Egyébként eddig még a forint kamatprémiuma mindig kitudta küszöbölni a trendszerű gyengülést , tehát igazából tök mindegy hogy forintos , dolláros vagy eurós kötvényt vettél , a végén nagyjából ugyan ott voltál végösszegben , ittis az a kérdés hogy mi lesz ezután... elvileg akkor ezis azt mutatja hogy emelni kéne nekik az alapkamaton...
Szerintem ebben a mostani helyzetben életveszélyes bármilyen fix kamatozású papírt tartani , nekem nagyon gyanús hogy a mostani máp+-nak is az lesz a sorsa mint a legelső szériának...Csak akkor lehetett menekülni infla + 1.5%-os pmáp-ba , ami most egyáltalán nem biztos hogy lesz... Persze ezekkel együtt az idén 5,2%-os pmáp kamat is a vicc kategória sajnos...Ha a ksh galád módon nem hazudná el az inflációt , akkor nyugodtan lehetne ülni egy pmáp-ban , mert akkor hiába gyengül a forint az később megjelenne az inflában , csak ugye tudjuk hogy nálunk ez nem így működik... Ami látszik hogy ez a 6.5%-os jegybanki alapkamat egyszerűen nem elég , kérdés az hogy ezt a trendszerű folyamatos forintgenygülést végignézik-e vagy lépni fognak , ha igen akkor lehet még némi esélye a forintos állampapíroknak , ha viszont nem akkor az év végére az életét is megbánja az aki nem váltotta át mindenét 410-en és vett eurós állampapírt...
De nem azt mondta a haverod, hogy mit foglalkozol te az euró árfolyammal? "Van euród? Nincs? Akkor meg? Naugye." Valami ilyesmi magasröptű párbeszédet idéztél vele. Amúgy a kenyér még gondolom 799, szóval kit érdekel ez az egész hiszti.
Nagyon szepen koszonom mindenkinek, es kulon x2029J-nek aki excelbe beillesztheto formatumban is megadta :-), igy legalabb a 3. fel is erteni fogja miert ennyi. Koszonom megegyszer mindenkinek!
Ha ténylegesen visszaváltja az illető akkor a legegyszerűbb, mert a 40 milla harmadát eladjátok, és amennyit ad az Államkincstár az mind az övé, elviszi, a tietek meg kamatozik tovább. Ha nem bontjátok meg, hanem zsebből összedobjátok neki, akkor 2025. február 1-én 15 418 733 Ft jár neki.
A névértéket kell harmadolni. Eladjátok a névérték 1/3-át, látjátok a tranzakció ft értékèt (ha esetleg lenne ott a visszaváltás előtt elfekvő szabad pénz, akkor azt ne adjátok hozzá), és azt kiutaljátok.
Udv Urak! Segitseget szeretnek kerni. Adott egy 40 millios csaladi befektetes konkretan pmap 2030/J papirba. Ezt a papírt vasarlasakor harman vasaroltuk fejenkent ugye 13.333.333-ert az 1/3-ada a 40 milliónak. Na most ez a papír kamatot fog fizetni, marcius 20.-an kb 7.640.000-et. Sajnos ugy adodott, hogy a 3 emberbol, egy nem tudja kivarni a kamatfizetest es mindenképpen kiszallna ebbol a befektetesbol februar 01.-en, tehat szeretne latni a 13.333.333 forintját + a kepzodott kamatot, levonva a visszavaltas koltseget /-1%/. Letezik erre valami kalkulator, amivel ki lehetne szamolni , hogy ha februar 1.-en megbontjuk a befektetést, akkor mennyi is pontosan az egyen reszere jaro penz? A masik 2 tag nyilván maradna a befekteteseben. Koszonom ha valaki tud segiteni!
Matolcsyt csak márciusban váltják. Még villanthat egyet. Nem kizárt egy 100-200bp, tippre. USD nem fog megállni paritásig, nekem ez a tippem, már pedig ilyen "patent" helyzetben, ahogy Magyarország áll, nem fog megállni a forint gyengülés, ha csak nézik. MÁP+ dobbantana egy +1,5%-ot... az durva lenne. 5.75-ről 7.25-re., indulásnak.
Én még várok, ahogy a forint áll, érik egy kamatemelés, még akkor is, ha a főnök nem akarja. Akkor viszont új kamatok jönnek az allampapirokra is. Szerencsére tudok várni, mert a pmáp lejáratok nagyrészt 02-03 hó. Ha emelnek 1%-ot, akkor az pont jó lesz fixmápra. Vagy tétlenül nézik a gyengülést és rosszul gondolkodtam.
Én azért gondolkodom a MÁP+on, mert az idő előtti visszaváltása csak 0,5%. buktával jár. Bár ha már eleve ezen agyalok., akkor miért váltok PMÁP-ról? PMÁP csere -1% MÁP+ visszaváltás -0,5% :D 1 éves távlatban a PMÁP kamat több, mint a MÁP+ (PMÁP -1% MÁP -0,5%). Még annyit akartam írni, hogy én soha senkit nem akarok állampapírba terelni, semmilyenbe. Mindenki abba fektet, amibe akar.
Szerintem aki olvassa a topicot, kicsit is jártas az állampapírokban ,az fejből tudja melyiknek mi az előnye. Melyik hogy fizet kamatot, futamidő, stb. Én már leírtam, Az 5 éves BMÁP előnye +2,5% az utolsó 2 évben. A 2029/N 2027 júliusától ad +2,5% prémiumot. durván 2,5 év van hátra addig. Nagy kérdés az addigi kamatok alakulása, mert ha mégis lejtőre kerül, és lejön 2-3%-ra az alapkamat/DKJ vagy MÉG ez alá, akkor a MÁP+ veri a BMÁP-ot a +2,5% ellenére IS, 2027-ről beszélünk. Egyelőre kivárást látok mindenkitől. Majd ha beindulnak a PMÁP kamatfizetések, akkor lesz itt élet, agyalás ezerrel.
Szerintem a többség fejében meg fog fordulni, hogy tipli van, de én azt tippelem, hogy kivárják a PMÁP kamatfizetést, minden egyes nap bőséges kamatot ad. Még napokban mérve is bőven megéri kivárni minden egyes napot, amíg magas PMÁP kamat van. Ismerősöktől/munkatárs(ak)tól kérdezgettem (már akinek van megtakarítása), ők mit gondolnak a mostani helyzetről, mibe érdemes fektetni (HA állampapír), hiszen ez a topic témája. Munkatársam szerint a tőkét szét kellene bontani, maradjon PMÁP, egy része pedig (PMÁP kamat+PMÁP valamekkora része visszaváltva) menjen MÁP+ba. pl. 2/3 PMÁP maradjon és 1/3 MÁP+ Valószínűleg nem fog jönni újabb PMÁP +1,5%-al, bármennyire is ezt csiripelik a madarak, hogy "magasabb prémium"-al jönnek papírok, én ebben nem hiszek, így tehát HA vissza kellene ugorni egy jó PMÁPba...akkor bánhatom utólag a +1,5%-ost. Egyedüli gondnak a KSH-t látom, mindent is úgy tud alakítani, hogy minimalizálja az inflációs adatokat. Viszont nem tudni mit tartogat 2025-2026 inflációja. Az idei béremelés csak 9%, de utána 13 és 14%, emelik a családi adókedvezményt, gyakorlatilag "pénzeső". Amikor visszaadták a gyerekes családoknak az SZJA-t, mekkora ötlet volt, az más kérdés, hogy utána rövid időn belül 2-3x árakra pislogtunk a boltokban. Ha én döntenék (anélkül, hogy bárkit megkérdeznék), PMÁP kamatfizetés után azonnal tipli MÁP+ba. Viszont a CSERE-nél -1% bukta, az 5,75% rögtön csak 4,75%, míg a PMÁP ad valószínűleg 5,1-5,2-t.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1200116.tv 7. § (h)(4) A kincstár mint az illeték megfizetésére kötelezett, jogosult az
illetékfizetési kötelezettség összegével az általa vezetett számlákat
szabályzatában meghatározott módon megterhelni. -------------------- Szóval a Kincstár a saját szabályzata szerint járhat el. Az pedig: IV. Pénzügyi tranzakciós illetékA Kincstár a tranzakciós illetéket a mindenkor hatályos jogszabályban (a pénzügyi tranzakciós illetékről szóló 2012. évi CXVI. tv.) meghatározottak szerint számítja fel. Kiutalás természetes személy ügyfélszámlájáról nem természetes személy fizetési számlájára: 0,45%, legfeljebb 20 000 Ft Kiutalás természetes személy ügyfélszámlájáról természetes személy fizetési számlájára: 0% Kiutalás jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet számlájáról: 0,45%, legfeljebb 20 000 Ft Készpénz felvétel: 0,45%, legfeljebb 20 000 Ft Pénzátvezetés ügyfelek között: (Számla feletti rendelkezési jogosultság esetén kezdeményezhető): 0,45%, legfeljebb 20 000 Ft Állampapír vétel: 0 Ft * A Hirdetményben szereplő díjtételek változtatásának jogát a Magyar Államkincstár fenntartja
Magyar Állampapír tulajok