Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimpaa
kimpaa 2014. 01. 21. 21:45
Előzmény: #1956  berlini
#1960
Pedig most mindenki felfelé látja, nagyon rózsaszínűek a szemüvegek, s pont te kételkedsz :)
totoro
totoro 2014. 01. 21. 20:35
#1959
Pomperj, a vámról és az export importról írott pontjaid EU-s alapelveket sértenének, így értelmetlenek.
egy_kezdo 2014. 01. 21. 20:15
Előzmény: #1957  egy_kezdo
#1958
link

Ez lehet pozitívum. 100%nál kb 10 MLRD kiesést mondott Wolf nov 15-én az interjúban.
Na most ha csak a 40%-a veszi igénybe, az 6 Mlrd megtakarítás a profitban, kb 21,5ft EPS, ami 8-as P/E mellett kb 170 (10-nél pedig 210) forint az árfolyamban.

Létezik, hogy ez a magyarázat?
egy_kezdo 2014. 01. 21. 19:24
Előzmény: #1956  berlini
#1957
Hasonló helyzetbe a CS eladások idején kerültem és a döntés tökéletes is volt nov 1-ig.

Változó intenzitással azért lekövetem amit lehet és érthető háttere is van. A mainak még nincs meg a háttere.

Ma nagyon erős volt, brutális! Ebben benne lehet még egy felszúrás és sc(vagy több is). Bár a Xetrában az SC várhatóan kevésbé látványos mint előtte (a statikus és dinamikus korlátok miatt).
Mára vártam a "felt", de nem ennyire, adtam is bele.

Ha oka az emelkedésnek nem lesz, akkor gyorsabban kell menjen lefelé, mint ahogy feljött.
berlini
berlini 2014. 01. 21. 19:07
Előzmény: #1936  berlini
#1956
Ma folyamatosan adtam.
A feltételezésem, hogy 4500 körül most sem tud tartósan áttörni felfelé, határozta meg a stratégiát.
Tehát 4490-től felfelé 10ft-onként adtam 4580 forintig, ameddig egy részvényem sem maradt.
Nem is emlékszem arra, hogy - amióta 2008 novemberében beszálltam a részvénybe, (legjobb vételem valamikor 2009 március elején 1470ft-on volt 1000 db,) volt-e olyan nap amikor teljesen cashben álltam.
Elvileg örülnöm kellene, mert ma este több mint egy millióval többem van mint tegnap, de ugyanannyit ki is hagytam a folyamatos kiszállással.
A legvégén még egy shorttal is bepróbálkoztam, de azt gyorsam zártam.
Ha igazam van, akkor a papir most még nem marad 4600 flött tartósan...meglátjuk.
pomperj
pomperj 2014. 01. 20. 21:15
Előzmény: #1954  pomperj
#1955
Ugy latszik, valakinek megtetszett az indexnel az egy hete forumba irt megjegyzesem a WallStreetFarkasa filmrol

link

Az erdekes az, hogy semmi ertelmes magyarazatot nem fuznek hozza.
A cikkiro sajnos, eleg gyenge hozza.

Pedig epp az volna a lenyeg, hamar megirja, megertetni: miert van ez a jelenseg? Es miert vannak hasonlo jelensegek? Miert esnek egybe a tozsde melypontok a tuntetesekkel, haborukkal,
es a csucspontok miert a toronyepuletek epitesevel, ujabb Paks epitesevel,

es, (sok mas mellett) tozsde-dicsoito/excess-bemutato filmekkel?

Meg kene magyarazni, ertelmezni, hogy tanulhassanak az emberek, hogy miert nem jo otlet a trendek vegen a lelkes cikkek hatasara a tovabb-folytatast varni, es hogy fuggenek ossze a dolgok.

Es ezert ertelmetlen az egesz.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 01. 20. 14:21
Előzmény: #1953  berlini
#1954
1)Lehet.
AZ EU bankok valoban felszaladtak, nem is kicsit, ugy 25%-ot, az utolso negyedevben. Es farvizukon OTP is, a passziv index kovetokon, szoval, ne szidd oket. Egyenkent DB-rol lebeszeltem par erdeklodot mostanaban;-)
En is kifele jovok EU bankokbol, bar meg mindig joval alulertekeltebbek mint a USA bankok; de az EM bankokhoz kepest dragak.

2)Megjelent a vasarnapi Barrons Roundtable, ami ev elejen a legjobb olvasmany a komoly befektetoknek.
Ma felteszem a website-ra, strapas olvasmany es hosszu is, ami megeri.

Akik valogatni szeretnek, azoknak megemlitem, hogy 30 eve olvasom, es Marc Faber, M.Witmer messze veri total return-ben a tobbieket.
Szoval, itt lehet megnezni a legnagyobb alapkezelok, es az univerzum legnagyobb manager-isteneinek velemenyet.

link

Good luck.
berlini
berlini 2014. 01. 20. 13:40
Előzmény: #1944  berlini
#1953
"A Deutsche Bank közel 5 százalékkal esik, mert a társaság előzetes negyedik negyedéves számaiban egyszeri tételek miatt 1,15 milliárd eurós adó előtti veszteséget jelentett a várt 628 millió eurós nyereség helyett."
Mai hir a fenti. Ez sem az a bank amit az OTP-vel kell összehasonlitani. Még mindig vannak csontvázak a Deutsche Bank-nál is.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 01. 19. 14:57
Előzmény: #1951  recluse82
#1952
Nem hari :D, de lehet volt nekik 3500-ról longjuk... 7000-től megtolták még, és megvetették fent a shortzárókkal amikor ők már adták... Nyilván volt aki 10k-ról is longra vette, nem mondom...
recluse82
recluse82 2014. 01. 19. 13:29
Előzmény: #1929  Kontraindikator
#1951
ne hari de ez annyira idiota kérdés, szted minek vették 10k-n ha 1200 lett belöle?
joe001
joe001 2014. 01. 19. 12:43
Előzmény: #1949  berlini
#1950
berlini
berlini 2014. 01. 19. 11:58
Előzmény: #1948  Törölt felhasználó
#1949
Igen, az analógiában nem szokott előfordulni, hogy konkurens róka megpróbálja elvenni a zsákmányt.
Ha tényleg neki igérte a Dakota nagyfőnök, akkor a többi rókát megpróbálják elijeszteni. (Demjánt, Csányit, Töröcskeit.)
De azért elgondolkodnék azon a verzión is, hogyha sikerül az akció.
Hosszú évek kellenek utána, hogy egy 900ft-os árfolyamot utólag "ki lehessen érdemelni".
Én utána gyorsan eladnék, mert egy ideig nyereségrealizálás lesz.
Törölt felhasználó 2014. 01. 19. 11:40
Előzmény: #1947  berlini
#1948
Az a "kövér liba" már a szájában van, csak a baromfiudvarból kell kijutni vele-:))))
berlini
berlini 2014. 01. 19. 11:33
Előzmény: #1946  Törölt felhasználó
#1947
NEM!
Kivételesen nem az FHB-ra gondoltam.
Pomperj-nek nincsen FHB-ja, de van egy pár (ezek szerint csökkenő mrtékben) egyéb nyugati banki részvénye, ahol a nyereésgesség látszatát az elmúlt években éppen egy nem eléggé prudens céltartalékolással tartották fenn. Ez idáig legitim. vannak viszont olyanok is akik a kihelyezéseik kockázatainak megitélésénél hazudnak folyamatosan, hogy ne kelljen (ill. csak később) azokra céltartalékot képezni.
(De azért jól teszed, ha odafigyelsz az FHB részvényeid alakulására, mert ha a Spéder csel nem jönne be, akkor nem elegendő a postával való összefonódás ahhoz, hogy a P/B=1,4 es értéket fenn lehessen tartani. (Az OTP-P/B most: 0,76) Könnyen lehet feleződni.)
Törölt felhasználó 2014. 01. 19. 11:23
Előzmény: #1944  berlini
#1946
"Az alacsony rizikónál megkérdezlek, hogyha ilyen gyenge az OTP besorolása, akkor mit kezdenél egy olyan bankkal, ahol:
- a nyereségesség nulla (vagy veszteséges),
- ahol a céltartalékképzés sokkal kevésbé prudens mint az OTP-nél,
- és ahol esetleg a tevékenységnek nem a fele, hanem szinte egésze Magyarországhoz mint piachoz köthető?"

Tudom, hogy az FHB-ra célozgatsz, de köszönjük, mi jól el vagyunk-:))))
pomperj
pomperj 2014. 01. 19. 11:18
Előzmény: #1944  berlini
#1945
Most ezt nem ertem, mert mindenben lenyegeben egyetertunk, legfeljebb egy ponttal terunk el.

1)en OTP-t jobban alulertekeltnek adtam Richternel, (de nem szelsosegesen, 5-re)
2)A modszer nem a jovobeli kilatasokrol, hanem az utolso 12 honap tenyleges adataival dolgozik. A jovo bizonytalan remenyei ebben a modszerben nem jatszanak.
3)OTP rizikoja az elmult evekben sokkal nagyobb volt Richternel, es ezen nem valtoztat, hogy mas bank meg rizikosabb.
4)A skala 5 fokozatu. Az 5 a legerosebb.
5)Igen, de mar lefele epitem az EU bank pozicioimat, a stochastic csucsokon eladogatom, 20% lepesekkel. Mar csak a japan penzugyi cegeket szandekozom tartani. Es nelyettuk novelem az aranybanyasz, az alulertekelt nyersanyag
(SQM, URA, RIG, PBR stb) cegeket.

Good luck.
berlini
berlini 2014. 01. 19. 10:36
Előzmény: #1941  pomperj
#1944
Megnéztem az OLD SCHOOL VALUE METHOD alapján általad számitott attraktivitási területeket:
ha én csináltam volna, akkor a számitható dimenzióknál a 1939-es hozzászólásomban leirtak miatt nem egy fokozatot látok az alulértékeltségben, hiszen a Richter mind a könyvszerinti mind a nyereségességi összehasonlitásokban nem számitható alulértékeltnek,sőt!!!, legfeljebb a jövőbeni (nem számitható) további dinamikus fejlődési várakozások miatt lehetne a részvénynek adni egy 1-es értéket.
A növekedési kilátások tekintetében szembemész az elemzői várakozásokkal, akik egy a legtöbb OTP-relációban mélyponti hitelezési aktivitás és egy jövőbeni növekvő hitelezési offenziva tőkehátterének megléte miatt, lehetségesnek látják a következő évekre egy legalább 10%-os növekedés bekövetkeztét. Tehát itt nem látom megalapozottnak a Richter 4-es osztályzatát, de ha már ott ezt megadod, akkor az OTP-nél legalább ugyanez a fokozat jár.
Az alacsony rizikónál megkérdezlek, hogyha ilyen gyenge az OTP besorolása, akkor mit kezdenél egy olyan bankkal, ahol:
- a nyereségesség nulla (vagy veszteséges),
- ahol a céltartalékképzés sokkal kevésbé prudens mint az OTP-nél,
- és ahol esetleg a tevékenységnek nem a fele, hanem szinte egésze Magyarországhoz mint piachoz köthető?

Én ezen a 6 fokozatú értékelésen legalább egy 3-ast látok indokoltnak.
Tudom, hogy ezt (ugyanúgy mint a Tiédet,) szubjetivnek lehet nyilvánítani, de van egy javaslatom:
múltkor irtad, hogy vannak nyugateurópai bank részvényeid. Tehát értékeled és naponta figyeled őket. Mi lenne ha ezekre és az OTP-re alkalmaznád a módszeredet?
Kiváncsi vagyok mi jönne ki az összehasonlitásból.
De kérlek, hogy - ahol lehet - a számokból induljál ki. (Pld.: ha az egyik banknál az NPL90+ csak 10%-os, de a céltartalékolási arány csak 55%, az biztosan nem biztonságosabb mint egy NPL90+ 20%-nál és 82%-os céltartalékolási szintnél.)
Zorro1973 2014. 01. 19. 08:37
Előzmény: #1941  pomperj
#1943
Azért remélem a sok jóslatod közül ez jön be elsőre:
(#1539) Re: Mennyit ér az OTP ?
Értékelés: 0
előzmény (#1537: MKY) | válasz erre | 2013. október 29. - 16:10
Abban egyetertunk, hogy 2014-ben jo lesz az OTP. Es nem elkepzelhetetlen a 6000 koruli ar.
Abban nem, hogy azert, mert " nagy szerepet szan neki a kormany". Ez az en konyvemben igazi kommunista felfogas;-)
pomperj
Jelzés a moderátornak
Jocek 2014. 01. 19. 08:34
Előzmény: #1941  pomperj
#1942
Nagyon tetszik az oldalad pomperj gratulálok hozzá!
pomperj
pomperj 2014. 01. 19. 07:50
Előzmény: #1939  berlini
#1941
Termeszetesen ebben igazad van, correct a megallapitas.

Am, egy ceg attraktivitasa befektetoi szempontbol sok dimenzios, es nem egy, mint pl. a profit/BV arany.

Ha megcsinalod az "Old school value" modszerrel a top 3 magyar ceg (MOL, OTP, Richter) osszehasonlitasat,

ami csak 6 dimenzios, de megiscsak tobb egynel, akkor valami hasonlot kapsz, mint amit en csinaltam errol, itt van, a lap aljan:

link

Ez egyben valasz #1933 kerdesre: ennel sokkal nagyobb kulonbseget is el kepzelni tudnek, raadasul a trendek errefele mennek.

Igen, lehet maskepp ertekelni, barmelyik dimenziot.
Azert nekem akkor sem kerdeses, hogy a TERULETEK osszehasonlitasa alapjan milyen az OTP, MOL, Richter sorrend 2014 januarban.
A tozsdei arak az utolso 6 honapban ezt az abrat igazoljak vissza.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek