Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 01. 01. 15:19
Előzmény: #1780  Törölt felhasználó
#1820
Szerintem az en kiindulo szamaim atnezes utan is egeszen jok.

-Igen, most valoban 63Mrd a Q1-Q3 nyereseg, es ha csak picit lesz gyengebb a Q4-ben mint elotte volt (amire boven van ok, ukran, orosz, magyar), akkor 82Mrd eves becsles nem is olyan rossz szam.
Minden esetre, a Q4-re a 19Mrd eredmeny inkabb realis, mint a 47Mrd alomszeru varakozas. (ha valaki erre var, meg nagyobb lendulettel fog eladni utana!).

A Q/Q es Y/Y osszehasonlitasokban OTP minden profit szama, mint EPS, ROE nos, negativ, tehat a gyengulesi trend nyilvanvalo, meghozza tobb negyedeves es eves viszonylatban is. Nem is ertem, mitol kene azt gondolni, hogy Q4-re javulas lehetne.

A tobbi megfontolas, hogy mi lenne, ha… nos, az nincs a modszerben, ING es BNP eseteben sem. 2014 ev becslesei sem jatszanak, akarmi a konszenzus; ami egyebkent szerintem ittmaradt a “korabbi vilagbol”.

-A tangible book value szamot 2012 elejerol vettem, valoban 2013 atlagat kellett volna. De ha korrigalom is, akkor is csak 300Ft-al tobb. Szoval, megtisztitva a “goodwill”tol nem is olyan nagy az a tevedes. Ha az utolso 4 negyedev BV szam atlagaval szamolnek, 2013 (ttm), akkor kb. 4500 koruli a szam, 4140 helyett.

A tevedes a szamolasban kb.…250-300Ft koruli szammal tolja el feljebb OTP varhato erteket. Ez valoban elteres. A lenyegen azonban ez nagyon keveset valtoztat.
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 15:16
Előzmény: #1817  berlini
#1819
" hiszen továbbra sem fogadod el, hogy az összes állami intézkedést az OTP is továbbháritja a lakosságra. (Ez nem spekuláció, hanem tény.)"

Véletlenül sem! Amit bajuszokban felsoroltam, azok egyikét sem hárították át.

Sőt még a trilleték áthárítása sem tökéletes. Önmagában a trilletéket és az emelését áthárították a tranzakciós díjakban, de a korábbi trilleték elmaradás miatti pótlólagos befizetési kötelezettséget csak közvetve, a számlavezetési és kártyadíjak emelésével lehetett áthárítani. Ezek nem hoztak akkora többlet bevétel, mint amekkora a pótlólagos befizetési kötelezettség volt. Ezt a portfolió is így látja:
link
berlini
berlini 2014. 01. 01. 15:10
Előzmény: #1816  Törölt felhasználó
#1818
Igen, vannak analfabéták, akik legalább a minuszgombot ismerik.:)
Amúgy az áthárithatattlanság már többször megbukott az elmúlt pár évben annak ellenére, hogy olyan nagy emberek mint matolcsi és Rogán igérték meg.
A gyakorlat engem igazol.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 15:08
Előzmény: #1814  Törölt felhasználó
#1817
Nem közeledünk a megitélésben:
- hiszen továbbra sem fogadod el, hogy az összes állami intézkedést az OTP is továbbháritja a lakosságra. (Ez nem spekuláció, hanem tény.)
- a GVH birság még nem lefutott tény, birósági szakaszban van. (Személyesen nem hiszem, hogy a GVH által választott szelektiv büntetés megállja majd a helyét a biróság előtt is, de meglátjuk.)
- az orosz NPL90 növekedése tény, de ugynolyan tény az is, hogy az OTP folyamatosan piacot nyer, forgalmat növel és operativ nyereséget emelkedő ütemben növel. Várjuk ki a 4. negyedéves gyj.-t Szerintem ott megfordul az elmúlt pár negyedéves trend az NPL90-nél is. (Ne felejtsük. Itt nagykockázatú de hatalmas marzsot produkáló üzletről van szó.)
- ukrán üzletnél eddig sem a leánybank eredményessége volt problémás. Az utolsó negyedévekben hatalmas javulást láttunk. Ezt veszélyeztette az orszászintű megingás. Én ennek a veszélyét látom most már kisebbnek mint féléve.
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 15:03
Előzmény: #1812  berlini
#1816
Tök mindegy, hogy te, vagy én mit gondolunk róla. Nekem sem tetszik. De ettől még így szól a jogszabály és a bankok átháríthatatlan vesztesége lesz.

Mi történt? _qweb átrándult ide válogatás nélkül lemínuszolni mindenkit?
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:58
Előzmény: #1813  berlini
#1815
Tökéletes válasz. Egyetértek!
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:56
Előzmény: #1807  berlini
#1814
"Ezzel felteszel egy kérdést, hogy az OTP közel 20%-os árfolyamcsökkenését nem az országmegitélsé okozza, akkor mi?"

Mármint te teszed fel a kérdést. Válaszok (ez mind a Csányi eladás óta történt):
- Ingyenes készpénzfelvétel
- Állam által átvállalt önkormányzati hitelek utáni sarc 3. negyedévi elszámolása
- GVH bírságból 3,9 milliárd jutott az OTP-re
- Bankkártyás interchange díjak korlátozása
- Orosz NPL ráta és értékvesztés erőteljes növekedése
- Ukrán problémák és a céltartalékolás várható növekedése. Az ukrán goodwill 3. negyedéves leírása
- Mindezek mellett kis mértékben a devizahiteles félelem is, de messze a várható eredményhatás alatt.

Mint láthatod, a trilleték megemelését illetve a trilleték elmaradás miatti utólagos befizetést nem írtam, mivel azt áthárították.

"az ukrán aggodalmak csökkentek"

Túrót csökkentek! Már korábban is írtam neked, hogy az OTP nem ukrán állampapírokat tart. Az hogy az oroszok lélegeztetőre teszik az ukrán államot és ettől csökken a CDS, nem jelenti, hogy az ukrán lakosság és vállalatok helyzete javulna, vagy akár csak ne romlana a várható megszorítások miatt. Márpedig az OTP Ukrajna értékvesztését az ukrán lakosság és vállalatok helyzete határozza meg.

"az orosz reláció céltartalékolása olyan szintre ment föl, amit már nemigen lehet növelni, (95%) és amúgy a hitelkihelyezési és operativnyereségnövekedési offenziva folytatódik"

Ne kezdjük elölről mindig ugyanazt! Te az NPL értékvesztéssel való fedezettségéről beszélsz, ami alig változott. 1 év alatt 93,2 %-ról 98,7 %-ra nőt. Én meg a növekvő NPL rátáról beszélek, ami változatlan értékvesztés fedezettség és változatlan bruttó állomány mellett is emeli az értékvesztést. Csak idézni tudom magamat:
"Az értékvesztés állomány év/év alapon 72 %-kal emelkedett. Ebből 62,5 %-ot az NPL állomány 62,5 %-os növekedése magyaráz. A maradékot pedig az, hogy értékvesztés fedezettség 93,2 %-ról 98,7 %-ra emelkedett. Döntsd el melyik a lényegesebb elem!"
"Tény, hogy kitermelték a magasabb értékvesztést is, de harmadolódott az eredmény."
berlini
berlini 2014. 01. 01. 14:53
Előzmény: #1811  zodiac
#1813
Itt csak az OTP-re vonatkoztatva:
ha Pomperj-nek hiszel: shortba állsz,
ha Fundamax előrejelzéseit tartod reálisnak: cash-be állsz,
ha azt gondolod amit én, akkor most már nem adsz el, kivársz, és ha az árfolyam ismét 1-3%-kal lejjebb megy hozzávásárolsz.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 14:47
Előzmény: #1810  Törölt felhasználó
#1812
kicsit erős az analógia:
egy gyilkosság akkor is gyilkosság marad, ha nem deritik fel.
zodiac 2014. 01. 01. 14:46
#1811
Uraim, milyen eszközökkel tudjuk átvészelni "2015-16 évben jövő újabb (kisebb vagy nagyobb) csapást"?
2014-ben át kellene rendezni a portfoliót?
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:29
Előzmény: #1808  berlini
#1810
Nem tudok róla, hogy az ingyenes készpénzfelvétel miatt akár az Alkotmánybírósághoz, akár az EU Bizottsághoz, akár az Európai Bírósághoz fordult volna bárki.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 14:21
Előzmény: #1808  berlini
#1809
utolsó mondat pontosan:
"de attól még lehet jogszabályellenes"
berlini
berlini 2014. 01. 01. 14:11
Előzmény: #1805  Törölt felhasználó
#1808
Tévedés.
A FIDESZ már rengeteg jogszabályellenes jogszabályt gyártott. Egy részét európai szinten semmisitették meg más részét pedig a gúzsbakötött alkotmánybiróság.
Egy részük pedig még érvényes, de attól nem jogszabályellenes.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 14:09
Előzmény: #1803  Törölt felhasználó
#1807
Ezt viszont nem értem:
Irod, hogy a Bux csökkenésben az OTP hatása szinte 100%-os.
Igy az országmegitélés (ha erre mint mérőszámot elfogadjuk a BUX alakulását,) nem romlott.
(Szerintem javult, de a MOL hatás miatt a BUX azt nem adja jól vissza.)
Ezzel felteszel egy kérdést, hogy az OTP közel 20%-os árfolyamcsökkenését nem az országmegitélsé okozza, akkor mi?
Nyár óta mi változott még:
A világban a gazdasági folyamatok megitélése javult.
Az OTP-csoporton belül:
- az ukrán aggodalmak csökkentek
- az orosz reláció céltartalékolása olyan szintre ment föl, amit már nemigen lehet növelni, (95%) és amúgy a hitelkihelyezési és operativnyereségnövekedési offenziva folytatódik,
- Balkán stabilizálódni látszik,
Akkor marad a Magyar-OTP.
Itt pedig a sláger ismert.
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:09
Előzmény: #1800  berlini
#1806
Erre csak azt tudom mondani, amit a vak is szokott: meglátjuk!
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:07
Előzmény: #1802  berlini
#1805
De ha egyszer ez van a jogszabályban. A jogszabály nem lehet jogszabályellenes. Ez nem marhaság. Legfeljebb a te, vagy az én ízlésemmel ellentétes.

Jogszabály kifejti, hogy nem lehet áthárítani és az MNB beígérte hogy bedurvul ellenőrzés ügyileg. Itt a link:

link
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 14:01
Előzmény: #1801  berlini
#1804
Tehát tartósan nyereséges bankrendszert vársz? Pár évig még naivitás!
Törölt felhasználó 2014. 01. 01. 13:56
Előzmény: #1791  berlini
#1803
Azt mondod, hogy az OTP önálló diszkontja a teljes diszkont növekedésnél nagyobb mértékben nőtt, mert az ország diszkontja csökkent az összes diszkonton belül? Ennek könnyen utána járhatunk. OTP a Csányi eladás előtt, június 16-án 5030 Ft volt. Most 4100 Ft, tehát 18,5 %-ot csökkent. A BUX június 16-án 19717 pont volt, míg év végén 18564 ponton zárt. Ez 5,8 %-os csökkenés Az OTP a BUX kosáron belüli 30,76 %-os súlya miatt önmagában 5,7 %-kal járult hozzá a BUX csökkenéséhez. Tehát az OTP önálló diszkontja nem nőtt többel, mint amit a teljes OTP diszkont növekedésénél abszolút változásban látunk. A ország diszkont (ebben az esetben nem a CDS felár, hanem a többi BUX komponens átlagos diszkontja) nem lett alacsonyabb.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 13:45
Előzmény: #1801  berlini
#1802
Nem beszélve arról, hogy már maga az árháritás tiltás is jogszabályellenes.
Ez kb akkora marhaság mint egy olyan eszközállományfüggő százalékos bankadó bevezetése, amit a bank a mérlegében nem szerepeltethet mint költséget.
berlini
berlini 2014. 01. 01. 13:42
Előzmény: #1798  Törölt felhasználó
#1801
Tehát tartósan veszteséges bankrendszert vársz?
Naivitás.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek