Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2024. 06. 12. 14:36
#5780
Lehet,sokkal egyszerűbb a magyarázat,mint amit mi ki tudunk agyalni.Pl.: a kitöltési segédletek nem lettek kijavítva. (ha valki nem érti,szívesen elmagyarázom! :-) )
csendben 2024. 06. 12. 14:34
Előzmény: #5776  Peterbond
#5779
Én nem tudom,hol érvelt ezzel.Ez egy negyedórája kiadott közlemény: "Az elmúlt 67 órában felállítottak egy teljes jogi és választásmatematikai adatelemző csapatot, velük dolgoztak el minden olyan visszásságot, amiről információt kaptak.Amennyiben egy választáson az érvénytelen szavazatok száma 76-szor több, mint a két első helyen végzett jelölt szavazatszáma közötti különbség, akkor ott minden lehetséges jogi eszközt ki kell használni annak érdekében, hogy az érvénytelen szavazatokat legalább újraszámolják,mondta Vitézy." Nálunk az újraszámolás nem azonos a megvizsgálással,Azaz : az érvénytelen halom eleminek számszerűsítése nem jelent automatikusan az érvénytelenség megállapításának okának felülvizsgálatát. (persze ezen jól el lehet vitatkozni,kéréds érdemes-e?)
Peterbond 2024. 06. 12. 14:31
Előzmény: #5776  Peterbond
#5778
https://www.facebook.com/photo?fbid=810300974565344&set=a.408074544787991
.
De amúgy őszintén. aki egy ilyen áthúzás után nem értette hogy szentkirályira nem lehet szavazni, nem halotta hogy szentkirályi visszalépett ÉS még így is mindkettőre voksolt akkor hogy érvelhetünk hogy ő amúgy Vitézyre akart és a szavazat érvényes? És mennyi szellemi képességről ad tanubizonyságot ha így lenne?
csendben 2024. 06. 12. 14:28
Előzmény: #5772  Phylaxa
#5777
"Azokon a lapokon, ahol csak egy egy "X" van és semmi más, ott nem lehet tudni, miért szavaztak az Alexára. ": ez igaz,de nem is érdekel senkit. A választási törvény külön rendelkezik erre az esetre is.Csak meg kell nézni....
Peterbond 2024. 06. 12. 14:26
Előzmény: #5772  Phylaxa
#5776
"Azokon a lapokon, ahol csak egy egy "X" van és semmi más, ott nem lehet tudni, miért szavaztak az Alexára.  "
.
Tévedésben vagy. Az ilyeneket nem is vitatják. Mert aki CSAK SZ.A.-ra tette az ikszet az nem azt jelenti hogy ő Vitézyre akart volna szavazni. És ezek a szavazatok nem is érvényesek. Ezeket pont úgy kell kezelni mint azt ahol mindenkire ikszeltek. Érvénytelen szavazat.
.
Vitézyék amúgy azzal érvelnek hogy a Vitézyre ÉS szentkirályira leadott együttes voks az valójában érvényes szavazat.
csendben 2024. 06. 12. 14:25
Előzmény: #5769  Phylaxa
#5775
"A probléma az, hogy ha olvasható volt, akkor ixelhettek véletlenül is.": valóban,így is történhetett volna. Csak egy kérdés:miért nem kért másik szavazólapot? Gond nélkül kaphatott volna....
Phylaxa 2024. 06. 12. 14:22
Előzmény: #5771  Peterbond
#5774
Korrekt. Ez a véleményem nekem is.
Phylaxa 2024. 06. 12. 14:20
Előzmény: #5770  Dehogynincs
#5773
A topic címére gondoltam, ezért igazából most ez a téma itt most off, talán annyi köze van hozzá, ha ezek a "forduló" emberek akikről beszélsz szintén az Alexára tették le a voksot.
Phylaxa 2024. 06. 12. 14:18
Előzmény: #5768  Peterbond
#5772
Teljesen igazad van, miszerint nemcsak a közlekedés fontos. De mivel mást nem igazán látok, ezért legalább az javuljon. Ezért támogatom. Ha marad a nem történik semmi, akkor tök mindegy, hogy ki az, nem igazán érdekel.
    
Azokon a lapokon, ahol csak egy egy "X" van és semmi más, ott nem lehet tudni, miért szavaztak az Alexára.  Mondhat mindenki amit akar, de csak találgatás, vágy, akármi, de semmi esetre sem lehet eldönteni, hogy 300 ember nem tévedésből, vagy információhiányból tette oda az X-et, ha van 300 ilyen érvénytelen szavazat.
Peterbond 2024. 06. 12. 14:13
Előzmény: #5767  Phylaxa
#5771
"Ha Budapest Karácsonyt akarja, akkor legyen Karácsony, de ne így. Tessék tisztességesen csinálni!"
.
ÖÖÖ ugye most viccelsz? a tisztességtelen verzió pont a Vitézy kampány volt. Nem véletlenül 2 nappal a vége elött lépett vissza SZentkirályi. Mert addig szépen építették a "nem fideszes jeölt" Vitézyt és remélték hogy 2 nap alatt a felépült ellenzékiek nem távolodnak el tőle, míg a sajátjaik szó nélkül leszavaznak egyből rá. SZ.A. nem véletlenül kb mással se kampányolt csak Karácsony ekézésével. Semmi BP-el kapcsolatos tényleges elképzelés. Az ő feladata Karácsony gyengítése volt nem a saját pozíció erősítése. Az volt Vitézy része.
.
De tessék legyen újraszavazás csak akkor már ott lesz hogy Vitézy Fidesz ajánlással indul. nézzük meg mennyi szavazója marad. Mert mostmár így tényleg tiszta lenne a helyzet.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 14:10
Előzmény: #5765  Phylaxa
#5770
"Igen, éppen egy ilyen topic-ban beszélgetünk. :)" #5761
A topicról van szó. Ebben semmi sem változott. Előtte sem volt politikai hatalmunk. Még a fideszes trolloknak sem volt. Csak a hatalom vélt érdekeit szolgálták ki.
Milyen ez az "ilyen" topic? Te tudod, mire gondoltál az ilyenséggel?
Phylaxa 2024. 06. 12. 14:09
Előzmény: #5766  Peterbond
#5769
A probléma az, hogy ha olvasható volt, akkor ixelhettek véletlenül is. Értem én, hogy valakiknek pedig az lehetett az érdeke, hogy az Alexára ixeljenek, de ez kitalálhatatlan. Ha nem lehetett elolvasni, hogy ki az, akkor igazad van. Nézd én a véleményemet írom, nyilván halvány fingom sincs, hogy melyik verzió az igaz.
Peterbond 2024. 06. 12. 14:08
Előzmény: #5763  Phylaxa
#5768
1. Tudom hihetetlen de nem BKK vezetőt választottak hétvégén. Budapest vezetésésnek egy jelentős de nem egyedüli része a közlekedés. Vitézy meg jóformában ebben szakember és kész. Bármikor aláírom hogy jó szakember és lehetne akár remek BKK vezető vagy bármilyen közlekedésért felelős vezető Budapesten. De ez nem az egyedüli feladata a polgármesternek. és akkor arról nem beszéltünk hogy lehet valaki jó szakember aki befeküdhet a Fidesz vezetésének és a jó elképzelései helyett a felső vezetés parancsát tenné. Pl egy Mészáros által 3-szoros áron épített vasútfejlesztés amit nortmál esetben nem támogatna hanem egy másik projektet, de ez a parancs. És megint ez még mindig CSAK a közlekedés. Semmi parkok, kultúra, városfejlesztési programok, Fudan kérdés, oktatás, hajléktalan helyzet, szociális háló stb...
.
2. A fejlődés oka leginkább a kormány volt senki más. Nem látom ez mitől változna ha visszatérne a kormány és továbbra is húzódna 8 évig a Lánchíd felújítás de 3 új stadion épülne 100 milliárdból és senkinek sem fontos ( csak a kínaiaknak ) vasútfejlesztés 300 milliárdért ami elvissz minden fejlesztési forrást és kapacitást a tényleg fontos fejlesztésektől.
.
3. Akik Alexára szavaztak az ugyanolyan protest szavazás mint amit pl Dehogynincs is tett ( mindenkit besatírozott ) vagy amikor nemiszervet rajzolnak a papírra. Az nem valami Vitézy szavazat amit elvettek a gonosz karácsony szimpatizánsok.
Phylaxa 2024. 06. 12. 14:03
Előzmény: #5764  Dehogynincs
#5767
Szerintem Vitézy-vel nyitni akarnak, meg is lepődtem, de mivel a közlekedés érdekel, ezért támogatom is. Ha Budapest Karácsonyt akarja, akkor legyen Karácsony, de ne így. Tessék tisztességesen csinálni!
Peterbond 2024. 06. 12. 13:59
Előzmény: #5758  Phylaxa
#5766
"Budapesten rajtahagyták (nyomdahiba) az Alexát a szavazólapokon?"
.
? 2 nappal a választás elött lépett vissza Alexandra. A lapok már mind ki voltak nyomtatva. 2 millió+ szavazólapot már nem lehetet újranyomtatni, de kihúzni viszont kihúzták. És ezt az összes szavazókerületben megtették, nem jelezte senki, Fideszes szavazatszámláló sem hogy jaj nem érvényes a szavazólap mert Szentkirályi neve nincs kihúzva.
Phylaxa 2024. 06. 12. 13:59
Előzmény: #5762  Dehogynincs
#5765
A fórumlakóknak nincs politikai hatalmuk, a fele klón vagy robot. TIpp.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 13:55
Előzmény: #5763  Phylaxa
#5764
Szerintem a hatalom igen erőset bukott a fővárosban és 2026-ig már nem büntetheti tovább Budapestet azért, mert 2019-ben Karácsonyra szavazott Tarlós helyett.
Phylaxa 2024. 06. 12. 13:52
Előzmény: #5760  csendben
#5763
Ebben maximálisan igazad van. Nem igazán tudom, hogy a fővárosban mit akar a kormány, de jót tenne már egy kis fejlődés. A közlekedés terén mindenképpen. Azt sem tudom biztosan, hogy kik szavaztak Alexára, de ha sokan(értsd 300-nál többen), akkor az egész főpolgármester választás kuka.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 13:52
Előzmény: #5761  Phylaxa
#5762

Mi az az "ilyen"?
Nem látom különösebb jelét annak, hogy dk-s, mszp-s vagy momentumos fórumlakók seggéből új szelek fújnának.
Én is csak a régi "becsípődéseimet" látom igazolva.
Phylaxa 2024. 06. 12. 13:48
Előzmény: #5759  Dehogynincs
#5761
Igen, éppen egy ilyen topic-ban beszélgetünk. :)

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek