt olyan hülye, hogy nem részben részvényben tartotta.)
Az már kevésbé tűnik igazságosnak, hogy a világ devizatartalékainak birtokosai is megszenvedik, de nekik még inkább érdekük egy gyors amerikai kilábalás.
A tanulság amúgy ezeknek a külső dollárbirtokosoknak éppen a devizatartalékok diverzifikálási szükségessége.
3.
Buboráékról nincsen bizonyiték.
4.
Nem állnak a Fund-ok az októberi szinteken. Helyes megállapitás ezzel szemben (éppen az általad berakott Eastern Europa Fund chartjáról):
az index abban a sávban ingadozik továbbra is ahol októbertól ezt teszi.
De egy pánikot én is elképzelhetőnek tartok. Ezért is reális egy olyan várakozás, ami az amerikai korrekciót túllihegi.
kukker 2014. 01. 27. 07:12
Előzmény: #2018  pomperj
#2019
Nikkei 225
Tokyo


15,005.73 -385.83 (-2.51%)

Vörös minden
pomperj
pomperj 2014. 01. 26. 23:05
Előzmény: #2016  unforgiven
#2018
Hetfon eldol.
Ha breakaway gap-el indulnak a piacok, (megnezheted reggel az Azsia indexeken, mi varhato)
nos, akkor a BUX-on minden piros lesz.

Ha NY hetfon ujra 2% koruli esesben zar,
akkor uj regime van (Bear), es minden korabbi elgondolas ervenytelen. ES ennek nem kicsi az eselye.
pomperj
pomperj 2014. 01. 26. 22:55
Előzmény: #2015  berlini
#2017
1)Persze hogy nem.
Csak az 2 kulonbozo dolog, hogy a valsag melypontjan, 2008nyaratol 2009 tavaszaig a bankoknak 700Mrd hitelkeretet ad a FED, ezzel es mas intezkedesekkel stabilizalja a penzugyi rendszer mukodeset,
(megjegyzem, ezt akkor is, most is helyes es okos dolognak tartottam)

es mas dolog az, hogy a valsag utan 6 evvel, meg mindig evi 1000Mrd-ot bepumpalni havi 85Mrd utemben, es ujabb evekre beigerni a nulla kamatot. Mikozben vilagos, hogy a penz nem a gazdasagba megy fokepp, hanem a tozsden hajtja fel az arakat.
Es mivel a bankok hitel-lehetosege es a margin hitel ugrott fel leginkabb, egy tozsde beomlas eltunteti, megpedig orokre ezt a penzt, es mar megint a bankoknak fog fajni a sok nem-fizeto ados, es ez ujra valsagba kepes sodorni a tobbi szektort.

2)Ne felejtsd el, hogy ennyi penz mogott USA allamadossag noveles all, aminek kamatait es a teljes osszeget egyszer az adofizetoknek meg kell fizetniuk.
Ha meg a dollar ertekenk el-inflalasaval lecsokkentik az adossag netto erteket, nos, akkor azzal csak szetosztjak a vilag osszes tobbi allamara es adofizetojere.

3)A buborek egyebkent csak az USA, es kisebb mertekben az EU egyes tozsdein, (DAX, FTSE es kevesbe CAC-n)
van es viragzik,
de peldaul nincs a vilag szamos befektetesi piacan, a nyersanyagpiacon, ingatlanpiacon, arany piacon, olaj piacon sem, nincs Azsiaban es Delamerikaban, Orosz piacon stb.

Csak az a baj, hogy NY penzugyi vezeto, es megroggyanasa egy ideig mindenhol, a gyengeknel (pl. Mo) pedig vegig oriasi nyomast fog gyakorolni.
De azt gondolom, hogy idovel Japan, Kina, India, stb. elszakadnak toluk, es penzugyeikkel mennek a sajat utjukon.

3)Kozel a hetfo.
A legtobb Index, Fund arfolyam, stb. most 4 nap eses utan nagyjabol az oktoberi szintnel all, tehat 4 nap lenullazta a megelozo 3-4 honap emelkedeset.

Akik 3-4 honapja vettek, azok majd mind viz alatt vannak. raadasul tobbseguk maegin pozicioval, es hetfore mar sokukhoz kiment a margin-call.
Hetvegen, mar csak ezert is, sokan megneztek a pozicioikat, es nem tetszik, amit latnak.
Jelentos reszuk realista, ok ki akarnak menekulni, es nem latom, hol van veluk szemben azonos meretu vasarloi tomeg; 4 honapnyi veteli tomeggel szemben nem is lehet; ehhez a FED penze is keves.

Nagyjabol hasonlo a helyzet az Eu tozsdein is, es sok helyen Azsiaban.

A legnagyobb valoszinusege a hetfo reggeli gap-nek van, es az eladoi nyomas ugrasszeru emelkedesenek. Bar tevednek.

Be careful.
unforgiven 2014. 01. 26. 21:25
Előzmény: #2003  pomperj
#2016
Pomperj,

Továbbra is azt gondolod,hogy a Richter/ Mtlekom ebben a Bux-os vérzivatarban stabil maradhat ?
berlini
berlini 2014. 01. 26. 19:58
Előzmény: #2013  pomperj
#2015
"Es igen,ezen nem valtoztat semmi, igy az sem, ha a FED netan meg tobb likviditast ad. Az csak elodazza a kijozanodast. Ha eddig nem tortent meg, az en szememben az nem jo, hanem csak meg rosszabb."
Jobb lett volna egy ilyen méretes válság mélypontján szinte minden pénzügyi és gazdasági infrastruktúrát lenullázni, az USA gdp-jét hagyni hogy 20-30%-kal csökkenjen, a munkanélküliség felmenjen 15-20%-ra?
Ezt az USA már kipróbálta 1929-32 között.
Ebből most nagyon helyesen nem kértek!
Helyette már most évi 2%-os a GDP növekedés és erre az évre 3%-ot várnak. Mire kifut a QE3 (talán ez év végén,) önjáróvá válva az gazdaság meg is tarthatja a 2-3%-os növekedést.
Mégegyszer:
neked lett volna ehhez a stratégiához képest hasonló gyors kilábalást igérő módszered?
Jobban járt volna a világ, ha ma az USA:
- recesszióban marad?
- munkanélküliség extrém magasra nő?
- az USA állami adóbevételek drámaian csökkennek?
Ha mindezek következtében Európában még lassabb kilábalásról beszélhetnénk?
Lehetne annak az általam nem felismert állitólagos buboréknak (illetve kipukkanásának) elyen rossz hatása?
berlini
berlini 2014. 01. 26. 19:48
Előzmény: #2013  pomperj
#2014
1.
Tévedsz!!!!
Minden ország a saját devizájában méri a GDP alakulását!
Az Európai bizottság is!
(Amikor Magyarország teljesitményét megitéli.)
2.
A tőzsdét meg lehet próbálni matematikai modelekkel leképezni.
Általában nem sikerül.
Nem véletlenül nincsen egyetlen olyan közgazdász milliomos sem, aki meggazdagodott volna mégoly sikeresnek is itélt elméletéből ezt illetően.
(Van persze kivétel, a nobeldijasok.)
Az árutermeléssel nem fedezett pénznyomtatás inflációban mutatkozik meg.
Azon kivül, hogy ennek még nyomát sem látjuk sem Amerikában sem Európában (nem beszélve Japánról,) ennek bekövetkezése sem akkora tragédia. Csupán az következik be (leegyszerűsitve,) hogy a megtakaritások reál értéke kicsit csökken és nagyobb az ösztönzés hogy azok fogyasztásba forduljanak), a másik oldalról pedig az államadóságok (azoknál a szerencsés nagy országoknál, akik saját devizájukban adósodtak el,) és az adóságtörlesztések a GDP arányában valamelyest csökkennek.
Mindkettő abban az irányban hat, hogy a nemzetgazdaságok adó és járulék terhe csökkenhet, és ez a fogyasztás bővüléssel beinditja a gazdaságokat.
A másik módszer a nagy válság mélypontját csupán negativ spirálba döntötte volna a világgazdaságot.
Európa amúgy ezt meg is kockáztatta!
USA, Nagybrittania, Japán, Kina ezt az utat járja.
Európa viszont a Németek önző ellenállása miatt egyedül a szerkezeti reformok és a megszoritások utját járta, ami katasztrófához vezetett volna, ha a válság mélypontján a Világgazdaság nem lett volna továbbra is növekvő és igy a növekvő európai export nem nyitott volna lehetőséget az európai válságból való kilábalásra.
pomperj
pomperj 2014. 01. 26. 19:28
Előzmény: #2011  berlini
#2013
1)Valoban, a GDP-t minden orszag sajat devizaban meri. Am a kicsik, nyitottak, az export/import fuggoknel USD-ben szokas, mert ugyis az ertekeli a teljesitemenyt valosaghuen.
Azt megse gondolhatja senki, hogy az USA gazdasag teljesitemenyet mondjuk LEJ-ban vagy HUF-ban, vagy EUR-ban kene ertekelni.
Egyekent az EU-ban a statisztikak Euroban keszulnek, meg Magyarorszagrol is.

2)Igen, az a "prekoncepciom" 2013 majustol kezdodoen, es oktober ota kulonosen, hogy a NY egy FED "penzboseg"fujta buborek allapotban van.
Es ennek a leeresztese nagyon kellemetlen lesz, sokaig tart, oriasi aldozatokkal, es meg csak nem is ok fogjak legjobban megszivni.

Hanem masok, igy kozottuk pl. Magyarorszag; es meg a legszegenyebb Szaharai beduin is meg fogja fizetni a kovetkezmeny egy reszet.

Es igen,ezen nem valtoztat semmi, igy az sem, ha a FED netan meg tobb likviditast ad. Az csak elodazza a kijozanodast. Ha eddig nem tortent meg, az en szememben az nem jo, hanem csak meg rosszabb.

Lehet kapaszkodni ebbe a tevhitbe: az arutermelessel nem fedezett penznyomtatas mindenhatosagaban. En nem hiszek benne.

3)Igen, lehet kisebb, 10%-os korrekcio.
De en ebben sem hiszek: a visszacsatolasos rendszerekben nem igy van, hanem az endogen trend folytatodik, sot gyorsul.

4)A Magyar allapotok az en szemeben egesz mas okobol olyanok, amilyenek. Semmi koze ennek as USA problemaihoz; azok csak majd atjonnek. Emlekszel, milyen hatalmas volt a lelkesedes a torok gazdasagi csodarol masfel eve? Es most?

Be careful.
medve21 2014. 01. 26. 17:11
Előzmény: #2009  berlini
#2012
Én is így látom. Ezt a 10 %-ot szépen le lehet kereskedni! Nekem idén már sikerült kétszer is! Amíg nincs valami bődületes nagy információ valahonnan( Fityisz nagyon nyer, veszít, devizahitelek visszamenőleges megváltoztatása, stb) addig ez lesz! Esetleg tőkeáttéttel meg még meg lehet a nyereséget sokszorozni!
berlini
berlini 2014. 01. 26. 15:58
Előzmény: #2003  pomperj
#2011
Az utolsó grafikai összeállitáshoz:
a GDP-t minden ország esetében a saját valutájukban mutatják.
Amennyiben pld az USA GDP-t euróban mérték volna 2000 és 2006 között, akkor 7 éven keresztül ki lehetett volna mutatni, hogy az összesen csökkent volna 35%-ot!!!!!!!!!!!!!! (Az euró bevezetésénél a dollár 1,2Eurót ért, de ez az árfolyam utána 0,6 és 0,75 közé esett vissza.)
A módszered átvételével és annak sulykolásával igencsak el lehetett volna keseriteni amerikát.
János!
Engedj meg egy kritikát.
Itt a fórumon egyértelműen Neked van a legnagyobb és elméletileg is leginkább megalapozott tudásod.
Többször észrevettem azomban azt, hogy a prekoncepciód hatása alá kerülve minden eszközzel azt próbálod igazolni. Ahogy minden statisztikáról mindannyian tudjuk, azt mindenre fel lehet használni és az ellenkezőjére is.
Előbb vagy utóbb bele kellene hogy törődjél, hogy a világ nem zuhant recesszióba tavaly, nem lett egy hatalmas részvénykorrekció sem és mindez nem fog bekövetkezni az idén sem.
Lesz majd egyszer, de addig is arra kell tenni, aminek a valószínűsége jóval nagyobb.
És mi lenne az?
Ismétlem magam.
A pénzbőség idén is folytatódik:
- japánok még gyorsitják is,
- USA kicsit kevesebbel higgit, de továbbra is,
- Európában a deflációtól tartanak, (lásd IMF kritika,) igy itt is várható a pénzbőség.
Az alacsony kamat környezet megmarad legalább 2 évig!
A világgazdasági fellendülés a világ minden részén (Európában is, stabilizásódik.
Fenti körülmények között csak egy kisebb korrekció lehetséges. (Max. 10%) Mert a nyomás nagy. A tőke keresi a megtérülést. Ezért volt az tavaly is, hogy max 3-4%-os korrekció után jött a tőke. Most sem várom azt, hogy sokkal később belépnek azok vevőként, akikre 1000 milliárdok vannak bizva és akik keresik az évi 1-2%-os megtérülésnél többet igérő befektetési lehetőségeket.)
stoky 2014. 01. 26. 15:46
Előzmény: #2007  Törölt felhasználó
#2010
1. Eliott = Elliott
2. Vannak szabálytalan Elliott hullámok.
3. Ha az Elliott elemzés annyira biztos volna, akkor már mindenki dúsgazdag volna.
4. 10 Elliott elemző általában 10 félét mond és számol

berlini
berlini 2014. 01. 26. 15:40
Előzmény: #2003  pomperj
#2009
(Én tényleg korán vettem bele tegnap.)
Amúgy a napos chartodon az emelkedő csatorna közepe felé mozog felülról. Ilyen esetben én még senkitől nem hallottam, hogy ki merte volna jelenteni, hogy a csatorna közepe utáni természetes továbbmozgás után törvényszerűen szakitsa át a csatorna alját és törjön le az általad jelzett módon.
Már lassan fél éve mondom, hogy az OTP mozgása (kivéve ha valamilyen fundamentális változás történik, vagy a makrókörnyezetben valami rendkivüli,)a 4100-4500-as sávban várható (és történik.) Ez még messze nem a 2700-as veszély. Karácsony előtt volt ez kevéssel 4100 alatt is.
berlini
berlini 2014. 01. 26. 15:31
Előzmény: #2003  pomperj
#2008
Igen, az Eastern europaen fund esett.
Nem kizárt az sem, hogy csődbe megy.
Aki erre tesz, az azonnal adjon el mindent. Kivéve az élelmiszert, gyufát és némi tüzifát, amit akkor is javaslok erre az esetre, ha panelban lakik az illető. Ugyanis ebben az esetben már nem lesz hatóság aki megkifogásolja a szabad tüzi melegedést a lakásban.
(Amúgy a chartból az is kiderül, hogy ha még pár napig esik, akkor is abban a sávban lesz, amiben már október óta mozog.)
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 13:14
Előzmény: #2005  stoky
#2007
Meg egy szabályos Elliot sem tüntettél fel, ami 2012 júniusban indult, és a te 3-asodnál volt csúcson az 5. hullám.
Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 13:11
Előzmény: #2005  stoky
#2006
Ez kevesebb ponton érintkezik, mint a csökkenő trendes.
stoky 2014. 01. 26. 13:09
Előzmény: #2004  Törölt felhasználó
#2005
Vagy ez? link
Hogy más is jósoljon valamit, ne csak a negatív "elemzők" :-)

Törölt felhasználó 2014. 01. 26. 13:03
Előzmény: #2001  berlini
#2004
Pomperj napi OTP chartjan a 5300-ról lefelé húzható, 4 csúccsal támasztott ellenállásvonal a domináns középtávon.
Abból a következő fel hullám lefordulása kb. a te beszállódnál van, vagy egy picivel alatta.
pomperj
pomperj 2014. 01. 26. 11:22
Előzmény: #2001  berlini
#2003
Szerintem nem tetted jol.;-)

Szoval, vartam pentek zaras ota, hatha valaki megprobalkozik itt egy ertekelessel. De nagy lett az ovatossag a velemeny nyilvanitasban; meg Portfoilo.hu se probalkozott. Megint az oreg...??

Pedig nyilvanvaloan sokan vannak hasonlo helyzetben.

Mint kivulallo elemzo, aki a baratainak segit itt, ma reggel gyorsan raneztem, es felraktam egy 3 chartbol allo Special Report szekciot.

A rovid summary:

-az OTP es BUX iranyat "meghatarozo" kulfoldi Fund-ok mind szabadesesben vannak.

-az oscillatoraik mind lefordultak.

-meg nem tortek ki a szept. ota tarto diagonal formabol, de 1-2 napon belul az is meglesz. Az eses gyorsul, nem lassul!

-a minimum target 10-15% esesnek nez ki. Am, ha SPX drop nem all le hetfon (nincs jo esely! ra), nos, akkor atszakitja a 10% hatart az eses tempoja BUX-on.

Itt vannak a chartok:

link

BE CAREFUL.

egy_kezdo 2014. 01. 24. 22:23
Előzmény: #2001  berlini
#2002
USA: S&P a BÉT zárásakor -1%-on volt, a végére -2%-ot esett, egyelőre semmi pozitívum...

Ha csak az nem, hogy alapok szoktak minden régióban egyszerre eladni és vélhetően előre tudták, hogy az USA-ban is eladnak...
berlini
berlini 2014. 01. 24. 22:00
Előzmény: #1993  kimpaa
#2001
Sajnos belevettem az esésbe 4460 körül.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek