Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2024. 06. 12. 13:45
Előzmény: #5758  Phylaxa
#5760
Ennyi erővel nem számolni,hanem újra választani kellene.... Pontos választási ívekkel,jó bizotsokkal...Megfeledkezel arról,hogy mindenhol ott űlt a fideszes biztos is.... Kinek a feladata és felelőssége volt a biztosok tájékoztatása a változásokról?
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 13:34
Előzmény: #5758  Phylaxa
#5759
Egy új főpolgármesterválasztás katasztrofális lenne a hatalom számára. A tisza is állítana jelöltet és mindent elsodorna.
Szerintem idáig látszatdemokráciában éltünk. de most tettünk egy lépést az igazi demokrácia felé.
Az okosabb ellenzéki képviselőkön látszott, hogy igyekeznek eltávolodni az őket támogató pártok elutasítottságától meg az őket támogató pártoktól, de szerintem ez az eltávolódás a kormánypárti képviselőknél is beindult és Vitézy példáján megtanulják, hogy nem érdemes összefideszezni magukat.
Láttunk már ilyet, amikor a rendszerváltás idején régi seggekből új szelek kezdtek fújni és sokan ügyes helyezkedéssel mentették át a gazdasági és politikai hatalmukat.
Phylaxa 2024. 06. 12. 13:07
Előzmény: #5756  oldrider
#5758
Budapesten rajtahagyták (nyomdahiba) az Alexát a szavazólapokon? Így nem csoda, hogy nem jön ki a matek más helyzetekben. Nos először is újraszámlálás, ha pedig 300-nál több helyen jön ki a beixelés, akkor új főpolgámester választás. Ez lenne a logikus. Milyen demokrácia ez? :)
Alta21 2024. 06. 12. 13:03
Előzmény: #5756  oldrider
#5757
Októberig még a régi felállás marad, szóval addig bármi megtörténhet. Magyar Péter szerint a városnak 4,5 milliárd tartozása van, szóval az új polgármesternek nem lesz könnyű dolga, ráadásul a testületben max. egyenlőség lehet, már ha a független képviselő nem a Fideszt fogja támogatni.
oldrider 2024. 06. 12. 12:50
Előzmény: #5749  badsector1
#5756
Nagyon örülök! Szolnokon sem lopnak tovább!
dexter 2024. 06. 12. 10:34
Előzmény: #5752  Törölt felhasználó
#5754
Itt van, Rácz András, FB:
 
Magyar Péter helyében én is kijöttem volna a stúdióból
--------------------------------------------------------------------------
Szerintem Magyar Péter a szakmailag egyetlen helyes dolgot tette: miután felismerte, hogy ez egy megbundázott mérkőzés, azonnal kijött a ringből. Ha rájössz, hogy az ellenféle kesztyűje alatt boxer van, és mégis folytatod a meccset, akkor nem hős vagy, hanem hülye. Én is pontosan ugyanezt tettem volna.
.
I.Még a háború elején, 2022. májusában történt, hogy az ATV egyik műsorában Sváby Andrásnál online szerepeltem. Az adás előtt Svábyék küldtek 4-5 videofelvételt, és kérték, hogy nagyon rövid határidővel nézzem meg őket, hogy lehet-e őket kommentálni. Utóbb kiderült, hogy az egyik video nem rossz minőségű, éjszakai harctéri felvétel volt, hanem egy – általam nem ismert – videojátékból származott. Én pedig nem vettem észre. Fel lehet hozni egy csomó okot, hogy miért nem (rövid határidő, kimerültség, eleve nem videojátékozom, stb.), de ez a hibát természetesen nem teszi meg nem történtté – ennek megfelelően elnézést is kértem érte.
Ám a fő kérdés nem ez. A fő kérdés az, hogy az ATV-ben vajon ki és hogyan döntött úgy, hogy egy videojáték-felvételt mutat meg nekem egy valódi harctéri anyag helyett. Az illető felvétel a negyedik vagy az ötödik volt a sorban, hogy még kisebb eséllyel vegyem észre. A választ nyilván nem fogom megtudni sosem (bár lennének ötleteim, hogy kit és hogyan kérdeznék meg erről).
.
A dolog azért érdekes, mert a hibát – mintegy véletlenül – „kiszúrta” a Mandiner, egy sor cikk lett belőle, stb. Sőt, azóta, tehát több, mint két éve a kormányzati propagandisták minden egyes média-szereplésem alá folyamatosan bekommentelik ezt a videojáték-sztorit, próbálva ezzel hitelteleníteni, lejáratni. Tényleg, nincs kivétel, minden egyes alkalommal megjelenik – mintegy véletlenül, gondolom… immár két éve folyamatosan. Nincs ezzel semmi baj, mostanra remekül szórakozom rajta.
A korrektség kedvéért hozzá kell tenni, hogy Sváby utána felhívott és elnézést kért, szóval személyében korrektül járt el… de a végeredményen ez keveset változtat. És teljesen kizárt, hogy egy Sváby-szintű profi önmagától ilyen hibát követett volna el. Fun fact: azóta sem történt senki mással ilyen az ATV-nél.
.
II. 2022 novemberében a Magyar Tudományos Akadémián a Magyar Tudomány Ünnepén én tarthattam a nyitó előadást az ukrajnai háborúról. Pályaelhagyó történészként nemigen érhetett volna ennél nagyobb megtiszteltetés. Hónapokkal korábban elkezdtük szervezni az eseményt és az ATV-s Rónai Egont kértük fel, hogy moderálja az eseményt. Előzetesen el is vállalta, úgyhogy úgy nézett ki, hogy minden remekül fog menni. Aznap este derült ki, hogy Rónai mégsem jön, mert elmondása szerint elfelejtette beírni a naptárjába és aznap este adásba kellett mennie az ATV-be. Természetesen megoldottuk ezt is – az MTA-s kollégák nagyon-nagyon profik - , de nem volt kellemes.
Máig nem értem, hogy ez hogyan történhetett meg. Természetesen elképzelhető, hogy véletlen baki volt – és persze az is, hogy nem. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy ha ez szándékos volt, az nem Rónai személyes döntése volt. Őt ennél sokkal korrektebb, profibb embernek ismertem meg a korábbi évek során.
.
III. Mindenesetre azóta nem voltam az ATV-ben és ezen nem is tervezek változtatni. Egyszer mindenki hibázhat, de a másodikat, főleg, ha rövid időn belül történik, nem célszerű megbocsátani.
.Nagyra tartok több ottani újságírót is, nemcsak Rónait, de például Eperjesi Ildikót is (érdemes elolvasni a két, Olekszandr Kacsurával közösen írt riportkönyvét a Krímről), de nem felejtek és nem bocsátok meg. Azt nem tudom megakadályozni, hogy idézzenek, de én oda többet be nem teszem a lábam.
Nyilván az ATV remekül megvan nélkülem, meg én is nélkülük - szóval ez pont jó így.
.
.
IV. Mindezt csak kontextusként meséltem el a mostani Magyar Péter „interjúhoz”. Ez az „interjú” némileg hasonlít ahhoz a csapdához, amibe két évvel ezelőtt én estem bele – bár természetesen a kanyarban sem vagyok Magyar Péter fontosságához és befolyásához képest (és ez is pont jó így ).
.
Az a különbség, hogy a velem történtek esetében nem volt egyértelmű a szándékosság az ATV részéről (bár ilyen véletlen azóta sem történt ott senki mással), csak a hibát kihasználó propaganda-apparátus részéről volt az.
Most viszont az „interjú” eleve azzal kezdődött, hogy a riporter igyekezett Magyar Pétert kellemetlen helyzetbe hozni, még azelőtt, hogy egyetlen kérdést feltett volna, a propaganda-apparátus pedig szó szerint azonnal (!) elkezdte pörgetni a sztorit.
.
Pedig éppenséggel lett volna mit kérdezni, hiszen a Tisza-párt éppen most állította a feje tetejére a magyar ellenzéki politikát, hét képviselőjük lesz az Európai Parlamentben, stb… de nem, ehelyett az ATV egy piros dossziéval nyitott. Pedig még innen is lehetett volna belőle normális beszélgetés: amikor Magyar megígérte, hogy átnézi majd a dossziét, ott át lehetett volna térni a kérdésekre. Mégsem ez történt.
.
Szerintem Magyar Péter a szakmailag egyetlen helyes dolgot tette: miután felismerte, hogy ez egy megbundázott mérkőzés, azonnal kijött a ringből. Ha rájössz, hogy az ellenféle kesztyűje alatt boxer van, és mégis folytatod a meccset, akkor nem hős vagy, hanem hülye. Én is pontosan ugyanezt tettem volna.
.
V. Mindez természetesen nem menti Magyar későbbi reakcióját, amiben (vélt) felekezeti hovatartozás szerint listázza az ATV néhány munkatársát (ehhez értelemszerűen nem adok linket).
Kritizálni szakmai alapon kell.
.
.
.
Hosszú napom lesz (nemsokára jönnnek a záróvizsgák az egyetemen), úgyhogy most sajnos megint nem lehet kommentelni, mert nem lesz időm moderálni. Sajnálom. Júliustól nyugodtabb időszak jön.
dexter 2024. 06. 12. 10:32
Előzmény: #5752  Törölt felhasználó
#5753
Közben ezzel kapcsolatban Havas is megszólalt.
 
Havas Henrik jegyzete.
 
Olyan típusú interjút, amit a hétfői Egyenes Beszédben Rónai Egon készített Magyar Péterrel, több százat, talán ezret is készítettem. Szakmai véleményem a következő: Rónai Egon – akit kollégaként eddig becsültem – ezt jól elb@szta. Aki csak egy picit gondolkodik, az tudhatja, hogy egy interjút nem lehet azzal kezdeni, hogy a vendég elé tolok egy dossziét. Egyértelmű, hogy nem lesz idő arra, hogy a tartalmát a vendég megismerje, pláne arra, hogy beleolvasson. Az egyetlen normális megoldás, hogy az interjú végén Rónai Egon átadja a dossziét azzal, hogy összegyűjtötték az adatokat arról, hogy a vendéget, Magyar Pétert hányszor hívták meg az ATV stúdiójába, és hányszor szerepelt a hírműsorokban. Tanulmányozza a dokumentumokat, aztán ha meggyőződött arról, hogy jogtalanul vádolta a csatornát, akkor kérjen bocsánatot.
 
Megjegyzem, hogy erről az adatgyűjtésről tájékoztatni kellett volna Magyart, az lett volna korrekt, ha előre megmondják, hogy szembesítik az általuk igaznak vélt tényekkel. Az pedig, hogy Rónai Egon kutyakomédiáról beszélt, az egészen hihetetlen, illetve nem, mert az a gyanúm, hogy Magyarnak igaza lehet, ezt a balhét Németh Szilárd vezérigazgató, és hű fegyverhordozója, Bednárik Imre tervelhette ki.
 
Ami Németh Sándort és a Hit Gyülekezetét illeti, arról érdekes könyvet tudnék írni, de nem teszem két okból. Egyrészt hosszú éveket töltöttem az ATV-ben, minden szempontból megbecsültek egészen addig, amíg a Fidesznél nem telt be a pohár azzal, hogy a 2018-as választások előtt annak ellenére írtam könyvet Vona Gáborról, hogy Szlazsánszky Ferenc szerkesztővel megüzenték, hogy tönkretesznek. Másodszor azért sem írtam könyvet, mert egyetlen esetet kivéve sohasem utasítottak semmire, kivéve egyet, amikor egy konkrét ügyben kérést intéztek hozzám. Emlékeim szerint, 2016 decemberében Szlazsánszky Ferenc – Németh Sándor bizalmi embere –, aki aznap A nap híre című műsort szerkesztette, megkérdezte, hogy a műsorban foglalkozni akarok-e Rogán Tónival, aki egy méregdrága táskával vonult be a Parlamentbe. A HVG videója szerint Berluti Ecritoire márkájú volt a táska, ami változó árú, pár százezertől néhány millióig lehet megkapni.
 
- Persze, hogy foglalkozom vele – mondtam. Ennek a hülye parasztgyereknek annyi esze sincs, hogy kiszámolja, hány havi fizetésébe kerül ez a szar táska.
 
Szlazsánszky nem jött zavarba:
- Henrik, a csatorna érdeke azt kívánja, hogy ne foglalkozz a táskával! Tudod, a Rogán osztja a reklámpénzeket.
 
Hát igen. Nem foglalkoztam a Tóni táskájával, mert úgy voltam vele, hogy itt vagyok évek óta, engem mostanáig békén hagytak, és hát, ha ez a csatorna érdeke, akkor legyen. Az előbb olvastam Magyar Péter Facebook-bejegyzését. Valószínűleg igaza van, hogy az általa NER-lovagnak nevezett Németh Szilárd állhat a botrány mögött. Ő akkor romlott el, amikor Hajdú Péter az ATV-be került Bochkor Gábor társaságában, és az egyébként szolid képességű srácot bevezették a felső tízezer világába.
Törölt felhasználó 2024. 06. 12. 09:52
Előzmény: #5751  Törölt felhasználó
#5752
Ezt is érdemes kimásolva, hogy olvasható legyen az írás később is.
Aki tudja, nálam mobilról nem megy:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 08:57
Előzmény: #5749  badsector1
#5750
Szerintem nagyobb érvágás a hatalomnak, hogy MP elsodorta azt az Orbán számára kellemes ellenzéket, amelyiket sorozatban alázott kétharmados vereségekkel.
MP-nek arra kell vigyáznia, hogy ne momentumozza el és ne elempézze el azt a tőkét, amit az új erő jelent.
badsector1
badsector1 2024. 06. 12. 08:49
#5749
"Szomorú vasárnap: a Fidesz 575 képviselői helyet veszített az önkormányzatokban"
Alta21 2024. 06. 12. 00:01
Előzmény: #5747  Alta21
#5748
 Bocs, "pártfinanszírozási felhasználásával" helyett "pártfinanszírozási felhasználását".
Alta21 2024. 06. 11. 23:56
Előzmény: #5745  oldrider
#5747
Péter valószínűleg nem a legjobb döntést hozta meg az ATV-s szereplésével kapcsolatban, de biztos lehetett abban, hogy az interjú szerves részét az fogja képezni, hogy miből finanszírozta a kampányát,  összekapcsolva az élettársa anyjának sikkasztási ügyével. Igaz, hogy senki sem felelős a párja rokonai előéletével kapcsolatban, de egy ilyen riporttal sugallni lehet az elsikkasztott pénzek pártfinanszírozási felhasználásával. Mindenképp támadási felület, mint ahogy a Miniszterelnök Urat is lehetne támadni az apósa múltjával, de ezt az ATV biztosan nem tenné meg.
Törölt felhasználó 2024. 06. 11. 22:45
Előzmény: #5745  oldrider
#5746
Kb ezt írta Vicsek is.
oldrider 2024. 06. 11. 22:29
#5745
Aki az egyenes beszédet nézi az ATV-n az arra kíváncsi, hogy hányszor hívták már meg a riport alanyt és hányszor készült vele műsor, hányszor ment el, hányszor utasította el vagy fogadta el a meghívást? Ezeket a dolgokat adáson kívül kellene a meghívónak és a meghívottnak egyeztetni. Amikor adásba kerülnek nem ezt kellene a nagyközönség elé tárni, mert erre senki nem kíváncsi.
offshort
offshort 2024. 06. 11. 22:27
Előzmény: #5740  oldrider
#5744
"Hogy tudatnia kellene-e mindenkivel aki nézheti (nézi) a műsorait, hogy milyen világnézeti, vallási, politikai elkötelezett." 

illene tudatnia, mivel a demokratikus világnézetű nem kiváncsi a rejtett fideszes propagandára!
offshort
offshort 2024. 06. 11. 22:25
Előzmény: #5742  offshort
#5743

 https://www.youtube.com/watch?v=pBNIP_P44Nc 
offshort
offshort 2024. 06. 11. 22:24
Előzmény: #5741  offshort
#5742
"A jógázás démontiszteletre rendelt mozgáskultúra" 
N.S 
offshort
offshort 2024. 06. 11. 22:23
#5741

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek